خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
درود دوستان با مشکل پیکسلهای سیاه (امیدوارم بهش دچار نشید!) چیکار میکنید؟
تی وی ـم چنتایی ازین پیکسلا زده البته فقط در صفحه سفید دیده میشه ولی خب همینم مقداری رو مخ میره گارانتی هم زمانش گذشته زنگ نزدم بهشون.
چنتا روش تو نت بود مثل نرم افزارهایی که برای رفع این مشکل هستن که اونارم تست کردم فایده ای نداشتن.
درود
اون نرم افزار ها کمک میکنن ولی فقط به از بین بردن stuck pixel ها که به رنگ ابی یا قرمز یا سبز ... هستن یا بعضا خودشون خود به خود از بین میرن !

اما dead pixel ها که به رنگ مشکی هستن متاسفانه کاری نمیشه کرد.

دسته سوم که از همه بدتر هستن hot pixel ها هستن که به رنگ سفید هستن که واقعا اذیت میکنن که متاسفانه اونا هم نمیشه کاری کرد .

در مورد گارانتی هم خیالت راحت گارانتی های داخلی مخصوصا تو شرایط فعلی برای پیکسل های سوخته هیچ کاری نمیکنن مگر این که تعدادش خیلی زیاد باشه .
کیفیت پایین محصولات تولید و منتاژ داخلی
در واقع آشغال

سومین تی وی سامسونگی هست که میخرم ۲تای قبلی تولید کره هستن ۱۰ و ۱۲ سال پیش خریدم هنوزم بدون مشکل و پیکسل سوخته کار میکنن
مدل 4k منتاژداخلی گرفتم در طول یک سال چنتا پیکسل سوخته زده حتی کیفیت متریال بدنه و ظاهری هم اونی که 10 سال پیش گرفتم از مدل جدید چند درجه بهتره
کلا امار کلی خرابی های تلویزیون سامسونگ از بقیه شرکت ها خیلی بیشتره(البته فروشش هم از بقیه بیشتره که خود این هم میتونه یه دلیل باشه)

مونتاژ های داخلی سامسونگ اصلا جالب نیست باز وضعیت مونتاژ های lg مخصوصا oled هاش خیلی بهتره .

ولی در مورد پیکسل سوخته یه نکته رو هم باید در نظر بگیریم که تلویزیون های قدیم نهایاتا full hd بودن یعنی 2,073,600 میلیون پیکسل در مقابل تلویزیون 4k , تعداد 8,294,400 میلیون پیکسل داره که درنتیجه احتمال داشتن پیکسل سوخته خیلی نسبت به قبل بیشتر شده.

مورد اخر هم شانس هست مثلا من 2 سال و نیم پیش یه مانیتور pg279q داشتم که رزولوشنش 1440*2560 هست ولی خوب 2 تا پیکسل سوخته داشت اونم وسط صفحه ولی 3 هفته پیش یه 4k tv sony x950g گرفتم یه دونه پیکسل سوخته هم نداشت که خودم هم تعجب کردم البته مونتاژ مالزی هست ولی خوب اون مانیتورم هم مونتاژ ایران نبود ولی باز پیکسل سوخته داشت.

الان عملا چه در داخل چه خارج از ایران چیزی به نام quality control در کارخانه های مونتاژ تلویزیون رسما وجود نداره و براشون نمیصرفه یعنی هرچی که میسازن حتی ایراد هم داشته باشه مثل پیکس سوخته یا گرد و خاک زیر پنل یا مشکلات (,uniformity (dse ,clouding,banding , و.... باز هم برای اونا قابل قبول محسوب میشه و به امید این که خریدار متوجه نشه (که متاسفانه خیلی ها هم نمیشن. اگه میشدن و تلویزیون هاشون رو برمیگردوندن اونوقت مجبور میشدن کیفیت مونتاژ رو بالاتر ببرن) به مشتری میفروشن.

البته تو خیلی از فروم های خارجی هستن کسایی موقع خرید متوجه این مشکلات میشن و تلویزیون رو برمیگردونن اکثرا هم گیمر هستن ولی خوب باز هم این تعداد انقدر کم هستن که هم چنان شرکت هایی مثل سامسونگ و ال جی و سونی و تی سی ال به سود دهی خودشون ادامه میدن .

البته انصافا پروسه ساخت تلویزیون چه oled و چه lcd واقعا سخت هست ولی باز هم این دلیل نمیشه در قبال مبالغ هنگفتی که از مشتریان میگیرن محصولاتی با این همه مشکلات اون هم با خدمات پس از فروش افتضاح تو اکثر نقاط دنیا به (غیر از امریکا ) ارایه کنن.

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
تی وی ـم چنتایی ازین پیکسلا زده البته فقط در صفحه سفید دیده میشه ولی خب همینم مقداری رو مخ میره گارانتی هم زمانش گذشته زنگ نزدم بهشون.
چنتا روش تو نت بود مثل نرم افزارهایی که برای رفع این مشکل هستن که اونارم تست کردم فایده ای نداشتن.
شما فکر کنم چندتا پبکسل سوخته کنار هم داری که متوجهش شدی
چون منم یه پیکسل آبی دارم که خیلی تصادفی متوجه ش شدم چون تراکم 4k انقدر بالاست که فقط توی فاصله 10 15 سانتی و کمتر پیکسلها تا حدی دیده میشن
همونطور که این دوستمون گفتن واقعا خرید تلویزیون شده یه پا lottery، معلوم نیست جعبه رو باز کنی چی از توش در بیاد

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
احیانا تلویزیونتون رو حداکثر روشنایی بوده؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
همیشه رو حداکثر روشنایی هست
ایندفعه اگر تلویزیونی خریدید به هیچ وجه رو حداکثر روشنایی نزارید..یا اگرم میزارید فقط موقع بازی کردن بزارید و برای تماشای فیلم و دیدن برنامه های تلویزیون تا اونجا که میتونید روشنایی تلویزیون رو کم کنید.
یکی از علت های سوختن پیکسل همین روشنایی حداکثری هست در ضمن با حداکثر روشنایی به مرور زمان روشنایی تلویزیونتون کمتر میشه و اگر تلویزیونتون بکلایتی باشه قاتل بکلایت هاتون همین روشنایی حداکثری هست.

rednathan2300

کاربر سایت
May 11, 2019
236
هیچکدوم از دوستان تلویزیون Qled سامسونگ با پلی 4 پرو داره؟؟ مشکل من درمورد رزولوشن2160 RGPبا hdcp هستش ؟؟ من دارم ولی بعضی از مواقع بلک اسکرین میده

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,639
نام
hamid
دوستان ميخاستم تلويزيون sony 65X8500G 4k ultra hdr LCD 65 inch رو واسه ديبن فيلم و سريال و گيمينگ بخرم و واسه سال ديگه هم كه كنسولاى نسل بعد ميان ٤كى بزنم تازه رفرش ريتش هم ١٢٠ هست
نظر شما دوستان چيه ، كيفيت تصوير و باقى چيزا چطوره؟

rednathan2300

کاربر سایت
May 11, 2019
236
دوستان ميخاستم تلويزيون sony 65X8500G 4k ultra hdr LCD 65 inch رو واسه ديبن فيلم و سريال و گيمينگ بخرم و واسه سال ديگه هم كه كنسولاى نسل بعد ميان ٤كى بزنم تازه رفرش ريتش هم ١٢٠ هست
اگه مدل 9500 بگیری خیلی خیلی بهتره

قابلیت HDR در تلویزیون- تنظیمات HDR در تلویزیون- HDR چیست؟- تکنولوژی HDR

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
داداش از تلوزیونت راضی هستی؟ نقطه ی ضعف خاصی درش نمی بینی؟ بعد اینکه برا خرید این مدل نکته ای هست که بخوای بهمون بگی؟
من 2 سال دارمش..شفافیت و روشنایی و غلظت رنگها واقعا استثنایی هست..در واقع اون چیزی که چشمم دید رو انتخاب کردم....کیفیت تصویر رو حالت 4k بی نظیره..حتما از نزدیک برو ببین.

• Like
Reactions: Xenon360

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
660
نام
امیرحسین
چقدر اینجا همه پولدارن:D منم بعد سال‌ها از تلویزیون 32 اینچ سونی خودم دل کندم و یه سامسونگ RU7000 گرفتم. به 55 اینچ عادت ندارم بعد نیم ساعت بازی کردن چشام در حال اشک ریختن از حدقه در میان:D

• Like
Reactions: Jack cooper

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر