راهنمایی در خرید محصولات اپل iPhone - iPod - iPad - MAC - MacBook

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
ببخشید من در ویدئو هایی که از گوشی آیفون 4 دیدم وقتی برای اولین بار روشن میکنند پیغام اتصال به آیتونز را میده.این را هم باید در زمان خرید نشان بده؟همون جا فروشنده به آیتونز وصل میکنه؟

بله ديگه ! :)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ببخشید من در ویدئو هایی که از گوشی آیفون 4 دیدم وقتی برای اولین بار روشن میکنند پیغام اتصال به آیتونز را میده.این را هم باید در زمان خرید نشان بده؟همون جا فروشنده به آیتونز وصل میکنه؟

بله دوست عزیز ، آیفون برای اینکه شروع به کار کنه باید توسط اپل رجیستر (تائید) بشه که راهش هم همینه که باید به آیتونز وصل بشه.
این کار هم ۱۰۰٪ برای تائید صحت کارکرد محصولتون از فروشنده درخواست کنید.

keiwan

کاربر سایت
Mar 26, 2010
9
اگه تمام قابلیت های iphone 4 را 100٪ فرض کنیم،به نظره دوستانی که دارن این گوشی رو تا چند درصد از اون امکانات و ویژگی ها رو میشه تو ایران ازش استفاده کرد؟ و کلا این امکانات پر کاربردش چیه؟
قاعدتا ما ایرانی ها بعضی از این امکانات!!(برنامه و...) و چون پولی هستن باید هک کنیم و استفاده کنیم...و فرق بین ما که ایفون داریم (البته من هنوز نه) و مثلا کسی که تو یه کشوره خارجی ایفون داره چیا میتونه باشه تو استفاده از گوشیمون،آیا اصلا فرقی هست؟؟
------------
و اینکه برای این "اتصال به آیتونز " ، گوشی رو که روشن کردیم می دیمش به فروشنده و اونموقع چیکارش میکنه؟...وصلش میکنه به کامپیوتر و...یا چیزه دیگه ایه؟
-------------
horror جان این آیفون که کد c/a داشته باشه راحت گیر میاد یا باید بگردیم زیاد دنبالش؟؟
هفته دیگه احتمالا من دارم میرم برای خرید...!!آخرین دانستنی ها رو هم بدونم...;)
مرسی
--------------

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اگه تمام قابلیت های iphone 4 را 100٪ فرض کنیم،به نظره دوستانی که دارن این گوشی رو تا چند درصد از اون امکانات و ویژگی ها رو میشه تو ایران ازش استفاده کرد؟ و کلا این امکانات پر کاربردش چیه؟
قاعدتا ما ایرانی ها بعضی از این امکانات!!(برنامه و...) و چون پولی هستن باید هک کنیم و استفاده کنیم...و فرق بین ما که ایفون داریم (البته من هنوز نه) و مثلا کسی که تو یه کشوره خارجی ایفون داره چیا میتونه باشه تو استفاده از گوشیمون،آیا اصلا فرقی هست؟؟
------------
و اینکه برای این "اتصال به آیتونز " ، گوشی رو که روشن کردیم می دیمش به فروشنده و اونموقع چیکارش میکنه؟...وصلش میکنه به کامپیوتر و...یا چیزه دیگه ایه؟
-------------
horror جان این آیفون که کد c/a داشته باشه راحت گیر میاد یا باید بگردیم زیاد دنبالش؟؟
هفته دیگه احتمالا من دارم میرم برای خرید...!!آخرین دانستنی ها رو هم بدونم...;)
مرسی
--------------

خوب در رابطه با استفاده از امکانات در ایران ، بر فرض اینکه شما هم اینترنت پرسرعت‌ (البته پرسرعت از نظر وزیر مخابرات) در خانه دارید ، از تمامی امکانات آیفون ۴ میشه استفاده کرد به غیر از امکاناتی که وابسطه به اینترنت پر سرعت همراه هستند ، که البته مقداره کمی از این مشکل با GPRS حل شده اما هنوز پا برجاست.

-------------------------------------------------------------------------

وصل میکنه به کامپیوتر بعد از یکی دو ثاینه گوشی رجیستر میشه به همین راحتی.

-------------------------------------------------------------------------

یکم باید گشت اما میشه گیر آورد.

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
سلام
من میخوام یه آیپاد بگیرم.
حالا چند تا سوال پیش اومده.
اول این که من یه آیپاد 4 8 گیگ بگیرم بهتره یا یه ایفون 2 جی پیدا کنم؟
بعد این که اگه جواب قبلی ایپاده 4 بگیرم به صرفه تره یا 3g ؟
برای 3g ها تا کی نرم افزار میاد؟ چون فکر کنم رزولوشن 4 بالا تر باشه و بازی ها و نرم افزار هاش جداس؟
ایپاد 4 بلوتوثش کار میکنه؟
در کل چی پیشنهاد میشه؟
یه سوال دیگه این که الان بخرم یا بزارم عید؟ چون قیمتش خیلی داره پایین میاد! 260 فکر کنم 8 گیگ 4 نه؟
ممنون
در ضمن فرق لاک با آنلاک چیه؟ یه چیز هایی میدونم ولی نمیدونم درسته یا نه؟ برا آیپاد هم لاک و آنلاک داریم؟ انلاک فکتوری چیه؟
بعضیا میگم رو بسته های آنلاک فکتوری یه کارت آیتونز مجانی مادامالعمر هست. درسته؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام
من میخوام یه آیپاد بگیرم.
حالا چند تا سوال پیش اومده.
اول این که من یه آیپاد 4 8 گیگ بگیرم بهتره یا یه ایفون 2 جی پیدا کنم؟
برای 3g ها تا کی نرم افزار میاد؟ چون فکر کنم رزولوشن 4 بالا تر باشه و بازی ها و نرم افزار هاش جداس؟
ایپاد 4 بلوتوثش کار میکنه؟
در کل چی پیشنهاد میشه؟
یه سوال دیگه این که الان بخرم یا بزارم عید؟ چون قیمتش خیلی داره پایین میاد! 260 فکر کنم 8 گیگ 4 نه؟
ممنون
در ضمن فرق لاک با آنلاک چیه؟ یه چیز هایی میدونم ولی نمیدونم درسته یا نه؟ برا آیپاد هم لاک و آنلاک داریم؟ انلاک فکتوری چیه؟
بعضیا میگم رو بسته های آنلاک فکتوری یه کارت آیتونز مجانی مادامالعمر هست. درسته؟

سلام.
عزیزه دل بهتر نبود اول سوالات رو طبقه بندی میکردی ؟ :d

۱ـ اول این که من یه آیپاد 4 8 گیگ بگیرم بهتره یا یه ایفون 2 جی پیدا کنم؟

عزیز باید ببینی نیازت چیه ؟ ولی من قطعا آیپاد نسل چهارم رو پیشنهاد میدم.
به خاطر قدرت سخت افزاریه خیلی خیلی بهتر و امکانات بیشتر.

۲ـ برای 3g ها تا کی نرم افزار میاد؟ چون فکر کنم رزولوشن 4 بالا تر باشه و بازی ها و نرم افزار هاش جداس؟
همین الان هم 3g با محدودیتهایی رو به رو هست. بعدش هم بگم نرم افزارها و بازیهای مخصوص آیفون ۴ به قبلیها نمیخوره (به علت مشکلات سخت افزاری و کمبود امکانات در ورژنهای قبلی) اما همه نرم افزاهای قدیمی آیفون ، به آیفون ۴ میخورن.

۳ـ ایپاد 4 بلوتوثش کار میکنه؟
فکر نمیکنم ولی میاد کرکش به زودی

۴ـ در کل چی پیشنهاد میشه؟
هر چیزی که متناسب با نیازهات باشه ، اما کلا بگم آیپاد نسل چهارم فوق العادست.

۵ـ یه سوال دیگه این که الان بخرم یا بزارم عید؟ چون قیمتش خیلی داره پایین میاد! 260 فکر کنم 8 گیگ 4 نه؟
الان دیگه تقریبا قیمتها متناسب شده با توجه به اینکه قیمت آیپاد ۸ گیگ ۲۳۰ دلار هست پس دیگه از این پائینتر نمیاد !

۶ـ در ضمن فرق لاک با آنلاک چیه؟ یه چیز هایی میدونم ولی نمیدونم درسته یا نه؟ برا آیپاد هم لاک و آنلاک داریم؟ انلاک فکتوری چیه؟
لاک و آنلاک فکتوری ، دو خصوصیت آیفون هستند و در آیپاد وجود ندارند !
آنلاک یعنی اینکه هر سیمکارتی بندازی روش میخونه اما لاک باید اول هک آنلاک بشه بعد آنتن میده که دردسرهای زیادی داره.

۷ـ بعضیا میگم رو بسته های آنلاک فکتوری یه کارت آیتونز مجانی مادامالعمر هست. درسته؟
قطعا اینطور نیست ! اینجوری که اپل سر یک ماه نشده برشکست میشد !!!

• Like
Reactions: AdiB DelTa

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
خیلی ممنون
فقط این که کارت ایتونز پیدا میشه تو ایران؟ قیمتش چه جوریاس؟
خب درمورد اون که میگی نیازت چیه من قبلا در مورد نداشتن دوربین و بلوتوث ایپاد نگران بودم و با اومدن 4 تا حدی برطرف شد ولی من وایرلس ندارم و چون سیمکارت هم نداره نمیتونم از gprs استفاده کنم برام یکم سخته.
ایپاد هم مثل گوشی های اچ تی سی میتونه به کامپوتر وصل شد و وایرد به اینترنت وصل شد؟ منظورم برای خرید و دانلود نرم افزار هاشه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خیلی ممنون
فقط این که کارت ایتونز پیدا میشه تو ایران؟ قیمتش چه جوریاس؟
خب درمورد اون که میگی نیازت چیه من قبلا در مورد نداشتن دوربین و بلوتوث ایپاد نگران بودم و با اومدن 4 تا حدی برطرف شد ولی من وایرلس ندارم و چون سیمکارت هم نداره نمیتونم از gprs استفاده کنم برام یکم سخته.
ایپاد هم مثل گوشی های اچ تی سی میتونه به کامپوتر وصل شد و وایرد به اینترنت وصل شد؟ منظورم برای خرید و دانلود نرم افزار هاشه.

کارت آیتونز تو ایران میشه فقط یه ۳۰ ۴۰ درصدی قیمتش بالاتره.
ببین اگه دنبال دوربین و بولوتوسی بی رودرواسی بهت بگم سراغ آیپاد نرو که اصلا واسه این چیزا ساخته نشده !

در رابطه با نرم افزارها هم اصلا نیاز ضروری به کارت آیتونز نیست و شما میتونی رایگان با کامپیوتر نرم افزارهای کرک شده رو از اینترنت دانلود کنی و روی آیپاد نصب کنی.
(اما وایرلس یجورایی نیازه مهمی برای محصولات اپل حتما سعی کن تهیه کنی)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بازی های 3g رو 4 میاد؟
روی 4 شارژر هم هست؟
میتونی برام اطلاعات کامل دستگاه و لوازم جعبش رو بزاری؟
ممنون

البته دوست عزیز ، همونطور که گفتم تمام بازیهای آیفون از ابتدا تا الان روی آیفون ۴ اجرا میشن.

و اما محتویات بسته بندی :

specs-box-20100607.jpg

In the box

iPhone 4
Apple Earphones with Remote and Mic
Dock Connector to USB Cable
USB Power Adapter
Documentation

http://store.apple.com/us_smb_78313/browse/home/shop_mac/family/mac_pro

کامپیوترم رو من 600 هزارتومن خریدم و وقتی که میخوام با همین مشخصات از اپل میشه حدود 4 میلیون تومن !

اول تصمیم گرفتم اصلا جوابی به پستت ندم ! اما دیدم شاید خیلیها براشون سوء تفاهم بشه و این رو مینویسم.
اولا اینکه شما اصلا نمیتونید تصور کنید Mac Pro یعنی چی !!! اول چندتا عکس میذارم تا حساب کار از نظر طراحی دستت بیاد تا بعد بریم سراغ مابقیه چیزها :

عکسها کمی سنگین هستند ولی ارزش دیدن دارند :
design_expansion_hero20100727.png

design_graphics_wireframe_20100727.png

design_storage_hero20090303.png

design_memory_hero20090303.png

design_io_hero20100727.png

خوب حالا نوبت میرسه به ۶۰۰ هزار تومان کامپیوتر شما :
(خوب من به گفته شما ۴۰۰۰ دلار سیستم کانفیگ کردم)

Two 2.4GHz Quad-Core Intel Xeon “Westmere” 8 cores
6GB 6X1GB RAM
2TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s First hard drive
2TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s Second hard drive
ATI Radeon HD 5870 1GB

یعنی واقعا با ۶۰۰ هزار تومان شما دو تا پردازنده اینتل زئون و ۴ ترابایل هارد به همراه ۶ گیگ رم خریدی !؟!؟!؟
تازه یه ۵۸۷۰ هم حتما بهت جاییزه دادن. =))
جوک قشنگی بود ، خندیدیم :))

• Like
Reactions: Ayuna

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
الان فریمور نصب شده روی آیفون های 4 موجود در بازار چی هست؟
آیا جیلبریک میشه؟
همون جا بدم جیلبریک کنن بهتره یا خودم هم میتونم انجام بدم؟
چقدر بابت جیل میگیرن؟

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
الان فریمور نصب شده روی آیفون های 4 موجود در بازار چی هست؟
آیا جیلبریک میشه؟
همون جا بدم جیلبریک کنن بهتره یا خودم هم میتونم انجام بدم؟
چقدر بابت جیل میگیرن؟

سلام
تا يك ماه پيش حدودا تمام دستگاه ها داراي 4.1 بودن
اما سري جديدي كه توي اين يكي دو هفته موجوده 4.2 (4.2.1) هست ولي 4.1 هم گير مياد !

هنوز جيلبريك نشده 4.2، ولي قولش رو دادن !

خودتون راحت انجام خواهيد داد !
ايشالله به محض ارائه نسخه اصلي جيلبريك اموزشش رو در تاپيك مخصوصي ارائه ميكنيم براي دوستان ! :)
جيلبريك فكر كنم بيست، بيست و پنج هزينه داشته باشه بيرون

• Like
Reactions: Horror

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر