راهنمایی برای خرید PS3

سلام
ببخشید یک چند روزی نبودم مشکلات دیگه
در مورد صحبت های شما شاید من بد منظورم رو گفتم و شما یک جور دیگه برداشت کردی ولی در کل با حرفات موافقم چون نظر خودم هم همینه

میشه در مورد symmetric و Asymmetric بیشتر توضیح بدی؟ متوجه نشدم یعنی منظورت این هست در سل در هر لحظه یکی از هسته هاش در حال اجرا هست و بقیه منتظر ؟
در مورد "(Synergistic Processing Elements ها هم میتونن دوتا رو پردازش کنن)" این هم یک توضیحی بده یعنی هر هسته SPE دارای دو Thread هست

شما مثل اینکه داری به این نتیجه میرسی که X360 تعداد ترانزیستور بیشتری نسبت به PS3 داره در حالی که توی پست اول گفتی PS3 دو تا سه برابر X360 ترانزیستور (پردازنده) داره!

یشون نوشتن که تعداد ترانزیستورهای PS3 دو تا سه برابر X360 هست. من پرسیدم از نظر ایشون عدد 534 چجوری میشه دو تا سه برابر عدد 502 ؟
حتی اگه فرض بگیریم که PS3 تعداد سه تا پردازنده داره که فرض خیلی غلطیه عدد سه چجوری میشه دو یا سه برابر دو؟
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
خاطر تعداد پردازشگرهاش که دو سه برابر کنسول مایکروسافت هست
همون طور که گفتم منظور تعداد پردازشگر ها بود

1 سوال شارز دسته هاش چطوریه باید هر 4 تا چراغش روشن بشه
من شارز میشه وکمه پس نگه میدارم می نویسه فول شارز و فقط چراغ 1 روشن.
آیا باید همه چراغها روشن بمونه
با همین هم خیلی شارز داره

1 سوال شارز دسته هاش چطوریه باید هر 4 تا چراغش روشن بشه
من شارز میشه وکمه پس نگه میدارم می نویسه فول شارز و فقط چراغ 1 روشن.
آیا باید همه چراغها روشن بمونه
با همین هم خیلی شارز داره

اون چراغها که ربطی به شارژ نداره ، اون نشون میده که دسته شماره چنده ، مثلا اگه دو تا دسته داشته باشی ، اولی رو که روشن کنی شماره 1 روی دسته روشن میشه ، و اگر دسته دوم رو روشن کنی شماره 2 روی دسته روشن میشه .

ba salam

khob mesalan agha Pooolet jooor shooood ba sakhte Zeyad hamash be khater Eshghe Ps3 badesh chi ?????!!!!!!! hala bazi nadare badesh kole be khodet feshar miyari sare mah ye bazi mikhare !!!! badesh chi mishini bazi mikoni ta akharesh miri badesh tamom mishe Pool ham nadare bekhare hamon ro ye bar na sad bar ta akhar miri badesh chi mikhaye bishini to khone naghde bazi koni ? na ke fekr konid man az Ps3 badam miyad ya bahash lajam ! na ! man faghad migham aghar hala pool dare boro ye Xbox 360 bekhar chera ? chon hala kal kal ro Xbox hast chon khily arzoon tar az Ps3 badesh hala moghe Ps3 nist aslan chon balash chizi dighe nmeyad hala moghash nist ye 2 sal dighe beben man ke Xbox daram miram ps3 mikharam chera chon Kal kal roshe

ba tashakor Pouria​

در مورد "(Synergistic Processing Elements ها هم میتونن دوتا رو پردازش کنن)" این هم یک توضیحی بده یعنی هر هسته SPE دارای دو Thread هست
درسته هرکدوم از SPE های سل میتونن تا دو تا Thread رو پردازش کنن

اگر پردازشگر هم حساب کنیم تعداد پردازشگرها 2 تا 3 برابر نیست!
سل : 1XPowerPC Core + 7SPE
زنون : 3 Symmetric cores

چون سل 7 تا SPE داره دلیل نمیشه تعداد پردازشگرش 2 تا 3 برابر زنون هست. اگر هر دو پردازنده از یک سری و یک طراحی بودن انوقت حرف شما درست بود. به طور مثال پردازنده اینتل Core 2 Quadro دوبرابر پردازنده همین شرکت Core 2 Duo پردازنده (یا کور) داره دلیلشم اینه که هر دو از یک نسل و یک ارشیتکت هستن برای همین میشه مستقیم مقایسه کرد یا به قول معروف Apples to Apples Comparison
در مورد سل و زنون قضیه فرق داره. چون سل خیلی متفاوت تر از زنون چه در طراحی و چه در نحوه پردازش هست دیگه نمیشه اینارو مستقیم مقایسه کردن چون کارکرد و اساس اینا از پایه فرق داره. این میشه Apples to Oranges Comparison
در مواقعی مثل این که نمیشه مستقیم مقایسه کرد بهترین راه استفاده از Benchmark یا اندازه گیری قدرت پردازش و مطرح کردنش یه صورت قدرت انجام دادن تعداد محاسبات Floating Point در یک طول زمان خاص (که همیشه معمولا یک ثانیه هست) هست. بر اساس ازمایش های انجام شده سل قدرت بیشتری داره و محاسبات بیشتری میتونه انجام بده اما این دلیل نمیشه بگیم دو تا سه برابر زنون پردازنده داره چون مقایسه مستقیم نیست.

Symmetric multiprocessing
سیستمی SMP هست که تعداد 2 یا بالاتری از پردازنده ها به یک مموری واحد وصل شدن که بینشونshare میشه. این اجازه میده هر کدوم از این پردازنده ها در هر زمانی روی هر یک از وظایفی که توی مموری هستش کار کنه بیتوجه یه اینکه این وظیفه کجای مموری هستش.بیشتر سیستم هایی که امروز هستن (تعداد زیادیشون) همه SMP هستند.

منبع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Symmetric_multiprocessing

Asymmetric multiprocessing

در این نوع سیستم پردازش برخلافSMP که همه پردازنده ها همه وظایف رو بین خودشون به طور مواری تقسیم میکنن هر پروسسوری در این سیستم و ظیفه خاصی داره. به طور مثال یک پردازنده فقط روی IO کار میکنه در حالی که یکی دیگه روی عملیت دیگه ایی کار انجام میده. این نوع سیستم معمولا برنامه نویسی براش سخت تره اما دلیل نمیشه که بهتر نباشه

منبع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_multiprocessing

موفق باشی

آخرین ویرایش:
khob mesalan agha Pooolet jooor shooood ba sakhte Zeyad hamash be khater Eshghe Ps3 badesh chi ?????!!!!!!! hala bazi nadare badesh kole be khodet feshar miyari sare mah ye bazi mikhare !!!! badesh chi mishini bazi mikoni ta akharesh miri badesh tamom mishe Pool ham nadare bekhare hamon ro ye bar na sad bar ta akhar miri badesh chi mikhaye bishini to khone naghde bazi koni ? na ke fekr konid man az Ps3 badam miyad ya bahash lajam ! na ! man faghad migham aghar hala pool dare boro ye Xbox 360 bekhar chera ? chon hala kal kal ro Xbox hast chon khily arzoon tar az Ps3 badesh hala moghe Ps3 nist aslan chon balash chizi dighe nmeyad hala moghash nist ye 2 sal dighe beben man ke Xbox daram miram ps3 mikharam chera chon Kal kal roshe

ba tashakor Pouria​

از قوانین سایت این هست که باید فارسی تایپ کنی ، اینطوری که شما فینگیلیش تایپ میکنی خوندنش خیلی سخته .
لطف کن از این به بعد فارسی تایپ کن ، مرسی .

چون سل 7 تا SPE داره دلیل نمیشه تعداد پردازشگرش 2 تا 3 برابر زنون هست. اگر هر دو پردازنده از یک سری و یک طراحی بودن انوقت حرف شما درست بود. به طور مثال پردازنده اینتل Core 2 Quadro دوبرابر پردازنده همین شرکت Core 2 Duo پردازنده (یا کور) داره دلیلشم اینه که هر دو از یک نسل و یک ارشیتکت هستن برای همین میشه مستقیم مقایسه کرد یا به قول معروف Apples to Apples Comparison
در مورد سل و زنون قضیه فرق داره. چون سل خیلی متفاوت تر از زنون چه در طراحی و چه در نحوه پردازش هست دیگه نمیشه اینارو مستقیم مقایسه کردن چون کارکرد و اساس اینا از پایه فرق داره. این میشه Apples to Oranges Comparison
در مواقعی مثل این که نمیشه مستقیم مقایسه کرد بهترین راه استفاده از Benchmark یا اندازه گیری قدرت پردازش و مطرح کردنش یه صورت قدرت انجام دادن تعداد محاسبات Floating Point در یک طول زمان خاص (که همیشه معمولا یک ثانیه هست) هست. بر اساس ازمایش های انجام شده سل قدرت بیشتری داره و محاسبات بیشتری میتونه انجام بده اما این دلیل نمیشه بگیم دو تا سه برابر زنون پردازنده داره چون مقایسه مستقیم نیست.
من نگفتم که قدرت سل 2-3 برابر هست
بله اگر قدرت زنون و سل مد نظر بودش حرف شما کاملا صحیح بود چون این دو اصلا از یک معماری نیستند که بشه با هم مقایسه شون کرد در نتیجه باید برای مقایسه از Benchmark استفاده کرد که شما ذکر کردید ولی اینجا صحبته تعداد پردازشگر هست نه قدرت محاسبات یا تعداد ترانزیستور یا هر چیز دیگه ای

در مورد " درسته هرکدوم از SPE های سل میتونن تا دو تا Thread رو پردازش کنن" لطفا منبع معتبر معرفی کن اگر سایت IBM باشه عالیه (خودت هم میدونی که در این سایت به طور کامل در مورد سل توضیح داده شده) چون فکر می کنم این مورد درست نباشه یا شاید هم من اشتباه می کنم

در مورد Asymmetric بودن سل پس با این حساب هر SPE فقط توانای انجام یک نوع عملیات رو داره مثل یکی برای نور یکی برای هوش مصنوعی و .....
پس هیچ کدوم از SPE ها نباید توانای انجام عملیات SPE های دیگه رو داشته باشن درسته (در این مورد مطمعن نیستم)

شما هم موفق باشی

در مورد " درسته هرکدوم از SPE های سل میتونن تا دو تا Thread رو پردازش کنن" لطفا منبع معتبر معرفی کن اگر سایت IBM باشه عالیه (خودت هم میدونی که در این سایت به طور کامل در مورد سل توضیح داده شده) چون فکر می کنم این مورد درست نباشه یا شاید هم من اشتباه می کنم
دوست گرامی حق با شماست من این موردو اشتباه کردم هرکدوم از SPE ها میتونن فقط یک thread رو پردازش کنن این PowerPC core هست که میتونه دو تا thread رو پردازش کنه که خودتون هم گفتین. ممنون از راهنماییتون

در مورد Asymmetric بودن سل پس با این حساب هر SPE فقط توانای انجام یک نوع عملیات رو داره مثل یکی برای نور یکی برای هوش مصنوعی و .....
پس هیچ کدوم از SPE ها نباید توانای انجام عملیات SPE های دیگه رو داشته باشن درسته (در این مورد مطمعن نیستم)

والا در این مورد زیاد تخصص ندارم و دوستانی که برنامه نویس هسنتد و با coding اشنا هستند باید کمک کنن.
با توجه به مطالبی که خودم خوندم به نظر میاد که هر زمان هر SPE فقط میتونه یه عملیت خاصو انجام بده که بقیه بهش دسترسی ندارن (یا پروگرمر باید حتما مشخص کنه اگه SPE های دیگه میخوان به اون task دسترسی داشته باشن). من حدس میزنم بشه به طور مثال جوری برنامه ریزی کرد که از دو تا SPE (یا بیشتر از دوتا) برای یک کار هم استفاده کرد (به طور مثال از دوتا SPE برای AI استفاده کنی). دلیل برنامه نویسی سخت تر برای سل هم فکر کنم همین باشه که پروگرمر باید خیلی بیشتر برنامه رو Optimize کنه تا بتونه به طور efficient و کامل از قدرت سل استفاده کنه.
اما منم با نظر شما موافقم که هر کور باید برای انجام کارش برنامه ریزی شه وگرنه مثل SMP نمیتونن با هم resource هارو share کنن.
دوستانی که واردن لطف کنن و اگه میتونن توضیحات بهتری بدن.

ولی اینجا صحبته تعداد پردازشگر هست نه قدرت محاسبات یا تعداد ترانزیستور یا هر چیز دیگه ای
شاید من منظورمو بد میرسونم. ;)
به نظر من نمیشه تعداد پردازنده های سل رو بیشتر یا کمتر از زنون دونست چون نمیشه مستقیم مقایسه کرد بین این دو. منظور اینه نمیشه هر SPE سل رو معادل یک کور زنون دونست به علت فرقهایی که با هم دارن

موفق باشی

آخرین ویرایش:
والا در این مورد زیاد تخصص ندارم و دوستانی که برنامه نویس هسنتد و با coding اشنا هستند باید کمک کنن.
با توجه به مطالبی که خودم خوندم به نظر میاد که هر زمان هر SPE فقط میتونه یه عملیت خاصو انجام بده که بقیه بهش دسترسی ندارن (یا پروگرمر باید حتما مشخص کنه اگه SPE های دیگه میخوان به اون task دسترسی داشته باشن). من حدس میزنم بشه به طور مثال جوری برنامه ریزی کرد که از دو تا SPE (یا بیشتر از دوتا) برای یک کار هم استفاده کرد (به طور مثال از دوتا SPE برای AI استفاده کنی). دلیل برنامه نویسی سخت تر برای سل هم فکر کنم همین باشه که پروگرمر باید خیلی بیشتر برنامه رو Optimize کنه تا بتونه به طور efficient و کامل از قدرت سل استفاده کنه.
اما منم با نظر شما موافقم که هر کور باید برای انجام کارش برنامه ریزی شه وگرنه مثل SMP نمیتونن با هم resource هارو share کنن.
دوستانی که واردن لطف کنن و اگه میتونن توضیحات بهتری بدن.
من هم فکر می کنم (به احتمال زیاد) هر SPE می تونه برنامه SPE دیگه رو اجرا کنه و مثلا میشه به قول شما دو تا SPE یک نوع عملیات مثل AI رو انجام بدن که اگر اینطور باشه (که فکر می کنم باشه!) دیگه اینها فقط Asymmetric نیستن
نظر من این هست که اینها (SPE) با هم به صورت همزمان (SMP) می تونند اجرا شن اما این توانای رو هم دارن که بصورت Asymmetric هم کار کنند یعنی بتونند هر کدوم رو برای انجام یک نوع عملیات خاص استفاده کرد
که اگر فقط اینطور (Asymmetric) باشه برای هر از SPE باید یک نوع برنامه نویسی کرد که برنامه نویسی بشدت طاقت فرسا وسخت میشه و کارای رو در بعضی زمینه ها پایین میاره و باعث میشه نشه از همه قدرت سخت افزار استفاده کرد که بعید میدنم سونی چنین اشتباهی رو در طراحی کنه
قبلا که در مورد سورسهای پردازنده سل مطالعه می کردم متوجه شدم (از نوع کد نویسیش) که SPE نه تنها با هم به صورت هم زمان (SMP) اجرا میشن بلکه میشه اونها رو به صورت Asymmetric هم استفاده کرد
که نتیجش این میشه در بازی اگر ما یک SPE رو مثلا به اشیا و دینامیک اونها اختصاص بدیم و در بازی تعداد اینها (اشیا) بسیار زیاد باشه (نتیجه کاهش فریم) میشه با کمک گرفتن از یک SPE دیگه و کمک کردن به SPE که دینامیک و اشیا رو کنترل میکنه این توانای ایجاد میشه کارای رو بالا برد و تعداد اشیا بیشتر ایجاد کرد و فریم بیشتر

من همیشه از ادم های منطقی خوشم میاد چون بدون تعصب حرف میزنند
با تشکر

salamنیما جان

این هم عکسهایی از Gran Turismo HD که در تاپیک PS3 News توضیح دادم .

داش نیما شما منظورت تلویزیون بود یا اون بازی که در تلویزون نمایش داده شده،

داداش اون چه بازی هستش ، آبروی ps3 رو برده با اون گرفیک بازیش ، بیشتر شبیه

بازیهای ps1 هستش تا ps3.

داداش شما با همین تلویزیونی که عکسش رو گذاشتی بازی میکنی؟؟

واقعا که عالیه ،

مبارکت باشه .:love:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or