خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
location رو نمیشه خاموش کرد حتما باید روی یه کشور باشه. و چون سفارش خاورمیانه هست آمریکا نداره و تو لیستش کشورهای این منطقه رو داره. احتمالا بگذارمش روی امارات. فی شکن رو روی خود TV ست کنم یا از روی مودم DSL?
در مورد اینکه چرا تلویزیون باند ۵GHZ مودم رو شناسایی نمی کنه نظری ندارین؟ با باند ۲.۴ بدون مشکل وصل میشه. دستگاه های دیگه هم تو خونه با باند ۵ مشکلی ندارن. خود تلویزیون هم ساپورتش می کنه اما نمی دونم چرا شناساییش نمی کنه. جایی خوندم به خاطر اینه که بسته به لوکیشن بعضی امکانات مثل همین باند ۵ از کار غیرفعال میشن اما نمی دونم چقدر درسته
بازم ممنون از پاسختون
Location رو خاموش نکنید به مشکل میخورید چون متوجه میشه ایران هستید و تحریم ها شاملتون میشه و دستیار صوتی شما هم احتمالا کار نکنه ( این تلویزیون ها یک منوی مخفی دارن که فکر کنم از داخل اون میشه خاموشش کرد البته اگر دقیق نمیدونید چیکار کنید هرگز وارد منوی مخفی نشید )
امارات بزارید ممکنه توی گیرنده دیجیتال نتونید خیلی از شبکه های داخلی رو سرچ کنید
فیل شکن روی مودم ست بشه قطعا بهتره
5Ghz ربطی به تحریم ها یا منطقه نداره
باند 5Ghz به تنظیمات مودم برمیگرده برو در تنظیمات مودم بخش wifi و بخش 5Ghz و بعد بزار روی 802.11a/n/ac بقیه چیز ها هم auto باشه
Hide ssid هم تیک نخورده باشه

djbit

کاربر سایت
Sep 5, 2009
17
Location رو خاموش نکنید به مشکل میخورید چون متوجه میشه ایران هستید و تحریم ها شاملتون میشه و دستیار صوتی شما هم احتمالا کار نکنه ( این تلویزیون ها یک منوی مخفی دارن که فکر کنم از داخل اون میشه خاموشش کرد البته اگر دقیق نمیدونید چیکار کنید هرگز وارد منوی مخفی نشید )
امارات بزارید ممکنه توی گیرنده دیجیتال نتونید خیلی از شبکه های داخلی رو سرچ کنید
فیل شکن روی مودم ست بشه قطعا بهتره
5Ghz ربطی به تحریم ها یا منطقه نداره
باند 5Ghz به تنظیمات مودم برمیگرده برو در تنظیمات مودم بخش wifi و بخش 5Ghz و بعد بزار روی 802.11a/n/ac بقیه چیز ها هم auto باشه
Hide ssid هم تیک نخورده باشه
مرسی تستشون می کنم هر جوابی گرفتم اینجا اعلام می کنم

• Like
Reactions: dooste.man83

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سلام دوستان
من یه تلویزیون LG OLED55C8GI (گلد ایرانی) داشتم که پنلش شکست و مجبور شدم یه OLED55C9PVA (بانه ای سفارش خاورمیانه بگیرم). توی تنظیمات تلویزیون Region روی Other هست و نمی تونم با Lg Account خودم لاگ این کنم. دستیار صوتی هم به جای اینکه دستورات رو اجرا کنه فقط اونهارو توی گوگل سرچ می کنه. از طریق اتصال LG AI Thinq به Google Assistant هم نتونستم کاری انجام بدم. علاوه بر این wifi هم فقط باند ۲.۴ رو پیدا می کنه و باند ۵ghz رو نشون نمیده.

کسی راهی برای عبور از این تحریمها و حل این مشکلات که نوشتم داره؟ ممنونم
اگه مودمتون این قابلیت رو داره که هیچ وگرنه یه روتر با تنظیمات pptp بگیرید چون خیلی به دردتون میخوره.هم برا آپدیتها و هم برا یوتیوب

• Like
Reactions: djbit

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,015
اگه مودمتون این قابلیت رو داره که هیچ وگرنه یه روتر با تنظیمات pptp بگیرید چون خیلی به دردتون میخوره.هم برا آپدیتها و هم برا یوتیوب
سلام
از کجا بفهمیم مودم مون این قابلیت رو داره یا نه؟
کلا ممنون میشم یه کم بیشتر در مورد عبور از شیلتر با استفاده از تنظیمات مودم توضیح بدید یا لینک آموزشش رو بگذارید.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سلام
از کجا بفهمیم مودم مون این قابلیت رو داره یا نه؟
کلا ممنون میشم یه کم بیشتر در مورد عبور از شیلتر با استفاده از تنظیمات مودم توضیح بدید یا لینک آموزشش رو بگذارید.
مدل مودمت رو تو نت سرچ کن اونجا میتونی بفهمی vpn داره یا نه.داخل تنظیمات مودم هم اگه قسمت vpn داشته باشه راحت میتونی پیداش کنی

• Like
Reactions: atzoriha

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
سلام دوستان
من یه تلویزیون LG OLED55C8GI (گلد ایرانی) داشتم که پنلش شکست و مجبور شدم یه OLED55C9PVA (بانه ای سفارش خاورمیانه بگیرم). توی تنظیمات تلویزیون Region روی Other هست و نمی تونم با Lg Account خودم لاگ این کنم. دستیار صوتی هم به جای اینکه دستورات رو اجرا کنه فقط اونهارو توی گوگل سرچ می کنه. از طریق اتصال LG AI Thinq به Google Assistant هم نتونستم کاری انجام بدم. علاوه بر این wifi هم فقط باند ۲.۴ رو پیدا می کنه و باند ۵ghz رو نشون نمیده.

منم متوجه شده بودم فرکانس 5Ghz نمیتونه پیدا کنه ..لطفا اگر راه کاری پیدا کردین برای این مشکل اینجا بفرمایید ممنون میشم.

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
811
نام
رضا
قیمت تیوی ها چقدر عجیب غریب شده. تقریبا یک ماهی بود که به سایتهای بانه ای سر نزده بودم. الان قیمتا رو دیدم شاخ دراوردم. تا اونجایی که حتی فروشنده خود یکی از سایتهای معروف هم اعتراف کرد که دیگه هیچ تلویزیونی ارزش قیمتی رو که الان داره رو نداره و اصلا نمیارزه براش این همه پول بدن. تلویزیونهای 4K فوق معمولی که 7 یا 8 تومن بود حول و حوش دوماه پیش الان شده بودن 16 17 تومن. مدلهای گرونتر که بماند. حالا من خدا رو شکر پارسال گرفتم . ولی واقعا همدردی میکنم با کسایی که قصد داشتن بگیرن ولی دیگه نمیتونن با این قیمتها تهیه کنن یا مجبور شدن به چند مدل پایینتر رضایت بدن. فقط یک راهنمایی میتونم به دوستانی که قصد خرید دارن بکنم اونم اینه اگه بودجه اتون طوری هست که فقط به مدل های پایین رده یا میان رده میخوره HDR رو بیخیال شید. یعنی رو HDR حساب باز نکنید و به کنتراست و رنگ مشکی و موشن و اینپوت لگ و ... اهمیت بدید همین باعث میشه انتخابتون محدودتر بشه و پول بیخود برای قابلیتی که در اصل در اون مدل تیوی تبلیغاتیه و نه کاربردی ندید. چون HDR واقعی فقط در اولدها و تلویزیون های بالا رده کمپانی ها نمایش داده میشه.

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
سلام دوستان

خوب یه قسمت از مشکلتون چون مشکل منم بود، پیگیری کردم راه حلشم پیدا کردم.
اون قسمتی که فرمودین 5ghz نمیشناسه مربوط میشه به همین ریجنی ک تو سرویس منو خورده و با تغییر اون درست میشه(از این مطمین شدم).البته که مشکلات دیگرتون هم به نظر میرسه به همین مربوط باشه.
ابتدا باید وارد سرویس منو بشید تو قسمت Area code یه کدی نوشته برای من 4956 JA که برای افریقا و اسیای میانه هست، برای شما هم با احتمال زیاد همینه..خوب این کد باید تغییر بدیم به US یا UK که برای هر مدلی و هر Web OS ورژنی این کد فرق میکنه..الان تو یه فروم روسی پرسیدم هنوز کسی برام area code نفرستاده..شما هم یه تلاش کن ببین پیدا میکنی کد؟ از دوستان کسی هست که مدل oled c9 داشته باشه و ریجنش مال UK یا US باشه لطف کنه تشریف ببره تو سرویس منو فقط مقدار AREA CODE برای من بفرسته ممنون میشم

• Like

djbit

کاربر سایت
Sep 5, 2009
17
مرسی از پاسختون. بله کشورهای تلویزیون منم آفریقا و خاورمیانه هست. اون فروم روسی رو فکر کنم منم دیدمش.اصلا یادم نبود میشه پرسید :D آخرین ورژن WebOS که الان نصب کردم 4.80.03 هست. دوستانی که تلویزیون C9 دارند اگه انتهای سه حرف آخر مدل دستگاهشون حرف وسطش U هست برای آمریکا و اونا که سه حرف آخر مدل دستگاهشون حرف وسطی L هست برای UK هست دستگاهشون. مثلا OLED55C9PUA برای آمریکا و OLED65C9PLA برای UK هست. لطفا ورژن WebOS رو هم بگین.
من هم اگر کدی پیدا کردم همینجا اعلام می کنم
البته تست نکردم شاید از همین کشورهایی که داریم الان تغییر بدیم یا از پر.و.ک.س.ی اون کشور استفاده کنیم این محدودیتها رفع بشه. البته به شرط ساختن اکانت LG با IP همون کشور. اینم جایی خوندم. ولی نمی دونم با کدوم کشور تست کنم. مثلا شاید امارات بد نباشه

• Like
Reactions: James Sunderland

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
مرسی از پاسختون. بله کشورهای تلویزیون منم آفریقا و خاورمیانه هست. اون فروم روسی رو فکر کنم منم دیدمش.اصلا یادم نبود میشه پرسید :D آخرین ورژن WebOS که الان نصب کردم 4.80.03 هست. دوستانی که تلویزیون C9 دارند اگه انتهای سه حرف آخر مدل دستگاهشون حرف وسطش U هست برای آمریکا و اونا که سه حرف آخر مدل دستگاهشون حرف وسطی L هست برای UK هست دستگاهشون. مثلا OLED55C9PUA برای آمریکا و OLED65C9PLA برای UK هست. لطفا ورژن WebOS رو هم بگین.
البته تست نکردم شاید از همین کشورهایی که داریم الان تغییر بدیم یا از پر.و.ک.س.ی اون کشور استفاده کنیم این محدودیتها رفع بشه. البته به شرط ساختن اکانت LG با IP همون کشور. اینم جایی خوندم. ولی نمی دونم با کدوم کشور تست کنم. مثلا شاید امارات بد نباشه
از داخل خود تنظیمات من 10 .. 15 تا کشور تست کردم جواب نداد..بعدا که بیشتر مطالعه کردم دیدم نباید هم جواب بده چون مشکل جایه دیگس اینجا چند تا کامنت و خود ادرس فروم میذارم اگر بخونید متوجه میشید که باید از Service Menu ریجن عوض بشه و سیستم کد گذاریش خیلی جالبه یه عدد 4 رقمیه که وقتی از یه کشور به یه کشور دیگه سوییچ کنی تنظیمات Analog TV, Application ها و مد Wi-Fi فرق میکنه.
region stood 3634. Everything was excellent including the programs available for Ukraine. But I did not see the WiFi 5 GHz network. I changed the region to 3642. All the same content on smart but earned WiFi 5 ghz. Hooray!
I struggled with wi-fi and as a regime for a
long time I read a branch, a fact, I learned 3 facts.
1) in the standard area code 3122 for my TV set - wi-fi has a channel width of 20 MHz and a speed of up to 150 Mbps (the region of the Wifi module DE - depends only on the area code)
2) in the Russian area code 3128 - wi-fi works in ac mode, as can be seen from the channel, the channel width is 40 MHz and up to 433 Mbit (region of the Wifi module RU)
3) in the proposed code 512 - Wi-Fi works at 866 Mbit and 80 MHz wide (but the analog TV is black and white) (region of the KR Wi-Fi module )

I thought for a long time, in each code segment there are 128 numbers, we number them from 0 to 127 and we see a fantastic pattern))))
This number is the country index in any range)))) (it clearly says in what mode you will have wifi )
Suppose 512, 3072, 3584, etc. - And every first code in each range will give country_index 0 and the Wi-Fi region KR and a speed of 866 Mbit.
Codes 3128, 3640, etc. They have a country index of 56 and a Wi-Fi region RU and a speed of up to 433.
Is the concept clear?
So to stay in EU_Lengwich_Can i.e. in the range 3072-3199, we select the country index 0, namely the area code 3072, to have the continent index0 (which means the waffle is in 866mbit mode), but the language and country in EU mode)))))
everything works for me) And the wafer is 866mhz in the Kyrgyz Republic mode, and Lengvich + EU country in the service menu, and with Russian in the location and country of service. and with Russian preinstalled applications.

I did not check other country indexes, maybe there is a better one, but 3072 suits me.
Смена региона (страны обслуживания и вещания) телевизора : Телевизоры LG - Помощь - Страница 18

• Like

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
قیمت تیوی ها چقدر عجیب غریب شده. تقریبا یک ماهی بود که به سایتهای بانه ای سر نزده بودم. الان قیمتا رو دیدم شاخ دراوردم. تا اونجایی که حتی فروشنده خود یکی از سایتهای معروف هم اعتراف کرد که دیگه هیچ تلویزیونی ارزش قیمتی رو که الان داره رو نداره و اصلا نمیارزه براش این همه پول بدن. تلویزیونهای 4K فوق معمولی که 7 یا 8 تومن بود حول و حوش دوماه پیش الان شده بودن 16 17 تومن. مدلهای گرونتر که بماند. حالا من خدا رو شکر پارسال گرفتم . ولی واقعا همدردی میکنم با کسایی که قصد داشتن بگیرن ولی دیگه نمیتونن با این قیمتها تهیه کنن یا مجبور شدن به چند مدل پایینتر رضایت بدن. فقط یک راهنمایی میتونم به دوستانی که قصد خرید دارن بکنم اونم اینه اگه بودجه اتون طوری هست که فقط به مدل های پایین رده یا میان رده میخوره HDR رو بیخیال شید. یعنی رو HDR حساب باز نکنید و به کنتراست و رنگ مشکی و موشن و اینپوت لگ و ... اهمیت بدید همین باعث میشه انتخابتون محدودتر بشه و پول بیخود برای قابلیتی که در اصل در اون مدل تیوی تبلیغاتیه و نه کاربردی ندید. چون HDR واقعی فقط در اولدها و تلویزیون های بالا رده کمپانی ها نمایش داده میشه.
من از همون کسایی هستم که دقیقا آخرین لحظه به فکر افتادم. دوست عزیز بزرگترین مشکل حاضر بازار قیمت نیست. مشکل اساسی سو استفاده فروشنده ها از آب گل آلود برای فروش اجناس خراب، مرجوعی، تعمیری و پشت ویترینی هست. در واقع جنس سالم الان حکم دلار داره و احتکار شدند تا قیمت دلار به حد اکثر برسه. طی 2 ماه گذشته دو تلویزیون سونی و سامسونگ خریدم که هر دو مشکل داشتند و با دردسر پس دادم.

در مورد قطعات دیگه هم این طور هست. اسپیکر خریدم به اسم نو که دست دوم از آب در اومد. ولی خب چون قطعه حساسی نیست دارم استفاده می کنم.

در مورد HDR تا حدودی حرفت درسته ولی همین آپشن یکی از معدود برتری های تلویزیون به مانیتور هست و ارزش خرید داره. شخصا تفاوتش رو در بازی دیدم و واقعا فرق محسوسی داره. تلویزیون هم OLED نبود. OLED به دلیل BURN IN مخصوصا برای مصارفی مثل بازی زیاد توجیح اقتصادی نداره... خیلی از سازنده های مطرح پنل مثل JAPAN DISPLAY و سامسونگ برای همین ورود نکردن به این تکنولوژی. تکنولوژی برتر که تو مراحل تجاری سازی هست microled هست که در صورت ورود به بازار ورق رو کاملا بر میگردونه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Jack cooper

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
دوستان area code رو که عوض میکنید حواستون باشه اگر از منوی مخفی دارید این کار رو میکنید حتما قبلش آمار بگیرید که اینکار خطری نداشته باشه
چون یک وقت بعد آپدیت دستگاه به ورژن جدیدتر طوری نشه تلویزیون سیستم عاملش بالا نیاد یا اینکه کلا امکان آپدیت دستگاهتون رو از دست بدید
در نهایت یک نفر داوطلبانه تست کنه اگر مشکلی پیش نیومد به بقیه هم اعلام کنه

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
خوب کسی جوال منو نداد خودم اینقدر area code تغییر دادم تا بهترین برای خودم پیدا کردم الان 5Ghz هم میتونم ببینم..کانال های دیجیتال بدون هیچ مشکلی جستجو میکنه و پیدا میکنه. کلا مشکلی ندارم.. بعد از تغییراتی که دادم و چیزایی که خوندم متوجه شدم که شما ریجنت میتونه ایران باشه ولی contient index (که برای هر ریجنی میتونه از 1 تا 127 باشه) جوری باشه که باند 5ghz هم به راحتی ببینی..مثلا من رو ریجن خودم که افریقاس وقتی فقط ایندکس تغییر میدم مشکل وای فای رفع میشه..
راستی اینم اضافه کنم پورت لن این مدلا 100Mb هست که لزوم وایفای 5Ghz بیشتر حس میشه.

آخرین ویرایش:
  • Like

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
سلام
کسی تجربه استفاده از مدل 8600 و 9000 ال جی نانو سل رو داره ارزش خرید دارن هم برا استفده عمومی و فیلم و هم گیم

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
دوست عزیز سایت rtings.com منبع مناسبی برای مقایسه دقیق تلویزیون هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر