راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

سلام
میخوام یه Arcade بخرم و یه سوال کوچیک برام پیش اومده :cheesygri
حافظه داخلی arcade تقریبا 256 mb درسته ؟ خوب حالا این 256 مگابایت چه تعداد Save Game توش جا میشه ؟ مثلا 5 تا میشه Save کرد ؟ و اگه روش Dashboard جدید رو نصب کنم چقدر حافظه برای save میمونه ؟ :confused: منظورم بدون هارد هست ;)
با تشکر :love:

جواب سؤالت رو بهتره بچه ها بدن ولی مطمئن باش بيشتر از 5 تا جا ميشه ...

ولی من پيشنهاد ميکنم حتماً حتماً هارد بگير... چون بازی ها رو ميتونی نصب کنی روی هارد ...

خيلی مزايا ديگه داری... اينکه فشار روی دستگاه کمتر ميشه...

لطفا جواب منم بدید.اگه ندید دائم سوالاتم بیشتر میشه ها:biggrin1:.یه سوال هم برام پیش اومد رژین دستگاه من j هست و چند تا بازی پال رو هم اجرا کردم اما وقتی کشتی کج 2009سوپر استارزهای قدیمی رو گذاشتم پیغام داد که دیسک رو اشتباه گذاشتید چرا؟:eek::confused: ممکنه به خاطر اینکه آبدیت جدید رو من ندارم باشه؟

خب چرا به سوال دوستمون جواب نمیدید؟
اینم جواب:
اول اینکه شما چجوری تونستید 5 تا بازی پال را روی کنسول j اجرا کنید؟! region کنسولتون را عوض کردید؟ اگر مثبته پس دیگه باید بهش گفت پال نه j
دوم دیسک شما خراب است بعضی از sector , part ها بد رایت شده و به همین دلیل کنسول شما دیسک بازی تا آنجایی میخواند که آن بخش ها قابل خواندن باشد متاسفانه بعضی فروشنده ها به فکر جیب خود هستند و بازیها را پشت سر هم و با سرعت رایت میکنند تا در زمان کمتری بازی بیشتری رایت کنند تا زودتر به فروش برود و خب نتیجه هم منجر به صدمه دیدن اطلاعات رایت شده روی دیسک میشود چون دیسک ممکن است در موقع رایت زیاد گرم شده باشد (بعضی وقت ها پشت دیسک مشخص است) و یا error هایی بدهد و یا حتی مشکل از رایتر باشد راه حل تعویض دیسک به آن فروشنده است.
سوم آپدیت جدید برای اجرای بازی لازم است که شما وقتی دیسک را میزاری تو دستگاه یگه برای اجرای بازی نیاز به آپدیت هست که شما نصب میکنی و اصلا ربطی به دیسک بازی ندارد.

راستی دیسک معمولی بخرید یا همون t-gate یا (فقط در برابر خش مقاوم تره verbatim) و... بهیچ وجه playbox نخرید همانطور که دوستان قبلا هم گفتند لنز کنسول به مرور زمان ضیعف میشه دوم اینکه تازه این مال موقعه ای است که شما دیسک را سالم تحویل بگیرید! متاسفانه اکثر این نوع دیسک ها فله ای به بازار می آید (قبلا یجایی تو همین سایت خونده بودم) و از همان اول پر خش است مثل اینکه میریزند تو گونی! من یادمه یک دیسک به اشتباه پلی باکس گرفته بودم طلایی رنگ هم بود دیسک را که درآوردم دیدم پرخش است.

خب چرا به سوال دوستمون جواب نمیدید؟
اینم جواب:
اول اینکه شما چجوری تونستید 5 تا بازی پال را روی کنسول j اجرا کنید؟! region کنسولتون را عوض کردید؟ اگر مثبته پس دیگه باید بهش گفت پال نه j
دوم دیسک شما خراب است بعضی از sector , part ها بد رایت شده و به همین دلیل کنسول شما دیسک بازی تا آنجایی میخواند که آن بخش ها قابل خواندن باشد متاسفانه بعضی فروشنده ها به فکر جیب خود هستند و بازیها را پشت سر هم و با سرعت رایت میکنند تا در زمان کمتری بازی بیشتری رایت کنند تا زودتر به فروش برود و خب نتیجه هم منجر به صدمه دیدن اطلاعات رایت شده روی دیسک میشود چون دیسک ممکن است در موقع رایت زیاد گرم شده باشد (بعضی وقت ها پشت دیسک مشخص است) و یا error هایی بدهد و یا حتی مشکل از رایتر باشد راه حل تعویض دیسک به آن فروشنده است.
سوم آپدیت جدید برای اجرای بازی لازم است که شما وقتی دیسک را میزاری تو دستگاه یگه برای اجرای بازی نیاز به آپدیت هست که شما نصب میکنی و اصلا ربطی به دیسک بازی ندارد.

راستی دیسک معمولی بخرید یا همون t-gate یا (فقط در برابر خش مقاوم تره verbatim) و... بهیچ وجه playbox نخرید همانطور که دوستان قبلا هم گفتند لنز کنسول به مرور زمان ضیعف میشه دوم اینکه تازه این مال موقعه ای است که شما دیسک را سالم تحویل بگیرید! متاسفانه اکثر این نوع دیسک ها فله ای به بازار می آید (قبلا یجایی تو همین سایت خونده بودم) و از همان اول پر خش است مثل اینکه میریزند تو گونی! من یادمه یک دیسک به اشتباه پلی باکس گرفته بودم طلایی رنگ هم بود دیسک را که درآوردم دیدم پرخش است.

ممنون از اینکه جوابمو دادید اما باور کنید من هم رجین j و هم پال رو اجرا میکنم از بعضی از بچه ها هم سوال کرده بودم گفتن میشه.اما پال نمیتونه j رو اجرا کنه.منظورم ار اجرا نشدن کشتی کج خراب بودنش نبود میگه رجین دیسک فرق میکنه (پال بود)اما من که یه چند تا اجرا کرده بودم پس چرا از این ایراد گرفت نکنه شانسی بعضی از بازیای پال رو اجرا میکنه نه همشو؟آخرین آبدیت نیاز به یه نفر کاربلد داره یا خودمم میتونم؟:biggrin1:

سلام.
مایکروسافت چرا به جای اون دوتا تيكه فلز که بش ميگن xclamp از پیچ استفاده نمیکنه؟ علت خاصی داره؟ که بعدا همینا باعث خراب شدن کنسول میشن.

( نمیدونستم کجا مطرحش کنم و نخواستم هم برای یه سوال تاپیک بزنم )

آخرین ویرایش:
سلام.
مایکروسافت چرا به جای اون دوتا تيكه فلز که بش ميگن xclamp از پیچ استفاده نمیکنه؟ علت خاصی داره؟ که بعدا همینا باعث خراب شدن کنسول میشن.
البته این قضیه به تاپیک ربطی نداره اما خوب مایکرو هم از این خرابیها بدش نمیاد! بلاخره کم به نفعش نبوده:biggrin1:

جواب سؤالت رو بهتره بچه ها بدن ولی مطمئن باش بيشتر از 5 تا جا ميشه ...

ولی من پيشنهاد ميکنم حتماً حتماً هارد بگير... چون بازی ها رو ميتونی نصب کنی روی هارد ...

خيلی مزايا ديگه داری... اينکه فشار روی دستگاه کمتر ميشه...

مرسی از پاسخ ولی متاسفانه جوابمو نگرفتم !

اگه دوستان دیگه اطلاع دارند خواهشن توضیح بدن
سوال من اینه :
حافظه داخلی arcade تقریبا 256 mb درسته ؟ خوب حالا این 256 مگابایت چه تعداد Save Game توش جا میشه ؟ مثلا 5 تا میشه Save کرد ؟ و اگه روش داشبورد جدید رو نصب کنم چقدر حافظه برای save میمونه ؟

مرسی از پاسخ ولی متاسفانه جوابمو نگرفتم !

اگه دوستان دیگه اطلاع دارند خواهشن توضیح بدن
سوال من اینه :
حافظه داخلی arcade تقریبا 256 mb درسته ؟ خوب حالا این 256 مگابایت چه تعداد Save Game توش جا میشه ؟ مثلا 5 تا میشه Save کرد ؟ و اگه روش داشبورد جدید رو نصب کنم چقدر حافظه برای save میمونه ؟
دشبورد اصلا روی مموری نصب نمیشه که بخواد حجمی بگیره!

دشبورد اصلا روی مموری نصب نمیشه که بخواد حجمی بگیره!
شما مطمئن هستید نمیشه نصب کرد یعنی تا حالا تست کردید ؟
حالا کلا چنتا Save game رو مموری Arcade میشه ذخیره کرد ؟ آرکید برای اجرا کردن بازی ها بدون هارد مشکلی نداره ؟

حافظه داخلی arcade تقریبا 256 mb درسته ؟ خوب حالا این 256 مگابایت چه تعداد Save Game توش جا میشه ؟ مثلا 5 تا میشه Save کرد ؟
با توجه به نامشخص بودن حجم سیوها نمی شه به درستی تخمین زده اما به نظرم میانگین حجم هرسیو 1 مگ هست که مموری کارت همون از اول 90-100 مگ فقط از 256 مگ ازش خالیه! که میشه حدودا 70-100 بازی باهش سیو کنی.

شما مطمئن هستید نمیشه نصب کرد یعنی تا حالا تست کردید ؟
نه منظور محمد جان اینه که داشبورد در حافظه داخلی کنسول که ربطی به مموری نداره نصب میشه.
آرکید برای اجرا کردن بازی ها بدون هارد مشکلی نداره ؟
مشکلی نداره.

با توجه به نامشخص بودن حجم سیوها نمی شه به درستی تخمین زده اما به نظرم میانگین حجم هرسیو 1 مگ هست که مموری کارت همون از اول 90-100 مگ فقط از 256 مگ ازش خالیه! که میشه حدودا 70-100 بازی باهش سیو کنی.

نه منظور محمد جان اینه که داشبورد در حافظه داخلی کنسول که ربطی به مموری نداره نصب میشه.

مشکلی نداره.

تشکر بابت پاسخ دوست گرامی
پس در کل میشه رو Arcade بدون هارد داشبورد نصب کرد دیگه ؟ :love:
و سوال دیگه اینکه داشبورد قابل حذف هست یا نه ؟ یعنی میشه Uninstall کرد ؟

تشکر بابت پاسخ دوست گرامی
پس در کل میشه رو Arcade بدون هارد داشبورد نصب کرد دیگه ؟ :love:
و سوال دیگه اینکه داشبورد قابل حذف هست یا نه ؟ یعنی میشه Uninstall کرد ؟
اگه داشبورد نباشه چه جوري ميخواي پس با ايكس باكس كار كني. عين اين ميمونه كه بگي كامپيوتر ميخوام وليس سيستم عامل نميخوام.

مگه Xbox 360 Arcade Jasper چنتا حافظه داره :confused: تا اونجایی که من اطلاع دارم قبلا Arcade یه مموری کارت جدا داشت که حالا تو سری جدید به صورت داخلی ( internal) داخل خود کنسول قرار داره !
در ضمن منظور من از داشبورد همون NXE هست . من سوالام این بود که NXE روی Memory داخلی که روی آرکید جاسپر وجود داره نصب میشه یا نه ؟

آخرین ویرایش:
عزیز همه xbox ها یه قسمت دارن که فقط مخصوص آپدیتهایی هستن که برای کنسوله(یعنی به غیر از پچهای بازی) شما فکرشو بکن اگه حفظه ای که دشبورد روشه دست ما کاربرا هم بود و میتونستیم پاکش کنیم کنسول دیگه بالا نمیومد! به اصطلاح بریک میشد!
حالا شما وارد بحثایه تخصصیش نشو کنسول که نمیخوای بسازی! خیالت راحت باشه دشبورد روی مموریه تو ریخته نمیشه

عزیز همه xbox ها یه قسمت دارن که فقط مخصوص آپدیتهایی هستن که برای کنسوله(یعنی به غیر از پچهای بازی) شما فکرشو بکن اگه حفظه ای که دشبورد روشه دست ما کاربرا هم بود و میتونستیم پاکش کنیم کنسول دیگه بالا نمیومد! به اصطلاح بریک میشد!
حالا شما وارد بحثایه تخصصیش نشو کنسول که نمیخوای بسازی! خیالت راحت باشه دشبورد روی مموریه تو ریخته نمیشه

یعنی اگه این NXE جدید که 74 MB هست رو نصب کنم حافظه برای Save بازی ها به اندازه کافی هست و اصلا ربطی به اون نداره ؟
باتشکر :love:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or