راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

سلام
اگه بازی رو روی هارد x360 بریزیم دیگه فرق میکنه بازی روی چه دیسکی بخریم؟
اگه دیسک آشغالی بود ولی بازی رو روی هارد ریختیم لنز درایو که چیزیش نمیشه؟
در مورد این که فشار میاره یا نه دقیقا نمی تونم نظر بدم...!
ولی تجربه شخصی بگم این که یه بار یه دیسک به قول شما آشغال کپی کردم تو خیلی خوب اجرا می شد (بعد از اینکه ریختم تو هارد) برام یه بار تو بازی فریز کرد (اجکت رو زدم رفت تو داشبورد پس مشکل از بازی بود!:biggrin1:) بنابراین نتیجه می گیریم:
کمی به لنز فشار میاره و دیگر با پیام clean disk رو به رو نمی شوید ولی امکان روبه رو شدن با فریز تصویر بیشتر میشه..! در هر صورت در یک کلام سعی کنید از جنس آشغال استفاده نکنید!
مگه در حال حاضر اختلاف قیمت یه دیسک عالی با دیسک نامرغوب بازار چقدره!;)

اگه میشه چند نفر دیگه هم به سوالم جواب بدن تا به یه نتیجه گیری کلی برسم
=========================
مگه در حال حاضر اختلاف قیمت یه دیسک عالی با دیسک نامرغوب بازار چقدره!
دو تومن نا قابل
آخه مشکل این نیست
بنا به دلایلی میخوام 60 تا بازی بگیرم که تفاوت این 2 تومن نا قابل میشه 120 هزار تومن نا قابل:biggrin1:

اگه میشه چند نفر دیگه هم به سوالم جواب بدن تا به یه نتیجه گیری کلی برسم
=========================

دو تومن نا قابل
آخه مشکل این نیست
بنا به دلایلی میخوام 60 تا بازی بگیرم که تفاوت این 2 تومن نا قابل میشه 120 هزار تومن نا قابل:biggrin1:
هرچی بگیر غیر از Playbox اصلا این دیسک ها بودنشون در کنسول ضرره!:biggrin1: من یکی دوتا لنز به خاطر این دیسک ها خراب کردم.

دیسک خوب بخر. ( گفتی نظر بده )

حتی اگه بعد از نصب هم مشکلی پیش نیاره. بلاخره همون موقع که میخوای نصبش کنی هم میتونه لنزت را از بین ببره)

تی گیت به نظر من بدش نیست خوبه! اما وربیتیم یه چیز دیگسست!

درخواست راهنمایی

سلام دوستان

پریروز یک الیت جاسپر از توپخونه خریدم. ظاهر کنسول کاملا نو و آکبند بود و جاسپر بودن اون رو که در زمان خرید از تاریخ تولید پشت کیس (05-2009) تشخیص دادم، بعدا از طریق توان ترانس و همینطور سوکت پاور دستگاه چک کردم. اما امروز متوجه نکته آزاردهنده ای شدم. سریال کنسول در داشبورد با سریال چاپ شده پشت کیش نمی خونه. با کمی جستجو متوجه شدم سریال کنار پورتهای USB جلو هم درج میشه که چک کردم و با اونی که در داشبورد نشون میداد میخوند. یعنی سریالی که پشت کیس هست سریال واقعی دستگاه نیست. جستجوی انگلیسی نتیجه مفیدی نداشت، جز اینکه این مسئله گاهی برای کنسول هایی که جهت تعمیر نزد مایکروسافت فرستاده می شوند پیش میاد. یعنی مایکروسافت کیس (و طبعا چسب روی اون) رو عوض می کنه.

با توجه به اینکه کنسول با توجه به جاسپر بودنش جدیده، عوض کردن کیس توسط افراد سودجو هم منطقی به نظر نمی رسه. ضمنا هیچ نشانه ای از آکبند نبودن کنسول و متعلقاتش لااقل به نظر من نمی رسه. سناریو هایی که به ذهنم رسید یکی گندکاری خود مایکروسافت در مونتاژ بود و دیگری جابجا شدن درب دو کنسول مختلف در ایران هنگام کپی خور کردن (البته اگر برای اینکار نیاز به باز شدن کیس باشد که من اطلاع ندارم).

آیا کسی از دوستان می تواند در این زمینه کمکی کند؟ آیا سایر کنسول ها در ایران چنین مسئله ای داشته اند؟ باید نگران باشم؟

پی نوشت: با فروشگاه تماس گرفتم و موضوع رو گفتم، جواب دادند که تقریبا تمام 360 های موجود در ایران همین طورن چون چند صدتا بدون کیس یکجا برای کپی خور شدن میرن (البته اون آقا گفت «آی سی تبدیل» که تا جایی که من می دونم هک 360 نرم افزاری است و آی سی لحیم نمی شود، اما اگر برای هک نیاز به باز شدن کیس باشد در اصل موضوع تفاوتی نمی کند) و پس از بازگشت هنگام بستن کیس، کیس ها در هم شده اند و کیس اصلی هر یونیت روی همان یونیت بسته نمی شود و جا به جا می شود. آیا دوستان این توضیح را تایید می کنند؟

سلام دوستان

پریروز یک الیت جاسپر از توپخونه خریدم. ظاهر کنسول کاملا نو و آکبند بود و جاسپر بودن اون رو که در زمان خرید از تاریخ تولید پشت کیس (05-2009) تشخیص دادم، بعدا از طریق توان ترانس و همینطور سوکت پاور دستگاه چک کردم. اما امروز متوجه نکته آزاردهنده ای شدم. سریال کنسول در داشبورد با سریال چاپ شده پشت کیش نمی خونه. با کمی جستجو متوجه شدم سریال کنار پورتهای USB جلو هم درج میشه که چک کردم و با اونی که در داشبورد نشون میداد میخوند. یعنی سریالی که پشت کیس هست سریال واقعی دستگاه نیست. جستجوی انگلیسی نتیجه مفیدی نداشت، جز اینکه این مسئله گاهی برای کنسول هایی که جهت تعمیر نزد مایکروسافت فرستاده می شوند پیش میاد. یعنی مایکروسافت کیس (و طبعا چسب روی اون) رو عوض می کنه.

با توجه به اینکه کنسول با توجه به جاسپر بودنش جدیده، عوض کردن کیس توسط افراد سودجو هم منطقی به نظر نمی رسه. ضمنا هیچ نشانه ای از آکبند نبودن کنسول و متعلقاتش لااقل به نظر من نمی رسه. سناریو هایی که به ذهنم رسید یکی گندکاری خود مایکروسافت در مونتاژ بود و دیگری جابجا شدن درب دو کنسول مختلف در ایران هنگام کپی خور کردن (البته اگر برای اینکار نیاز به باز شدن کیس باشد که من اطلاع ندارم).

آیا کسی از دوستان می تواند در این زمینه کمکی کند؟ آیا سایر کنسول ها در ایران چنین مسئله ای داشته اند؟ باید نگران باشم؟

پی نوشت: با فروشگاه تماس گرفتم و موضوع رو گفتم، جواب دادند که تقریبا تمام 360 های موجود در ایران همین طورن چون چند صدتا بدون کیس یکجا برای کپی خور شدن میرن (البته اون آقا گفت «آی سی تبدیل» که تا جایی که من می دونم هک 360 نرم افزاری است و آی سی لحیم نمی شود، اما اگر برای هک نیاز به باز شدن کیس باشد در اصل موضوع تفاوتی نمی کند) و پس از بازگشت هنگام بستن کیس، کیس ها در هم شده اند و کیس اصلی هر یونیت روی همان یونیت بسته نمی شود و جا به جا می شود. آیا دوستان این توضیح را تایید می کنند؟
به نظرم کنسولت جاسپر نیست به چند دلیل..
1- الآیت جاسپر کم یابه و خیلی کم پیدا میشه..
2- تقریبا هیچ وقت نمیان این کار احمقانه رو بکنن که همه کیس ها را عوض کنن و باعث تو شک افتادن مشتری و.. بشه من که تاحالا ندیدم ..!
3- هیچ وقت ماست فروش نمی گه ماستم ترشه! ؛ اصلا کدوم فروشنده ای (به خصوص اینها:biggrin1:) بیان بگن ما اشتباه کردیم بیاریدش پس!:biggrin1:

راه حل مطمئن :
ببرش پیش میثم قربانی یا هر تعمیرکار مطمئن یا خودت دست به کار بشو کنسول رو باز کن و سیستم داخلی رو ببین و از جاسپر یا فالکون بودن کنسولت مطمئن شو...

به نظرم کنسولت جاسپر نیست به چند دلیل..
1- الآیت جاسپر کم یابه و خیلی کم پیدا میشه..
2- تقریبا هیچ وقت نمیان این کار احمقانه رو بکنن که همه کیس ها را عوض کنن و باعث تو شک افتادن مشتری و.. بشه من که تاحالا ندیدم ..!
3- هیچ وقت ماست فروش نمی گه ماستم ترشه! ؛ اصلا کدوم فروشنده ای (به خصوص اینها:biggrin1:) بیان بگن ما اشتباه کردیم بیاریدش پس!:biggrin1:

راه حل مطمئن :
ببرش پیش میثم قربانی یا هر تعمیرکار مطمئن یا خودت دست به کار بشو کنسول رو باز کن و سیستم داخلی رو ببین و از جاسپر یا فالکون بودن کنسولت مطمئن شو...

نه دوست عزیز جاسپره، به چند دلیل:

۱. شکل سوکت پاور پشت دستگاه که در مورد جاسپر منحصر به فرده.

۲. توان ترانس (۱۵۰ وات).

۳. سال تولید دستگاه ۲۰۰۹ است. سال تولید را از رقم پنجم از آخر سریال می توانید تشخیص دهید (در مورد کنسول خودم طبعا استناد به سریال واقعیه).

الیت جاسپر اخیرا داره زیاد میشه در مغازه های توپخونه. در همین چند روز اخیر گویا یک سری وارد شده که کنسول من هم یکی از همونهاست (تولید ماه می ۲۰۰۹).

سلام به بچه های گل بازی سنتری:love:
بی زحمت سوالی داشتم:confused:می دونید کجا 360 با مادر بورد فالکون داره؟حدود قیمتش چنده؟و در مقایسه با جاسپر خیلی بدتره؟

یک دنیا ممنون :-":-":-"

سلام به بچه های گل بازی سنتری:love:
بی زحمت سوالی داشتم:confused:می دونید کجا 360 با مادر بورد فالکون داره؟حدود قیمتش چنده؟و در مقایسه با جاسپر خیلی بدتره؟

یک دنیا ممنون :-":-":-"
360 با مادر بورد فالکون خیلی زیاده هر جا بری گیر میاری...فالکون درصد اینکه 3 چراغ بشه خیلی بالاهه ولی جاسپر سه چراغ شده تا حالا من ندیدم..برای اطلاع از قیمتها به این تایپک مراجعه کن..

سلام
من می خوام قبل از ماه رمضون 360 رو بگیرم کی ارزون میشه؟؟
پرمیوم جاسپر.!!!
بعد العان یکی هست که 350 میده.خوبه؟؟؟؟
به نظرم قیمتا اواخر مهر میان پایین...تو این آشفته بازار قیمت خوبی به نظر میاد البته اگه میخوای یه کم صبر کن شاید یهو دیدی قیمتا کشید پایین....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or