روش ساخت MX4SIO برای پلی استیشن 2 بصورت آسان

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
چقد خوب.. یعنی فروشنده ها دارن؟؟

هی ذهنم درگیر بود که چطور یه معیوبش پیدا میشه..!
آره هست
برو بخر، لازم نیست نو بخری اگه شانست بگه.
گفتن چرا میخوای بگو برای کیسش میخوام مثلا، شصتشون خبردار بشه نیاز به بردش داری و میخوای mx4sio بسازی باهاش همون برد سوخته براشون از بچشون عزیز تر میشه و گرون میدن‌ 😂
و آره فرقی نداره مموری PS1 باشه یا PS2.
من خودم درست خاطرم نیست، حدود بیست سی تومن خریدم، اون موقع فکر میکردم شاید بگیرم تعداد درست کنم و بزارم برای فروش با قیمت مناسب تا دوستان راحت بخرن ولی خوب دیدم وقت ندارم (و حقیقت خیلی هم توی لحیم‌کاری حرفه ای نیستم) پشیمون شدم و فقط برای خودم ساختم... فروشنده گفت مموری سوخته تعداد برات میارم قیمت مناسب که خوب دیگه نگرفتم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vendor and Amir rad

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
آره هست
برو بخر، لازم نیست نو بخری اگه شانست بگه.
گفتن چرا میخوای بگو برای کیسش میخوام مثلا، شصتشون خبردار بشه نیاز به بردش داری و میخوای mx4sio بسازی باهاش همون برد سوخته براشون از بچشون عزیز تر میشه و گرون میدن‌ 😂
و آره فرقی نداره مموری PS1 باشه یا PS2.
من خودم درست خاطرم نیست، حدود بیست سی تومن خریدم، اون موقع فکر میکردم شاید بگیرم تعداد درست کنم و بزارم برای فروش با قیمت مناسب تا دوستان راحت بخرن ولی خوب دیدم وقت ندارم (و حقیقت خیلی هم توی لحیم‌کاری حرفه ای نیستم) پشیمون شدم و فقط برای خودم ساختم... فروشنده گفت مموری سوخته تعداد برات میارم قیمت مناسب که خوب دیگه نگرفتم.
اره والا راس میگی..

واقعا همش ذهنم درگیر این بود که اگه بخوام برم ازشون بخرم،گرون بدن و به قول خودت شستشون خبردار شه که آره؛این مموری سوخته رو میخواد چیکار؟ پس یه خبرایی هست..😅

بعد از این فکر،منصرف میشدم..

ولی یه کم مصمم شدم با این حرفت..

دمت گرم..😄

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
حتی اتصال های سرش یه خورده خرابه میشه روش لهیم بزنم یا نه
شدنش که آره میشه ولی باید خیلی نازک بزنی
البته لازم نیست کامل سالم باشه فقط یمقدار قابل قبولی هم اتصال داشته باشه اوکیه.

• Like
Reactions: vendor

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
258
حتی اتصال های سرش یه خورده خرابه میشه روش لهیم بزنم یا نه
نه اصن اینکار و نکن خارهای مموری داخل کنسول خراب میشه دوباره یکی دیگه بگیر ایندفعه رو شیارها لحیم نده مسیر قبل شیار ها رو یکم بخراش و لحیم بده

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
نه اصن اینکار و نکن خارهای مموری داخل کنسول خراب میشه دوباره یکی دیگه بگیر ایندفعه رو شیارها لحیم نده مسیر قبل شیار ها رو یکم بخراش و لحیم بده
فکر نمیکنم یمقدار کمی لحیم روی شیارها هم مشکلی پیش بیاره ها 🤔
درست خاطرم باشه اسلات مموری کارت اتصال هاش فنری بود

• Like
Reactions: vendor

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
آقا سلام علیکم..😁😁😅

چه خبر؟؟😅🤣

نبودیم خیلی وقته،بهتون خوش گذشت یا خیر؟؟

عجیب دلم پیش فروم و بچه هاش بود..😁😁
سلام، انقدر خوش گذشته که نگو
من هر روز میام یه زیرانداز میندازم دراز میکشم از سکوت لذت میبرم 👌😂

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: amin200200

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
بچه ها یه سوال . من از چیپ مودبو دارم استفاده میکنم میخواستم بدونم نسبت به این روش برتری داره یا خیر ؟؟؟ آخه من مثلا fifa 19 رو نصب کردم اجرا نشد و برخی از بازی ها هم ارور فراگمنت میده . چی کار کنم ؟؟

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
بچه ها یه سوال . من از چیپ مودبو دارم استفاده میکنم میخواستم بدونم نسبت به این روش برتری داره یا خیر ؟؟؟ آخه من مثلا fifa 19 رو نصب کردم اجرا نشد و برخی از بازی ها هم ارور فراگمنت میده . چی کار کنم ؟؟
چیپ ربطی به این نداره.
نصب کردن چیپ راهی برای لانچ کردن بازی های کپی و برنامه های homebrew بهت میده (و چند ویژگی دیگه) اما این یک روش اجرای بازیه
روش های مختلفی برای اجرای بازی های کپی وجود داره (البته بهتره بگم روش لود بازی)، منجمله USB, SMB, HDD, iLINK و این روش جدید MX4SIO.
هر کدوم نقاط مثبت و منفی خودشون رو دارن:
- HDD میشه گفت بهترین روشه، اما بدیش اینه باید اول کنسول فت داشته باشی و بعد آداپتور بخری و هارد و...
- SMB هم بعد HDD روش خوبیه و تقریباً پشتیبانی خوبی از بازی ها هم داره، اما بدیش اینه همیشه به یه روشی برای اشتراک بازی ها با کنسول نیاز داری (PC یا...) سرعتش هم به HDD نمی‌رسه.
- USB به مراتب راحت ترین روشه، ولی خوب سرعتش از تمام روش های دیگه کمتره و بعضاً پشتیبانی از بازی هاشم ضعیف تره.
- iLink داستانش جداست، شنیدم سرعتش از USB بیشتره ولی خوب OPL بصورت رسمی پشتیبانی نمی‌کنتش و فقط هم بعضی از نسخه های کنسول فت دارن این درگاه رو.
- آخرم میرسیم به روش جدید MX4SIO سرعتش به مراتب از USB بیشتره، پشتیبانی بازی هاشم بستگی داره چی بخوای پلی بدی، هم می‌تونه خوب تر از USB باشه و هم بدتر. نکته مثبتش اینه که بعد از بدست آوردنش (خریدن، ساختن) دیگه راحتی، چون میشه گفت استفاده ازش براحتی همون USB هست.

ارور فراگمنت هم جلوگیری ازش آسونه، یبار از بازیات بکاپ بگیر و بعد USB رو کامل فرمت کن و از اول بازی هارو بریز توش، دلیل پیش اومدن فراگمنت اینه که از USB چیزی رو پاک می‌کنی و بعد مجدد یچیز دیگه می‌ریزی داخلش (خیلی خلاصه حوصله توضیح کامل ندارم) اما همون‌طور که گفتم از شرش خلاص شدن آسونه.
البته نسخه های جدید OPL میتونن تا یه حجمی از فراگمنت رو کارکنن باهاش دیگه و ارور ندن، اگه آپدیت نیست OPL ـت یه تست برو.

آخرین ویرایش:

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
سلام، انقدر خوش گذشته که نگو
من هر روز میام یه زیرانداز میندازم دراز میکشم از سکوت لذت میبرم 👌😂
خب پس همچین بدکم نبوده..😅😅😂😂

آقا امتحانا دیوونه م کرده تا می‌خوام یه نفس راحت بکشم یاد امتحانا میفتم..یعنی قشنگ پدرم Extract شد تو این ایام..
مقصر این سکوت ها،دغدغه ها و مشکلاته..😂😂

• Smile
Reactions: saeid0034

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
چیپ ربطی به این نداره.
نصب کردن چیپ راهی برای لانچ کردن بازی های کپی و برنامه های homebrew بهت میده (و چند ویژگی دیگه) اما این یک روش اجرای بازیه
روش های مختلفی برای اجرای بازی های کپی وجود داره (البته بهتره بگم روش لود بازی)، منجمله USB, SMB, HDD, iLINK و این روش جدید MX4SIO.
هر کدوم نقاط مثبت و منفی خودشون رو دارن:
- HDD میشه گفت بهترین روشه، اما بدیش اینه باید اول کنسول فت داشته باشی و بعد آداپتور بخری و هارد و...
- SMB هم بعد HDD روش خوبیه و تقریباً پشتیبانی خوبی از بازی ها هم داره، اما بدیش اینه همیشه به یه روشی برای اشتراک بازی ها با کنسول نیاز داری (PC یا...) سرعتش هم به HDD نمی‌رسه.
- USB به مراتب راحت ترین روشه، ولی خوب سرعتش از تمام روش های دیگه کمتره و بعضاً پشتیبانی از بازی هاشم ضعیف تره.
- iLink داستانش جداست، شنیدم سرعتش از USB بیشتره ولی خوب OPL بصورت رسمی پشتیبانی نمی‌کنتش و فقط هم بعضی از نسخه های کنسول فت دارن این درگاه رو.
- آخرم میرسیم به روش جدید MX4SIO سرعتش به مراتب از USB بیشتره، پشتیبانی بازی هاشم بستگی داره چی بخوای پلی بدی، هم می‌تونه خوب تر از USB باشه و هم بدتر. نکته مثبتش اینه که بعد از بدست آوردنش (خریدن، ساختن) دیگه راحتی، چون میشه گفت استفاده ازش براحتی همون USB هست.

ارور فراگمنت هم جلوگیری ازش آسونه، یبار از بازیات بکاپ بگیر و بعد USB رو کامل فرمت کن و از اول بازی هارو بریز توش، دلیل پیش اومدن فراگمنت اینه که از USB چیزی رو پاک می‌کنی و بعد مجدد یچیز دیگه می‌ریزی داخلش (خیلی خلاصه حوصله توضیح کامل ندارم) اما همون‌طور که گفتم از شرش خلاص شدن آسونه.
البته نسخه های جدید OPL میتونن تا یه حجمی از فراگمنت رو کارکنن باهاش دیگه و ارور ندن، اگه آپدیت نیست OPL ـت یه تست برو.
داداش ممنون از پاسخ گویا و مفید تون . فقط یه سوال این که واسه استفاده از این مودبو 5 هم نیاز به OPL هستش ؟ ( اگر جواب مثبه ورژن OPL رو از کجا میتونم ببینم ؟ )آخه من از جایی که این چیپ رو تهیه کردم یه سری بازی رو هم روی فلش بهم داد که وقتی اون فلش رو روی PC چک کردم یه پوشه system بود که وقتی اون پوشه رو روی مثلا یه فلش دیگه که میخوام بازی بریزم کپی میکنم جواب میده در غیر این صورت جواب نمیده . در ضمن بازی ها رو هم به کمک نرم افزار USBUtil-v2.0 روی فلش کپی میکنم . ( واسه مشتری این کار رو میکنم )

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
داداش ممنون از پاسخ گویا و مفید تون . فقط یه سوال این که واسه استفاده از این مودبو 5 هم نیاز به OPL هستش ؟ ( اگر جواب مثبه ورژن OPL رو از کجا میتونم ببینم ؟ )آخه من از جایی که این چیپ رو تهیه کردم یه سری بازی رو هم روی فلش بهم داد که وقتی اون فلش رو روی PC چک کردم یه پوشه system بود که وقتی اون پوشه رو روی مثلا یه فلش دیگه که میخوام بازی بریزم کپی میکنم جواب میده در غیر این صورت جواب نمیده . در ضمن بازی ها رو هم به کمک نرم افزار USBUtil-v2.0 روی فلش کپی میکنم . ( واسه مشتری این کار رو میکنم )
OPL یه لانچره که برای اجرای اون بازی ها استفاده میشه.
و بله نیازه (همین الان هم احتمالاً داری از همون استفاده می‌کنی) پوشه سیستم یه پوشه اختصاصیه که مودچیپ میاد ازش برای نمایش یه لانچر ساده با برنامه های داخلش استفاده می‌کنه (یکی از آپشن های مودچیپه این میشه مستقیم هم یه برنامه اجرا کرد و...) با این توضیح تو بنظرم نسخه ای که داری خیلی قدیمیه، آخرین نسخه رو بریز و داخل پوشه سیستم با نسخه قدیمی OPL جایگزین کنش (شاید اسمش OpenPs2Loader باشه اونجا)‌.
نسخه جدید OPL دیگه فایل سیستم exFat ساپورت می‌کنه پس دیگه از UsbUtil نیاز نیست استفاده کنی و میتونی بازی هارو مستقیم بریزی توی فلش. ولی تو نمیتونی با حالت لانچ مودچیپت از فایل سیستم exFat استفاده کنی، چون فقط از fat32 پشتیبانی می‌کنه، پس دو راه حل داری:
  1. ادامه‌ی استفاده از UsbUtil و فایل سیستم fat32 برای نگه داشتن لانچر.
  2. خداحافظی با لانچر و تغییر لانچ متود به مثلا لود یک برنامه از مموری کارد (مثلا لود مستقیم OPL) و فرمت کردن USB به exFat) پیشنهاد من

• Like
Reactions: amin200200

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر