راهنمایی برای خرید PS3

والا از هر گی شنیدم گفته اصلا داغ نمیکنه:confused:

نیما جان شما که داری چی میگی؟!

به هر حال هر دستگاه الکترونیکی داغ میشه بعد از یه مدت استفاده ، ولی اون داغ کردنی که مشکل ایجاد کنه من توی این 2 ماه به هیچ وجه ندیدم .
مثلا امروز و دیروز کلا روشن بود و هنوز هم هست ، دیروز نزدیک به 6 ساعت Resistance بازی کردم ، دیشب هم که خوابیدم خاموشش نکردم و روی Folding Home گذاشتم ، امروز هم بدون اینکه خاموش کنم از صبح 2 ساعت MotorStorm بازی کردم و بعدش بلافاصله 5 ساعت Resistance که تمومش کردم .
توی این مدت که روشن بود و بازی میکردم 1 بار هم هنگ نکرد و هیچ مشکلی دیگه هم پیش نیومد .

راجع به فن هم فروشگاه کنج یک نوع فن داره برای PS3 که قیمتش هم 20 هزار تومنه ، من گرفتم ولی چون جلوی PS3 و به USB وصل میشه ، یک طرفش آویزون میمونه و دستگاه رو هم زشت میکنه ، در ضمن همه بادش میاد بیرون و هیچ فرقی نداره ، کلا چیزه مسخره ای هست ، من هم اصلا ازش استفاده نمیکنم .

سلام
من 3 خریدم ولی کمی گرفتارم و زیاد ازش استفاده نکردم اما همون چند ساعتی که روشن بود وبازی کردم چون به گرم کردن روی 360 حساس شدم چند بار نقاط مختلف کنسول رو دست زدم و دیدم در حد متعادل گرمه نه داغ
این فن هایی هم که هست مطمعن نیستم ولی فکر میکنم که مثل فن پی اس 2 ناکار آمد و نمایشی باشه

هر کی گفته Ps3 انقدر داغ میکنه که ادم دستش میسوزه چرت گفته :)
من بعضی مواقع دستگاه هم دو سه روز روشن میمونه هیچ مشکلی هم پیش نمیاد
حتی اگر دستگاه رو تو یک محیط بسته قرار بدی سیستم خنک کنندگی دستگاه به صورت بسیار موثری دستگاه رو خنک می کنه به صورت اتوماتیک هر چقدر که دستگاه گرم بشه سرعت فن هم بیشتر میشه که قطعات خنک بشن و سیستم ناپایدار نشه

پ .ن : اگر دستگاه در یک محیط که گردش هوای ملایم (نه گرم) قرار بدید دستگاه به هیچ عنوان داغ نمیکنه هر چند که همیشه دور بر دستگاهم پر از خرت پرت هسته و دور برش باز نیست ولی اصلا مشکلی تا حالا نداشته
راهنمای پلی استیشن رو بخونید نوشته دستگاه باید در یک محیط بازباشه تا بدون هیچ مشکلی از نظر گرمایی کار کنه

راستی پلی 3 به فن جانبی احتیاجی نداره پول بی خودی خرج نکنید ! فقط دو بر دستگاه رو خلوت کنید که گردش هوا انجام بشه بقیش با پلی 3 :) :love:

آخرین ویرایش:
دستگاه من پس از 10 - 15 دقیقه که بازی می کنم پشا دستگاه خیلی داغ می کنه دست می زنم هم باد گرم میده و بدنش هم داغه از آنجایی که گرفتم . گفت همشون اینطورین .
آیا ماله شماها هم همینطوریه ؟

دستگاه من پس از 10 - 15 دقیقه که بازی می کنم پشا دستگاه خیلی داغ می کنه دست می زنم هم باد گرم میده و بدنش هم داغه از آنجایی که گرفتم . گفت همشون اینطورین .
آیا ماله شماها هم همینطوریه ؟

مال من باد نسبتا گرم میاد بیرون ، ولی بدنش اصلا داغ نیست ، گرماش متعادله ، درضمن تا حالا هم با اینکه خیلی روشن بوده ولی مشکلی پیش نیومده .

هر کی گفته Ps3 انقدر داغ میکنه که ادم دستش میسوزه چرت گفته :)

:) :love:
اگر منظورت منم که اولا درست صحبت کن چرت گفته یعنی چی .
چه دلیلی داره بخوام الکی بگم .ps3 دقیقا بعد از 10 دقیقه بازی کردم کاملا داغ میکه دقیقا هم طرف راست دستگاه قسمت پایین هم زیاد داغ میکه اما جالبه طرف چپ دستگاه اصلا داغ نمی کنه .;)

منم بیشتر سمت راستش و پشتش داغ می کنه
حالا 2 سوال ؟ 1- دستگاه خراب نمیشه ؟
2- ورزن 1.60 را از کجا پیدا کنم ؟ برای دانلود
agha mohem nist ke ps3 dagh mikone be ghole nima jan mage mishe dastgahe elektoroniki dagh nakone vali ps3 mesle x360 nist ke daghkardanesh moshkeli barash pish biare harchi bashe ps3 ro sony misaze man tahalla nadidam dastgahi roosh marke sony bashe va be in rahatia kharab beshe (dar zemn bebakhshid engilisi minevisam too kampioteram zaboone farsi nadaram bebakhshid)

ببین اول باید ببینی مدل دستدگاهت چیه .اگه از ایران خریده باشی بالای 90 درصد مال هنگ کنگ است. باید از سایت www.asia.playstation.com بگیری .البته من پیشنهاد میکنم نگیری چون firmware 1.7 هم ریلیز شده .اونو بگیر

ببین اول باید ببینی مدل دستدگاهت چیه .اگه از ایران خریده باشی بالای 90 درصد مال هنگ کنگ است. باید از سایت www.asia.playstation.com بگیری .البته من پیشنهاد میکنم نگیری چون firmware 1.7 هم ریلیز شده .اونو بگیر
مگه هنگ کنگی هم داره؟!
فکر کنم همشون چین هستن ها....;)

مگه هنگ کنگی هم داره؟!
فکر کنم همشون چین هستن ها....;)

بله همگی ساخت چین هستند ، ولی به کشوری که صادر میشه سریال نامبر مخصوص اون کشور رو به دستگاه می زنن که مشخص بشه از کجا خریداری شده .
بیشتر به درد گارانتی و ... میخوره که شکر خدا ما از این لحاظ خلاص هستیم
;)

1. خیر ، مشکلی براش پیش نمیاد ، سعی کن محیط بسته نباشه و در حد امکان دور و بر PS3 رو خلوت کن .

2. سریال نامبر پشت دستگاه رو به طور کامل اینجا بنویس و بگو که ریجن دستگاه چیه ، تا من لینک دانلود رو برات بذارم .
اگه ADSL یا WIRELESS داری بهتره که با همون PS3 دانلود کنی . در ضمن 1.70 هم امروز اومد .

اگر منظورت منم که اولا درست صحبت کن چرت گفته یعنی چی .
چه دلیلی داره بخوام الکی بگم .ps3 دقیقا بعد از 10 دقیقه بازی کردم کاملا داغ میکه دقیقا هم طرف راست دستگاه قسمت پایین هم زیاد داغ میکه اما جالبه طرف چپ دستگاه اصلا داغ نمی کنه .
سلام
معزرت می خوام اگر از حرفم ناراحت شدید
قصدم من توهین نبوده و نیست

در مورد گرم یا داغ شدن دستگاه های الکتریکی هیچ شکی نیست
مثلا شما به قطعات سیستم تون نگاه کنید مثل هارد / رم / سی پی یو / چیپست مادر بورد / کارت گرافیک و ... همشون داغ میشن اما بعضی از این دستگاه ها با استفاده از یک فن حرارتشون پایین میاد و میتونند به صورت کاملا طبیعی ساعت ها کار کنند و گرم یا داغ شدن در دستگاه های الکترونیکی یک چیز کاملا طبیعی هست البته این گرم نباید باعث نا پایداری و ایجاد مشکل بشه که متعصفانه کنسول مایکرو سافت از این نظر مشکل داره اما در مورد کنسول سونی تا حالا مشکلی مثل هنگ شدن یا خاموش شدن در گرما گزارش نشده

در مورد گرما پلی 3 هم از این قاعده مستثنا نیست و بخاطر تعداد پردازشگرهاش که دو سه برابر کنسول مایکروسافت هست و پردازنده گرافیکیش مشخص که باید خیلی داغ کنه اما این کنسول با استفاده از سیستم خنک کنندگی پیشرفته کنسول رو بصورت بسیار موثری خنک می کنه مهم این هست که کنسول باز هم بتونه با این گرما به صورت پایدار کنه

اما اون داغ شدنی که شما می گی که باعث میشه دست ادم بسوزه عجیب هست که کنسول در عرض 10 دقیقه اینقدر داغ کنه !!

البته بعضی از قسمت های که حرارت زیادی تولید می کنند در این سمت (راست) قرار دارند مثل پردازشگرها / پردازشگر گرافیک / بلو ری و ... در این قسمت هست و مسلما این قسمت حرارت بیشتری داره

من پلی 3 دارم و ساعت ها دستگاه روشن هست و باهاش بازی می کنم و یا با لینوکس فدورا که روش نصب کردم ور میرم (بعضی مواقع تا 10-12 ساعت روشنه و بعضی وقت ها هم دو سه روز همیجوری روشنه و خاموشش نمی کنم ) و گرمای خروجی کاملا متعادل هست
عزیزانی دیگه ای هم که پلی 3 دارند تا حالا چنین چیزی رو گزارش نکردند شما اولین نفری هستید که من تا حالا دیدم چنین حرفی زده

احتمالا یا دستگاه شما در یک محیط بسته هست یا جای که دستگاه رو قرار دادید جریان هوای گرم در جریان هستش یا سیستم خنک کندگی کنسول مشکل داره که در این صورت کنسول باید هنگ کنه اگر هنگ میکنه که مشکل مشخصه اگر نه بهتر کنسولتون رو در یک محیط باز که گردش هوای ملایم (اگر خنک باشه که خیلی بهتر هست) قرار بدید (روزنه های زیادی هم که در سمت راست دستگاه قرار داره مزید بر این ادعا هست که قسمت اعظم بخشهای که تولید گرما در سمت راست قرار دارند و این روزنه ها برای گردش هوا در نظر گرفته شده پس بهتر دستگاه رو عمودی قرار بدید که هوا بتونه راحتتر وارد یا خارج از دستگاه بشه) و شما بتونید ساعت ها و روز ها بدون مشکل از بازی با کنسولتون لذت ببرید

راستی شما پلی 3 دارید ؟

در مورد گرما پلی 3 هم از این قاعده مستثنا نیست و بخاطر تعداد پردازشگرهاش که دو سه برابر کنسول مایکروسافت هست

Xbox 360
تعداد ترانزیستورهای زنون = 165
تعداد ترانزیستورهای زنوس = 337
مجموع = 502

PS3
تعداد ترانزیستورهای Cell = (این عدد تازه با فرض این هست که Cell هر 8SPE رو داشته باشه که توی PS3 فقط 7 از اونها فعال هست) 234
تعداد ترانزیستورهای RSX ن = 300
مجموع = 534

عدد 534 چجوری میشه 2 تا 3 برابر 502 ؟

PS: با فرض بر اینکه منظورتون ار تعداد پردازشگر تعداد ترانزیستور بوده چون جفت PS3 و X360 دو تا پردازنده بیشتر ندارن یکی به عنوان CPU یکی هم به عنوان GPU

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or