رشد 685%ـی فروش Wii U در پی عرضه Wind Waker HD

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
گزارش های تازه نشان میدهد فروش Wii U در بریتانیا رشد 685% در پی عرضه Wind Waker HD داشته است.

wind-waker-hd-new-header.png

در بیانیه ای که از طرف مدیر تبلیغات نینتندو بریتانیا ,آقای James Honeywell به سایت MCV ارسال شد ایشان گفته است:
ما همیشه اعتقاد داشتیم که نرم افزار ,سخت افزار را میفروشد و این فوق العاده است که میبینیم این موضوع با جهش فروش Wii u در پی عرضه The legend of Zelda:wind Waker HD دوباره تصدیق شده است.
هنوز معلوم نیست این جهش 685%ــی برابر با چه تعداد کنسول فروخته شده است.

منبع

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
ببینید نینتندو چه بلایی سر فن هاش درآورده که نمیتونسته بفروشه ، و وقتی این بازی رو ریلیز کرده یه تلنگر خوبی برای فن هاش بوده تا بریزن و این سینی رو بخرن!.
متاسفانه نینتندو قرن هاست خلاصه شده تو ماریو و دانکی کنگو زلدا و متروید ... رنگ سبز و بازی های شاد شدن امضای زیر بازی هاشون. نه نو آوری دارن و نه جذابیتی برای هاردکورها که برن سمتش.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
ببینید نینتندو چه بلایی سر فن هاش درآورده که نمیتونسته بفروشه ، و وقتی این بازی رو ریلیز کرده یه تلنگر خوبی برای فن هاش بوده تا بریزن و این سینی رو بخرن!.
متاسفانه نینتندو قرن هاست خلاصه شده تو ماریو و دانکی کنگو زلدا و متروید ... رنگ سبز و بازی های شاد شدن امضای زیر بازی هاشون. نه نو آوری دارن و نه جذابیتی برای هاردکورها که برن سمتش.

آفرین به شما که هاردکوری
این حرفای شما زمان wii هم که فروش بالا داشت بود کلا حرفای شما برامون عادی شده

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
@гадюка
دوست عزیز، اینکه شما پشیمون شدی فلان بازی رو خریدی از علاقه‌مندی‌های شما سرچشمه میگیره پس اون رو به عنوان یه حقیقت محض ندونید. این KZ که شما دوست دارید رو شخصا اگر رایگان بهم بدن شاید بازی کنم اما حاضر نیستم بابتش پول بدم. من اگر خودم اون زمان 3DS داشتم اون باندل بازی رو که Ocarina روش بود رو با قیمت 200 دلار حاضر بودم بخرم (که کلا 1000 تا از اون نسخه هست فکر کنم). پس این از این سمت که اگر شما به چیزی علاقه نداری، دلیلی نداره اون بازی ارزش نداشته باشه. گواه اینکه این بازسازی که به قول شما خالی از هر تنوعی هست سال 2011 بالاترین میانگین امتیازات رو بین بازی‌هایی مثل Halo: CEA و MGS Collection گرفت. پس این نشون میده به اندازه کافی این بازی ارزش داشته که امتیازات 9 به بالا بگیره با وجود اینکه یه بازسازی هست.

دوم اینکه این تعداد بازسازی‌ها رو شما اسم می‌برید برای من؟ به جز OoT 3D و این بازی چندتا بازسازی دیگه نام میبرید که من معنی "شورش رو در آوردن" رو متوجه بشم؟ غیر از اینه که هر نسخه جدید از زلدا یا ماریو (سری اصلی) داره میاد همیشه بهترین محصول از سبک خودش توی بازار بوده و گاها تعاریف جدیدی ایجاد کرده؟ من خیلی دوست دارم یکی، فقط یکی و نه بیشتر از این عناوین نام ببرید که بازی‌های بی کیفیتی بودند (نه از نظر خودتون البته).

بحث اینه که اصلا این قضیه خیلی عادی شده که اگر خبر بیاد نینتندو در عرض یک روز 30 میلیون Wii U فروخت یه عده بیان بگن خوب همش بخاطر کژوال گیمرهاست، همش بخاطر ماریو ـه و به جز ماریو چیزی نداره و نینتندو به گیم داره خیانت میکنه و ... خبر بد هم بیاد باز یه چیز دیگه.
اصلا فازتون دقیقا چیه (منظورم فقط شخص شما نیست) همه جا اظهار نظر می‌کنید بدون اینکه کمترین اطلاعاتی داشته باشید. جوری هم میگید "اگر فکر میکنید نینتندو خلاقه من دیگه حرفی ندارم" آدم نیم ساعت تو شوک مغزی گیر میکنه میمونه چی بگه خداوکیلی. :d
تنها چیزی که آدم میتونه از گفتار شما درک کنه اینه که تو یه خلصه بزرگی گیر کردید، نمی‌دونید از کجا شروع کنید ایراد بگیرید، اولین چیزی که به اسم نینتندو میاد یه ایراد از توش در میارید.

خدا رو شکر همین بازسازی هم داره نشون میده که چقدر بی ارزش هست که بعد از GTA و FIFA میزان فروشش قرار گرفته. یعنی می‌دونید دیگه، در این حد نینتندو شورش رو درآورده که یه چیز بی ارزش رو تا این حد بالا آورده که کنار FIFA و GTA قرارش بده. ملت هم یه عده زامبی بی مغز هستند که رفتند خریدن و به نینتندو اجازه دادند بازم ازشون بدوشه.

یه کاری کنید بشه اخبار نینتندو رو هم اینجا منتشر کرد برای علاقه‌منداش. اگر به زلدای میانگین 99 و ماریوی 97 اعتقاد ندارید و ازشون متنفرید و از Beyond با میانگین 75 لذت می‌برید بذارید هر کسی از عنوان مورد علاقش لذت ببره. این حرکت‌ها چه معنی‌ای داره آخه؟ من خودم از Beyond خوشم میاد اما تاپیک نمرات این بازی شده عین مهد کودک. اینجا هم که خوب یه عده دیگه. اگر سعی کنید از عنوان مورد علاقه خودتون لذت ببرید اینجا هواش بهتر میشه و به جای اینکه اسمش "مهدکودک بازیسنتر" تو دهن این و اون بچرخه، میشه "فروم تخصصی بازیسنتر".

-----moh-----

کاربر سایت
Jan 28, 2012
325
نه نو آوری دارن و نه جذابیتی برای هاردکورها که برن سمتش.

هر بازی از نینتندو در هر نسلی نواوری داره!چون بر عکس بعضی شرکت ها اینطور نیست که از سال 1900 یک کنترلر تولید کنی و تا سال 2500 همون کنترلر رو تغییر بدی!هر دفعه کنترلر و رابط کاربری جدیدی رو معرفی می کنه که شرکت های دیگه از روش تقلید می کنن(نمونش کنترلر Wii و البته مدتی بعد از معرفی Wii U که شاهد پشتیبانی کنسول مایکروسافت از تبلت بودیم!LOL!).رابط کاربری جدید یعنی ایجاد فرصت برای بازیسازان مختلف برای ساخت عناوینی که در ان بازیباز به صورت کاملا متفاوتی با این عنوان ارتباط برقرار می کنه.یعنی نواوری در سخت افزار که نتیجش میشه تولید نرم افزار هایی که کاملا در ان ها نواوری دیده میشه.حالا یه سوال از شما داریم.شما که هاردکور هستید میشه بگید در Forza 5 و Killzone Shadow Fall و الباقی عناوین لانچ دو شرکت مایکروسافت و سونی دقیقا چه نواوری می بینی؟

بعدم این حرفایی که شما میگی همش درست ولی ایا نینتندو نباید بیاد که لاقل 4 تا IP جدید معرفی کنه که باعث جذب گیمر بشه!!:-/

تنها شرکت بازیسازی که به هیچ وجه نیاز به معرفی IP جدید نداره همین نینتندو هست(هر چند امسال 2-3 تا عنوان کاملا جدید داشتیم و در اینده هم معرفی می شن.).این شما هستین که نینتندو رو در یک ماریو , زلدا و متروید میبینین.نینتندو بالغ بر 70-80 IP متفاوت در اختیار داره که از مجموع مایکروسافت و سونی بیشتر هست :

Nintendo franchises - The Nintendo Wiki - Wii, Nintendo DS, and all things Nintendo

که در صورت اینکه عناوین متفاوت هر فرانچایز (مثلا سری ماریو شامل Paper Mario و ... هم هست) رو حساب کنیم به بالای 120-130 عدد می رسیم که در کل صنعت بازی همچین رقمی که توسط یک شرکت واحد ارائه شده باشه رو نداشتیم.(یا اگر داشتیم یا داریم مطمئنا نه سونی هست نه مایکروسافت.)

من واقعا درک نمی کنم.یعنی به دست اوردن و تحقیق این اطلاعات اینقدر سخت هست؟نمی فهمم دیگه نینتندو رو چرا ترول می کنین!طرف دستش به دو تا زلدا نخورده میاد اظهار نظر می کنه!قضیه شده عین قضیه ی نمرات کاربران به Super Mario Galaxy در گیم اسپات!10 دقیقه مونده بازی عرضه شه یارو ترولره و هیتره اومده به بازی صفر داده داخل بخش امتیاز کاربرانlol!(البته خداروشکر گیم اسپات این نمرات کذایی کاربران رو همگی تا اونجایی که می تونست پاک کرد باز دستش درد نکنه.ما هم خوشحال می شیم ناظمین بازیسنتر پست هایی که واقعا به موضوع تاپیک ربط نداره رو پاک کنن و ازشون سپاس گذاری می کنیم.)

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
آفرین به شما که هاردکوری
این حرفای شما زمان wii هم که فروش بالا داشت بود کلا حرفای شما برامون عادی شده

ببین دوست عزیز من تو این نسل Wii رو هم خریدم و چند هفته ای باهاش سر و کله زدم ... ولی متاسفانه جذابیتش تنها برای من 1 هفته بود. گرافیکش رقت انگیز بود و کنترلرهاشم بعد چند روز برام عادی شد. سوپر ماریو گلکسی رو بیشتر از 2 ساعت نتونستم بازیش کنم ... به سن و سال و مود و تایپ من اصلا نمیخورد ... حالا میخواد متاش 10000000 باشه!... Wii U هم که تازه رسیده به نسل پیش با کنترل بدتر از Wii ... ترول نمیکنم اما اصلا با نینتندو حال نمیکنم .. نظرات تماما شخصی.
مسلما اگر دستگاه خوبی بود مثل پیش فروش دو کنسولی که هنوز نیومدن Sold Out میشد!

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad

:)) از دست این گیفت ترکیدم از خنده :))

البته میدونم برات خیلی سخته که 99 درصد کسایی که میان این تاپیک و نظرهای کارشناسانه مادرزادی خودشونو میدن تاحالا 1 دقیقه هم زلدا بازی نکردن

ترووا رو هم ول کن غیر از مایکرو فک کنم سوپر مارکت سر کوچشونم ترول میکنه

ولی واقعا سخته با همچین آدمایی حرف زدن

موفق باشی

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
ببین دوست عزیز من تو این نسل Wii رو هم خریدم و چند هفته ای باهاش سر و کله زدم ... ولی متاسفانه جذابیتش تنها برای من 1 هفته بود. گرافیکش رقت انگیز بود و کنترلرهاشم بعد چند روز برام عادی شد. سوپر ماریو گلکسی رو بیشتر از 2 ساعت نتونستم بازیش کنم ... به سن و سال و مود و تایپ من اصلا نمیخورد ... حالا میخواد متاش 10000000 باشه!... Wii U هم که تازه رسیده به نسل پیش با کنترل بدتر از Wii ... ترول نمیکنم اما اصلا با نینتندو حال نمیکنم .. نظرات تماما شخصی.
باشه جناب بزرگ سال,ما رو با گرافیک رقت انگیز ,کنترل عادی و بازی های بچه گانه تنها بذار.
شما تا چیزی رو تجربه نکردی نمی خواد اظهار نظر الکی کنی,اگر هم تجربه کنی و مال نینتندو باشه باز هم همین آش و همین کاسه
دیگه همه می دونن داری ترول می کنی نمی خواد الکی شفاف سازی کنی.شواهد معلوم هست.
یکم سرچ هم کنی بد نیست که ببینی Wii U هم زمان لانچ SO شد.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل

دیدی میگم اصلا به اخبار نینتندو نگاه نمیکنی و فقط یک چیزی میای میپرونی
wiiu هم زمان پیش فروشش sold out شد و تو آمریکا 420 هزار دستگاه فروش رفت زمان لانچش و تونست توی 4 ماه 3.6 میلیون کنسول بفروشه اما چون بازی های انحصاریشو رو نکرده بود به این وضع افتاد همچنین قیمت گذاری خوبی نکرده بود
نینتندو به نظرم از اول باید با 299 دلار برای دیلاکس و 250 دلار برای بیسیک شروع میکرد خود شرکت نینتندو میگه ما منتظریم ببینیم که فروش wiiu بعد از تعطیلات کریسمس چی میشه بعد از اون تصمیمات جدید رو اتخاذ میکنیم یعنی میخواد ببینه بعد از این انحصاری ها باید انحصاری هاشو تند تند روانه بازار کنه یا نه بره دنبال یک سری مسائل دیگه
اینکه به گیم پد نینتندو میگی سینی چیزی چون توهین نیست حداقل کنسول های نینتندو رو آدم اول نسل میخره تا نسل بعد مثل شیر کار میکنه نه اینکه فرت فرت 3 چراف بشه یا صدای هلیکوپتر بده

اونایی هم که ادعای خلاقیت میکنن توی این عکس میزان تفاوت کنترلرشون توی هر نسل ببینن تا بفهمن حداقل خلاقیت و تغییر و نوآوری یعنی چی

33270480404782404187.jpg

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
@гадюка
دوست عزیز، اینکه شما پشیمون شدی فلان بازی رو خریدی از علاقه‌مندی‌های شما سرچشمه میگیره پس اون رو به عنوان یه حقیقت محض ندونید. این KZ که شما دوست دارید رو شخصا اگر رایگان بهم بدن شاید بازی کنم اما حاضر نیستم بابتش پول بدم. من اگر خودم اون زمان 3DS داشتم اون باندل بازی رو که Ocarina روش بود رو با قیمت 200 دلار حاضر بودم بخرم (که کلا 1000 تا از اون نسخه هست فکر کنم). پس این از این سمت که اگر شما به چیزی علاقه نداری، دلیلی نداره اون بازی ارزش نداشته باشه. گواه اینکه این بازسازی که به قول شما خالی از هر تنوعی هست سال 2011 بالاترین میانگین امتیازات رو بین بازی‌هایی مثل Halo: CEA و MGS Collection گرفت. پس این نشون میده به اندازه کافی این بازی ارزش داشته که امتیازات 9 به بالا بگیره با وجود اینکه یه بازسازی هست.

دوم اینکه این تعداد بازسازی‌ها رو شما اسم می‌برید برای من؟ به جز OoT 3D و این بازی چندتا بازسازی دیگه نام میبرید که من معنی "شورش رو در آوردن" رو متوجه بشم؟ غیر از اینه که هر نسخه جدید از زلدا یا ماریو (سری اصلی) داره میاد همیشه بهترین محصول از سبک خودش توی بازار بوده و گاها تعاریف جدیدی ایجاد کرده؟ من خیلی دوست دارم یکی، فقط یکی و نه بیشتر از این عناوین نام ببرید که بازی‌های بی کیفیتی بودند (نه از نظر خودتون البته).

بحث اینه که اصلا این قضیه خیلی عادی شده که اگر خبر بیاد نینتندو در عرض یک روز 30 میلیون Wii U فروخت یه عده بیان بگن خوب همش بخاطر کژوال گیمرهاست، همش بخاطر ماریو ـه و به جز ماریو چیزی نداره و نینتندو به گیم داره خیانت میکنه و ... خبر بد هم بیاد باز یه چیز دیگه.
اصلا فازتون دقیقا چیه (منظورم فقط شخص شما نیست) همه جا اظهار نظر می‌کنید بدون اینکه کمترین اطلاعاتی داشته باشید. جوری هم میگید "اگر فکر میکنید نینتندو خلاقه من دیگه حرفی ندارم" آدم نیم ساعت تو شوک مغزی گیر میکنه میمونه چی بگه خداوکیلی. :d
تنها چیزی که آدم میتونه از گفتار شما درک کنه اینه که تو یه خلصه بزرگی گیر کردید، نمی‌دونید از کجا شروع کنید ایراد بگیرید، اولین چیزی که به اسم نینتندو میاد یه ایراد از توش در میارید.

خدا رو شکر همین بازسازی هم داره نشون میده که چقدر بی ارزش هست که بعد از GTA و FIFA میزان فروشش قرار گرفته. یعنی می‌دونید دیگه، در این حد نینتندو شورش رو درآورده که یه چیز بی ارزش رو تا این حد بالا آورده که کنار FIFA و GTA قرارش بده. ملت هم یه عده زامبی بی مغز هستند که رفتند خریدن و به نینتندو اجازه دادند بازم ازشون بدوشه.

یه کاری کنید بشه اخبار نینتندو رو هم اینجا منتشر کرد برای علاقه‌منداش. اگر به زلدای میانگین 99 و ماریوی 97 اعتقاد ندارید و ازشون متنفرید و از Beyond با میانگین 75 لذت می‌برید بذارید هر کسی از عنوان مورد علاقش لذت ببره. این حرکت‌ها چه معنی‌ای داره آخه؟ من خودم از Beyond خوشم میاد اما تاپیک نمرات این بازی شده عین مهد کودک. اینجا هم که خوب یه عده دیگه. اگر سعی کنید از عنوان مورد علاقه خودتون لذت ببرید اینجا هواش بهتر میشه و به جای اینکه اسمش "مهدکودک بازیسنتر" تو دهن این و اون بچرخه، میشه "فروم تخصصی بازیسنتر".
تعداد منتقدای اون زلدا با متای 99 رو یه نگاه بندازید بعد هم تعداد منتقدای Beyond با متای 75 رو ببینید.
اصلا Beyond متای 0 هم می گرفت من باهاش بیشتر از زلدا حال می کردم، چون می خوام بازی رئال ببینم، دردایی که خودم دارم تو زندگی واقعی می بینم. تو سانفراسیسکو به دنیا نیومدم که از بچگی یه گیم بوی دستم باشه بدونم زلدا اینا چیه یا اینکه سنم کم باشه و...
نکته دیگه اینکه اینهمه به کسایی که از بازیای نینتندو بدشون میاد نتوپید. فراموش نکنید ما توی ایران هستیم و نمی دونستیم اسم واقعی میکرومون چیه، بعدشم با فوتبال 98 پلی استیشن1 و gta پلی استیشن2 بزرگ شدیم تا رسیدیم به دوره اومدن نت و فهمیدیم نینتندویی وجود داشته که همزمان با سگا و پلی استیشن و کامپیوتر ما کنسول داده بیرون!
و اینکه به نظر ما ایرانیا اخلاق خاصی داریم که بیشترمون نمی تونیم بازیای نینتندو رو درک کنیم. فکر کنم دلیلش بیش از اندازه جدی بودن زندگی مون باشه و بدبختی...این خارجیا یکم شادترن و از بچگیم با کنسول نینتندو آشنا می شن.
من خودم 3DS دارم ولی اصلا حالی که با PSP ـم کردم (بهترین بازی زندگیم کرایسیس کور رو تو PSP تموم کردم) رو باهاش نکردم. چون یه بازی مثل کرایسیس کور نداشت...یه بازی رئال با دنیای بی رحم و واقعی منظورمه.
این نظر منه و نینتندو هیترم نیستم، بهتر از اینه بیام همرنگ جماعت شم (شاید به خاطر کلاس داشتن و روشنفکر شدن با نینتندو دوستی!)

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
تعداد منتقدای اون زلدا با متای 99 رو یه نگاه بندازید بعد هم تعداد منتقدای Beyond با متای 75 رو ببینید.
اصلا Beyond متای 0 هم می گرفت من باهاش بیشتر از زلدا حال می کردم، چون می خوام بازی رئال ببینم، دردایی که خودم دارم تو زندگی واقعی می بینم. تو سانفراسیسکو به دنیا نیومدم که از بچگی یه گیم بوی دستم باشه بدونم زلدا اینا چیه یا اینکه سنم کم باشه و...
نکته دیگه اینکه اینهمه به کسایی که از بازیای نینتندو بدشون میاد نتوپید. فراموش نکنید ما توی ایران هستیم و نمی دونستیم اسم واقعی میکرومون چیه، بعدشم با فوتبال 98 پلی استیشن1 و gta پلی استیشن2 بزرگ شدیم تا رسیدیم به دوره اومدن نت و فهمیدیم نینتندویی وجود داشته که همزمان با سگا و پلی استیشن و کامپیوتر ما کنسول داده بیرون!
و اینکه به نظر ما ایرانیا اخلاق خاصی داریم که بیشترمون نمی تونیم بازیای نینتندو رو درک کنیم. فکر کنم دلیلش بیش از اندازه جدی بودن زندگی مون باشه و بدبختی...این خارجیا یکم شادترن و از بچگیم با کنسول نینتندو آشنا می شن.
من خودم 3DS دارم ولی اصلا حالی که با PSP ـم کردم (بهترین بازی زندگیم کرایسیس کور رو تو PSP تموم کردم) رو باهاش نکردم. چون یه بازی مثل کرایسیس کور نداشت...یه بازی رئال با دنیای بی رحم و واقعی منظورمه.
این نظر منه و نینتندو هیترم نیستم، بهتر از اینه بیام همرنگ جماعت شم (شاید به خاطر کلاس داشتن و روشنفکر شدن با نینتندو دوستی!)

کلا چه ربطی داشت این حرفا؟؟؟
شما این همه دغدغه داری و بازیهای رئال رو بیشتر دوست داری ربطی به باقی نداره که,کلا توجه کنی بحث سر این بود که کسی نمیتونه انگ نداشتن نوآوری و تکراری بودن به نینتندو بزنه!!!
ضمن اینکه از کی تاحالا نمره متا رو با تعداد منتقدها میسنجن؟؟؟بالاتر 4 تا نقد اگه ثبت بشه متا اندازه گیری میشه!
چه دوست داشته باشین و چه نداشته باشین بالاترین متای تاریخ متعلق به نینتندو هست و این حرفهای شما هم هیچ اثری توش نداره!!!

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
کلا چه ربطی داشت این حرفا؟؟؟
شما این همه دغدغه داری و بازیهای رئال رو بیشتر دوست داری ربطی به باقی نداره که,کلا توجه کنی بحث سر این بود که کسی نمیتونه انگ نداشتن نوآوری و تکراری بودن به نینتندو بزنه!!!
ضمن اینکه از کی تاحالا نمره متا رو با تعداد منتقدها میسنجن؟؟؟بالاتر 4 تا نقد اگه ثبت بشه متا اندازه گیری میشه!
چه دوست داشته باشین و چه نداشته باشین بالاترین متای تاریخ متعلق به نینتندو هست و این حرفهای شما هم هیچ اثری توش نداره!!!
جالبه!
اگه ربطی به باقی نداره چرا تو ایران محبوبیت نینتندو در حد صفره؟ جوری می گید که هر کی ندونه فکر می کنه بازی های 3DS و Wii U رو تو بقالی هم می فروشن...!
در مورد نوآوری نوآوری این شرکت در مورد بازار خودش هست یعنی فن هاش و غیر حرفه ای ها. نمیاد بازی هاردکور +18 بسازه و توش نوآوری کنه به جز تعداد معدودی مثل رد استیل و No More Heroes که تعداد این بازیا واقعا کمه و کسیم که کنسول نینتندو می خره دیگه دنبال این دست بازیا نمی ره... پس به درد من و خیلیای دیگه نمی خوره! مشکلشم گرافیک نیست کلا نمیاد بازی بزرگسال بسازه (غیر از یه تعداد معدود که اونم عموما 3rd Party ها می سازن) وگرنه سونی روی PS1 کلی بازی عالی مثل FFVIII یا MGS با داستان هاردکور پسند داد. مشکل گرافیک دستگاه هاشم نیست پس.
در مورد متا هم متاسفانه واقعیتیه. Zelda: OoT بازی خوبیه و شاهکاره (هر چند اصلا نمی کشم اینجور گیم ها رو تموم کنم مگه اینکه دست و پام رو اره کنم) و مولف خیلی بازی های بعدی شد ولی نقدهاش کمن. اگه نقدهاش زیاد بودن مسلما یکی مثل تام چیک پیدا می شد بهش نمره پایین می داد.
بعد من از یه سری بازی های انحصاری نینتندو خوشم میاد و این بازی ها همون بازی های بزرگسال و هاردکور هستن مثل همون دوتایی که مثال زدم و رزیدنت اویل ها پس پلتفرمهای نینتندو جذابیت برای ماها هم دارن ولی خب جذابیت پلتفرم های دیگه خیلی خیلی بیشتر هست برای گیمرهای سن بالا.

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
اگه ربطی به باقی نداره چرا تو ایران محبوبیت نینتندو در حد صفره؟
سونی,مایکروسافت و نینتندو هیچ کدومشون نمیان امار فروش کشوری رو نگاه کنن که قانون کپی رایت نداره و مثل بنز بازی های 60 دلاری رو ملت ایران چند هزار تومن می خرن.ایران اصلا و ابدا معیار خوبی نیست برای سنجش محبوبیت کنسول
کسیم که کنسول نینتندو می خره دیگه دنبال این دست بازیا نمی ره... پس به درد من و خیلیای دیگه نمی خوره!
کی گفته اون وقت؟شما که انقدر از کرایسیس کور خوشت اومده بهتره یک نگاهی هم به X بندازی.
دقیقا من رو یاد همین بازی انداخت.نینتندو خودش اعتراف کرده که بیشتر تمرکزش روی خانواده ها هست اما گفته اصلا گیمر های حرفه ای رو فراموش نمی کنه.
همین الانش هم کم بازی این چنینی نداره.Wii U
گرنه سونی روی PS1 کلی بازی عالی مثل FFVIII یا MGS با داستان هاردکور پسند داد.
مگه IP این بازی ها مال سونی هستن؟:-/
Zelda: OoT بازی خوبیه و مولف خیلی بازی های بعدی شد ولی نقدهاش کمن. اگه نقدهاش زیاد بودن مسلما یکی مثل تام چیک پیدا می شد بهش نمره پایین می داد.
تام چیک یک نفره,صد نفر نیست که متا را به صورت زیادی پایین ببره.هر وقت یک بازی ساخته شد و با همین تعداد نمرات که متاش هم 99 باشه ما قبولش می کنیم.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
جالبه!
اگه ربطی به باقی نداره چرا تو ایران محبوبیت نینتندو در حد صفره؟ جوری می گید که هر کی ندونه فکر می کنه بازی های 3DS و Wii U رو تو بقالی هم می فروشن...!
در مورد نوآوری نوآوری این شرکت در مورد بازار خودش هست یعنی فن هاش و غیر حرفه ای ها. نمیاد بازی هاردکور +18 بسازه و توش نوآوری کنه به جز تعداد معدودی مثل رد استیل و No More Heroes که تعداد این بازیا واقعا کمه و کسیم که کنسول نینتندو می خره دیگه دنبال این دست بازیا نمی ره... پس به درد من و خیلیای دیگه نمی خوره! مشکلشم گرافیک نیست کلا نمیاد بازی بزرگسال بسازه وگرنه سونی روی PS1 کلی بازی عالی مثل FFVIII یا MGS با داستان هاردکور پسند داد. مشکل گرافیک دستگاه هاشم نیست پس.
در مورد متا هم متاسفانه واقعیتیه. Zelda: OoT بازی خوبیه و شاهکاره (هر چند اصلا نمی کشم اینجور گیم ها رو تموم کنم مگه اینکه دست و پام رو اره کنم) و مولف خیلی بازی های بعدی شد ولی نقدهاش کمن. اگه نقدهاش زیاد بودن مسلما یکی مثل تام چیک پیدا می شد بهش نمره پایین می داد.

محبوبیت کم نینتندو تو ایران فقط به حاطر اینه گیمرهای حرفه ای و مطلع تو ایران تازه از زمان PS1 و PS2 بوجود اومدن و اونوقت هم دور سونی بود و طبیعیه که سونی فراگیر بشه ولی تو کشورهای دیگه از قبل اینا گیم و گیمری معنای حرفه ای داشته و همه مطلع بودن که چی دارن بازی میکنن و مال کدوم استدیو هست پس بیشتر از ماها با نینتندو آشنا هستن و این موضوع هیچ ربطی به سبک بازیها نداره!
کلا بی ربط بحث میکنی,الان اگه بیاد بازی +18 بسازه یعنی نوآوری کرده؟؟؟؟؟؟؟
چه ربطی داره آخه؟؟تو همین شماره های زلدا به قدری تنوع و نواوری دیده میشه که بین نصف تا IPهای مشهور و مثلا بزرگسالانه شوتر دیده نمیشه!!!
طبق حرف تو 100 میلیون آدمی که وی خریدن همه از دم غیر حرفه ای بودن پس!!!!
این مثلا واقعیتهایی که در مورد متا میگین و خودتون هم قبول کردین هیچ جای دنیا واسش تره هم خرد نمی کنن و یه چیز من درآوردی از خودتون هست که مثلا نینتندو و زلدا رو بیارین پایین!

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
سونی,مایکروسافت و نینتندو هیچ کدومشون نمیان امار فروش کشوری رو نگاه کنن که قانون کپی رایت نداره و مثل بنز بازی های 60 دلاری رو ملت ایران چند هزار تومن می خرن.ایران اصلا و ابدا معیار خوبی نیست برای سنجش محبوبیت کنسول

کی گفته اون وقت؟شما که انقدر از کرایسیس کور خوشت اومده بهتره یک نگاهی هم به X بندازی.
دقیقا من رو یاد همین بازی انداخت.نینتندو خودش اعتراف کرده که بیشتر تمرکزش روی خانواده ها هست اما گفته اصلا گیمر های حرفه ای رو فراموش نمی کنه.
همین الانش هم کم بازی این چنینی نداره.Wii U

مگه IP این بازی ها مال سونی هستن؟:-/

تام چیک یک نفره,صد نفر نیست که متا را به صورت زیادی پایین ببره.هر وقت یک بازی ساخته شد و با همین تعداد نمرات که متاش هم 99 باشه ما قبولش می کنیم.
-خب من چیزی که دارم می بینم رو می گم...خودمم خیلی خوره نینتندو بودم یه مدت چون بازی های انیمه ای زیادی برای DS اومدن حتی از گینتاما هم بازی براش اومده. از این یه لحاظ خوب بود.
- X چیه؟
-نه نگفتم مال سونی هستن منظورم این بود روی PS1 اومدن.
-خب الان همه می ریزن نمره می دن...تعداد مجلات و سایت ها زیاد شده. ضمن اینکه اونموقع فکر کنم خیلی از سایت ها و مجلاتی که الان هستن اصلا نبودن! بعد فقط نمره ضعیف زیر 5 نیست، خیلیها ممکنه 7 و 8 بدن الان! OoT فقط 22 نقد ثبت شده تو متا داره! الان یه بازی بیاد می دونید چقدر نقد براش ثبت می شه؟ مگه اینکه بازی ایندی یا بدردنخور باشه.
کلا بی ربط بحث میکنی,الان اگه بیاد بازی +18 بسازه یعنی نوآوری کرده؟؟؟؟؟؟؟
چه ربطی داره آخه؟؟تو همین شماره های زلدا به قدری تنوع و نواوری دیده میشه که بین نصف تا IPهای مشهور و مثلا بزرگسالانه شوتر دیده نمیشه!!!
طبق حرف تو 100 میلیون آدمی که وی خریدن همه از دم غیر حرفه ای بودن پس!!!!
این مثلا واقعیتهایی که در مورد متا میگین و خودتون هم قبول کردین هیچ جای دنیا واسش تره هم خرد نمی کنن و یه چیز من درآوردی از خودتون هست که مثلا نینتندو و زلدا رو بیارین پایین!
اگه چیزایی که می دونستم می دونستی معنی تمام حرفام رو متوجه می شدی. الان مثلا نینتندو اومده تو کامیونتی آنلاین Wii U یه بازی داده می شه باهاش با دسته کنسول نقاشی کرد آپلود کرد! بازیش ایده خوبی داره ولی آدمای سن بالا دل و دماغ این کارا رو ندارن!
100 میلیون آدمی که Wii خریدن آره خیلیاشون غیرحرفه ای بودن و حقیقتیه. اونور آب همه برای بچه هاشون می خرن این دستگاه ها رو.
گفتم زلدا بازیش عالیه و تو همین پستم توضیح دادم چرا متاش از نظر من واقعی نیست.
بعد برای من سودی نداره نینتندو بالا باشه یا پایین...خیلی از بازیاشم خوشم میاد.
Zack_Fair@

کل صحبتات که نظر شخصی بود و منم به نظر شخصی شما احترام میگذارم اما:

لزومی داره هر بار تاپیکی در رابطه با نینتندو هست هر شخصی بیاد با اطلاعات زیر خط فقر نظری بده که کاملا آزار دهنده باشه؟ من از Final Fantasy های جدید لذتی نمیبرم. اونایی هم که بازی کردم مربوط میشده به همونایی که برای NES اومده. لزومی داره هر بار یه خبری در مورد این بازی منتشر میشه که مثلا فلان پیشرفت رو کرده من بیام زیر و روی بازی رو جلوی شما نفی کنم؟ بیام بگم FF اصلا غنی نیست، به درد گیمرهای درجه 2 و 3 میخوره؟

من از God of War خوشم نمیاد. دلیلی داره تو هر تاپیک در رابطه با این بازی بیام نظرات بشردوستانه و فمنیسمی خودم رو ارائه بدم و یهو یادم بیافته که چقدر تو این بازی خشونت وجود داره و این موضوع برای جوامع بین الملل ضرر داره؟

نه این سوال رو واقعا می‌پرسم؟ لزومی داره من بیام تو هر جای نامربوطی از سامانه باقر هم مثال بیارم و بی اطلاعات بودن خودم رو به رخ شما بکشم؟ فرض مثال شما با PSP بیشتر حال می‌کنی، اما حقیقت اینه که DS کنسول برتر بود. این نسل هم 3DS نسبت به ویتا. این علاقه شما رو تغییر نمیده ولی حقیقت امر هم تغییر نمیکنه. به هر حال هر کسی به یه چیزی حال می‌کنه اما دایره نابود سازی وقایع بعضی از دوستان جای حیرت داره. خودت بخون دیگه پست‌های قبلی رو. یه خبر خوب هم برای نینتندو منتشر شده، آخر هم دارند طرفداران نینتندو رو متهم می‌کنند به کژوال گیمر بودن، بی کیفیت بودن محصول و تو پاچه کردن نینتندو.

حالا من نمیدونم اگر مشابه همین اتفاق واسه محصولات مورد علاقه خودتون بیافته چکار می‌کنید. طرفدارای MS و Sony هنوز بوی خون و خونریزیشون تو تاپیک‌های بقلی داره میاد، من فکر می‌کنم فقط دارم یه بسته اطلاعات به دوستانتون میدم که تو بحثای بعدی با اطلاعات بیشتری وارد بشند و نه مثل الان. به هر حال متوجه نشدم چجوری این جمله رو مناسب طرفدارای نینتندو دونستید که توسط دوستانتون "نی نی تندو" خطاب میشه. اگر قرار باشه کسی توسط شما نصیحت بشه حداقل میدونم که بنده نیستم.
شما هم نظرتون محترمه قربان...
دیگه کاریش نمی شه کرد خب شرایط طوری بوده یه عده این شکلی فکر می کنن! یا یه عده مثل من فقط می شینن واسه بازی های M وقت می ذارند! ولی منم بودم جواب می دادم درست می گید. حالا من که به شخصه حرف بدی نزدم، زدم؟:D
راستی یه سوال شخصی چند سالتونه روی میکرو FF بازی می کردید؟ من فکر کنم چند بار FF رو تو فیلمام دیدم (نمی دونم کدوم شماره بود) ولی اون زمان نمی دونستم!
بعد من هیچ وقت به نینتندو نی نی تندو نگفتم...گفتم از خیلی جنبه هاشم خوشم میاد. نظرم اینه که یکم بزنه تو کار هاردکور فقط!

آخرین ویرایش:

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
Zack_Fair@

کل صحبتات که نظر شخصی بود و منم به نظر شخصی شما احترام میگذارم اما:

نکته دیگه اینکه اینهمه به کسایی که از بازیای نینتندو بدشون میاد نتوپید.

لزومی داره هر بار تاپیکی در رابطه با نینتندو هست هر شخصی بیاد با اطلاعات زیر خط فقر نظری بده که کاملا آزار دهنده باشه؟ من از Final Fantasy های جدید لذتی نمیبرم. اونایی هم که بازی کردم مربوط میشده به همونایی که برای NES اومده. لزومی داره هر بار یه خبری در مورد این بازی منتشر میشه که مثلا فلان پیشرفت رو کرده من بیام زیر و روی بازی رو جلوی شما نفی کنم؟ بیام بگم FF اصلا غنی نیست، به درد گیمرهای درجه 2 و 3 میخوره؟

من از God of War خوشم نمیاد. دلیلی داره تو هر تاپیک در رابطه با این بازی بیام نظرات بشردوستانه و فمنیسمی خودم رو ارائه بدم و یهو یادم بیافته که چقدر تو این بازی خشونت وجود داره و این موضوع برای جوامع بین الملل ضرر داره؟

نه این سوال رو واقعا می‌پرسم؟ لزومی داره من بیام تو هر جای نامربوطی از سامانه باقر هم مثال بیارم و بی اطلاعات بودن خودم رو به رخ شما بکشم؟ فرض مثال شما با PSP بیشتر حال می‌کنی، اما حقیقت اینه که DS کنسول برتر بود. این نسل هم 3DS نسبت به ویتا. این علاقه شما رو تغییر نمیده ولی حقیقت امر هم تغییر نمیکنه. به هر حال هر کسی به یه چیزی حال می‌کنه اما دایره نابود سازی وقایع بعضی از دوستان جای حیرت داره. خودت بخون دیگه پست‌های قبلی رو. یه خبر خوب هم برای نینتندو منتشر شده، آخر هم دارند طرفداران نینتندو رو متهم می‌کنند به کژوال گیمر بودن، بی کیفیت بودن محصول و تو پاچه کردن نینتندو.

حالا من نمیدونم اگر مشابه همین اتفاق واسه محصولات مورد علاقه خودتون بیافته چکار می‌کنید. طرفدارای MS و Sony هنوز بوی خون و خونریزیشون تو تاپیک‌های بقلی داره میاد، من فکر می‌کنم فقط دارم یه بسته اطلاعات به دوستانتون میدم که تو بحثای بعدی با اطلاعات بیشتری وارد بشند و نه مثل الان. به هر حال متوجه نشدم چجوری این جمله رو مناسب طرفدارای نینتندو دونستید که توسط دوستانتون "نی نی تندو" خطاب میشه. اگر قرار باشه کسی توسط شما نصیحت بشه حداقل میدونم که بنده نیستم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر