راهنمای خرید اسپیکر

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
اصلا شکل اون پایونیر هارو دیدم یه حسه بدی بهم دست داد...! میرم سراغ همون 906, جهنم این همه سال تو کف 5500 بودیم با این شرایط مزخرف اقتصادی آرزوش به دلمون موند آخرش,به امید اینکه 906 هم غیرت 5500ی داشته باشه.

Sabaton

کاربر سایت
Jul 14, 2011
437
اصلا شکل اون پایونیر هارو دیدم یه حسه بدی بهم دست داد...! میرم سراغ همون 906, جهنم این همه سال تو کف 5500 بودیم با این شرایط مزخرف اقتصادی آرزوش به دلمون موند آخرش,به امید اینکه 906 هم غیرت 5500ی داشته باشه.

Z5500 اونقدر ها هم بی نظیر نیست که حسرتش رو بخوری.
Z906 رو تست نکردم ولی مهمترین مزیتی که نسبت به Z5500 داره داشتن 2 تا خروجی اپتیکال هست.
در کل Z5500 برای فیلم و بازی خیلی خوبه ولی در مورد موسیقی اصلا دلچسب نیست( البته در بعضی از سبک ها خوبه عمل میکنه)
و اینکه اسپیکر ها مختلف رو تست کردم ولی هنوز در مورد موسیقی اسپیکری نتونسته منو راضی کنه :|

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
اول از همه چیز باید بگم(:d). چون انسان موجودی نیست که براش لذت مطلق وجود داشته باشه پس بیخیال ارضا شدن تو ترانس موزیک بشید ,اما 5500 جزو عمیق ترین بیسهایی بود که تا به حال تجربه کرده بودم, طوری که اولین دفعه خونه دوستم موقعی که داشت یه نوت 35 هرتز رو با صدایی نسبتا پایین پخش میکرد و من متوجه نبودم از شدت ترس یهو از جام به سمت در پریدم چون یک لحظه احساس کردم صدای لرزش زلزله هست, اگه بدونید منظورم چیه,چون صدای خاصی داره! ضمنا من محسن نیستم اگه یه دونه گیر نیاوردم, چمیدونم شایدم نتونم گیر بیارم! :d

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
من خودم بدجوری رفتم تو کف 906 !! اونروز خونه دوستم دیدم بدمصب چه کیفیتی داشت! زیرپام داشت میلرزید
یه کارت صدای 600 تومنی هم انداخته بود !
قیمتش حدود 1.300 ! میخوام بگیرم

iran1981

کاربر سایت
Jun 4, 2013
8
z5500 از نظر من خداست (قابل توجه آقایون لاتها،عرض کردم از نظر من) فقطمرد میخواد ازش صدا بکشه یعنی باید صدا رو بشناسی .خیلی ها که ادعا دارن و مثلا توی خیابون عباسی و... سیستم میبندن از صداش تعجب میکنن و میگن خیلی حرفه ایی و همه جور صدا بهت میده . فقط اگه مثل من بدبختید وآپارتمان 50 متری دارید و خصوصا تو محدوده پر جمعیت این شهر نابود (تهران )زندگی میکنیید اصلا به خریدش فکر نکنید و حتی به عکساشم نیگا نکنید. از صداش واقعا میترسم ، قیافه فسقلیش آدم رو گول میزنه هیچکس باورش نمیشه همیچین هیولایی باشه مگر اینکه بشناستش . آخرین باری که ازش تست گرفتم همسایه ها بسیج شدن و اومدن ازم خواش کردن که دیگه این کارو نکن منم مثل بزکوهی گفتم چشم .

Nima_Sh

کاربر سایت
Jan 4, 2007
1
من دیوانه شدم ولی اخر نتونستم بین این دو تا یکی را انتخاب کنم و هر روز با خودم سر این قضیه درگیرم که اخر کدوم بهتره
اونی که کیفیت صداش بهتره
یا اونی که خوشگلتره و دو تا ورودی Optical داره

mohammad227

کاربر سایت
Feb 3, 2012
21
نام
Mohammad
سلام دوستان، من ی z906 گرفتم، وقتی یکم روشن میمونه پشت سابش که ورودیه برقه شدیدا داغ میشه میخواستم بدونم آیا مشکلی داره یا طبیعیه! :|

mohammad227

کاربر سایت
Feb 3, 2012
21
نام
Mohammad
طبیعی هست

ممنون
حالا مشکل دیگه ای که هست اینه که وقتی کابل های صدا رو به مادربورد وصل میکنم (سبز -نارنجی - مشکی) و تنظیمات کارت صدا رو روی 5.1 قرار میدم، موقع تست به جای اسپیکر مشخص شده از کل اسپیکر ها صدا پخش میشه و این طوری اتفاق میفته که اسپیکر های جلو باید صدا رو پخش کنه و زمانی که تست به ساب ووفر و سنتر و اسپیکر های عقب میرسه هیچ صدایی پخش نمیشه! :-/
مدل مادربرد ASUS z87-A
کارت صدا Realtek ALC892 8 channel HD
علت چیه؟ راه حل چیه؟ :d

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام به دوستان
در ابتدا باید عرض کنم S H I T! از اسپیکر 1400000ایم نا امید شدم.
الان داشتم دو اسپیکرمو logitech z906 & edifier e3100 با یه نرم افزار تست شنوایی :d در زمینه فرکانس های قابل پخش تست میکردم و به نتایج عجیبی دست پیدا کردم !
هنگامی که سیستم به ظاهر میان رده ادیفایر در فرکانس 19000 هرتز صوت بسیار زیر و شدیدی میکشید(که منجر به ارسال چند عدد فحش نسبتا آبدار از جانب همسایه ها گردید) سیستم سر سبد dolby, THX لاجیتک تقریبا شنیده نمیشد!
از اون عجیب تر فرکانس 28 هرتز بود ک مطمعن بودم لاجیتک با وجود ساب 165 وات در مقابل ساب 12 وات! ادیفایر طوفان به پا خواهد کرد ولی باز هم از ادیفایر صدایی شنیده شد ولی از لاجیتک تقریبا نه!
تنها برتری z906 از فرکانس 35 تا حوالی 500 هست که از پنجره اتاق به بیرون پرتتون میکنه! که اونهم با این قیمت خیلی جای تعجب و سورپرایز شدن نداره.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
محدودیت بودجه ندارم اما محدودیت فضا دارم.
بااین توضیحات چند مدل اسپیکر استریو از با کیفیت ترین های بازار معرفی کنید. برای بازی و فیلم میخوام.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر