خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Bloodborne11

کاربر سایت
Apr 24, 2020
51
خوب میخوام نظرتون رو در مورد تلویزیونی که دیروز خریدم بدونم لطفا راهنمایی کنید ...
مدل سری 5 سال 2018 N 5370 49
سیستم عامل تایزن 4
نمیدونم پنلش چه مدلی هست IPS ؟!
قیمت هم 6700 میخوام بدونم با این قیمت میشد تلویزیون بهتری خرید یا این خوبه؟!
بعدم میخوام بدونم طول عمرشون چقدره؟ برای کامپیوتر بزارم خراب نمیشه؟

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
دوستان تی وی رو حتما باید اپدیت کرد ؟

من امروز تی وی مو اپدیت کردم میخواستم بدونم کلا این اپدیتها تو چه چیزایی تاثیرگذاره .
اونوقت من با وای فای اپدیت کردم میخواستم بدونم ایرادی نداره یا اپدیتهارو باید افلاین انجام داد ؟

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
مقایسه 8500 و 9500

Sony X950G vs Sony X850G Side-by-Side TV Comparison

مقایسه 8500 با Q70R

Sony X850G vs Samsung Q70/Q70R QLED Side-by-Side TV Comparison

البته یکی از دوستان با موشن Q70 مشکل داشت که توی بازی خیلی مهمه توی صفحات قبل رو بخون و اگر قصد خرید Q70R رو کردی قبلش حتما با ایشون صحبت کن
مگه توی بازی نباید حالت موشن رو خاموش کرد؟

djarash

کاربر سایت
Aug 11, 2011
333
نام
آرش
9500 هیچ مشکلی در رنگ مشکی نداره لطفا اطلاعات غلط ندید و کاملا هم مشکی هست اون مشکل رو فقط 8500 داره که مشکی رو خاکستری نشون میده اونم بخاطر پنل IPS اش هست
خوندن هارد شما هم با آپدیت مشکلش حل نمیشه چون سیستم عامل این دستگاه آندرویید تی وی هست و هر وقت هارد یا فلش رو وصل میکنید کل هارد رو می خونه برای همین خیلی طول میکشه
شما همچین از 9500G تعریف میکنی آدم احساس میکنه سودی از این موضوع میبری.من اطلاعات غلط ندادم تجربه استفاده خودم رو در اختیار دوستمون قرار دادم.اینجا قرار نیست که فقط شما حرف بزنی.من قبل از خریدش خیلی تحقیق کردم.تمام سایت های خارجی این ایراد رنگ مشکی رو از تلویزیون 9500 G گرفتن در مقایسه به تلویزیون های قدر دنیا
اBest TVs 2020: budget to premium 4K Ultra HD TVs

خوب این مشکل توی تلویزیون 8500 بیشتر از 9500 هست ولی 9500 هم این مشکل رو داره.بعدشم ما تو ایران زندگی میکنیم من هرجا رفتم برای خرید همه 8500 رو پیشنهاد میدادن و فروش 9500 در ایران به خاطر اختلاف قیمت فاحش بسایر پایینه و غیر منطقیه

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
شما همچین از 9500G تعریف میکنی آدم احساس میکنه سودی از این موضوع میبری.من اطلاعات غلط ندادم تجربه استفاده خودم رو در اختیار دوستمون قرار دادم.اینجا قرار نیست که فقط شما حرف بزنی.من قبل از خریدش خیلی تحقیق کردم.تمام سایت های خارجی این ایراد رنگ مشکی رو از تلویزیون 9500 G گرفتن در مقایسه به تلویزیون های قدر دنیا
اBest TVs 2020: budget to premium 4K Ultra HD TVs

خوب این مشکل توی تلویزیون 8500 بیشتر از 9500 هست ولی 9500 هم این مشکل رو داره.بعدشم ما تو ایران زندگی میکنیم من هرجا رفتم برای خرید همه 8500 رو پیشنهاد میدادن و فروش 9500 در ایران به خاطر اختلاف قیمت فاحش بسایر پایینه و غیر منطقیه
من هر دو تلویزیون رو برای ساعت های زیادی استفاده کردم ... اون ریوویو هایی که شما خوندی رو من خیلی وقت پیش خوندم در کنارش از هر دو مدل استفاده هم کردم پس با چشم هم برای ساعت های زیادی هر دو مدل رو دیدم و فیلم و گیم رو هر دو رو استفاده کردم نه اینکه 5 دقیقه توی یک مغازه ببینم !!!!
9500 از نوع led هست و قطعا نسبت به oled ها در نشون دادن رنگ مشکی خیلی عقب تره اما بین led ها جزو بهترین هاست

بنده وظیفه دارم بقیه رو درست راهنمایی کنم نه اینکه بیام بگم تلویزیون 16 میلیونی با 24 میلیونی سونی یکی هست فقط اون یکم روشن تره !!! سونی هم یک شرکت دزده که یکم نور صفحه رو الکی زیاد کرده و قیمت محصولش رو 30 درصد زیاد کرده شما درست میگی
شما وقتی 9500 نداشتی و استفاده نکردی نمیتونی فکت براش صادر کنی و اینجوری محکم نظر بدی چون بقیه به اشتباه می افتن

همین چند صفحه قبل از روی همچین نظرات غیر تخصصی یکی از بچه های اینجا 8500 گرفته بود و پشیمون بود که چرا Q70R نگرفته یا مدل بالاتر سونی !!

آخرین ویرایش:

djarash

کاربر سایت
Aug 11, 2011
333
نام
آرش
من هر دو تلویزیون رو دارم و استفاده میکنم می خواید عکس بزارم براتون !!!
شما هم اگر هر دو تلویزیون رو دارید و شخصا از هر دو مدل استفاده کردید عکس بزارید اون وقت حرف شما رو قبول میکنم ... اون ریوویو هایی که شما خوندی رو من خیلی وقت پیش خوندم در کنارش از هر دو مدل استفاده هم میکنم پس با چشم هم برای ساعت های زیادی هر دو مدل رو دیدم و فیلم و گیم رو هر دو رو استفاده کردم نه اینکه 5 دقیقه توی یک مغازه ببینم !!!!
9500 از نوع led هست و قطعا نسبت به oled ها در نشون دادن رنگ مشکی خیلی عقب تره اما بین led ها جزو بهترین هاست

بنده وظیفه دارم بقیه رو درست راهنمایی کنم نه اینکه بیام بگم تلویزیون 16 میلیونی با 24 میلیونی سونی یکی هست فقط اون یکم روشن تره !!! سونی هم یک شرکت دزده که یکم نور صفحه رو الکی زیاد کرده و قیمت محصولش رو 30 درصد زیاد کرده شما درست میگی
شما وقتی 9500 نداشتی و استفاده نکردی نمیتونی فکت براش صادر کنی و اینجوری محکم نظر بدی چون بقیه به اشتباه می افتن

همین چند صفحه قبل از روی همچین نظرات غیر تخصصی یکی از بچه های اینجا 8500 گرفته بود و پشیمون بود که چرا Q70R نگرفته یا مدل بالاتر سونی !!
مشکل رنگ مشکی این مدل 9500 نظر شخصی من نیست توی سایت های خارجی که مقایسه تلویزیون هارو انجام میدن خوندم.دلیلشم فقط led بودنش نیست چون led های دیگری هم هستند که رنگی مشکی طبیعی تری نسبت به 9500 دارن.پس شمام چون اون تلویزیون هارو نداری فقط از 9500 تبلیغ نکن و راهنمایی اشتباه نکن.من اون مسئله نور بیشتر 9500 رو به صورت تخصصی نگفتم.به عنوان یک مصرف کننده نظرمو گفتم که برای من ارزش 7 تومن تفاوت قیمت رو نداشت.شما خیلی تخصصی نگاه میکنی و اعداد و امتیاز هارو مد نظر قرار میدی.من و خیلی های دیگه جیبمون رو نگاه میکنیم و در عین حال میخوایم جنس خوب بخریم.من برای اون دسته از افراد نظرمو گفتم نه برای افرادی سخت گیر و دقیق مثل شما.من با وارد کننده محصولات صوتی تصویری سونی صحبت کردم که به صورت عمده به بازار میفروشه و اون با این حال که عمده فروشه میگفت من در یک ماه و یا حتی دوماه یک عدد 9500 میفروشم ولی هرروز به تعداد زیاد 8500 سفارش میگیرم.به نظر میرسه 8500 یکی از محصولات با کیفیت و پرفروشه بازار ایرانه.ولی اگه بخوای خیلی تخصصی به موضوع نگاه کنی برترین مدل تلویزیون سونی در سطح جهانی در حال حاضر 9500 نیست بلکه A9 هست

آخرین ویرایش:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
مشکل رنگ مشکی این مدل 9500 نظر شخصی من نیست توی سایت های خارجی که مقایسه تلویزیون هارو انجام میدن خوندم.دلیلشم فقط led بودنش نیست چون led های دیگری هم هستند که رنگی مشکی طبیعی تری نسبت به 9500 دارن.پس شمام چون اون تلویزیون هارو نداری فقط از 9500 تبلیغ نکن و راهنمایی اشتباه نکن.من اون مسئله نور بیشتر 9500 رو به صورت تخصصی نگفتم.به عنوان یک مصرف کننده نظرمو گفتم که برای من ارزش 7 تومن تفاوت قیمت رو نداشت.شما خیلی تخصصی نگاه میکنی و اعداد و امتیاز هارو مد نظر قرار میدی.من و خیلی های دیگه جیبمون رو نگاه میکنیم و در عین حال میخوایم جنس خوب بخریم.من برای اون دسته از افراد نظرمو گفتم نه برای افرادی سخت گیر و دقیق مثل شما.من با وارد کننده محصولات صوتی تصویری سونی صحبت کردم که به صورت عمده به بازار میفروشه و اون با این حال که عمده فروشه میگفت من در یک ماه و یا حتی دوماه یک عدد 9500 میفروشم ولی هرروز به تعداد زیاد 8500 سفارش میگیرم.به نظر میرسه 8500 یکی از محصولات با کیفیت و پرفروشه بازار ایرانه.ولی اگه بخوای خیلی تخصصی به موضوع نگاه کنی برترین مدل تلویزیون سونی در سطح جهانی در حال حاضر 9500 نیست بلکه A9 هست
فکر کنم شما به مشکل haloing در تلویزیون x9500 gاشاره میکنی که معمولا این مشکل به عنوان مثال اگر شما یک بکگراند تمام مشکی داشته باشی ویک ابجکت نورانی دورن اون بکگراند باشه اطراف اون شی یک حالت نورانی پیدا میکنه مثل زیرنویس های فیلم ها یا مواردی که به این شکل.ولی درکل x9500 کنتراست بالاتری داره نسبت به x8500.سایت هایی هم که در رد کنتراست x9500g گفتن در مقایسه با oled ها بوده احتمالا و دیگری همین مسکل haloing
اینم مثالش با تصویر

Attachments

• Moon_Local_Dimming_Top_and_Bottom.jpg
    Moon_Local_Dimming_Top_and_Bottom.jpg
    27.5 KB · مشاهده: 21

djarash

کاربر سایت
Aug 11, 2011
333
نام
آرش
فکر کنم شما به مشکل haloing در تلویزیون x9500 gاشاره میکنی که معمولا این مشکل به عنوان مثال اگر شما یک بکگراند تمام مشکی داشته باشی ویک ابجکت نورانی دورن اون بکگراند باشه اطراف اون شی یک حالت نورانی پیدا میکنه مثل زیرنویس های فیلم ها یا مواردی که به این شکل.ولی درکل x9500 کنتراست بالاتری داره نسبت به x8500.سایت هایی هم که در رد کنتراست x9500g گفتن در مقایسه با oled ها بوده احتمالا و دیگری همین مسکل haloing
اینم مثالش با تصویر
خیر بحث haloing نیست.کلا رنگ مشکی در این دو مدل به خاکستری میزنه.در 8500 خیلی بیشتر از 9500 هست ولی 9500 هم این مشکل رو داره

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
خیر بحث haloing نیست.کلا رنگ مشکی در این دو مدل به خاکستری میزنه.در 8500 خیلی بیشتر از 9500 هست ولی 9500 هم این مشکل رو داره
این نظر سایت رتینگز

The X950G has an excellent native contrast ratio and it's slightly better when local dimming is enabled. This is great for dark room viewing, as blacks appear deep and inky instead of looking like gray
کجاش گفته مشکی به خاکستری میزنه!!!!!

• Like
Reactions: IMANOKA

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
این نظر سایت رتینگز

The X950G has an excellent native contrast ratio and it's slightly better when local dimming is enabled. This is great for dark room viewing, as blacks appear deep and inky instead of looking like gray
ایشون حرف هیچ کسی رو قبول نمیکنه من میگم با دو هر دو تلویزیون ساعت ها کار کردم باز حرف من رو قبول نمیکنه.
وقتی هم میگم فکت صادر نکن و بگو نظر شخصیم هست میگه تو فروشنده 9500 سونی هستی و سود میبری ازش ( فقط هم 9500 میفروشم نه هیچ مدل و برند دیگه ای !!!! )
منم تنها حرفم اینه میگم هرکسی هر مدل تلویزیونی داره میتونه در موردش دقیقا نظر بده نه در مورد چیزی که نداره
این نقل قول ایشونم بیانگر همه چی هست و دوستان میتونن قضاوت کنن
من امروز 8500 رو خریدم.تنها تفاوت 9500 فقط روشنایی بیشتر تصویر بود که برای من این مزیت ارزش ۷ میلیون پول بیشتر رو نداشت.
در ضمن مدل 8500 هم با توجه به پولی که ایشون دادن راضی شون میکنه و تلویزیون خوبی هم هست و خیلی خیلی بهتر از مدلی مثل 7000 هست که پرش فریم داره یا مدل 8000 . کلا در دنیای تکنولوژی هرچی پول بدی آش میخوری به مقدار هر 1 دلاری که بیشتر خرج میکنی جنس بهتر گیرت میاد این قانونه 99 درصد مواقع هست الان هم ملاک اصلی انتخاب تلویزیون بودجه خریدار شده و کمتر کسی بالای از 14 یا 15 میلیون برای تلویزیون هزینه میکنه و کسی دیگه دنبال بهترین نیست
بنظرم این بحث رو دیگه ادامه ندیم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsen2019

djarash

کاربر سایت
Aug 11, 2011
333
نام
آرش
این نظر سایت رتینگز

کجاش گفته مشکی به خاChoosing a TV brand: LG vs. Samsung vs. Sony

Best TVs 2020: budget to premium 4K Ultra HD TVs
این نظر سایت رتینگز

Best TVs 2020: budget to premium 4K Ultra HD TVs
و سایت های دیگه هم اشاره به رنگ مشکی داشتن که میتونست توی این ال ای دی بهتر باشه.توی همون سایت ratings هم که شما اشاره کردی امتیاز 8.1 رو به رنگ مشکی این ال ای دی داده که در مقایسه با برخی ال ای دی های برتر دنیا امتیاز کمتریه مثل Q80 و Q70سامسونگ و ...

ایشون حرف هیچ کسی رو قبول نمیکنه من میگم با دو هر دو تلویزیون ساعت ها کار کردم باز حرف من رو قبول نمیکنه.
وقتی هم میگم فکت صادر نکن و بگو نظر شخصیم هست میگه تو فروشنده 9500 سونی هستی و سود میبری ازش ( فقط هم 9500 میفروشم نه هیچ مدل و برند دیگه ای !!!! )
منم تنها حرفم اینه میگم هرکسی هر مدل تلویزیونی داره میتونه در موردش دقیقا نظر بده نه در مورد چیزی که نداره
این نقل قول ایشونم بیانگر همه چی هست و دوستان میتونن قضاوت کنن

در ضمن مدل 8500 هم با توجه به پولی که ایشون دادن راضی شون میکنه و تلویزیون خوبی هم هست و خیلی خیلی بهتر از مدلی مثل 7000 هست که پرش فریم داره یا مدل 8000 . کلا در دنیای تکنولوژی هرچی پول بدی آش میخوری به مقدار هر 1 دلاری که بیشتر خرج میکنی جنس بهتر گیرت میاد این قانونه 99 درصد مواقع هست الان هم ملاک اصلی انتخاب تلویزیون بودجه خریدار شده و کمتر کسی بالای از 14 یا 15 میلیون برای تلویزیون هزینه میکنه و کسی دیگه دنبال بهترین نیست
بنظرم این بحث رو دیگه ادامه ندیم
مرد حسابی یعنی چی که من حرف هیچکس رو قبول ندارم؟کدوم یکی از حرفای من اشتباه بوده که اینو میگی؟گفتم مشکل مشکی رو هردوی 8500 و 9500 دارن ولی 8500 بیشتر، گفتم روشنایی تصویر 9500 بیشتر از 8500 هست، گفتم 9500 برترین مدل سونی نیست بلکه A9 برترینه، گفتم 8500 به خاطر قیمت کمتر و امکانات نزدیک به 9500 توی بازار ایران بهتر فروش میره و گفتم 9500 بهتره ولی توی بازار ایران تفاوت قیمت این دو خیلیه در صورتی که قیمتش در خارج ایران تفاوت آنچنانی نداره.شما تعصب بیخودی روی این ال ای دی داری و روش حساسی ولی من حساسیتی نسبت به هیچکدوم ندارم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
من به تازگی 8500 G رو خریدم سایز 55 اینچ.تلویزیون خیلی خوبیه.باهاش ps4 هم بازی میکنم هیچ مشکلی هم ندارم باهاش.فقط تنها مشکلش که توی 9500 G هم این مشکل وجود داره رنگ مشکی در تصویر هست که رنگش غیر طبیعیه و روشنه و کمی نا امید کنندس.درضمن هارد های یک ترا بایت من رو کند میخونه و کمی طول میکشه تا بالا بیان که فکر کنم اگر نرم افزار تلویزیون رو آپدیت کنم این مشکل حل بشه.به غیر از اینا که اشاره کردم تلویزیون فوق العاده ای هست و کیفیت صداش هم از سامسونگ خیلی بهتره و همچنین سیستم عاملش که اندرویدهست بسیار روان کار میکنه.من تلویزیون سامسونگ هم دارم.این تجربه یک هفته استفاده از این تلویزیون بود که در اختیار شما قرار دادم.

حتمن اپدیت کنید که تو سرعت خوندن حافظه جانبی بهتر میشه.
تو تنظیمات هم گزینه تنظیم سیاهی رو روی زیاد قرار بدید یه مقدار بهتر میشه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
دوستان تی وی رو حتما باید اپدیت کرد ؟

من امروز تی وی مو اپدیت کردم میخواستم بدونم کلا این اپدیتها تو چه چیزایی تاثیرگذاره .
اونوقت من با وای فای اپدیت کردم میخواستم بدونم ایرادی نداره یا اپدیتهارو باید افلاین انجام داد ؟

من لیست تغییرات تی وی خودم و میزارم ببین چیاست.
البته سونی هستش.

• Add support for Home Theatre Control App which supports 2018 models
  • Improves waterfall noise (multiple horizontal line) with HDR content
  • Resolves an issue where unable to playback Freeview content after using Netflix
  • Resolves an issue where HDMI video range setting is missing.
  • Introduces Android Nougat
  • Picture-in-Picture mode (Only applicable to S85xxD/X85xxD/X93xxD/X9400D series)
  • Half-screen settings mode
  • Task-switching (quickly access recently used apps)
  • Hybrid Log-Gamma (HLG) HDR content for USB, DLNA
  • Voice search for Serial AbTak (only in India)
  • Voice search web browser functionality
  • Google Cast 4K content via built-in Chromecast
  • Multiple Google accounts
  • Ability to switch to TV viewing mode from Home menu with PROG +/- or number buttons
  • hanges Amazon Prime Video logo
  • EPG extended display with metadata
  • Pre-installs Asphalt Nitro as alternative to Gameloft
  • Improved category list design
  • Improved "Discover" menu interface and navigation
  • Improved Wi-Fi password input screen
  • Improved usability when registering a USB HDD recording device
  • Improved user interface when using a USB stick or HDD as an expandable storage device
  • Resolves Amazon Prime Video playback issue where the video freezes and a lip sync error occurs
  • Resolves an issue where no sound can be heard when using an Onkyo amplifier
  • Resolves an issue where no sound can be heard for 2 to 3 seconds at a specific point during DISC playback
  • Resolves an issue where no content is displayed when the PS4 Pro is connected via HDMI
  • Resolves an issue where no signal is displayed when an MHL cable is connected via HDMI2
  • Resolves an issue where the sound is not synchronised properly between the TV speaker and PS4 controller
  • Resolves an issue where a short beeping sound can be heard when changing channels from SD to HD via a set-top box
  • Improves TV response time when using the remote control
  • Resolves an issue where the TV cannot connect to the Wi-Fi access point from standby mode
  • Resolves an issue where "No operation shutdown" dialogue box cannot be closed when using the VOL+/- buttons
  • Resolves YouTube 4K playback issue (2560 x 1440 resolution or higher)
  • Resolves an issue where the HDD is not detected for recording when the TV is in standby mode (Only for AU and NZ)
  • Removes Twitter functions (Social Viewing)
  • Supports Hybrid Log-Gamma HDR for HDMI (applicable only for X94D, X93D, X85D, S85D, X93D, X94C, X93C, X91C, X90C, X85C and S85C)
  • Upgrades to Android Marshmallow
  • Enhances screen design and usability
  • Expands the built-in memory You can now move downloaded games and apps to a USB memory device or HDD as an extended memory
  • Displays programs in each genre
  • New design of Help menu
  • Accessibility support on Netflix
  • Reduces input lag for HDR game
  • Supports Netflix HDR (High Dynamic Range)
  • "TV SideView" application name changed to "Video & TV SideView"
  • USB recording feature*
  • Improves general performance of the TV (including the TV's remote control)
ببین چه خبره :D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,784
نام
حامد
کلا رنگ مشکی در این دو مدل به خاکستری میزنه.در 8500 خیلی بیشتر از 9500 هست ولی 9500 هم این مشکل رو داره

والا نیاز به بحث نیست. خودتون ببینید و مقایسه کنید.
در مورد رنگ مشکی مدل 8500 لوکال دیمینگ نداره
کنتراست 800 به 1 در مقایسه کنتراست 4400 به 1
و پیک برایتنس 500 در مقایسه 1100

8500
https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x850g/x850g-uniformity-large.jpg
x850g-uniformity-large.jpg

9500
https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x950g/x950g-uniformity-large.jpg
x950g-uniformity-large.jpg

9500 FALD
https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x950g/x950g-uniformity-local-dimming-large.jpg

x950g-uniformity-local-dimming-large.jpg

Attachments

• x850g-uniformity-large.jpg
    x850g-uniformity-large.jpg
    1.2 MB · مشاهده: 14

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر