راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

دوستان سلام
من يه 360 خريده بودم 3 سال پيش امسال بنده خدا ديگه عمرش رو كرد و باباي:(
از سه سال پيش تا حالا خيلي اوضاع فرق كرده اين قفل wave4 ,wave3 ديگه چه صيغه اي ؟
من ميخوام تا 10 -15 روز ديگه يه اركيد بگيرم قيمت ها ممكن بره بالا اصلا الان چنده مزنه اين جسپر اينا ديگه چيه مادربورد 360 قبلي ما لانچ بود اما خوب كار مي كرد الان چي خوبه؟
ديگه ارزوي سلامتي براي همه ي دوستان:p

سلام
:eek:
لانچ بود سه سال کار کرده ناراحتم هستین شما
هفته ای چند ساعت بازی میکردین
کولینگم کرده بودین

سلام
:eek:
لانچ بود سه سال کار کرده ناراحتم هستین شما
هفته ای چند ساعت بازی میکردین
کولینگم کرده بودین

اره خودمم شاخ دراورده بودم عين playstation 2 بود طفلك:(
راستي ميشه توي همين tv هاي معمولي بازي كرد ؟
اگه جسپر باشه ديگه سه چراغ نميده؟

آخرین ویرایش:

شما به tv معمولي به lcd به led به monitor به هر چي ميخوايي وصل كن حالش و ببر !‌ ولي كيفيت .......:(
جسپر امكان 3 چراغ امده پايين:laughing:

کنسول همون کنسوله ولی یک ورودی HDMI کنار ورودی قبلی اضافه شده و مادر برد و درایو کاملا عوض شده!!!

اگه میخوای دیگه عمرا 3 چراغ نشه برو بده برات 12 ولت و شرودینگ بکنه!!!
یکی اشنا سراغ دارم-خواستی امارش رو بدم-
من وقتی بازی میکردم بعد از چند ساعت باد خنک از و سرد از پشت دستگاه میومد(جسپر بود)

آقا سلام خسته نباشید من باز یه سوال داشتم در رابطه با Xbox 360 Elite , Xbox 360 Arcade که مادربردشون جاسپر باشه فرق این دو تا فقط تو طرح و هاردشون هستش یا چیز دیگه ای هم هست مثلا اگر آرکید بخریم باید براش مموری بخریم بره سیو کردن بازیها اگر در این زمینه ها منو راهنمایی کنید ممنون میشم . میخوام فرق این دوتا رو بفهمم :confused:

مگه رو ترانساي جسپر ننوشته كه 12v ,150w ديگه چه نيازي به 12v داره ؟
اگه شرودينگ و 12v نكنيم سه چراغ ميشه ؟
بعضي ها ميگن تا يه ماهه ديگه قيمتا مياد پايين بهتر نيست يه ماهه ديگه بگيرم؟

این خرید ایکس باکس هم اینقدر دردسر و دغدغه داره که ادم پشیمون می شه.

من یک سوال داشتم می خواستم لطفا اگه می شه راه های تشخیص مادربورد جاسپر را به طور خلاصه شده هم بگید.ممنون.

آقا سلام خسته نباشید من باز یه سوال داشتم در رابطه با Xbox 360 Elite , Xbox 360 Arcade که مادربردشون جاسپر باشه فرق این دو تا فقط تو طرح و هاردشون هستش یا چیز دیگه ای هم هست مثلا اگر آرکید بخریم باید براش مموری بخریم بره سیو کردن بازیها اگر در این زمینه ها منو راهنمایی کنید ممنون میشم . میخوام فرق این دوتا رو بفهمم :confused:
فرق فقط در لوازم جانبی و رنگ دستگاه هست!!!
ارکید های جدید مموری داخلی 512 دارند که برای سیو کارتون رو راه میندازه!!!
ولی اگه پول دستت بود بعدا یک هارد براش بخر!20 گیگ(که 23 گیگ فضای قابل استفاده داره)
45 تومن اکش هست!

مگه رو ترانساي جسپر ننوشته كه 12v ,150w ديگه چه نيازي به 12v داره ؟
اگه شرودينگ و 12v نكنيم سه چراغ ميشه ؟
بعضي ها ميگن تا يه ماهه ديگه قيمتا مياد پايين بهتر نيست يه ماهه ديگه بگيرم؟
اولا 12 ولت کردن یعنی بالا بردن دور فن(در حال حاضر بصورت 5ولت میچرخه فنها تا صدای کمتری داشته باشه-به همین خاطر سیستم تهویه 360 مورد داره و MS نمیخواد دست بجنبونه- اونوریا گارانتی دارن-ما ایرانیا چی؟؟)
12 ولت بکنی برای خودت کردی-!!!ولی من با کلی از تعمیر کارا صحبت میکردن از اومدن جسپر گله مند بودن زده بازار کار تعمیرشون رو خراب کرده و فوق العاده کم خراب میشه!!!
ولی 12 کولینگ چیزیه که به همه تو صیه میکنم چون خودم 2بار چوب نکردنش رو خوردم!ولی بار اخر دقیقا چند روز بعد از خرید رفتم و این کار رو انجام دادم(اگه 12 ولت داخلی حرفه ای بکنی(دادگر میکنه)باید یک اداپتور 175 وات هم بگیری!!!(تو بازار ریخته و اونا یی که دستگاهشون 3 چراغ شده میفروشن)چون به ورودی برق دستگاه وصل میشه.و مصرف برق داره باید ولتاژبیشتری به دستگاه بدی که بتونه برق فنها رو تامین کنه!!!
در کل خواستی 12 ولت کن-نخواستی نکن

قیمت هم -من مطمئنم وقتی کریسمس تموم بشه افت میکنه توی ایران هم -پارسال دقیقا همین بساط بود-!!البته اون موقع فالکون فقط توی بازار بود که ارکید نو شده بود 240-تا اواسط خرداد(بجر 10 روز قبل عید)همین قیمتها بود

این خرید ایکس باکس هم اینقدر دردسر و دغدغه داره که ادم پشیمون می شه.

من یک سوال داشتم می خواستم لطفا اگه می شه راه های تشخیص مادربورد جاسپر را به طور خلاصه شده هم بگید.ممنون.
دوست عزیز سختی خاصی نداره- به قران اینقدر راحته- شما بخری - 4 روز بازی کنی
و توی بازی سنتر بگردی- از من استاد تر میشی-(البته ما موهام داره سفید میشه:biggrin1::biggrin1:)

این هم برای شما :

چنتا از را های شنا سایش رو برات میگم(چنتا رو میگم که اسون باشه):
1-تاریخش حتما 2009 به بعد باشه سعی کن تاریخ ماه کنسول هم جدید باشه -الان ماه 11 میلادی هستیم هرچی جدید تر بهتر
2-پشت اداپتور(ترانس)رو نگاه کن نوشته باشه 150ٌW حتما
مثل عکس زیر

(برای بزرگتر شدن روی عکس کلیک کن)
3-بعدش بالای ورودی HDMI و پورت خروجی به TV رو نگاه کن -باید اینا رو نوشته باشه
12V DC, 12.1 A ; 5Vsb, 1 A (label on the console)

اگه چیز غیر از این اعداد نوشته بود مثل 14v 14.1.a اینا فالکونه(بپا بهت نندازن)

و در اخر درایو این کنسول لایتون هست(عکس درایو لایتون و فرقش با درایو بنکیو)!و بازی های wave 4 رو اجرا نمیکنه!!!فریم ویر جدید براش نیومده(بزودی میاد)چون الان بازی های تبدیل شده توی بازار زیاده بهتره این اپدیت رو دانلود کنی و بریزی روی دستگاه
با تشکر از دوستمون
kasra1986

http://www.online.blogfa.com/post-173.aspx
(برو توی لینک توضیحاتش معلومه-اگر هم ADSL نداری ببر بیرون بگو میخوام این اپدیت رو برام بریزید- یا اینکه برو کافی نت دانلود کن)تا موقع بازی اواتارهات نپره(بپره هم اتفاق خاصی نمیفته)

و در نهایت یک چیز مهم
اصلا و ابدا به لایو وصل نشو!!!!!!!(به هیچ وجه)

------------------

دوستان عزيز ممنون از راهنماييهاتون متشكرم
فقط يه چيز ديگه اين 360 قبلي ما خيلي خوب بود عين چي كار ميكرد سوال من اينه كه نريم بخريم بعد يه ماه بازي كردن فرط بشه پول ما هم دود بشه با هم بر هوا
كولينگ هم حواسم هست يه كاريش مي كنيم
مرسي از همه:cool:
اگه موقع خرید به چیز هایی که گفتم گوش کردی!که مگر اینکه بد شانس عالم باشی خراب بشه!!!
اگه همون ماه اول هم کولینگ کردی-بیمه ابولفضله:biggrin1:

فقط توجه کن تاریخش هرچی جدید تر باشه بهتره(سعی کن نزدیک به برج 11 پیدا کنی)برج7- 8-برج9 و...
هرچی جدیدتر بهتر!!کلا جسپر باشه و تاریخشم جدید باشه بهتره

آخرین ویرایش:
دوستان عزيز ممنون از راهنماييهاتون متشكرم
فقط يه چيز ديگه اين 360 قبلي ما خيلي خوب بود عين چي كار ميكرد سوال من اينه كه نريم بخريم بعد يه ماه بازي كردن فرط بشه پول ما هم دود بشه با هم بر هوا
كولينگ هم حواسم هست يه كاريش مي كنيم
مرسي از همه:cool:

سلام به همه , من قصد خريد xbox دارم ...

لطفا يه نفر درباره jasper و Arcade يه توضيحي بهم بده ...

من يه جا رفتم 2مدل داشت , يه مدلش هارد نداشت هيچ كابلي هم روش نداش (به غير از كابل هاي ضروري)

290 گفت ...

مدله ديگه , يه هارد 120 داشت , به علاوه يه كابل اينترنت و يه كابل براي بهتر شده تصوير

كه خودش ميگفت تا 50 درصد كيفيت تصوير تو تلوزيون رو ميبره بالا !!ا(اسمش رو دقيق يادم نيست ) گفت حدوده 390 .......

اين هارد اصلا به درد ميخوره ؟! چون خودش گفت حتي اگه بازيهارم بريزم تو هارد براي اجرا بايد حتما

dvd بازي تو دستگاه باشه !(خوب پس چه چيزه مثبتي داره اين هارد ؟

كابل اينترنت چي ؟ بدرد بخوره ؟ من ميتونم با xbox كه كپي خور شده به شبكه وصل بشم و multi بازي كنم ؟

اون كابل آخري هم كه به نظر مفيد ميومد, حالا اگه درباره كابل آخر هم نكته اي هست كه به نظرتون به دردم

ميخوره لطف كنيد و بگيد ...

در آخر , در كل پيشنهاد خودتون كدوم مدلشه ؟

خيلي ممنون.

سلام به همه , من قصد خريد xbox دارم ...

لطفا يه نفر درباره jasper و Arcade يه توضيحي بهم بده ...

من يه جا رفتم 2مدل داشت , يه مدلش هارد نداشت هيچ كابلي هم روش نداش (به غير از كابل هاي ضروري)

290 گفت ...

مدله ديگه , يه هارد 120 داشت , به علاوه يه كابل اينترنت و يه كابل براي بهتر شده تصوير

كه خودش ميگفت تا 50 درصد كيفيت تصوير تو تلوزيون رو ميبره بالا !!ا(اسمش رو دقيق يادم نيست ) گفت حدوده 390 .......

اين هارد اصلا به درد ميخوره ؟! چون خودش گفت حتي اگه بازيهارم بريزم تو هارد براي اجرا بايد حتما

dvd بازي تو دستگاه باشه !(خوب پس چه چيزه مثبتي داره اين هارد ؟

كابل اينترنت چي ؟ بدرد بخوره ؟ من ميتونم با xbox كه كپي خور شده به شبكه وصل بشم و multi بازي كنم ؟

اون كابل آخري هم كه به نظر مفيد ميومد, حالا اگه درباره كابل آخر هم نكته اي هست كه به نظرتون به دردم

ميخوره لطف كنيد و بگيد ...

در آخر , در كل پيشنهاد خودتون كدوم مدلشه ؟

خيلي ممنون.
به شما ارکید و مدل قدیمی الیت رو نشون داره!!چون الیت جدید از لحاظ کابل با ارکید براره!
اگه LCD TV داری کابلها بدردت میخورند اگه نه که هیچی!!!برات روی تلویزیون معمولی که 3 فیش زرد قرمز و سفید میخوره- فرق تصویر نخواهی داشت!!!

اگه بازی رو توی هارد نصب کنی!!!فشار به لنز درایو نمیاد- درایو دیرتر خراب میشه!!
دستگاه کمتر داغ میکنه!و اینکه دیر تر خراب میشه

کابل اینتر نت نیست اون
یک کابل ether net هست که به مودم میخوره- قیمتش هم 2000 تومنه همه جا ریخته!
برای لایو بازی کردن باید ADSL با سرعت مناسب و پینگ زیر 300 داشته باشید
میکرو سافت در حال حاضر(این یکماهه)تونسته جلوی کپی بازها رو بگیره و دستگاهشون رو بن کنه- یعنی فعلا به هیچ وجه به لایو نباید وصل شد- اما هکر ها دارند نوعی فریم ویر برای درایو عرضه میکنند که میکروسافت نتونه کپی بازها رو تشخیص بده)!!!در همین حد بدونید بسته
پس به لایو وصل نشید خواهشا(مضرات بسیاری داره)

جدیدا پک جدید الیت اومده- که سیاه رنگه ولی از لحاظ کابل با ارکید یکی هست!و هارد 120 گیگ داره که ارکید نداره!و چیز مفیدیه!قیمتش هم در حال حاضر 375 تومن هست- ارکید هم 285 تومن!
اگه بودجه دارید حتما الیت پک جدید بگیرید(اگه LCD دارید پک قدیمی الیت رو بگیرید (چون کابل HDMI اصل و کابل تبدیل صدا رو داره )توجه کنید که جسپر باشه مادر بردش)
این هم مشخصات جسپر برای بار صدم:

چنتا از را های شنا سایش رو برات میگم(چنتا رو میگم که اسون باشه):
1-تاریخش حتما 2009 به بعد باشه سعی کن تاریخ ماه کنسول هم جدید باشه -الان ماه 11 میلادی هستیم هرچی جدید تر بهتر(به برج 11 نزدیک باشه تاریخ تولیدش-مثلاماه 8-7-9 یا 10 یا 11 میلادی باشه)
2-پشت اداپتور(ترانس)رو نگاه کن نوشته باشه 150ٌW حتما
مثل عکس زیر

(برای بزرگتر شدن روی عکس کلیک کن)
3-بعدش بالای ورودی HDMI و پورت خروجی به TV رو نگاه کن -باید اینا رو نوشته باشه
12V DC, 12.1 A ; 5Vsb, 1 A (label on the console)

اگه چیز غیر از این اعداد نوشته بود مثل 14v 14.1.a اینا فالکونه(بپا بهت نندازن)

و در اخر درایو این کنسول لایتون هست(عکس درایو لایتون و فرقش با درایو بنکیو)!و بازی های wave 4 رو اجرا نمیکنه!!!فریم ویر جدید براش نیومده(بزودی میاد)چون الان بازی های تبدیل شده توی بازار زیاده بهتره این اپدیت رو دانلود کنی و بریزی روی دستگاه
با تشکر از دوستمون
kasra1986

http://www.online.blogfa.com/post-173.aspx
(برو توی لینک توضیحاتش معلومه-اگر هم ADSL نداری ببر بیرون بگو میخوام این اپدیت رو برام بریزید- یا اینکه برو کافی نت دانلود کن)تا موقع بازی اواتارهات نپره(بپره هم اتفاق خاصی نمیفته)

و در نهایت یک چیز مهم
اصلا و ابدا به لایو وصل نشو!!!!!!!(به هیچ وجه)

پ.ن:حوصلم سر رفته بود نشستم 30 صفحه اول این تاپیک رو خوندم -چقدر خندیدیم!!!اگه از قدیمیای بازی سنتر هستید -حتما بخونید!کلی خاطره زنده میشه- کلی هم میخندید.:biggrin1:

آخرین ویرایش:
به شما ارکید و مدل قدیمی الیت رو نشون داره!!چون الیت جدید از لحاظ کابل با ارکید براره!
اگه LCD TV داری کابلها بدردت میخورند اگه نه که هیچی!!!برات روی تلویزیون معمولی که 3 فیش زرد قرمز و سفید میخوره- فرق تصویر نخواهی داشت!!!

اگه بازی رو توی هارد نصب کنی!!!فشار به لنز درایو نمیاد- درایو دیرتر خراب میشه!!
دستگاه کمتر داغ میکنه!و اینکه دیر تر خراب میشه

کابل اینتر نت نیست اون
یک کابل ether net هست که به مودم میخوره- قیمتش هم 2000 تومنه همه جا ریخته!
برای لایو بازی کردن باید ADSL با سرعت مناسب و پینگ زیر 300 داشته باشید
میکرو سافت در حال حاضر(این یکماهه)تونسته جلوی کپی بازها رو بگیره و دستگاهشون رو بن کنه- یعنی فعلا به هیچ وجه به لایو نباید وصل شد- اما هکر ها دارند نوعی فریم ویر برای درایو عرضه میکنند که میکروسافت نتونه کپی بازها رو تشخیص بده)!!!در همین حد بدونید بسته
پس به لایو وصل نشید خواهشا(مضرات بسیاری داره)

جدیدا پک جدید الیت اومده- که سیاه رنگه ولی از لحاظ کابل با ارکید یکی هست!و هارد 120 گیگ داره که ارکید نداره!و چیز مفیدیه!قیمتش هم در حال حاضر 375 تومن هست- ارکید هم 285 تومن!
اگه بودجه دارید حتما الیت پک جدید بگیرید(اگه LCD دارید پک قدیمی الیت رو بگیرید (چون کابل HDMI اصل و کابل تبدیل صدا رو داره )توجه کنید که جسپر باشه مادر بردش)
این هم مشخصات جسپر برای بار صدم:

از تمام توضيحاتت ممنونم ....

پینگ زیر 300 داشته باشید

اين كه گفتي نميدونم چيه ! لطفا يه توضيح مختصر بده ...

الیت پک جدید بگیرید

منظورت همون مشكيه كه كابل ether net و hdmi و 120 گيگ هارد دارست ديگه ؟

در آخر , به نظرت الان خريده xbox عاقلانست ؟ (از لحاظ قيمت ميگم ...) (چون اون پكه اليت

كه پيشنهاد كردي گفتي تازه اومده ...)

ممنون.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or