راهنمایی برای خرید PS3

راهنمایی استفاده از دسته ps3 رویه کامپیوتر

سلام ابنم لینکش و لینکه درایو دسته ؟
لینک سایت
http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=76436
لینک درایو:
http://premium1.uploadit.org/philds//sixaxisdriver.zip

You need the right driver, i'll zip it and host it as I can't remember the website address.

This image has been resized. Click this bar to view the full image.

Driver: http://premium1.uploadit.org/philds//sixaxisdriver.zip

Don't worry about viruses etc, scan it before opening it, plus I wouldn't do that to fellow PS3 owners.

دو تا سوال دارم
1- این کابل HDMI TO DVI رو از چه مغازه هایی باید بخریم؟(از اونها که تو کار بازی هستند یا کلا مغازه های صوتی و تصویری)؟
2- آیا گرافیک PS3 رو میشه در حد Geforce 8800 که از Directx10 پشتیبانی میکنه دانست و مقایسه کرد؟

آخرین ویرایش:
1- این کابل HDMI TO DVI رو از چه مغازه هایی باید بخریم؟(از اونها که تو کار بازی هستند یا کلا مغازه های صوتی و تصویری)؟
2- آیا گرافیک PS3 رو میشه در حد Geforce 8800 که از Directx10 پشتیبانی میکنه دانست و مقایسه کرد؟
1- این کابل راحت پیدا نمی شه و اگرم پیدا کنی فقط در مغازه هایی پیدا می شه که سیستم های صوت و تصویر حرفه ای می فروشند.
2- خیر نه کارت گرافیک ps3 و نه کارت گرافیک x360 از DX10 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند از امکانات ویژه dx10 که در geforce8 هست استفاده کنند. (به قدرت پردازشی و محاسباتی کارت ها کاری نداریم) کسانی هم که می گن که ساختار کنسول با pc فرق داره و می شه جوری بازی رو برای کنسول ساخت که شبیه بازی های dx10 بشه هیچی از سخت افزار و معماری gpu و کارت گرافیک و api ها نمی دونند.

1- این کابل راحت پیدا نمی شه و اگرم پیدا کنی فقط در مغازه هایی پیدا می شه که سیستم های صوت و تصویر حرفه ای می فروشند.
2- خیر نه کارت گرافیک ps3 و نه کارت گرافیک x360 از DX10 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند از امکانات ویژه dx10 که در geforce8 هست استفاده کنند. (به قدرت پردازشی و محاسباتی کارت ها کاری نداریم) کسانی هم که می گن که ساختار کنسول با pc فرق داره و می شه جوری بازی رو برای کنسول ساخت که شبیه بازی های dx10 بشه هیچی از سخت افزار و معماری gpu و کارت گرافیک و api ها نمی دونند.

منظورم اینه که کلا قدرت گرافیک PS3 در حد 8800 هست یا نه؟

خیر الان تنها گرافیکی که قدرتش از گرافیک ps3 بیشتره همین 8800 هست !

الان یه جور دیگه بیان میکنم
"مثلا فرض کنیم بازی Crysis برای PS3 هم بیاد! اونوقت PS3 میتونه به همون کیفیتی که کامپیوتر داره نشون بده توی این تلوزیونهای HD "

"مثلا فرض کنیم بازی Crysis برای PS3 هم بیاد! اونوقت PS3 میتونه به همون کیفیتی که کامپیوتر داره نشون بده توی این تلوزیونهای HD "
شما انگار دوست داری به خودت بقبولونی که ps3 می تونه بهترین کیفیت رو داشته باشه.:)

خیر crysis اگه روی ps3 هم بیاد باز گرافیک نسخه pc رو نخواهد داشت. تازه crysis اولین بازی ای است که به طور رسمی و کامل از توابع dx10 استفاده می کنه و قطعا تا چند وقت دیگه با جا افتادن کارت های dx10 در بازار بازی هایی رو روی pc خواهیم دید که گرافیک بالاتر از crysis نیز خواهند داشت.

بستگی به این داره که آیا بازی Crysis بر طبق DX10 ساخته شده باشه یا خیر ؟ ( من اطلاعی ندارم )

در ضمن بازی کردن با گرافیک بالا با کامپیوتر شما غیر از کارت گرافیک خیلی خوب ( 8800 ) به یک CPU خیلی قدرتمند ( مثلا Core2Due یا Core2Quad ) هم نیاز داری .
سوالی هم که شما پرسیدی خب بستگی به قدرت کامپیوتر هم داره . اگر هم یک بازی هم برای PC و هم برای کنسول ساخته بشه ، مطمئن باش فرق زیادی با هم ندارند که من و شما به چشممون بیاد ، اختلاف ممکنه در جزئیات خیلی خیلی کوچک دیده بشه .
خیلی وقتها هم شده که نسخه کنسول یک بازی از نسخه PC از لحاظ گرافیک امتیاز بالاتری گرفته .
من که خودم شخصا با اینکه کامپیوترم از لحاظ سخت افزاری قدرتمند هست و روی همین تلویزیون HD هم وصلش کردم ولی هیچ وقت نمی تونم بازی با کنسول ( PS3 ) رو ول کنم و با PC بازی کنم .

شما انگار دوست داری به خودت بقبولونی که ps3 می تونه بهترین کیفیت رو داشته باشه.:)

خیر crysis اگه روی ps3 هم بیاد باز گرافیک نسخه pc رو نخواهد داشت. تازه crysis اولین بازی ای است که به طور رسمی و کامل از توابع dx10 استفاده می کنه و قطعا تا چند وقت دیگه با جا افتادن کارت های dx10 در بازار بازی هایی رو روی pc خواهیم دید که گرافیک بالاتر از crysis نیز خواهند داشت.
اقا من یه سوال داشتم.
مگه بازی سازی برای ps3 تحت opengl نیست. پس شما چه جوری داری این بازی تحت dx می سنجی.این دو تا اصلا به هم ربطی ندارند.شما از کجا می دونی opengl ps3 از dx10 قوینره!!!!

اقا من یه سوال داشتم.
مگه بازی سازی برای ps3 تحت opengl نیست. پس شما چه جوری داری این بازی تحت dx می سنجی.این دو تا اصلا به هم ربطی ندارند.شما از کجا می دونی opengl ps3 از dx10 قوینره!!!!
خوب مشکل ما هم همین جا است. کسی مثل شما که اصلا نمی دونه api چی هست میاد این حرفو می زنه و پیش خودش هم فکر می کنه که حرف درستی زده.

اصلا بحث این نیست که کدوم کنسول از کدوم api استفاده می کنه و یا کدوم قوی تره بحث این هست که DX10 واقعا یک تحول بزرگ در زمینه api ها حساب می شه که ویژگی های بسیاری رو در اختیار برنامه نویس قرار می ده. اینجا هم نمی شه زیاد در این مورد صحبت کرد.
در ضمن جهت اطلاع ps3 از opengl es 2 استفاده می کنه که در واقع یک نسخه بهینه شده از opengl 2 می باشد و بهتره بدونین که این api در برخی جهات در مقابل dx9.0c هم دارای کمبود هایی است. opengl اوایل به دلیل برنامه نویسی ساده تر و قدرت بهینه تر بیشتر از dx کاربرد داشت ولی بعد از اومدن dx9 و امکانات زیادی که ms در اختیار برنامه نویسان گذاشت تقریبا در کمتر بازی pc از اون استفاده می شه.

P.S: اگه واقعا می خواید بدونین که بالاترین گرافیک رو در چی می تونین ببینین شک نکنین که در یک high-end pc شما از بالاترین گرافیک برخوردار می شید ولی اگه بحث سر اینکه در شرایط کلی با توجه به هزینه که بسیار فاکتور مهمی است کدام بهتره، خوب مسلمه کنسول بسیار سرتره چون با قیمت کمتر بازی های زیادتر و یک سخت افزار خوب رو در احتیار شما می زاره.

یه چیز دیگه اینکه من موندم تو اینکه همه میگن گرافیک بازی Fight Night Round3 توی ایکس باکس بهتره گیم اسپات هم نمره گرافیک رو بیشتر داده!(اصلا تو همه بازیها میگن ایکس باکس بهتره) شما یه نگاهی به این دو تا عکس بکنید تفاوتشون کاملا مشخصه اولی ماله PS3 هست و دومی ماله ایکس باکس چه جوریه؟

1- p://i19.tinypic.com/349fos3.jpg

2- p://i13.tinypic.com/4h7ibtg.jpg

دوستانی که اپدیت 1.6 رو برای PS3 دانلود کردن میتونن از امروز یه کار مهم رو شروع کنن و اونم Folding@Home هست.برای دانلود این برنامه که حجمش 50MB هست برین داخل XMB در PS3 و زیر گزینه Network. زیر گزینه Network یک option هست به نام Folding@Home که اگر انتخابش کنین این برنامه رو براتون دانلود میکنه و میتونین ازش استفاده کنین. از نکات حالب این برنامه این هست که میتونین برای خودتون تیم درست کنین و اعضا پیدا کنین. اعضا با انجام دادن این Folding ها که بهش workload میگن هم score شخصی خودشون رو زیاد میکنن و هم score تیم رو و به مرور زمان و کسب workload ها ی بیشتر امتیاز تیم هم بیشتر میشه و توی رده بندی بالا میره. نکته مثبت دیگه این کار هم کمک شما به بشریت هست که میتونه و ممکنه توی اینده شمارو از مریضی نجات بده (مرایضی مثل الزایمر و سرطان و چیزهای دیگه)
برای اینکه ما هم به عنوان یک گروه بتونیم کاری بکنیم من امروز گروه BaziCenter رو توی Folding@Home درست کردم (البته با اجازه مدیر ها و صاحبان سایت امیدوارم جسارت تلقی نشه) که بتونیم عضوش بشیم. با هر workload که شما کامل میکنین ردهبندی گروه رو هم بالا میبریم. برای کمک به این گروه شما حتما لازم نیست کهPS3 داشته باشین و از کامپیتر های خودتون هم میتونین استفاده کنین (لینوکس یا ویندوز) و Folding رو انجام بدین. در زمان حاصر PS3بهترین Performance و سرعت رو برای انجام اینکار میده به مدد پردازنده سل که توی این محاسبات بسیار عالی عمل میکنه و سرعتش چندیدن برابر بهترین پروسسورهای فعلی هست که General Purpose هستند.
----------------------
این لینک گروه در سایت هست :
http://fah-web.stanford.edu/cgi-bin/main.py?qtype=teampage&teamnum=66544
اینم شماره گروه که برای عضویت باید ازش استفاده کنین :
66544

----------------------
وقتی توی XBM برنامه رو دانلود کردین و لانچش کردین دکمه سبز دسته رو موقع اجرای برنامه بزنین و برین توی تنطیمات.توی تنطیمات Identity رو انتخاب کنین و از توی منویی که باز میشه روی Join an Existing Team کلیک کنین. یک صفحه تایپ باز میشه که توی اون شماره گروه رو که 66544 هست (فقط شماره رو تایپ کنین) و بعد هم که دکمه استارت رو بزنین و تموم. از این پس workload/score های شما هم به حساب خودتون نوشته میشه هم گروه .
هروقت هم که برنامه رو لانچ میکنین دیگه لازم نیست کاری بکنین و خود PS3 وقتی سری workload هاش تموم شه اوناره upload میکنه به سرور و سری جدید محاسبات رو میگیره. فقط در این زمان شما باید به اینترنت وصل باشین.
ران کردن این برنامه برای مدت های طولانی هیچ صدمه ایی به PS3 نمیزنه.
---------------------
کسانی هم که پیسی دارن (جدید قدیمی ضعیف یا قوی مهم نیست) میتونین برنامه رو از اینجا دانلود کنن و روی پیسی folding رو انجام بدن. بادتون باشه که از همین شماره 66544 برای عضویت توی گروه استفاده کنین
این برنامه در background کار میکنه و هر موقع کامپیتر شما بیکار باشه از CPU برای محاسبات استفاده میکنه و برای همین از performance شما موقع Gaming یا کارای عادی کم نمیکنه.
--------------------
از همتون بابت کمک تشکر میکنم. یادتون باشه با این کار هم یک teamwork قشنگ انجام دادین و هم به خودتون و بشریت توی اینده کمک کردین.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or