راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سلام

تو اون صفحاتی که حذف شد من پرسیده بودم که تا 30 روز دیگه ممکنه قیمت ها پایین بیاد ولی دیگه حذف شد.حالا میشه جواب من رو بدید؟
ممنون
100%-از طرف دیگه ماه مبارک رمضان :biggrin1::love:خیلی به خریدارا کمک میکنه:love:-چون فروششون میاد فوق العاده پایین
اگه این قیمتها رو هم بدن عمرا کسی نمیخره- پس مجبورا قیمت ها رو مثل قبل کنند-
نهایت این قیمت 10-15 شهریوره-
هر سال همینطور بوده

---
پ.ن:من هم صبر میکنم همون موقع ها میخرم
راستی خلیل خان من یک جایی خوندم درایو های جدیدی MSداره میزنه!!!
خبری نداری که کپی خور تونستن بکننش یا نه؟؟؟
البته شنیدم فعلا خیلی کم دیده شده!!!!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ایکس باکسهایی که تاریخ ساختشون 2009 هست فقط 60 گیگه یا 20 گیگ هم داره؟

کنسول هایی که برای سال 2009 ثبت شدند در سایت 360drives
Hard های پریمیوم همگی 60 گیگ هستند http://www.360drives.com/list?v_pack=5&v_mfrdate=2009&v_perpage=50

بعد روی هارد ها نوشته شده که چند گیگ هستش
http://regmedia.co.uk/2008/07/09/xbox_360_120gb_hdd.jpg
http://cache.gizmodo.com/assets/images/4/2008/10/60pack.jpg
البته هارد 20 نام نشون نداره http://www.avforums.com/forums/atta...xbox-360-20gb-hard-drive-sale-img_3505_lo.jpg

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
یعنی 20 گیگ ها جسپر نیستند؟

پریمیوم جسپر 60 گیگ هستند، توی سایت http://www.360drives.com میتوانید با چند کلیک
ساده اطلاعاتی که لازم دارید رو پیدا کنید.

20 گیگ مربوط به سری از فالکون و سایر بردهای قدیمی کنسول

به عنوان مثال همین سوالی که الان کردید به این شکل میشه جستجو کرد و جواب رو پیدا کرد
http://www.360drives.com/list?v_board=5&v_perpage=500

MR.CR

کاربر سایت
Mar 20, 2009
382
نام
وحید
سلام
من یه TV بیست دو LCD اینچ دارم که میخوام بدونم که اگه کابل HDMI وصل کنم با کابل کامپوننت که روی hd TVهست کیفیت تصویر فرق داره منظورم اینه که ارزش خریدن کابل رو داره
دیگه نمیدونستم جای سوال اینجاست یا نه:cheesygri

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
نام
ALI
100%-از طرف دیگه ماه مبارک رمضان :biggrin1::love:خیلی به خریدارا کمک میکنه:love:-چون فروششون میاد فوق العاده پایین
اگه این قیمتها رو هم بدن عمرا کسی نمیخره- پس مجبورا قیمت ها رو مثل قبل کنند-
نهایت این قیمت 10-15 شهریوره-
هر سال همینطور بوده
---
پ.ن:من هم صبر میکنم همون موقع ها میخرم
[/B]

اه. حالا کی تا شهریور صبر میکنه؟(صبر کردن خیلی سخته خداییش):mad:
یعنی باید تا 15 شهریور صبر کرد؟:((
ها راستی من اگه الیت جاسبر رو بگیرم و روزی حداقل روزی 3 نهایتا 4 ساعت با هاش بازی کنم امکان این که 3 چراغه بشه چقدره؟(چون خداییش XBOX خیلی دنگ وفنگ داره.منم خیلی میترسم که یه دفعه ای 400 ت کنسول از دستم بپره!:((:((

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
کنسولم پریمیوم جاسپر هست با توجه به مدل میشه با اطمینان گفت درایو lite on هست؟!
برای نصب فریمور 1.6 باید حتما روی دستگاه فریمور 1.5 نصب باشه؟؟؟!
این فریمور 1.6 نصب بشه دیگه بن نمیشیم؟؟!!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
کنسولم پریمیوم جاسپر هست با توجه به مدل میشه با اطمینان گفت درایو lite on هست؟!
برای نصب فریمور 1.6 باید حتما روی دستگاه فریمور 1.5 نصب باشه؟؟؟!
این فریمور 1.6 نصب بشه دیگه بن نمیشیم؟؟!!

اول این تاپیک رو بخوانید
سوالات متداول و مهم قبل از خرید Xbox360 (حتما خوانده شود!)

الان یک سال خورده ای هستش که فقط درایو لایتون تولید میشه، در جسپر دیگه فقط لایتون وجود داره.

میشه یک سره فرمور 1.6 نصب کردید، نیازی نیست به ترتیب فرمور ها نصب بشه روی درایو.

در مورد بن هم این تاپیک رو بخوانید
سوالات عمومی در زمینه بن شدن از Live

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
اینطور که شما میگی-جسپر رو هم باید کولینگ رو روش پیاده کرد!!

-یک سوال دیگه-
شرودینگ و 12 ولت کردن و بریدن قاب فلزی و پلاستیکی کافیه؟؟؟
از یکی شنیدن X-clampبه دستگاه شوک وارد میکنه و مضراتش بیشتر از فوایدشه-!!!

کلا اگه روش های دیگه هم هست بگید-ممنون

پستی رو توی یک تاپیک زدم که میتونم ازش برای جواب این سوال کمک بگریم.

بگذارید این موضوع رو کمی بیشتر برای شما باز کنم.
قطعات اصلی کنسول مثل CPU GPU RAM HANA و سایر قطعات به وسیله تکنولوژی اتصالات BGA
به سطح مادربورد کنسول اتصال داده شده اند، این سطح از توپ های بسیار زیری تشکیل شده که با آن
ball گفته میشه

bga_reballing_01.jpg

این توپ ها وظفیه ارسال و دریافت اطلاعات رو بز طبق مدارهایی خاص خودشون بر عهده دارند

mini_bga.gif

و همچنین وظیفه دارند که برق لازمه ی این پردازنده رو تامین کنند.

خوب
وقتی کنسول شروع میکنه به فعالیت های محاسباتی پردازنده اون حسابی گرم میشه و بلاخره این
گرما باید خارج بشه از سطح و بخصوص مرکز پردازنده، ولی در سیستم تهویه کنسول اشکالاتی
وجود داره که این تهویه و خنک سازی به خوبی صورت نمی گیرید و فن های کنسول به خاطر RPM
پایین یا همون دور سرعت کمی که دارند نمی توانند به خوبی به وظیفه ی خودشون عمل کنند

همین امر باعث میشه گرمای قاب توجهی در سینکی که برروی پردازنده قرار داره جمع بشه و
به خوبی تخلیه نشه و ظرفیت اون برای جذب گرما از سطح پردازنده کم و کمتر می شود.

به تمام این موارد گیره های X مانند کنسول را هم اضافه کنید که در درجه حرارت های بالا
و همچنین خمیر سیلیکونی که بعد از سه الی شش ماه عمر مفید عکس العمل های چندان
رضایت بخشی نشان نمی دهد و با نداشتن اتصال در حالت MAX برروی سطح پردازنده، مقدار
قابل توجهی از گرما میتونه در خود پردازنده باقی بماند.

این گرما کم کم به همون سطح BGA فشار وارد میکنه و باعث می شود آن توپ ball ها از حالت
طبیعی خودشون خارج بشند و دوچار اوفت کارایی بشوند و همان فرسودگی برای اینها کم کم رخ میده

تا تعداد قابل توجهی از این ball ها اتصال خودشون رو با سطح مادربورد و مداری که باید به اون وصل
باشند رو از دست میدند و در نهایت کنسول سه چراغ قرمز رو به عنوان اخطار به کاربر نشان میدهد.

برای رفع این مشکل ساده ترین راه حل استفاده از روش تعمیری X-Clamp هستش که با نصب پیچ
پشت برد همراه هستش باعث میشند که فشاری بیش از حد معمول وارد کنند بر سطح پردازنده
و این فشار برروی BGA نیز وارد میشود و فاصله هایی که در اثر فرسودگی ایجاد شده را به صورت نسبی
برطرف میکنند و کنسول میتونه برای مدتی دوباره جان تازه ای بگیره.

اما در خرابی های بعدی این روش ساده دیگر کار ساز نخواهد بود و باید کل سطح BGA پاک شود
و با Ball های نو جای گزین شوند.

BGA_GPU.jpg

توضیحات بیشتر و دقیق تر در این دو مطلب وجود دارد
آموزش کامل X-Clamp Replacement
راهنمایی درباره Reballing BGA

ادامه پست

+----------------------+

این مشکل از زمان برد های سال 2005 تا کنون وجود دارد و علت خرابی های پی در پی کنسول همین موضوع ساده است.
حتی اگر جسپر هم سه چراغ قرمز شود دلیل اون ناکارامد بودن کولینگ اصلی کنسول و نبودن در حالت MAX است.

برد جسپر بزرگترین شانس اون تکنولوژی ساخت اون هستش که میشه در 65nm بودن CPU و GPU
اشاره کرد که برق کمتری مصرف میکند و گرمای کمتری تولید میشه

ولی باز هم نمیتوان به کولینگ فابریک کنسول اعتماد کرد، با انجام چند کار پیشگیرانه میتواند کولینگ کنسول
رو ارتقاء داد و بیشترین کارایی و بازدهی را از آن گرفت.

شرودینگ و 12 ولت کردن و بریدن قاب فلزی و پلاستیکی کافیه؟؟؟

اینها میتوانند مقدمات و اصول پایه باشند، که میتوان اونها رو انجام داد.

از یکی شنیدن X-clampبه دستگاه شوک وارد میکنه و مضراتش بیشتر از فوایدشه-!!!

توضیحات این موارد رو دربالا دادم، ولی با X-Clamp کردن کنسول سالم و استفاده از خمیر سیلیکون
خوب میتوان حالت امنیتی بیشتری برای کنسول ایجاد میکنه و بیشتر و بهترین تماس ممکن را برای
سطح سینک و سطح پردازنده بوجود می آورد، که نتیجه آن چیزی نیست به جزء انتقال گرما به صورت MAX.

البته این مورد آخر حالت یک سوم دارد، یعنی برای کاربران آماتور که تازه کنسول خریدند پیشنهاد نمی شود

چون ممکن هستش یا خیلی شل ببندند که وضعیت خراب تر شود و یا خیلی سفت کنند که صدمه وارد کنند به برد و BGA
فقط در یک حالت هستش که ممکنه همه مراحل X-Clamp رو خوب انجام بدند و بهترین نتیجه رو بگیرند

این میشه حالت یک سوم که پیشنهاد نمیشه برای کاربران ساده کنسول و فقط از عهده کاربران نمیه حرفه ای بر میاد.

+---------------------------+

الان وضعیت سطح دانش اعضا نسبت دو دو سال پیش که شروع کردیم بسیار بهتر شده و میشه کم کم
مانور داد روی کارهایی دیگه کنسول و کمتر سوزن کسی گیر کند که روزی چقدر بازی کند و چقدر استراحت بدم به کنسول و قبیل این موارد.

+----------------------------+

Sorry
off Topic بزرگی بودش میتوانید در صورت تمایل و شرکت در این قبیل صحبت ها به این تاپیک مراجعه کنید.
معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

موفق باشید

حق نگهدار

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
نام
ALI
سلام

من اگه الیت جاسبر رو بگیرم و روزی حداقل روزی 3ساعت صبح و 2-3 ساعت هم بعد از ظهر باهاش بازی کنم امکان این که به سرنوشت بالا دچار بشه چقدره ؟:((:((چون خداییش XBOX خیلی دنگ وفنگ داره.منم خیلی میترسم که یه دفعه ای 400 ت کنسول از دستم بپره!

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
شما فنتو 12 ولت کن و sdm رو روش انجام بده کنسول هم جایی بزار که دور و اطرافش باز باشه از 24 ساعت 24 ساعتشو بازی کن هیچی نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر