خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
دوستان اندروید 8 هنوز برای سونی x800d منتشر نشده؟
ی سوال هم دارم درباره ی محافظ صفحه:
میخوام بدونم محافظ صفحه برای صفحه تی وی که گرماش زیادتر میشه ضرر نداره؟
انداختم روی تی وی ولی گرمای صفحه بیشتر شده

Leonardoazzuri

کاربر سایت
Jun 8, 2013
41
سلام
دوستان من با بودجه تقریبا 15 تومنی sony x9000f بخرم بهتره یا lg b7 ???
فعلا قسمت نشده اولد از نزدیک زیارت کنم:D ایا بنظرتون کیفیت تصویر اولد ها خیلی با تی وی های معمولی فرق میکنه ؟؟ یعنی انقدری هست که ادم راحت متوجه بشه یا تفاوت ریز دارن؟؟
بالاخره چشم ادمای معمولی که نمیتونه فرق بین کنتراست 4000 و 4100 رو تشخیص بده :D

این مشکل image retention چقدر جدیه ؟؟؟ دوستانی که اولد دارن خدای نکرده تا حالا تجربه کردن ؟؟:-s:-s مثلا من اگه 2 ساعت بشینم پای یه بازی ای که HUD داره و محو هم نمیشه چقد امکان retention شدن داره ؟؟؟

راهنمایی کنید لطفا سپاسگذارم :-bd

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
سلام
فعلا قسمت نشده اولد از نزدیک زیارت کنم:D ایا بنظرتون کیفیت تصویر اولد ها خیلی با تی وی های معمولی فرق میکنه ؟؟ یعنی انقدری هست که ادم راحت متوجه بشه یا تفاوت ریز دارن؟؟

این مشکل image retention چقدر جدیه ؟؟؟ دوستانی که اولد دارن خدای نکرده تا حالا تجربه کردن ؟؟:-s:-s مثلا من اگه 2 ساعت بشینم پای یه بازی ای که HUD داره و محو هم نمیشه چقد امکان retention شدن داره ؟؟؟

اولدها مخصوص محیط های تاریک و x900f
مخصوص اتاق های روشن.انتخاب با خودتونه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,861
نام
malek
سلام

فرقشون که تو بعضی موارد خیلیه.رنگهای به شدت طبیعی،رنگ مشکی مطلق
من داداشام روزی 10 ساعت گیم میزنه ولی تا حالا مشکلی پیش نیومده

Leonardoazzuri

کاربر سایت
Jun 8, 2013
41
اولدها مخصوص محیط های تاریک و x900f
مخصوص اتاق های روشن.انتخاب با خودتونه
داداش یکم قضیه رو بشکاف :D من برا اتاق خودم میخوام همیشه هم تاریکه :D ولی از مشکلات اولد میترسم از طرفی خیلی از این اولد ها تعریف میکنن.
فرقشون که تو بعضی موارد خیلیه.رنگهای به شدت طبیعی،رنگ مشکی مطلق
من داداشام روزی 10 ساعت گیم میزنه ولی تا حالا مشکلی پیش نیومده
اقا داداش چی میزنن ؟:D بازی هایی مثل فیفا یا مثلا RDR 2 که HUD رو نمیشه تغییر داد به صفحه اسیب نمیزنن ؟؟ شما هم از b7 استفاده میکنید ؟

اهان راستی اینم یادم رفت بگم. میخوام pc هم به تلویزیون وصل کنم. بعد تو سایت rting دیدم که b7 از رزولوشن 1440 به صورت 60 فریم پشیبانی نمیکنه. یا باید برم سمت 4k 60fps که خب کیسم نمیکشه :(( یا 1080 60fps که خب اونم از رزولوشن native کمتره و میترسم تصویر تار بشه.

اینم بگم که lg b7 مدل 2017 هست و x9000f مدل 2018. به نظرتون b7 قدیمی نشده ؟

بازم ممنونم از پاسخ هاتون :-bd:-bd

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,861
نام
malek
اقا داداش چی میزنن ؟:D بازی هایی مثل فیفا یا مثلا RDR 2 که HUD رو نمیشه تغییر داد به صفحه اسیب نمیزنن ؟؟ شما هم از b7 استفاده میکنید ؟

اهان راستی اینم یادم رفت بگم. میخوام pc هم به تلویزیون وصل کنم. بعد تو سایت rting دیدم که b7 از رزولوشن 1440 به صورت 60 فریم پشیبانی نمیکنه. یا باید برم سمت 4k 60fps که خب کیسم نمیکشه :(( یا 1080 60fps که خب اونم از رزولوشن native کمتره و میترسم تصویر تار بشه.

اینم بگم که lg b7 مدل 2017 هست و x9000f مدل 2018. به نظرتون b7 قدیمی نشده ؟

بازم ممنونم از پاسخ هاتون :-bd:-bd
فیفا که کلا نهایتش یه رب 20 دقیقه hud ثابته ولی RDR 2 رو هم جویده داداشم.در مورد pc هم کلا بیخیالش شو.حیف اولد نیست وصلش کنی به pc?خطرش هم زیاده
مال من C7 هستش

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
سلام

اگه برا شبکه های تلویزیون یا ماهواره میخوای و روزانه زیاد بازی میکنی بیشتر از ۳ یا ۴ ساعت مخصوصا اگه یه بازی خاص رو برای طولانی مدت فقط بازی میکنی حالا چه hud ثابت داشته باشه یا نه اولد رو پیشنهاد نمیکنم بهت گزینه x9000f تلویزیون خیلی خوبیه، کیفیت تصویر بسیار عالی داره فقط زاویه دید محدودی داره باید برای این که بهترین تصویر رو ببینی دقیقا رو بروی تلویزیون بشینی ،مخصوصا که میتونی 1440p رو ۱۲۰ هرتز با اینپوت لگ عالیه ۱۳ ms برا pc استفاده کنی، اما اگه مثل من هستی روزی ۲ یا نهایت ۳ ساعت بازی میکنی و لا به لای اون هم فیلم و یا سریال خارجی هم نگاه میکنی و خیلی به عنوان تلویزیون ازش استفاده نمیکنی ،گاهی فوتبال یا برنامه تلویزیونی باهاش ببینی ،اولد بهترین کیفیت تصویر رو بهت میده ، اینو هم در نظر بگیر burn in یا سوختن پیکسل ها یک شبه اتفاق نمیفته و به مرور زمان در درازمدت شکل میگیره پس این که کسی روزانه ساعت ها یه بازی رو با hud ثابت بازی میکنه و ادعا میکنه که مشکلی نداشته تا به حال به خاطر این که سوختن پیکسل ها یک شبه اتفاق نمیفته بعد ۶ ماه یا ۱ سال یا بیشتر یا کم تر متوجه میشه که دیگه اون موقع کاریش نمیشه کرد .

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,861
نام
malek
اینو هم در نظر بگیر burn in یا سوختن پیکسل ها یک شبه اتفاق نمیفته و به مرور زمان در درازمدت شکل میگیره پس این که کسی روزانه ساعت ها یه بازی رو با hud ثابت بازی میکنه و ادعا میکنه که مشکلی نداشته تا به حال به خاطر این که سوختن پیکسل ها یک شبه اتفاق نمیفته بعد ۶ ماه یا ۱ سال یا بیشتر یا کم تر متوجه میشه که دیگه اون موقع کاریش نمیشه کرد .
اینو تازه از شما میشنوم که بورن در دراز مدت اتفاق میفته.من یه 7-8 سالی میشه که پلاسمای 50 اینج ال جی هم دارم و شاید روزی 10 ساعت حداقل روشنه.پلاسما هم اگه خوب بدونید خدای بیرن این هستش یعنی کافیه یه تصویر 30 ثانیه ثابت باشه تا ماندگاری تصویر رو مشاهده کنید ولی بعد یه چند ثانیه تصویر متحرک محو میشه.منظو کلیم اینه که بیخود واسه ایرادات ندیده و نشنیده کیفیت رو از خودتون دریغ نکنید.

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
اینو تازه از شما میشنوم که بورن در دراز مدت اتفاق میفته.من یه 7-8 سالی میشه که پلاسمای 50 اینج ال جی هم دارم و شاید روزی 10 ساعت حداقل روشنه.پلاسما هم اگه خوب بدونید خدای بیرن این هستش یعنی کافیه یه تصویر 30 ثانیه ثابت باشه تا ماندگاری تصویر رو مشاهده کنید ولی بعد یه چند ثانیه تصویر متحرک محو میشه.منظو کلیم اینه که بیخود واسه ایرادات ندیده و نشنیده کیفیت رو از خودتون دریغ نکنید.
ببیینید این که در روز چند ساعت تلویزیون نگاه کنید مهم نیست چه ۵ ساعت چه ۱۰ ساعت ، مهم اینه که فقط یه چیز نگاه نکنید محتویات مختلف ببنید ۲ ساعت فیلم بعد ۳ ساعت بازی و..... ضمن این که ماندگاری تصویری که در کوتاه مدت به وجود میاد و شما بهش اشاره میکنید image retention هست نه burn in که حتی در بعضی led ها هم وجود داره که وقتی یه تصویر استاتیک رو صفحه نمایش وجود داره مثل لوگو شبکه های تلویزیون این حالت به وجود میاد که با خاموش کردن تلویزیون خود به خود از بین میره حالا اگه همون شبکه تلویزیون رو هی هر روز بشینید چندین ساعت نگاه کنید ممکن در درازمدت اون قسمت استاتیک لوگو دچار burn in بشه و برخلاف image retention که خود به خود از بین میره این برای همیشه ماندگار میمونه.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
درود
دوستان بعضی فایلهای mkv با tv سامسونگم پخش نمیشه h264 یا h265
جدیدا این مساله بیشتر هم شده اکثر فیلم های جدیدی که 4k hdr دانلود میکنم پخش نمیشه.
بعضی از موارد با برنامه mkvtoolNix درست میشه و پخش میشن.
آپشنی در این برنامه باید فعال شه تا بشه تو tv پخششون کرد؟
درکل راه حلی برای این سری فایلها دارید؟

Dementia

کاربر سایت
Jun 11, 2010
270
نام
علی کتیرایی
درود
دوستان بعضی فایلهای mkv با tv سامسونگم پخش نمیشه h264 یا h265
جدیدا این مساله بیشتر هم شده اکثر فیلم های جدیدی که 4k hdr دانلود میکنم پخش نمیشه.
بعضی از موارد با برنامه mkvtoolNix درست میشه و پخش میشن.
آپشنی در این برنامه باید فعال شه تا بشه تو tv پخششون کرد؟
درکل راه حلی برای این سری فایلها دارید؟
به نظر من یه اندروید باکس خوب بگیر خودتو خلاص کن.. اپشن هایی که در اختیار قرار میده با پردازنده های قوی به علاوه ساپورت تمامی فرمت ها از عهده پخش هر فایلی بر میان و حتی از نسخه های اندروید تی وی ها هم بهتر هستن

در غیراینصورت باید دنبال اپدیت فریمور تلویزیونت باشی بلکه شاید مشکل حل بشه

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

ehsan11

کاربر سایت
Dec 30, 2008
124
به نظر من یه اندروید باکس خوب بگیر خودتو خلاص کن.. اپشن هایی که در اختیار قرار میده با پردازنده های قوی به علاوه ساپورت تمامی فرمت ها از عهده پخش هر فایلی بر میان و حتی از نسخه های اندروید تی وی ها هم بهتر هستن

در غیراینصورت باید دنبال اپدیت فریمور تلویزیونت باشی بلکه شاید مشکل حل بشه

یه اندروید باکس خوب میتونی معرفی کنی؟

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,020
نام
Ali
امروز رفته بودم برای خرید میز تلوزیون
ارتفاع ماکسیمم 40 سانت !
اصولا درکی از ارگونومی ندارن ، شما وقتی رو مبل میشینی باید سرت در حالت ریلکس روبروی تلوزیون قرار بگیره
برای من حدودا ارتفاع میز باید 65 سانت باشه وقتی به فروشنده ها میگفتم میشه ارتفاع میز رو افزایش داد جوری نگام میکردن انگار از فضا اومدم !
خلاصه بکیشون قبول کرد برام پایه ها رو 20-30 سانت بلند تر بزنه و حدود 50 تومن بیشتر بگیره
خواستم بدونم کس دیگه ای این مشکل رو داشته ؟
امیدوارم اف تاپیک محسوب نشه چون کاملا مرتبط با tv هست

• Like
Reactions: Saeed PM

Dementia

کاربر سایت
Jun 11, 2010
270
نام
علی کتیرایی
یه اندروید باکس خوب میتونی معرفی کنی؟
Xiaomi Mi Box S
MXQ Pro Mini

مدلهای زیادی در بازار هست هر مدلی بگیرید ضرر نمیکنید این دوتا که گفتم رنج قیمت پایین هستن و البته کاملا کار راه انداز و تا رزولوشن 4K 30 فریم و بیت ریت بالا جواب میدن البته شخصا نظرم روی MXQ هست بخاطر داشتن پورت لن و دو عدد USB و شیار کارت حافظه اگه بخواید بیشتر هزینه کنید مدل های تا 2 میلیون با پردازنده های بهتر و حتی ویندوزی هم هستن ولی به نظرم احتیاجی نیست و هزینه اضافیه

• Like
Reactions: ehsan11

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر