راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
-

-شما به من بگو این قیمتا رو از کجا گرفتی من الان برم 30 تا بخرم ببرم تو بوستان بفروشم!

تایید میشه الان قیمت ها افتضاح شده
کنسول premium که 22 خرداد بود 280 تومان تو همون پاساژ لباف
اموز یکی از بچه ها رفته خریده 480 تومان

وقتی که اعتراض میشه این دلایل رو میارن :

• گرون شدن کنسول تو دبی
  • گرون شدن دلار
  • نا ارامی های تهران

واقعا اینجا ایران است

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
در مورد خاک رفتن به داخل دستگاه هم میشه یه جوری تمیزش کرد؟
کنسول 360 به علت کوچک بودن خیلی کم خاک میگیره! مثلا من بعد 2 سال بازش کردم دیدم یه ذره اونم رو این قاب دستگاه نشسته و رو مادر برد کامل تمیز بود! نگرانش نباشید.
می تونید دقیق بگید تا کی ارزون میشه
دقیقا از وسط مرداد شروع میکنه به ارزون شدن و تا اواخر مرداد و اوایل شهریور قیمت برمیگرده سرجاش!
یعنی پرمیوم جاسپر 280 تومن!
من میتونم هدست کامپیوترم رو به X360 بزنم؟USB داره و لاجیتک هست.
آموزشش رو یکی از بچه ها تو سایت گذاشته بود! باید سیمشو ببری و یه تغییراتی تو هدستت بدی که به نظر من نکنی بهتره!
آخه دو مدله یکی فالکونه که 20 گیگ داره، یکی هم جاسپر هستش که 60 گیگ داره.
تمام مدلهای جدید چه فالکون چه جاسپر هارد 60 دارن

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
این سوال ما رو یکی جواب بده ممنون میشم:
نقل قول:شما میتونین با یه تبدیل HDMI به DVI بازی ها رو با حداکثر کیفیتی که مانیتور اجازه میده بازی کنید

اگه پکی بجز elite میگیرید باید یه کابل HDMI و یه تبدیل DVI بگیرید اگر هم elite که کابل HDMI توش هست فقط باید یه تبدیل بگیرید
==================================================================
دستت درد نکنه دوست عزیز
برای صدا چکار کنم (مانیتورم اسپیکر نداره)
خود x360 مستقیما بهش هدفن وصل نمیشه؟( از همین معمولیا که تو بازار ریخته به کامپیوتر هم وصل میشه)
بعد بریدن که لازم نیست یک جا دیده بودم باید قاب رو برش میداد طرف؟

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
دستت درد نکنه دوست عزیز
خود x360 مستقیما بهش هدفن وصل نمیشه؟( از همین معمولیا که تو بازار ریخته به کامپیوتر هم وصل میشه)

برای صدا حقیقتش تا جایی که من میدونم پشت xbox یه خروجی صدا هم داره که میشه از اونجا خروجی گرفت و به اسپیکر وصل کرد (تو این یه مورد اطمینان ندارم بقیه بچه ها هم یه نظر بدن)

به دسته xbox هدفون وصل میشه ولی من چند وقت پیش پرسیدم یه عده میگفتن فقط واسه live هست یه عده هم میگفتن صدای بازی هم پخش میکنه این رو بچه هایی که xbox دارن باید پاسخ بدن

من بودم حتی اگرم لازم بود اینکارو نمیکردم آدم با 400 تومن کنسول این کارا رو نمیکنه ;)

123enix

کاربر سایت
Jul 10, 2009
318
خب جاسپر بخری بهتره چونکه جدیدتره ، گرمای تولید شده کمتر از فالکونه . بالاخره gpu کوچکتر هم شده و خب گرمای کمتری تولید میشه . احتمال اینکه روی جاسپری که میخری داشبورد جدید nxe نصب باشه زیاده چون روی ماله خودم نصب بود .

در مورد 2 تا سوال اون یکی نظری ندارم

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دیروز با پدرام بودیم- پدرام از پیام پرسیده قیمت های تو چطوره- گفته اگه برگردم بازیسنتر
جسپر ارکید رو میدم 230-تومن یا همین حوالی!!!
به نظرم این یک ماه مرداد رو صبر کنید- تکلیف مجید روشن بشه و باز فروشگاه -فروشنده بپزیره-

قیمتهای پیام عالی هست!!

پ.ن:به خاطر اقا مجید دسته گل قراره فروشگاه مجازی سایت تعطیل بشه
:evil:

----------------------------

دوستان هوس کردم یک ارکید جسپر بخرم-اونا ییکه دارن- چند ساعت مدارم باهاش بازی میکنن؟؟؟
تا الان کسی جسپرش مشکل داشته؟؟؟
12 ولت و شرود و کلا روش کولینگ روش باید انجام بشه؟؟؟
-
اونایی که هم فالکون داشتن هم جسپر بگن-:ایا فرقی براشون کرده؟؟؟واقعا جسپر عالی بوده یا نه؟؟

ممنون

به 360 هدفون وصل نمیشه!!اما یک تبدیل هست که فیش های سفید و قرمز صدا رو به مادگی یی برای هدفون تبدیل میکنه-قیمتشم نزدیک 1 الی 2هزار تومنه!!!رفیقم برام درست کرد 1000تومن شد!
قاب رو هم برش نمیدن- اون قاب ،خارهاش با چسب به هم وصل شدن و با چاقو براحتی باز میشه.

آخرین ویرایش:

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
خب جاسپر بخری بهتره چونکه جدیدتره ، گرمای تولید شده کمتر از فالکونه . بالاخره gpu کوچکتر هم شده و خب گرمای کمتری تولید میشه . احتمال اینکه روی جاسپری که میخری داشبورد جدید nxe نصب باشه زیاده چون روی ماله خودم نصب بود .

در مورد 2 تا سوال اون یکی نظری ندارم

این دوستمون راست میگه بلاخره جاسپر بهتره شما باید ببینی اگه بودجت به جاسپر میرسه جاسپر بگیر ولی اگه بودجه با جاسپر فاصله داره اینو داشته باش که فالکون همچین فاجعه هم نیست

-در ضمن nxe و فریم ور 1.6 رو معمولا همه فروشنده ها روی فالکون هم میریزن شما میتونی ازشون سوال کنی (پس nxe و فریم ور ملاک انتخابت بین جاسپر و فالکون نباشه)

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان من یک سوالی برام پیش اومده مدتیه
جدیدا تو هر فورم و محفلی میری میبینی بین اونهایی که که 360 میخرن
ماشالله اینقدر ارزون شده که هر کسی حوصلش سر میره میره سر کوچشون یکی میخره

معروف شده و باب شده که میگن بعد از این که بازی کردی اول بیاین تو dashboard و بعد خاموش کنید

یا میگن اگه میخواین بعد از 20 تا 30 دقیقه دوباره بازی کنید خاوش نکیند بزارید تو dashboard باشه تا فن هاش کنسول رو خنک کنه

این رو میدونم که dashboard فشار زیادی روی کنسول نمیاره
ولی این حرف ها اصلا صحت داره ؟

کسی به این موضوع بر خورد نکرده ؟
یعنی اصلا جایی نشنیدین ؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
یک سری سوال های توی این سه صفحه اخیر شده که جواب میدم بدون نقل قول پست اشخاص

اول درباره خرید کنسول بگم که الان دو سالی هستش دقیقاً قیمت کنسول رو زیر نظر دارم، پاییز و زمستان شاهد
کاهش قیمت خوب کنسول خواهید بود، تابستان امسال به خاطر وجود مبارک جسپر افزایش قیمت بالایی رو شاهد بودیم
که احساس شب های دم عید بهم دست داد و گرونی های بازار.!

+------------------------+

ترس از سه چراغ شدن کنسول رو هم اینقدر برای خودتون مشکل بزرگ نکنید، همیشه از چیزی که میترسید سرتون میاد
با چند کار ساده و پیشگیرانه میتونید با کنسول با اطمینان خاطر بیشتری بازی کنید.
معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

به جای دقیق شدن که اینکه کنسول چطوری باشه کجا باشه، نکنه خاک بشینه روش خدایی نکرده چیزیش بشه
بهتره به فکر یک سیستم کولینگ ساده برای کنسول باشید که خیلی بهتر از دقیق شدن روی این مسائل بیخودی هستش.

این برداشت رو نکنید که که میخوام بگم که جسپر هم بله سه چراغ قرمز میشه، ولی همیشه باید جانب احتیاط رو داشت
حتی اگر مثل تانک کار کنه و هیچیش نشه.

+---------------------------+

در مورد گوشی فابریک کنسول، بیشتر برای کنفرانس ها و گفتگو ها کاربرد داره و در بعضی از بازی های شبکه ای برای
صحبت کردن بین بازیکن ها مورد استفاده هستش

برای گرفتن صدای بازی برروی اسپکیر باید از RCA Adapter 3.5 استفاده کنید

27538d1143812577-jvc-hu-question-0060260005_108-1-.jpg

برای گرفتن صدا برروی گوشی هم مدل های دیگری وجود دارند

21uswx0eHJL._SL500_AA280_.jpg

درست کردن اینها به صورت دستی کار ساده ای است، برای خرید اینها میتونید به فروشگاه های الکترونیکی بروید.

اگر تصویر رو از کابل HDMI میگیرد و برروی مانیتور LCD خودتون استفاده کنید، اگر مانیتور شما خروجی صدا
دارد میتونید با کابل ساده اسپیکر صدا رو بگیرید از مانتیور در غیر این صورت باید به فکر راه های دیگری باشد
روش استفاده بهینه از X360 با مانیتور
راهنمایی برای خرید مانیتور LCD واسه XBOX 360..با قیمتهای مناسب

این تاپیک ها متونه به شما کمک کنه، کمی از پست های اون رو بخوانید متوجه میشوید.

+--------------------------+

در مورد داشبورد کنسول، همون محیط کار با کنسول هستش راحتر بگم Windows کنسول.
آموزش کار با New XBox Experience
New Xbox Experience, Xbox360 Fall Update

MG.Snake باید توی تنظیمات کنسول بخشی باشد که بتونید اجرای خودکار بازی رو خاموش کنید تا بتونید
بعد از قرار دادن دیسک درون درایو اون رو برروی هارد نصب کنید، توی دو تاپیک بالا پیگر شوید.

در مورد بازی های Live برای خودش یک تالار دارد میتونید به تالار اون بروید و بازی هایی برطرفدار و یا حتی مسابقات رو مشاهده کنید
Xbox Live

+---------------------------+

pedram_sad چیز جدیدی نیست این موضوع، بگذارید کمی بازش کنم.

در زمانی که بعد از اتمام بازی کنسول خاموش میشه، گرمای قابل توجهی هنوز در پردازنده و سینک ها وجود دارد
بخصوص اینکه سرعت فن های اصلی کنسول هم کم است و مقدار قابل توجهی از گرمای کنسول بعد از خاموش
شدن دورن کنسول حبس خواهد شد.

برای همین میگند که بعد از بازی که دو پردازنده اصلی کنسول به شدت گرم شدند برای 10 الی 15 دقیقه وارد
محیط داشبورد شوید که کم کم این گرما تا حد قابل قبولی از کنسول خارج بشه و بعد از خاموش شدن کنسول
گرمایی که باقی میماند کمتر شود.

برای کسانی که 12 ولت خارجی هم کردند پیشنهاد میشه بعد از خاموش کردن کنسول فن ها رو برای 10 دقیقه ای
روشن بگذارند تا کاملاً گرما از سطح سینک ها کشیده بشه بیرون و حرارتی باقی نمونه.

البته بگم که نباید این کار باعث بشه که کولینگ کنسول را فراموش کرد.

+----------------------+

در مورد GPU کنسول نمیشه گفت کوچیک نشده تکنولوژی اون از 90 نانو به 65 نانو ارتقاء یافته
همین موضوع باعث میشه که برق کمتری مصرف بشه و گرمای کمتری نسب به فالکون که GPU
آون 90 نانو بوده تولید بشه.

+--------------------+

در نهایت هر سوالی رو در مکان خودش بپرسید

+-------------------+

حق نگهدار

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
خوب این دوستمون جواب همه رو کامل دادند دیگه فکر نکنم سوالی از قبل باشه که بی پاسخ مونده باشه

فقط اگه کسی قیمتای پک های xbox رو داره بگه که چون چند وقته قیمتای امضام رو آپدیت نکردم :cheesygri

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
نام
ALI
سلام

من با یکی از دوستام صحبت کردم که چون عموش میره دبی از اون جا برامون دو تا الیت جاسبر بگیره.می خواستم قیمت اون جا رو بدونم؟(اگه کسی میدونه دریغ نکنه)
ممنون

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
pedram_sad چیز جدیدی نیست این موضوع، بگذارید کمی بازش کنم.

در زمانی که بعد از اتمام بازی کنسول خاموش میشه، گرمای قابل توجهی هنوز در پردازنده و سینک ها وجود دارد
بخصوص اینکه سرعت فن های اصلی کنسول هم کم است و مقدار قابل توجهی از گرمای کنسول بعد از خاموش
شدن دورن کنسول حبس خواهد شد.

برای همین میگند که بعد از بازی که دو پردازنده اصلی کنسول به شدت گرم شدند برای 10 الی 15 دقیقه وارد
محیط داشبورد شوید که کم کم این گرما تا حد قابل قبولی از کنسول خارج بشه و بعد از خاموش شدن کنسول
گرمایی که باقی میماند کمتر شود.

برای کسانی که 12 ولت خارجی هم کردند پیشنهاد میشه بعد از خاموش کردن کنسول فن ها رو برای 10 دقیقه ای
روشن بگذارند تا کاملاً گرما از سطح سینک ها کشیده بشه بیرون و حرارتی باقی نمونه.

البته بگم که نباید این کار باعث بشه که کولینگ کنسول را فراموش کرد.

+----------------------+
[/B]

خلیل جان ممنونم بابت توضیحات مفصل و جامع :smile:
من اخه یک مدت کوتاهی میشه از این پست ها دیدم نمیدونستم چیز جدیدی نیست :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر