خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
سلام
تلویزیون بالا ips هست . شما دارید ؟

خب دوستان بعد از کلی جستجو در سایت های بانه ای ، عکس ها و نظرات مشریان در آمازون و ... به نتیجه ای خوب رسیدم .

درسته که VA خیلی بهتره در فضای تاریک اما IPS آنقدر ها هم بد نیست ! مخصوصا قسمت آسیب پذیر بودن .

IPS مقاومت بیشتری داره . ولی VA مثلا بچه ای توپی یا چیزی پرتاب کنه به سمت تلویزیون باید فاتحه تلویزیون رو خوند :D

و بعد از دیدن کلی ودیو و بررسی فهمیدم . تلویزیون های IPS سونی واقعا کمی از IPS های دیگر شرکت ها بهتر عمل می کنند (حمله نکنید نظر شخصی خودم هست. )

عکس های زیر هم نمونه هایی در فضایی تقریباً تاریک .

مدل انتخابی X8000G سونی خیلی خوب هست و این مدل رو انتخاب کردم .

f6cq_b.jpg
دوست عزیز من خودم بیشتر طرفدار ips هستم..حتی موقع خرید گوشی هم اولویتم داشتن پنل ips هست..
الان سه ساله مدل x8500d دارم با پنل ips..به شدت راضی ام و با هیچی عوضش نمیکنم..
شما هم اگر از تی وی های ips سونی بگیری پشیمون نمیشی قطعا..

• Like
Reactions: Xenon360

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,015
@mehami
سلام
من قبلاً سونی مدل 42w670 داشتم و الان هم سونی مدل 497500f دارم.
که اگر اشتباه نکنم هر دو مدل پنل ips دارند.
من که از هر دوشون راضی بودم تا حالا.
چه از نظر کیفیت تصویر و ...
چه برای گیم
چه برای فیلم
چه از نظر زاویه دید
چه در فضای روشن
چه در فضای تاریک
و خلاصه همه چی
و مهم تر از همه با این وضعیت اقتصادی، خر کار بودن تلویزیونه که هم قبلی و هم اینی که دارم همش روشن بوده(معمولاً 16ساعت در روز!) و هیچ مشکلی براشون پیش نیومده تا حالا...
پ.ن
قبلی رو 6 سال داشتم و این جدیده رو حدوداً یکساله که دارم.

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
سلام
تلویزیون بالا ips هست . شما دارید ؟

خب دوستان بعد از کلی جستجو در سایت های بانه ای ، عکس ها و نظرات مشریان در آمازون و ... به نتیجه ای خوب رسیدم .

درسته که VA خیلی بهتره در فضای تاریک اما IPS آنقدر ها هم بد نیست ! مخصوصا قسمت آسیب پذیر بودن .

IPS مقاومت بیشتری داره . ولی VA مثلا بچه ای توپی یا چیزی پرتاب کنه به سمت تلویزیون باید فاتحه تلویزیون رو خوند :D

و بعد از دیدن کلی ودیو و بررسی فهمیدم . تلویزیون های IPS سونی واقعا کمی از IPS های دیگر شرکت ها بهتر عمل می کنند (حمله نکنید نظر شخصی خودم هست. )

عکس های زیر هم نمونه هایی در فضایی تقریباً تاریک .

مدل انتخابی X8000G سونی خیلی خوب هست و این مدل رو انتخاب کردم .

f6cq_b.jpg

X8000E داشتم
من به شخصه مشكي عميق ميپسندم و نه كه به خاكستري بزنه اونم سليقه اي هس البته فقط رو رنگ مشكي نيستو و روي همه ي رنگهايي كه داخلش رنگ مشكي به كار رفته ( مثلا red dead لاي برگ ها و تنه ي درخت ها) كاملا به چشم مياد اونم موقعي كه توي هر دو پنل تجربه كرده باشي نه از ips به ips شيفت كني.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: mehami

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
الان اکثر تلویزیونهای بازار ۱۲۰ هرتز هستن..من خودم تی وی ۲۰۱۶ دارم اونم ۱۲۰ هرتزه..جدیدا که جای خود
سلام
تلویزیونی هست الان که ۱۲۰ هرتز ساپورت کنه؟
چون برای نسل بعد دیگه ۶۰ هرتز تعطیل

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: SleepyTurtel

mehami

کاربر سایت
Feb 21, 2020
34
X8000E داشتم
من به شخصه مشكي عميق ميپسندم و نه كه به خاكستري بزنه اونم سليقه اي هس البته فقط رو رنگ مشكي نيستو و روي همه ي رنگهايي كه داخلش رنگ مشكي به كار رفته ( مثلا red dead لاي برگ ها و تنه ي درخت ها) كاملا به چشم مياد اونم موقعي كه توي هر دو پنل تجربه كرده باشي نه از ips به ips شيفت كني.

سلام
آخه من فکر میکردم دیگه خیلی خیلی افتضاح هست . ولی فروشنده ای گفت IPS داریم تا IPS .
IPS های سونی واقعا عالی هستند . همه IPS ها مشکل نمایش فیلم در اتاق تاریک رو دارند اما IPS های سونی و برخی IPS های ال جی کمتر این مشکل رو دارند .
.
.
.
(چیزی که اهمیت زیادی داره تو خرید تلویزیون طول عمر بالا هست . با توجه به این که پنل اکثراً جز گارانتی نمیکنن و معمولا پیدا نمیشه

مقاومت ips تو ضربه ، اهمیت خرید این نوع پنل رو بالاتر میکنه . VA خوبه ولی مزایای IPS واقعا بالاتره .)

آخرین ویرایش:

LMFAO 0oo0

کاربر سایت
Jul 27, 2006
295
سلام
آخه من فکر میکردم دیگه خیلی خیلی افتضاح هست . ولی فروشنده ای گفت IPS داریم تا IPS .
IPS های سونی واقعا عالی هستند . همه IPS ها مشکل نمایش فیلم در اتاق تاریک رو دارند اما IPS های سونی و برخی IPS های ال جی کمتر این مشکل رو دارند .
.
.
.
(چیزی که اهمیت زیادی داره تو خرید تلویزیون طول عمر بالا هست . با توجه به این که پنل اکثراً جز گارانتی نمیکنن و معمولا پیدا نمیشه

مقاومت ips تو ضربه ، اهمیت خرید این نوع پنل رو بالاتر میکنه . VA خوبه ولی مزایای IPS واقعا بالاتره .)
سلام دوست عزیز
من هر دو تلویزیون X800G و X950G از برند سونی رو دارم و موقع خرید هم خیلی تحقیق کردم. هر دو تصویر فوق العاده ای دارن ولی به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن چون هر کدوم رنج قیمت خاص خودشونو دارن. بهترین منبع برای بررسی و مقایسه تلویزیون ها سایت rtings هست که همه ی موارد رو ذکر کرده. صرفا تفاوت پنل ips و va به کنتراست بر نمی گرده. به قول شما مقاومت در برابر ضربه هم می تونه یه فاکتور باشه ولی شخضا فکر نمی کنم اونقدرا برای کسی اهمیت داشته باشه. شما به صفحه ی هر دو مدل توپ شوت کنی احتمال خرابی بسیار بالا هست. و اینکه پنل های ips هم خوب و بد دارن رو قبول دارم. ولی در زمینه ی رنگ مشکی تلویزیون های ips نزدیک va و oled هم نیستن. اگر کنتراست و تفکیک تاریکی از روشنایی مسئله ی مهمی نبود تلویزیون های اولد هیچ موقع به وجود نمیومدن. به شخصه به جز زاویه دید بهتر و قیمت نسبتا پایین تر هیچ مزیت دیگه ای برای ips نمی بینم. مسئله ی بسیار مهم دیگه نوع پردازنده و موتور پردازش تصویری هست که استفاده میشه. تو این یه مورد سونی تقریبا بی رقیب هست. فاکتور بعدی میزان حداکثر روشنایی هست که بستگی به مدل تیوی داره چون نور بکلایت مطرح میشه. به نظر من برای اتاق پذیرایی و نشیمن ips میتونه گزینه خوبی باشه (به شرطی که بکلایت به قدری قوی باشه که بتونه از پس بازتاب نور بر بیاد) ولی برای اتاق شخصی پنل va انتخاب بهتری هست. در مورد این دو مدل تیوی هر گونه سوالی داشته باشید در خدمتم.

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
سلام
.
.
.

پنل هاي ips سوني براي ال جي هست و بيشتر كنتراست يه پنل ipa تونسته برسه نهايتا ١٢٠٠ هست ولي حداقل كنتراست va روي ساده ترين پنل ها٣٠٠٠ هست يعني بيش از دوبرابر من به شخصه تفاوت رنگ ديدم روي دوپنل حتي موقع تعويض كانال و فلشينگ افتضاحي كه بعضي ips ها دارن.( البته نادر توي oled هم وجود داره)

• Like
Reactions: AMIN-1399F

mehami

کاربر سایت
Feb 21, 2020
34
سلام
ممنون از LMFAO 0oo0 عزیز . حالا یک سری تصاویر هم قرار میدم از مقایسه VA با IPS در تاریکی :

بالا سمت چپ : X9000E با پنل VA
بالا سمت راست : X9300E با پنل VA
پایین : X8000E با پنل IPS

فقط ببخشید عکسها زیاد شد . به قول دوستمون در جزئیات زیاد مثل شاخ و برگ ها و ... va خودشو نشون میده.

Attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    159.3 KB · مشاهده: 46
  • 2.jpg
    2.jpg
    104.1 KB · مشاهده: 39
  • 3.jpg
    3.jpg
    95.1 KB · مشاهده: 34
  • 4.jpg
    4.jpg
    78.3 KB · مشاهده: 33
  • 5.jpg
    5.jpg
    71 KB · مشاهده: 32
  • 6.jpg
    6.jpg
    79.2 KB · مشاهده: 29
  • 7.jpg
    7.jpg
    89.4 KB · مشاهده: 32
  • 8.jpg
    8.jpg
    66.9 KB · مشاهده: 28
  • 9.jpg
    9.jpg
    106.5 KB · مشاهده: 29
  • 10.jpg
    10.jpg
    95.3 KB · مشاهده: 22
  • 11.jpg
    11.jpg
    107 KB · مشاهده: 23
  • 12.jpg
    12.jpg
    67.9 KB · مشاهده: 23
  • 13.jpg
    13.jpg
    102.6 KB · مشاهده: 27
  • 14.jpg
    14.jpg
    144.6 KB · مشاهده: 26
  • 15.jpg
    15.jpg
    126.5 KB · مشاهده: 27
  • 16.jpg
    16.jpg
    101 KB · مشاهده: 23
  • 17.jpg
    17.jpg
    60.9 KB · مشاهده: 27
  • 18.jpg
    18.jpg
    102.4 KB · مشاهده: 29
  • 19.jpg
    19.jpg
    98.4 KB · مشاهده: 28
  • 20.jpg
    20.jpg
    120.1 KB · مشاهده: 28
  • 21.jpg
    21.jpg
    88.5 KB · مشاهده: 25
آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
اینا بعیده تنظیمات تصویرشون مشابه باشه..
سلام
ممنون از LMFAO 0oo0 عزیز . حالا یک سری تصاویر هم قرار میدم از مقایسه VA با IPS در تاریکی :

بالا سمت چپ : X9000E با پنل VA
بالا سمت راست : X9300E با پنل VA
پایین : X8000E با پنل IPS

فقط ببخشید عکسها زیاد شد . به قول دوستمون در جزئیات زیاد مثل شاخ و برگ ها و ... va خودشو نشون میده..

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: mehami

mojt9090

کاربر سایت
Sep 19, 2019
69
سلام
دوستان شما یا آشنایانتون تا حالا از سایت های بانه ای تلویزیون خریداری کرده ؟ راضی بودید ؟ مشکلی نداشته ؟
سلام بابا و دیجی بانه معتبر هستند ؟
در کل خرید از سایت بانه ای رو صلاح میدونید یا خیر . با تشکر:Rose:

• Like
Reactions: Adidas95

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سلام
دوستان شما یا آشنایانتون تا حالا از سایت های بانه ای تلویزیون خریداری کرده ؟ راضی بودید ؟ مشکلی نداشته ؟
سلام بابا و دیجی بانه معتبر هستند ؟
در کل خرید از سایت بانه ای رو صلاح میدونید یا خیر . با تشکر:Rose:
من یه مورد از دیجی بانه خرید داشتم چون اون مدلی رو که میخاستم تو بازار نبود.3 سال پیش خریدم و دم در هم تحویل دادن.تا حالا که مشکلی نداشته

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
من یه مورد از دیجی بانه خرید داشتم چون اون مدلی رو که میخاستم تو بازار نبود.3 سال پیش خریدم و دم در هم تحویل دادن.تا حالا که مشکلی نداشته
من همین چند ماه پیش خریدم. نسبت به مدل های موجود و قیمت های مدل های داخلی( گارانتی دار) خیلی بهتره و حتما توصیه میکنم. در مورد سایت هم نماد اعتماد داشته باشه درسته.
هم تنوع مدل ها و هم نسبتا قیمت مناسب هست.

• Like
Reactions: Jack cooper

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر