خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    812

Mo7aMMaD

کاربر سایت
Dec 11, 2007
710
نام
محمد
این مشکل معمولا تو پنل های lcd led که از سیستم full array استفاده میکنن پیش میاد.مثل x930e یا x900e.سیستم شما نباید همچین مشکلی داشته باشه.(اولد ها که کاملا پرفکت نشون میدن مشکی رو یعنی هر پیکسل جداگانه خاموش و روشن میشن و بدون هیچ حاله ی نوری تو بک گراند مشکی.)
حالا پنل شما نور رو یکنواخت پخش میکنه و همچنین از ips استفاده میکنه که ضعف کنتراست دارن وقتی تو اتاق کاملا تاریک تلویزیون تماشا میکنی بیشتر این مشکل به چشم میاد.یکنواختی مشکی هم این موضوع رو بیشتر تشدید میکنه.ولی بازم میگم نباید حاله ای اطراف زیر نویس ایجاد بشه تو تلویزیون شما چون full array نیست.میتونی عکس بگیری
هاله اطراف زیرنویس نیست کل صفحه رو روشنتر میکنه! مثل اینکه تو بقیه مدلا هم شایعه الان خونه یکی از دوستامم مدل w800c دارن بازم همین مشکل داره. تو لینکه پایین که یسری این مشکل مطرح کردن گفته که با اضافه کردن یه حاشیه مشکی به زیر نویس مشکلشون حل شده ولی این فیلمی که من گرفتم فقط تو پلیر echos پخش میشه که ستینگ زیرنویسش حاشیه نداره! حالا باید با یه فیلم دیگه تو mxplayer تست کنم ببینم حل میشه یا نه.
https://us.community.sony.com/s/question/0D50B00004IL3OySAL/netflix-subtitles-changes-brightness-on-my-55x850d-hdr?language=en_US

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,376
نام
mohsen
حاله اطراف زیرنویس نیست کل صفحه رو روشنتر میکنه! مثل اینکه تو بقیه مدلا هم شایعه الان خونه یکی از دوستامم مدل w800c دارن بازم همین مشکل داره. تو لینکه پایین که یسری این مشکل مطرح کردن گفته که با اضافه کردن یه حاشیه مشکی به زیر نویس مشکلشون حل شده ولی این فیلمی که من گرفتم فقط تو پلیر echos پخش میشه که ستینگ زیرنویسش حاشیه نداره! حالا باید با یه فیلم دیگه تو mxplayer تست کنم ببینم حل میشه یا نه.
https://us.community.sony.com/s/question/0D50B00004IL3OySAL/netflix-subtitles-changes-brightness-on-my-55x850d-hdr?language=en_US
پس همون ضعف کنتراست و نشت نور هستش.تو اتاق تاریک بیشتر خودشو نشون میده

• Like
Reactions: Mo7aMMaD

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
246
سلامی دوباره
آیا قابلیت HDR بر روی پورت‌های USB سامسونگ 7980 بصورت خودکار فعال است؟ یا مانند پورتهای HDMI باید از SETTING فعال کنیم؟ هر چند گزینه ای برای پورت USB موجود نیست.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,126
حاله اطراف زیرنویس نیست کل صفحه رو روشنتر میکنه! مثل اینکه تو بقیه مدلا هم شایعه الان خونه یکی از دوستامم مدل w800c دارن بازم همین مشکل داره. تو لینکه پایین که یسری این مشکل مطرح کردن گفته که با اضافه کردن یه حاشیه مشکی به زیر نویس مشکلشون حل شده ولی این فیلمی که من گرفتم فقط تو پلیر echos پخش میشه که ستینگ زیرنویسش حاشیه نداره! حالا باید با یه فیلم دیگه تو mxplayer تست کنم ببینم حل میشه یا نه.
درود ببین تو گزینه ها Local Dimming رو اگر داری فعال کن و شاید بهتر بشه.

• Like
Reactions: Mo7aMMaD

Ayuna

♫ Tu ♪ Tu ♪ Ru
کاربر سایت
Jun 18, 2008
648
نام
امیر
گزینه Advance Contrast Enhancer رو خاموش کنید (دقت کنید تنظیمات عمومی نیست، اول وارد برنامه echos بشید بعد این کار رو انجام بدید)
Action Menu -> Picture -> Advanced Settings -> Brightness -> Adv. contrast enhancer

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
149
سلام
وقتی hdr رو از تلویزیون( x8000e) روشن می کنم تصویر تاریکتر می شه و به نظرم بدون hdr بهتره مشکل کجاست؟

sadeghbb

کاربر سایت
Sep 10, 2009
230
نام
S@D3GHBB
دوستان کابل hdmi هم تاثیر آنچنانی داره تو کیفیت تصویر ؟
مانیتور رو عوض کردم و benq xl2730z گرفتم و با کابل خود پلی4 وصله
کنسول هم پرو نیست ...

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
247
تلويزيون x85f 49 پنل ips هست؟
قيمت حدود ٧٥٠٠

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام
وقتی hdr رو از تلویزیون( x8000e) روشن می کنم تصویر تاریکتر می شه و به نظرم بدون hdr بهتره مشکل کجاست؟
طبيعيه منم همين مدل رو دارم روشنايي ش در حد hdr زياد خوب نيس

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: amirfakhrian

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,376
نام
mohsen
سلام
ببین درسته تلویزیون خوب هم شرطه ولی شما اگر روشنترین تلویزیون هم داشته باشی بازم hdr نسبت به sdr به چشم بیننده تاریکتره چون تو حالت sdr روشنایی به طور یکنواخت نشون داده میشه ولی hdr سازنده اون اثر گیم یا فیلم دقیقا تصویر رو شخصی سازی میکنه که کجا تاریک باشه کجا روشن باشه.به همین خاطره تو تصاویر hdr یک جا به روشنایی خیلی کمی احتیاج داریم یک جا زیاد.
در واقع روشنایی و تاریکی رو تنظیم میکنه.
البته تلویزیون شما کلا مناسب hdr نیست متاسفانه.

• Like
Reactions: amirfakhrian

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
1,928
سلامی دوباره
آیا قابلیت HDR بر روی پورت‌های USB سامسونگ 7980 بصورت خودکار فعال است؟ یا مانند پورتهای HDMI باید از SETTING فعال کنیم؟ هر چند گزینه ای برای پورت USB موجود نیست.
نیاز به تنظیم خاصی برای usb نداره ویدئویی که پخش میکنی اگه HDR باشه دکمه enter ریموتو بزنی پایین چپ مینویسه HDR

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,861
سلام

اینجا کسی ASUS VP228HE داشته؟ نسبت به قیمت پایینش خوبه یا تو این رنج بهترم هست چیزی؟

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,241
نام
علیرضا
بچه هایی ک اولد دارن کدومشون سگانه بتمن رو نسخه ریماکس دیدن رو اولد؟
اصلا یه جوریه انگار کیفیت رنگ تو نسخه sdr بهتره تا اینی ک اچ دی ار هست و 70 گیگ حجمشه.
رو فیلم بتمن و inception اینجوریه برام. اما رو سیاره زمین دو تفاوت sdr با hdr زمین تا زیرزمینه. قشنگ حس میکنم.
احتمالش هست بخاطر نوع فیلم برداریشون باشه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,365
بچه هایی ک اولد دارن کدومشون سگانه بتمن رو نسخه ریماکس دیدن رو اولد؟
اصلا یه جوریه انگار کیفیت رنگ تو نسخه sdr بهتره تا اینی ک اچ دی ار هست و 70 گیگ حجمشه.
رو فیلم بتمن و inception اینجوریه برام. اما رو سیاره زمین دو تفاوت sdr با hdr زمین تا زیرزمینه. قشنگ حس میکنم.
احتمالش هست بخاطر نوع فیلم برداریشون باشه؟
اون موقع که این فیلما ساخته شدن اصلا hdr وجود نداشت!!

• Like
Reactions: x23are

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 1, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟