خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
حاله اطراف زیرنویس نیست کل صفحه رو روشنتر میکنه! مثل اینکه تو بقیه مدلا هم شایعه الان خونه یکی از دوستامم مدل w800c دارن بازم همین مشکل داره. تو لینکه پایین که یسری این مشکل مطرح کردن گفته که با اضافه کردن یه حاشیه مشکی به زیر نویس مشکلشون حل شده ولی این فیلمی که من گرفتم فقط تو پلیر echos پخش میشه که ستینگ زیرنویسش حاشیه نداره! حالا باید با یه فیلم دیگه تو mxplayer تست کنم ببینم حل میشه یا نه.
https://us.community.sony.com/s/que...s-brightness-on-my-55x850d-hdr?language=en_US

درود ببین تو گزینه ها Local Dimming رو اگر داری فعال کن و شاید بهتر بشه.

• Like
Reactions: Mo7aMMaD

Ayuna

♫ Tu ♪ Tu ♪ Ru
کاربر سایت
Jun 18, 2008
648
نام
امیر
حاله اطراف زیرنویس نیست کل صفحه رو روشنتر میکنه! مثل اینکه تو بقیه مدلا هم شایعه الان خونه یکی از دوستامم مدل w800c دارن بازم همین مشکل داره. تو لینکه پایین که یسری این مشکل مطرح کردن گفته که با اضافه کردن یه حاشیه مشکی به زیر نویس مشکلشون حل شده ولی این فیلمی که من گرفتم فقط تو پلیر echos پخش میشه که ستینگ زیرنویسش حاشیه نداره! حالا باید با یه فیلم دیگه تو mxplayer تست کنم ببینم حل میشه یا نه.
https://us.community.sony.com/s/que...s-brightness-on-my-55x850d-hdr?language=en_US

گزینه Advance Contrast Enhancer رو خاموش کنید (دقت کنید تنظیمات عمومی نیست، اول وارد برنامه echos بشید بعد این کار رو انجام بدید)
Action Menu -> Picture -> Advanced Settings -> Brightness -> Adv. contrast enhancer

sadeghbb

کاربر سایت
Sep 10, 2009
240
نام
S@D3GHBB
دوستان کابل hdmi هم تاثیر آنچنانی داره تو کیفیت تصویر ؟
مانیتور رو عوض کردم و benq xl2730z گرفتم و با کابل خود پلی4 وصله
کنسول هم پرو نیست ...

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
تلويزيون x85f 49 پنل ips هست؟
قيمت حدود ٧٥٠٠

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام
وقتی hdr رو از تلویزیون( x8000e) روشن می کنم تصویر تاریکتر می شه و به نظرم بدون hdr بهتره مشکل کجاست؟
طبيعيه منم همين مدل رو دارم روشنايي ش در حد hdr زياد خوب نيس

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: amirfakhrian

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
سلام
وقتی hdr رو از تلویزیون( x8000e) روشن می کنم تصویر تاریکتر می شه و به نظرم بدون hdr بهتره مشکل کجاست؟
ببین درسته تلویزیون خوب هم شرطه ولی شما اگر روشنترین تلویزیون هم داشته باشی بازم hdr نسبت به sdr به چشم بیننده تاریکتره چون تو حالت sdr روشنایی به طور یکنواخت نشون داده میشه ولی hdr سازنده اون اثر گیم یا فیلم دقیقا تصویر رو شخصی سازی میکنه که کجا تاریک باشه کجا روشن باشه.به همین خاطره تو تصاویر hdr یک جا به روشنایی خیلی کمی احتیاج داریم یک جا زیاد.
در واقع روشنایی و تاریکی رو تنظیم میکنه.
البته تلویزیون شما کلا مناسب hdr نیست متاسفانه.

• Like
Reactions: amirfakhrian

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
سلامی دوباره
آیا قابلیت HDR بر روی پورت‌های USB سامسونگ 7980 بصورت خودکار فعال است؟ یا مانند پورتهای HDMI باید از SETTING فعال کنیم؟ هر چند گزینه ای برای پورت USB موجود نیست.

نیاز به تنظیم خاصی برای usb نداره ویدئویی که پخش میکنی اگه HDR باشه دکمه enter ریموتو بزنی پایین چپ مینویسه HDR

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
بچه هایی ک اولد دارن کدومشون سگانه بتمن رو نسخه ریماکس دیدن رو اولد؟
اصلا یه جوریه انگار کیفیت رنگ تو نسخه sdr بهتره تا اینی ک اچ دی ار هست و 70 گیگ حجمشه.
رو فیلم بتمن و inception اینجوریه برام. اما رو سیاره زمین دو تفاوت sdr با hdr زمین تا زیرزمینه. قشنگ حس میکنم.
احتمالش هست بخاطر نوع فیلم برداریشون باشه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اصلا یه جوریه انگار کیفیت رنگ تو نسخه sdr بهتره تا اینی ک اچ دی ار هست و 70 گیگ حجمشه.
رو فیلم بتمن و inception اینجوریه برام. اما رو سیاره زمین دو تفاوت sdr با hdr زمین تا زیرزمینه. قشنگ حس میکنم.
اون موقع که این فیلما ساخته شدن اصلا hdr وجود نداشت!!

• Like
Reactions: x23are

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
فیلم هایی که hdr هستند رو فقط میشه hdr دید.
اگر توجه کنی وقتی میزاریش روی sdr از فیلم های معمولی sdr هم کیفیتش کمتر میشه.

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
اون موقع که این فیلما ساخته شدن اصلا hdr وجود نداشت!!
دقیقا.
یه جستجویی کردم به نتایج خوبی رسیدم. این فیلما اسما hdr هستن . در واقع فقط زولوشنشون 4k هست.
یه فیلم مثل mad max رو با همین سومین فیلم بتمن مقایسه کردم دو تا فاکتور توشون بشدت فرق داشت :
MaxFALL/MaxCLL
Maximum Content Light Level
Maximum Frame-Average Light
http://4kdownload.ir/wp-content/upl...A_.TrueHD.7.1.Atmos-FGT4kdownlaod.ir_.mkv.txt
http://4kdownload.ir/wp-content/upl...EVC_.DTS-HD.MA_.5.1-FGT4kdownload.ir_.mkv.txt

برای mad max :
Maximum Content Light Level : 9918 cd/m2
Maximum Frame-Average Light : 3241 cd/m2

برای the dark knight rise :
Maximum Content Light Level : 500 cd/m2
Maximum Frame-Average Light : 200 cd/m2

دقیقا مشخصاتشون یکی هست غیر از بیت ریت ویدئو که یه مقدار تفاوته اما تو بحث اجرا و کیفیت پخش همین دوتا فاکتور هست که تفاوت بسیار فاحشه و در واقع اچ دی آر تو نور مناسب هست که خودش رو نشون میده.

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
فیلم هایی که hdr هستند رو فقط میشه hdr دید.
اگر توجه کنی وقتی میزاریش روی sdr از فیلم های معمولی sdr هم کیفیتش کمتر میشه.
منظورت متوجه نمیشم میزاری رو sdr یعنی چی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر