راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
بچه ها من مدتهاست توی فکرم هست که یه ساعت هوشمند بخرم اما همیشه این فکر تو ذهنم میاد که خیلی کارایی نداره حداقل فعلا
دوست دارم کسایی که تاحالا تجربه شو داشتن یه نظری بدن
البته نمیخوام هم که خیلی هزینه کنم در حد ۲ تومن اینا
درکل فکر میکنم گجت بدرد بخوری نباشه

ببین اگه کلا با ساعت بستن حال کنی گزینه جذابیه.
اینکه لازم نیست گوشیت رو چک کنی هم قابلیت خوبیه.
در کل من بدم نمیاد.
یدونه ریلمی واچ 2 دارم، قیمتش 1.350 هست و یه جاهایی که نمیشه زیاد گوشی استفاده کرد جوابه برام.

آخرین ویرایش:

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
یه سوال همینجوری
پردازنده قوی تر از اینایی که الان هست (اسنپ جن 2 یا A16) کلا به دردی میخوره غیر از گیم سنگین؟ دیگه فیلمبرداری بالاتر از 4K60fps hdr... که خیلی کارایی نداره واسه این سایز سنسور دوربین های موبایل (8K و بالاتر)، مشکل لگ و کندی هم که نیست واسه برنامه ها. چه کارایی دیگه ای میتونه داشته باشه؟ صرفا به نظرم به لحاظ مصرف انرژی بهینه شون کنن بهتره

• Like
Reactions: Dysphoria

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
بچه ها من مدتهاست توی فکرم هست که یه ساعت هوشمند بخرم اما همیشه این فکر تو ذهنم میاد که خیلی کارایی نداره حداقل فعلا
منم بعد از عرضه گلکسی واچ 4 و سیستم عامل WearOS گوگل خیلی تو نخ خرید ساعت بودم ولی دیدم کارایی خاصی نداره که ارزش این همه هزینه رو داشته باشه. آخرش دادشم یه روز یه Honor Band 6 گرفته بود من همونو ازش خریدم 920 الان قیمتشه، فقط باهاش ساعت چک میکنم و نهایت نوتیفی فارسی انگلیسی بیاد ببینم. اونم باید بلوتوث روشن باشه و app ساعت تو پس زمینه در حال اجرا.

در کار کار خاصی نداره مگر اینکه بر اساس ظاهرش شما بخوای استایل خاصی داشته باشی. قابلیت های سلامتی اکثرشون استفاده نمیشن اون چیزای خاص اپل واچ هم که تو ایران جواب نیست. شما یه ساعت معمولی از شیائومی اینا بگیر یا بند بخر

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
یه سوال همینجوری
پردازنده قوی تر از اینایی که الان هست (اسنپ جن 2 یا A16) کلا به دردی میخوره غیر از گیم سنگین؟ دیگه فیلمبرداری بالاتر از 4K60fps hdr... که خیلی کارایی نداره واسه این سایز سنسور دوربین های موبایل (8K و بالاتر)، مشکل لگ و کندی هم که نیست واسه برنامه ها. چه کارایی دیگه ای میتونه داشته باشه؟ صرفا به نظرم به لحاظ مصرف انرژی بهینه شون کنن بهتره
پردازندهای قویتر از a16 و اسنپ جن۲ فعلا داخل آیپد و سرفیس استفاده میشن که علاوه بر گیم سنگین کار طراحی هم باهاشون انجام میشه
مرز تبلت و لپتاب داره برداشته میشه
پردازندهای m1 و m2 اپل و نسل جدید اینتل برای سرفیس فوق العاده پردازندهای قویی هستن
ضعفشون GPU متوسط شونه که فعلا بازیهای نسل ۸ رو در حد medium میتونن اجرا کنن که اونم بخاطر بحث مصرف هست چون این پردازندها باید با باطری کار کنن.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,073
نام
شایان
نه من هیچ ساعت هوشمندی رو پیشنهاد نمیدم
مگر اینکه با قیافه ساعت هم حال کنی
مثلا من خودم ساعت بازم و سوواچ و جی شاک همیشه مینداختم اما چند سال پیش یه ساعت چشمم رو گرفت اونم بخاطر ظاهرش
huawei watch classic

R.jpg

خلاصه اون موقع فکر کنم 2 تومن اینا پول دادم و خریدمش از اولش میدونستم احتمالا هیچوقت به گوشیم متصل نمیکنمش
یکی از دلایل اصلی هم مصرف باطری بیشتر خود ساعت و مصرف بیشتر خود گوشی بود هر دفعه هم که وصل کردمش واقعیت استفاده خاصی ازش نکردم با اینکه هم میکروفون داره هم اسپیکر
در واقع تو حالت ایده آل باید بتونم در حال رانندگی از روی همین گوشی رو جواب بدم و حرف بزنم اما از همینم استفاده نمیکردم تنها چیزی که ازش استفاده کردم پشت موتور یا در حال ورزش بود که خوب مثلا میخواستم اهنگ رو عوض کنم و صدای اهنگ رو کم و زیاد کنم خیلی راحت بود از روی ساعت انجامش بدم تا گوشی رو در بیارم
ولی همین ساعت که میگم به درد نمیخوره از سوواچ و جی شاک و ... بیشتر باعث شد هرکی میدید بپرسه ساعتت چیه چقدر خوشگله تنها چیزیش که باعث شد جا بخورم شارژ دهیش بود که هنوزم فکر کنم بعد از 4 5 سال هیچ فرقی نکرده و واقعا عالی بوده شارژ دهیش
در کل به نظرم ساعت های هوشمند مخصوصا با این قیمت هایی که الان دارن ارزش ندارن و یه ساعت انالوگ به نظر من باحالا تره

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
فکرامو کردم و به دلیل رسیدم برای نخریدن
اولی اینکه بنظرم بعد یکی دوسال بشدت تکراری میشه و دیگه آپدیت و پشتیبانی نمیگیره
دومی اینکه ارزش‌ هزینه نداره در مقابل کارایی هایی که بهت میده

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
پردازندهای قویتر از a16 و اسنپ جن۲ فعلا داخل آیپد و سرفیس استفاده میشن که علاوه بر گیم سنگین کار طراحی هم باهاشون انجام میشه
مرز تبلت و لپتاب داره برداشته میشه
پردازندهای m1 و m2 اپل و نسل جدید اینتل برای سرفیس فوق العاده پردازندهای قویی هستن
ضعفشون GPU متوسط شونه که فعلا بازیهای نسل ۸ رو در حد medium میتونن اجرا کنن که اونم بخاطر بحث مصرف هست چون این پردازندها باید با باطری کار کنن.
در مورد تبلت آره کاملا درسته. ولی در مورد یه گوشی با صفحه نمایش حدود 6.5 اینچی فکر نکنم یه طراح حرفه ای بخواد کارش رو تو گوشی انجام بده با صفحه نمایش کوچيکتر. من حقیقتا تا پارسال انتظار پردازنده قوی تر رو داشتم هر سال برای بهبود یه سری مسائل، ولی واقعا نمیدونم قوی تر شدنش از این به بعد چه کاربردی داره واسه گوشی به جز گیم.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,331
بچها کسی اینجا ایفون 14 داره ؟
الان خیلیا دارن میگیرن بعد یه ماه استفاده میکنن بعدش که انتنش میره خاموش روشن دوباره یه ماه و این داستان ادامه داره
حالا کسی اینجا داره

• Smile
Reactions: ALI PUNKER

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,073
نام
شایان
بچها کسی اینجا ایفون 14 داره ؟
الان خیلیا دارن میگیرن بعد یه ماه استفاده میکنن بعدش که انتنش میره خاموش روشن دوباره یه ماه و این داستان ادامه داره
حالا کسی اینجا داره
من ندارم ولی زیاد میشناسم درسته شدنیه اما بدیش اینه که مثلا داری حرف میزنی یهو انتن میره و قطع میشه
باید سیمکارت عوض کنی و اینا

• Like
Reactions: Arash-S212

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام اقا من ی گلکسی واچ ۴ دارم خیلی وقت ازش استفاده نکردم الان ک میخوام استفاده کنم و با گوشیم سینک کردم اپدیت نمیشه ، یعنی از طریق اپ گلکسی ور وقتی اپدیت رو دانلود میکنم و میخواد فایل رو ب ساعت کپی کنه ارور میده ، قبلا اینجوری نبود کسی راه حلی داره؟
خیلی رو مخه ساعتش هم یک ساعت رفته جلو ، گوشی هم ناتینگ هست.

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
373
دوستان سلام
یه سوال
من بعد 4 سال بدون گوشی پرچمدار سامسونگ سر کردن ، میخوام اگر قسمت شه
هم S23 Ultra بخرم هم Z Fold 5
توی نت چرخیدم دیدم دوربین S 23 Ultra همچین مالی هم نیست که تبلیغش رو میکردن
انصافا تو مقایسه با آیفون 14 پرو دوربین آیفون رو بهتر دیدم
الان 2 تا انتخاب دارم
گوشی 100% سامسونگ S23 Ultra و Z Fold 5 رو خواهم خرید چون از سال 79 اشتباه نکنم سامسونگ داشتم
و وفادار به برند
انتخاب اول : خرید دوربین عکاسی بدون آینه که با لنز و مخلفات حدود 400-300 تومن میشه (هزینه کردن اینهمه پول برا من مثل خریته ولی دوسش دارم)
انتخاب دوم : خرید گوشی هواوی یا شیائومی یا اپو برای عکاسی
ممنون میشم دوستان نظرتونو بفرمایین
با سپاس فراوان
شما وقتی میخواید400برا دوربین خرج کنید حتما باید شغلتون عکاسی باشه. خوب گوشی که نمیتونه جای دوربین رو بگیره.
یا فقط برا سرگرمی و علاقه به عکاسی میخواید400خرج کنید؟
برا چه سبکی؟

• Love

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
شما وقتی میخواید400برا دوربین خرج کنید حتما باید شغلتون عکاسی باشه. خوب گوشی که نمیتونه جای دوربین رو بگیره.
یا فقط برا سرگرمی و علاقه به عکاسی میخواید400خرج کنید؟
برا چه سبکی؟
سلام و عرض ادب
نه قربان ، شغلم عکاسی نیست
ولی از وقتی یادمه به دوربین و عکاسی علاقه داشتم
در مورد خرج کردن 400 تومن راستش اون بالا هم عرض کردم منطقی نیست
ولی خوب قیمت الان اینه
سبک هم راستش هیچوقت پیرو سبک خاصی نبودم
ولی سوژه هایی که دوست دارم عکاسی کنم اینان
طبیعت (Landscapes)
طلوع و غروب خورشید
عکاسی در شب و نور خیلی کم
----------------------------------------------------------------------------------------------------
میخواستم A7R 5 بگیرم بعد گفتم A1 بگیرم
تو قسمت عکاسی دوستان دوربین های سونی رو پیشنهاد دادن
تو یه کانالی هم دوستان EOS R5 رو پیشنهاد دادن
تو فرومهای بلاد کفر هم Z7 ii و Z9 رو پیشنهاد دادن
----------------------------------------------------------------------------------------------------
کلا قیمتها اینطوریه که
BODY بین 200-350 قیمت میخوره
LENS بین 50-150 قیمت میخوره
یه سری هم ویدیوی آموزش عکاسی از یوتوب دانلود کردم که بشینم ببینم
===========================================================
در پایان بابت وقتی که گذاشتین ممنونم

• Like
Reactions: TDKR

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام اقا من ی گلکسی واچ ۴ دارم خیلی وقت ازش استفاده نکردم الان ک میخوام استفاده کنم و با گوشیم سینک کردم اپدیت نمیشه ، یعنی از طریق اپ گلکسی ور وقتی اپدیت رو دانلود میکنم و میخواد فایل رو ب ساعت کپی کنه ارور میده ، قبلا اینجوری نبود کسی راه حلی داره؟
خیلی رو مخه ساعتش هم یک ساعت رفته جلو ، گوشی هم ناتینگ هست.
مشکل حل شد بلوتوث رو قطع کردم و با خوده ساعت مستقیم ب نت وصل شدم و اپدیت شد

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
373
سلام و عرض ادب
نه قربان ، شغلم عکاسی نیست
ولی از وقتی یادمه به دوربین و عکاسی علاقه داشتم
در مورد خرج کردن 400 تومن راستش اون بالا هم عرض کردم منطقی نیست
ولی خوب قیمت الان اینه
سبک هم راستش هیچوقت پیرو سبک خاصی نبودم
ولی سوژه هایی که دوست دارم عکاسی کنم اینان
طبیعت (Landscapes)
طلوع و غروب خورشید
عکاسی در شب و نور خیلی کم
میخواستم A7R 5 بگیرم بعد گفتم A1 بگیرم
تو قسمت عکاسی دوستان دوربین های سونی رو پیشنهاد دادن
تو یه کانالی هم دوستان EOS R5 رو پیشنهاد دادن
تو فرومهای بلاد کفر هم Z7 ii و Z9 رو پیشنهاد دادن
کلا قیمتها اینطوریه که
BODY بین 200-350 قیمت میخوره
LENS بین 50-150 قیمت میخوره
یه سری هم ویدیوی آموزش عکاسی از یوتوب دانلود کردم که بشینم ببینم
===========================================================
در پایان بابت وقتی که گذاشتین ممنونم
سلام. قربانت.
درست میگید اصلا منطقی نیست.
مخصوصا برای شروع عکاسی معمولا با رده پایین یا متوسط باید شروع کرد.
حتی به نظرم بهتره با dslrهای قدیمی شروع کرد عکاسی باهاشون لذت بخش تره باعث میشه علاقه به عکاسی بیشتر بشه.
عکاسی منظره و طبیعت رو میشه باهمون گوشی انجام داد.
مخصوصا الان اکثر گوشی ها لنز اولترا واید و ماکرو رو دارن که برا عکاسی طبیعت ضروریه.
سامسونگs23اولترا عالیه اگه عکاسی و ادیت با لایت روم بلد باشید با expert rawمیشه عکسای خیلی خوبی گرفت.
ولی واقعیت اینه عکاسی با گوشی شاید راحت تر باشه و حتی اگه کیفیتش در حد دوربین باشه باز لذت عکاسی با دوربین یه چیز دیگست.
ولی لازم نیست حتما با فول فریم گرون شروع کنید.با یه کراپ سنسور مثل الفا6400یا نیکونz50با با چندتا لنز خوب میشه بهترین عکس هارو گرفت.
وقتی به مرحله ی رسیدین که عکاسی به اصلی ترین علاقه و سرگرمی زندگیتون تبدیل شد و یا حرفه ای شدین و خواستین نمایشگاه بزنید و عکساتون رو چاپ کنید یا مسابقه شرکت کنید اون موقع خرید فول فریم یا حتی مدیوم فرمت منطقیه.

در عکاسی مهم اینه تو زمان و مکان درست باشین دیگه هر دوربینی همراهتون باشه میشه بهترین دوربین دنیا.
دوستای زیادی داشتم بخاطر من به عکاسی علاقمند شدن تجهیزات خوبی هم خریدن ولی هیچوقت نتونستن چندتا عکس درست حسابی بگیرن اخرش از عکاسی زده شدن.
شما اگه به عکاسی طبیعت علاقه داری تجهیزات زیاد مهم نیست مهم اینه شما تو سرما و گرما و باران و مه و برف و طوفان.. بیرون باشی از خوابت بزنی برا ساعت طلایی طلوع و.. اون موقع میتونید بهترین عکس هارو حتی با یه گوشی متوسط بگیرید.

من خودم به عکاسی خیابانی علاقه داشتم دوربینم نیکون7100 خیلی بزرگ بود و بدرد خیابانی تو یکی از امنیتی ترین شهرهای ایران نمیخورد یه میرورلس سامسونگnx300با لنز30f2خریدم شاهکار بود راحت تو جیب کاپشن جا میشد بدون اینکه جلب توجه کنم بهترین عکسهارو باهاش گرفتم.
ولی همیشه تو فکر فوجیx100و سونی الفا بودم همش به خودم میگفتم با سامسونگ اینارو گرفتم با فوجی چی بگیرم و..
اخرش فوجی x100fرو گرفتم ولی مشکلاتی پیش اومد نتونستم هیچ عکس درست حسابی باهاش بگیرم اخرش پاییز پارسال اون اتفاقات افتاده حتی اگه لایکا هم داشته باشم مهم نیست و دیگه عکاسی خیابانی تو شهر ما غیرممکن شده و کلا دوربین رو فروختم عکاسی رو کنار گذاشتم.
این بهار خیلی خوب شروع شد و گفتم بهار خوبی داریم امسال برا اردیبهشت برنامه ریزی کردم برا عکاسی طبیعت یه نیکون7200با لنز18_140و واید توکینا11-16 کارکرده گرفتم ولی هر بار رفتم بیرون هوا افتضاح بود اصلا نتونستم عکاسی کنم:D
خلاصه باز میگم از همه مهمتر اینه تو بهترین مکان و زمان باشی.

• Love

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر