راهنمایی در امر خرید موبایل

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
خب شما میتونی رو همون شیا کاستوم رام بزنی هر مدل هر سلیقه ی که خواستی
ریلمی هم تونستی سرچ کن من نداشتم ولی تعریفشو شنیدم
به نظرم ناتینگ فون ارزش خرید نداره هم قیمتش خیلی بالاس هم چیز خیلی خوفی نیست بیشتر ظاهر جذاب به روزی داره
ولییییی یه نکته اگه میتونی قید دنیای اندروید بزنی حتما ios تجربه کن سیستم عاملش دیگه جای هیچ بحثی نداره( هرچند به نظرم ازادی دنیایی اندروید نداره )
مشکل اینه من حوصله این رام و کاستوم و این چیزا رو ندارم بیشتر دنبال اینم ی گوشی بگیرم و چند سال بدون مشکل برم باهاش ، همین موتورولا ک الان دارم رو سال 97 خریدم و واقعا ازش راضی هستم چون من کل استفاده ک از گوشی دارم فقط همین شبکه های اجتماعی هست و اصلا اهل بازی و نرم افزار های سرگرمی نیستم ، کلا ملاک خودم بیشتر قیافه گوشی هست ک ی چیز ساده و خوش دست باشه و در عین حال ی سیستم عامل روون داشته باشه.
اخه ios هم دارم ، پارسال یدونه 13 پرو گرفتم ولی بخاطر همین ازادی هایی ک میگی همیشه یدونه اندروید هم کنار ایفونم دارم ، ولی یجوری شده ک اکثر گوشی های اندروید بنظرم ظاهر خوبی ندارن ، مثلا ی مشکلی ک من با گوشی های اندروید دارم اینه ک کلی دوربین پشت گوشی هست و دوربین سلفی هم ب صورت پانچ هول یا قطره ای باشه خیلی رو مخم هست و دوربین سلفی گوشه تصویر باشه باهاش بیشتر حال میکنم ، این ناتینگ دقیقا از نظر قیافه همونیه ک میخوام گرچه ازون چراغای پشتش خوشم نمیاد ولی از نظر فرم کلی و جا و تعداد دوربین ها خیلی خوشم اومد ازش ، سیستم عامل هم چنتا کلیپ دیدم بنظرم خوب بود و شبیه همین اندروید گوگل بود.

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
مشکل اینه من حوصله این رام و کاستوم و این چیزا رو ندارم بیشتر دنبال اینم ی گوشی بگیرم و چند سال بدون مشکل برم باهاش ، همین موتورولا ک الان دارم رو سال 97 خریدم و واقعا ازش راضی هستم چون من کل استفاده ک از گوشی دارم فقط همین شبکه های اجتماعی هست و اصلا اهل بازی و نرم افزار های سرگرمی نیستم ، کلا ملاک خودم بیشتر قیافه گوشی هست ک ی چیز ساده و خوش دست باشه و در عین حال ی سیستم عامل روون داشته باشه.
اخه ios هم دارم ، پارسال یدونه 13 پرو گرفتم ولی بخاطر همین ازادی هایی ک میگی همیشه یدونه اندروید هم کنار ایفونم دارم ، ولی یجوری شده ک اکثر گوشی های اندروید بنظرم ظاهر خوبی ندارن ، مثلا ی مشکلی ک من با گوشی های اندروید دارم اینه ک کلی دوربین پشت گوشی هست و دوربین سلفی هم ب صورت پانچ هول یا قطره ای باشه خیلی رو مخم هست و دوربین سلفی گوشه تصویر باشه باهاش بیشتر حال میکنم ، این ناتینگ دقیقا از نظر قیافه همونیه ک میخوام گرچه ازون چراغای پشتش خوشم نمیاد ولی از نظر فرم کلی و جا و تعداد دوربین ها خیلی خوشم اومد ازش ، سیستم عامل هم چنتا کلیپ دیدم بنظرم خوب بود و شبیه همین اندروید گوگل بود.
اگه تهرانی حتما یه سر چهارسو برو گوشی ریلمی من دیدم اونجا تست کن
چون دقیقا دوربینش کنار صفحه بود خیلی ظاهر ساده شیکی داشت فقط مدلش نمیدونم چی بود
ولی ناتینگ فون همون طور که گفتم ظاهرش شیک بروزه هرچن شما میتونی اون led پشتش کلا غیر فعال کنی
جالبیش اینجاس خیلی از منتقدا گفتن ظاهرش کپی ایفون ۱۲ هست از لحاظ استایل و.....
الان رفتم دیدم قیمتش بهتر شده اون اوایل ۲۳ قیمتش بود اگه چشمت گرفته همینو بخر 😉
گوشی موبایل ناتینگ فون مدل (Nothing Phone 1 5G (Active دو سیم کارت ظرفیت 256/12 گیگابایت

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
در رابطه با ظاهر دیگه خیلی سخت میگیری دیگه اتفاقا پانچ هول وسط بهتره و کمتر به چشم میاد
ولی به هر حال با این چیزایی که گفتی nothing گزینه مناسبیه قیمتش هم اومده پایین ولی خریدش یه جورایی ریسکه چون برند جدیدیه و هیچی براش تو بازار پیدا نمیشه + مشکلات کیفیت ساخت هم داره
انر ۷۰ هم هست با قیمت پایین تر همون soc ناتینگ رو داره ظاهرش هم خوبه

• Like
Reactions: Batsy and Ecthelion

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
259
با سلام دوستان قصد خرید موبایل apple iphone se 2022 رو دارم خودم مدنظرمه که 64 گیگیشو بگیرم چون هم ارزون تره و هم ادمی نیستم که زیاد عکس بگیرم و زیاد و تلگرام و واتساپ و اینستاگرام برم بیشترین استفاده ام همون زنگ زدنه باهاش و چون با قیافه و ابعادش حال میکنم میخوام بخرمش وگرنه اگر گوشی اندرویدی با این سایز و قیافه وجود داشت مثل htc one mini 2 حتما اندرویدی میگرفتم تا انقدر پول پیاده نشم چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید بهم
1 من با این که بیشتر مدنظرمه مدل 64 گیگشو بگیرم ولی یکی از دوستام که اپل بازه بهم گفت که 128 گیگش رو بگیر و ایفون زود حافظه پر میکنه به نظرتون چکار کنم 64 بگیرم یا 128 گیگ؟
2 ایا این فلشا که سوکت lightning دارن میشه وصل کرد به ایفون و به عنوان حافظه جانبی ازشون استفاده کرد؟ مثلا از طریق فلش رو گوشی فیلم پخش کرد یا عکسا رو از هارد گوشی به فلش انتقال داد؟
3 ایا گوشیه iphone se 2022 خرابی سخت افزاری حادی نداره؟ مثل بد بودن باتری یا انتن نداشتن یا خرابی دوربین و ...؟
4 ایا ایفون هم مثل اندروید میشه کش تلگرام و بقیه برنامه ها رو پاک کرد منظورم اینه که فیلما و عکسای تو این برنامه ها حذف بشن تا حجم هارد ازاد بشه؟
5 موقعه خرید گوشی به چه چیزایی توجه کنم مثل گارانتی و ...؟
۱.حافظه بیشتر همیشه خوبه ولی با توجه به اینکه اختلاف قیمتشون به اندازه ۲۰ درصد قیمت خود گوشی هست و نوع استفاده‌ای گفتی، نه، نمی‌صرفه. واسه فروش هم ۱۲۸ شرایطش‌ بهتره.
۲.اطلاعی ندارم ولی رو اون صفحه نمایش و ظرفیت باتری قید محتوای تصویری رو بزن.
۳.اطلاعی ندارم.
۴.کش تلگرام رو آره میشه، واتس‌اپ هم به صورت مشابه از خود اپ ولی بقیه خیر.
۵.از سری ۱۳ به بعد بود که بحث نسخه اکتیو و نات‌اکتیو بیشتر شد و بسته‌بندی آیفون‌ها جوری تغییری کرد که اگر باز بشه مشخص میشه. Se هم احتمالا همین وضعیته! که خب موضوع شخصیه. اگر نات‌اکتیو خواستی بگیری یه ویدیو انباکس ببین دستت میاد. واسه چک کردن نات‌اکتیو بودنش هم گوگل کن. البته حساس نشی موضوع خاصی نیست.:D

گارانتی معتبر هم باشه. باز بگم سری se رو در جریانش نیستم به اون صورت ولی باقی آیفون‌ها بهترین گارانتی که بتونی بگیری همراه‌گستر نقره‌فامه. اگه بود بگیر.
دوستان این گوشی ناتینگ فون 1 کسی خریده؟
من برام رابط کاربری خیلی مهمه و از رابط کاربری شیائومی و سامسونگ خوشم نمیاد ، تا الان موتورولا داشتم و رابط کاربری اندروید خام گوگل بود.
هر چی این چند روز سرچ کردم گوشی باب دلم پیدا نشد ، کلا از ظاهر گوشی های جدید ک 100 تا دوربین دارن خوشم نمیاد ، این ناتینگ هم فقط از ظاهرش(غیر از ال ای دی های پشتش) خوشم اومده
ک ساده و شیک هستش و اینکه رابط کاربریش هم جالب بود اینجوری ک دیدم ، فقط یسری مشکلات دیدم داره ، میخواستم ببینم کسی خریده تا الان ؟ مشکلی چیزی نداشته؟
اندروید خام می‌خوای برو پیکسل. البته نمی‌دونم سری جدیدش وارد شده یا نه.
چیزی هست این گوشی اولین شرکته و دیگه خودت تا تهش برو.:D مدیرعامل البته همون مدیرعامل سابق وان‌پلاسه که سابقه خوبی داره ولی در جریان باش.
مورد دیگه اینکه شما با این قیمت می‌تونی گوشی با soc پرچم‌دار بخری.

اگر قیمت مطرح نیست، رابط کاربری هم سخت نگیری، یه نگاهی به s22 هم بنداز.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
نسخه 64 با توجه اینکه رم روش نمیخوره توصیه نمیشه همون 128 رو بگیر شما

بله میشه otg آیفون خرید و داخلش ویدئو و عکس ذخیره کرد یا از طریقش این ها رو داخل آیفون پخش کرد

خیر چیزی به اسم کش تو آیفون نداریم

معمولا با گارانتی 18 ماهه میفروشن و فقط با اعتبار فروشگاه دقت کنید که گارد و گلس رو قیمت الکی نده یا چیزای اضافی مثل آنتی ویروس به شما نفروشن
ممنون بابت پاسخگوییتون دوست عزیز بنده متاسفانه از خرید 2022 se منصرف شدم به خاطر قیمت خیلی بالاش الان نظرم رو se2020 هست با دو مدل اندرویدی galaxy A52s 5g sm و galaxy A73 5g ایا شما این سه مدل به نظرتون خوبه؟ من با اپل به خاطر قیافه و ابعادش خیلی حال میکنم ولی هم قیمتش بالاست هم سخت افزارش نسبت به سامسونگا پایین تر میزنه هم از سیستم عامل بستش خوشم نمیاد از طرفه دیگه A73 سامسونگ هم با قیمته 13 میلیونیش حال نمیکنم یه ذره روش بذاری میشه se 2020 خرید و به نظرم امکاناتش خیلی دیگه بالاست و بیشتر از نیازه منه امکاناتش پول دارم هر گوشی که میخوام تا 30 میلیون بخرم ولی دلم نمیاد برای چیزی که نهایت تا 5 سال میشه باهاش کار کرد همچین مبالغی بدم ممنون میشم نظرتون رو به من بگید

• Like
Reactions: Ecthelion

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
ممنون بابت پاسخگوییتون دوست عزیز بنده متاسفانه از خرید 2022 se منصرف شدم به خاطر قیمت خیلی بالاش الان نظرم رو se2020 هست با دو مدل اندرویدی galaxy A52s 5g sm و galaxy A73 5g ایا شما این سه مدل به نظرتون خوبه؟ من با اپل به خاطر قیافه و ابعادش خیلی حال میکنم ولی هم قیمتش بالاست هم سخت افزارش نسبت به سامسونگا پایین تر میزنه هم از سیستم عامل بستش خوشم نمیاد از طرفه دیگه A73 سامسونگ هم با قیمته 13 میلیونیش حال نمیکنم یه ذره روش بذاری میشه se 2020 خرید و به نظرم امکاناتش خیلی دیگه بالاست و بیشتر از نیازه منه امکاناتش پول دارم هر گوشی که میخوام تا 30 میلیون بخرم ولی دلم نمیاد برای چیزی که نهایت تا 5 سال میشه باهاش کار کرد همچین مبالغی بدم ممنون میشم نظرتون رو به من بگید
من درمورد اندروید نظری ندارم چون اطلاعاتم شاید ناقص باشه ولی درمورد ایفون بنظرم با این بودجه ایفون ایکس کارکرده بگیرید ۲۵۶ گیگش فکر کنم همین حدود ۱۳ تومن باید باشه ایفون ۶۴گیگ تو استفاده روزمره اذیتتون میکنه اگرم se میخواید بگیرید ۱۲۸ بگیرید
ایفون کارکرده اگر چک بشه هیچ مشکل عجیب غریبی نداره و بنظرم بزرگترین برتری ایکس نسبت به se فیس ای دی هست توی استفاده روزمره خیلی تاثیر داره و مهم هست البته باز هم نظر خودتون مهمه ولی درکل من چند سالیه ایکس دارم کارکرده هم خریدمش حقیقتا هیچ نیازی به اپگریدش نمیبینم و بنظرم بزرگترین ضعف se2020 نداشتن فیس ای دی هست
درمورد سخت افزار هم از چه نظر se ضعیفتر هست؟ یه نگاه به مقایسه چیپ A13 که روی se2020 هست با چیپ مدلای اندرویدی بندازید چیپ های اپل فوق العاده قوی هستن
درکل اندروید امکانات بیشتری درمقابل پولی که میدید بهتون میده ولی اینم در نظر بگیرید که ایفون حکم پول نقد داره و مدلای اندرویدی افت قیمت بیشتری نسبت به ایفونا دارن
خودتون باید ببینید از گوشی و هزینه ای که میخواید بکنید چه انتظاری دارید نظر شخصی من با این بودجه ایفون ایکس کارکرده گزینه بهتریه

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
اگه بین این دو گوشی موندی قطعا A52 s بهترین انتخابه .
ولی به نظرم یکم صبر کن تا گوشی شیائومی not 12 وارد ایران بشه ببین چطوریاس اونم میتونه گزینه خوبی برات باشه اگرم عجله داری شیائومی 11T هم تو این رنج قیمت خیلی خوبه

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دوستان این ناتینگ شارژر رسمیش توی ایران نیست ، یدونه بلکین 20w دارم تو خونه از همون استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
دوستان این ناتینگ شارژر رسمیش توی ایران نیست ، یدونه بلکین 20w دارم تو خونه از همون استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟
شارژر اصلیش 33w خود گوشی هم تا 45w هم ساپورت میکنه حالا پایین تر از اینو نمیدونم مشکلی پیش بیاد یا نه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
مشکلی پیش نمیاد شما از هر شارژری حتی اگه فست شارژ نباشه هم استفاده کنید مشکلی پیش نمیاره (بجز جنسای فیک و داغون چینی) فقط سرعت شارژ بسته به اداپتور و کابل پایین میاد اینجور که دوستمون میگه ۴۵ وات ساپورت میکنه گوشی بنظرم یه اداپتور ۴۵ وات یا قویتر بگیرید هم از تمام قدرت فست شارژ گوشی میتونید استفاده کنید هم اگه اداپتوری که فست شارژ بالاتری ساپورت میکنه و جنسش با کیفیت باشه بگیرید تا چندین سال استفادش میکنید

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,003
نام
روزبه
من یه سوالی برام پیش اومده
دقیقا کار این ساعت هوشمنده ها چیه ؟

جز همون ضربان سنچ و قدم شمار و تایم چی دیگه داره ؟
اینا نهایتا 2تومن ارزش داره

ولی اون ساعت ها که بالا ۵میلیون چی اضافه تر داره ؟

• Like
Reactions: .::PUИK::.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
860
نام
محسن

دقت سنسور ها، متریالی که استفاده شده، طراحی، باتری، مقاومت،...
بستگی به طرف داره دنبال چی باشه. من که تقریبا همه چیزاش رو آف کردم فقط از نوتیفیکیشن و تماسش استفاده میکنم که خیلی برام مهمه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,452
نام
امین

امکان صحبت کردن اصلیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر