خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
مبارک باشه.با روشناییش مشکلی نداری؟
چون من قبلا x900eداشتم با اون مقایسه میکنم.روشناییش عالی نیست ولی راضی کننده هستش.البته فعلا تو حالت sdr مقایسه کردم.باید روشنایی رو تا بالای 50 بیاری تا مقداری روشن بشه.زیر پنجاه خیلی روشن نیست!!ولی تو موقعیت ههایی که قرار یک صحنه خیلی پر نور بزرگ ببینم روشنایی کم میشه.تینو احساس میکنم.ولی درکل روشناییش خوبه

والا سامسونگ یا ال جی،اگه از نظر اینکه صفحه نمایش خرکار تر باشه در صورت ضربه خوردن هم مقاوم تر باشه ips ها گردن کلفت ترن،lg uj752v
از نظر اینپوت لگم فوق‌العادست خوراک گیم‌نت
@mohsen2012
داداش مبارک باشه لذشت رو‌ببری
سر پایه نگران‌نباش او کیه.
اپدیت هم حواست باشه هم ریجن باشه فایل اپدیتت با تیویت،با وای فای خودش اپدیت‌ نمیشه؟
یکی از دوستان گفتن با خود تلویزیون خیلی طول میکشه

دوستانی که راجب روشنایی تلوزیون های oled lg سوال میپرسند خواستم تجربه ۳ ماه هم رو در اختیارشون بزارم،
توی فیلم دیدن که هیچ مشکلی نداره تو بازی ها هم تو حالت HDR فوق العادست ولی تو حالت SDR شاید اونجوری که میخواین عمل نکنه که با کالیبره کردن و تغییر میزان روشنایی اون هم حل میشه،البته این نظر و تجربه استفاده چند وقته من هست.
تو حالت sdr اوج روشنایی 400 نیته و حتی تو بعضی صحنه ها تا 150 نیت هم پایین میاد.ولی خوب نمیشه همیشه بک لایت رو تا اخر برد بالا چون عمر تلویزیون پایین میاد مخصوصا oled ها که خیلی رو burn in حساسه مخصوصا زمانی که روشنایی حداکثر باشه این خظر بیشتر میشه.ولی در مقایسه با x900e,یک مقداری کمتره

خوب یک نقد هم ازش بنویسم برای دوستان
در نگاه اول که تلویزیون رو نگاه میکنی طراحی فوق العاده و باریکش خیلی دلتون رو میبره:D.واقعا خیلی باریکه و زیباست:D
از طراحی که بگذریم میرسیم به کیفیت تصویر...
در یک کلام فوق العادست. اینو بدون تعصب میگم.
جزییات تو تصویر دیوانه کننده است اون به خاطر کنتراست فوق العاده و تضاد بین سیاهی و روشنایی اون هستش.باید خودتون ببینید.سایه ها بسیار با کیفیت هستن.رنگها گرم و دقیق هستن.بدون هیچ گونه باندی تو رنگها.واقعا تو این مورد oled ها فوق العاده هستن.کیفیت تصویر اینقدر زیباست که دوست دارید همینطور به تلویزیون خیره بشید و تماشا کنید.روشنایی تو حالت sdr راضی کننده و خوب هستش.من معمولا روشنایی نصف همیشه قرار میدم که تقریبا اوکیه و فشاری هم رو تلویزیون نمیاد.تو مبحث موتور ارتقا تصویر هم من با سونی x900e بخوام مقایسه بکنم هیچ فرقی نداشتن وحتی احساس میکنم lg به خاطر کنتراست بهترش جزییات خیلی بهتر میتونه نمایش بده!!اینو تقریبا مطمنم حتی تمام گزینه هایی که تصویر رو شارپ تر میکرد مثل sharpness رو صفر کردم ولی بازم از جزییات کم نمیشد!!!خیلی عالی بود ولی من پیشنهاد میکنم تا 10 شارپنز رو بالا ببرید نه بیشتر.
یک چیزی یادم رفت اونم ریموت بسیار عالیه اون هستش.واقعا بسیار عالی طراحی شده بر عکس ریموت سونی که خیلی دلچسب نبود.عاشق ریموتش شدم واقعا:D
همچنین سیستم عامل بسیار عالیش که حرفی باقی نمیزاره اینقدر نرم وروان هستش برعکس سونی یک مقدار تاخیر داشت تو این مورد.بهترین سیستم عامل حال حاظره به نظر من
من تنظیمات isf expert dark room رو طبق نظر سایت rtings اعمال کردم وتنظیمات تصویر رو مشابه پیشنهاد سایت rtings کالیبره کردم با یک مقدار تغییرات بسیار راضی کننده هستش
هنوز فیلم hdr تست نکردم.فردا در این مورد براتون مینویسم.با تشکر از تمامی دوستانی که منو راهنمایی کردن برای خرید این تلویزیون فوق العاده.

Last edited by a moderator:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دوستانی که راجب روشنایی تلوزیون های oled lg سوال میپرسند خواستم تجربه ۳ ماه هم رو در اختیارشون بزارم،
توی فیلم دیدن که هیچ مشکلی نداره تو بازی ها هم تو حالت HDR فوق العادست ولی تو حالت SDR شاید اونجوری که میخواین عمل نکنه که با کالیبره کردن و تغییر میزان روشنایی اون هم حل میشه،البته این نظر و تجربه استفاده چند وقته من هست.

در حالت گیم بدیش اینه که کمتر می شه بیشترین حالتم vivid هست که رنگ ها درش خیلی غیر کالیبره هستن اغراق امیزم می شن حالت expert برای فیلم یا کارهای دیگه بهترینه حالت game یا pc mode هم برای گیم

خوب یک نقد هم ازش بنویسم برای دوستان
در نگاه اول که تلویزیون رو نگاه میکنی طراحی فوق العاده و باریکش خیلی دلتون رو میبره:D.واقعا خیلی باریکه و زیباست:D
از طراحی که بگذریم میرسیم به کیفیت تصویر...
در یک کلام فوق العادست. اینو بدون تعصب میگم.
جزییات تو تصویر دیوانه کننده است اون به خاطر کنتراست فوق العاده و تضاد بین سیاهی و روشنایی اون هستش.باید خودتون ببینید.سایه ها بسیار با کیفیت هستن.رنگها گرم و دقیق هستن.بدون هیچ گونه باندی تو رنگها.واقعا تو این مورد oled ها فوق العاده هستن.کیفیت تصویر اینقدر زیباست که دوست دارید همینطور به تلویزیون خیره بشید و تماشا کنید.روشنایی تو حالت sdr راضی کننده و خوب هستش.من معمولا روشنایی نصف همیشه قرار میدم که تقریبا اوکیه و فشاری هم رو تلویزیون نمیاد.تو مبحث موتور ارتقا تصویر هم من با سونی x900e بخوام مقایسه بکنم هیچ فرقی نداشتن وحتی احساس میکنم lg به خاطر کنتراست بهترش جزییات خیلی بهتر میتونه نمایش بده!!اینو تقریبا مطمنم حتی تمام گزینه هایی که تصویر رو شارپ تر میکرد مثل sharpness رو صفر کردم ولی بازم از جزییات کم نمیشد!!!خیلی عالی بود ولی من پیشنهاد میکنم تا 10 شارپنز رو بالا ببرید نه بیشتر.
یک چیزی یادم رفت اونم ریموت بسیار عالیه اون هستش.واقعا بسیار عالی طراحی شده بر عکس ریموت سونی که خیلی دلچسب نبود.عاشق ریموتش شدم واقعا:D
همچنین سیستم عامل بسیار عالیش که حرفی باقی نمیزاره اینقدر نرم وروان هستش برعکس سونی یک مقدار تاخیر داشت تو این مورد.بهترین سیستم عامل حال حاظره به نظر من
من تنظیمات isf expert dark room رو طبق نظر سایت rtings اعمال کردم وتنظیمات تصویر رو مشابه پیشنهاد سایت rtings کالیبره کردم با یک مقدار تغییرات بسیار راضی کننده هستش
هنوز فیلم hdr تست نکردم.فردا در این مورد براتون مینویسم.با تشکر از تمامی دوستانی که منو راهنمایی کردن برای خرید این تلویزیون فوق العاده.

همه ی جرف هات درسته خوشحالم که پیشنهادم گوش دادی oled خریدی اما فقط با این تیکه ی حرفت مخالفم که اپ اسکیل به 4k ش در حد سونی چون واقعا سونی بهتره چندین بارم دقت کردم هر چند lg هم خوب کار می کنه ضمن اینکه دستی مقدار دادن سونی خیلی به سلیقه ای تر کردنش کمک می کنه. شارپنس lg هم برای اینه که تکنیکش فرق می کنه در اصل کمترین میزانش اگر اشتباه نکنم میشه 50 سونی این نکته ای که بهش اشاره هم شده پیشنهادم دادن بذارید min باشه.
سیستم عاملشم حرف نداره حالا باید اپدیتش کنی تا متوجه فرقش بشی اندروید نیم ساعته در مقابل این که 3 مینه اپدیت می شه.
صداشم خیلی برای tv مناسبه بیسم حتی داره
برای ریموت هم اسمارت سونی که من دارم که اشغاله lg حرف نداره اما من کلا کنترل ساده ir به همه ی اینا ترجیح می دم هم سرعتش بیشتره اما دقتش هم اینه مثه این بلوتوثی ها هر 3 ماه باتری لازم نداره سونی که 1 ماهه تموم می شه(البته خوبیش اینه که ریموت سادشم همراش بود از اون کلا استفاده می کنم.)

1 سوالم داشتم tv قبلیت چی بود؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
همه ی جرف هات درسته خوشحالم که پیشنهادم گوش دادی oled خریدی اما فقط با این تیکه ی حرفت مخالفم که اپ اسکیل به 4k ش در حد سونی چون واقعا سونی بهتره چندین بارم دقت کردم هر چند lg هم خوب کار می کنه ضمن اینکه دستی مقدار دادن سونی خیلی به سلیقه ای تر کردنش کمک می کنه. شارپنس lg هم برای اینه که تکنیکش فرق می کنه در اصل کمترین میزانش اگر اشتباه نکنم میشه 50 سونی این نکته ای که بهش اشاره هم شده پیشنهادم دادن بذارید min باشه.
سیستم عاملشم حرف نداره حالا باید اپدیتش کنی تا متوجه فرقش بشی اندروید نیم ساعته در مقابل این که 3 مینه اپدیت می شه.
صداشم خیلی برای tv مناسبه بیسم حتی داره
برای ریموت هم اسمارت سونی که من دارم که اشغاله lg حرف نداره اما من کلا کنترل ساده ir به همه ی اینا ترجیح می دم هم سرعتش بیشتره اما دقتش هم اینه مثه این بلوتوثی ها هر 3 ماه باتری لازم نداره سونی که 1 ماهه تموم می شه(البته خوبیش اینه که ریموت سادشم همراش بود از اون کلا استفاده می کنم.)

1 سوالم داشتم tv قبلیت چی بود؟
سونی x900e

• Like
Reactions: s.1 and Jack cooper

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
سلام.
دوستان میتونید چند مدل تیوی تا قیمت 5تومن اگر تا 5.5 هم گذینه ایی بود که ارزششو داشت معرفی کنید؟
خودش بیشتر برندهای شارپ و فیلیپس و پاناسونیک مد نظرش.
ولی بهترین چیزی که میشه با این بودجه خرید و بگید ممنون میشم.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
سونی تا 3 3.5 مگه مدلی پیدا میشه براش ؟
داداش همشهريتم دوست برادرزاده استاد بحرالعلوم دسته ps3 ابي رو بهت فروختم تو pasaj اطلس مغازه داشتي با دوستام ميومديم تو مغازه ات بعدشم رفتي كارخانه سيمان يا لاستيك مغازه رو بستي و ضرر زدي بخودت

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سونی x900e

حیف بود عوضش کردی خیلی مدل خوبی داشتی هر چند کیفیت تصویری که الان می گیری خیلی بهتره اما زیادی حساس شدی

یکمم برای بچه های این سایت توضیح بدی که تعویض سیستم صوتی چقدر در لذت فیلم یا بازی تاثیر نداره هیچ کسی بهش اهمیتی نمی ده منم هر کسی میام خونمون یا توی ماشینم تازه می فهمه فرقش یعنی چی

در ضمن 1 ست دیگه monitor audio bronze fx sorround پیدا کردم گذاشتم جای jamo حالا عکس می گیرم می ذارم دیگه صدا به عرش رفت:D

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
حیف بود عوضش کردی خیلی مدل خوبی داشتی هر چند کیفیت تصویری که الان می گیری خیلی بهتره اما زیادی حساس شدی

یکمم برای بچه های این سایت توضیح بدی که تعویض سیستم صوتی چقدر در لذت فیلم یا بازی تاثیر نداره هیچ کسی بهش اهمیتی نمی ده منم هر کسی میام خونمون یا توی ماشینم تازه می فهمه فرقش یعنی چی

در ضمن 1 ست دیگه monitor audio bronze fx sorround پیدا کردم گذاشتم جای jamo حالا عکس می گیرم می ذارم دیگه صدا به عرش رفت:D
شما ذوب در سونی شدی.:Dوالا این تصویری که من دیدم از اولدها، led های سونی عمرا به گرد پاش نمیرسن.خیلی تفاوت ها واقعا قابل لمسه

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اقا محسن بنظرت c8 چند درصد از c7 بهتره ؟
والا اگر نظر سایت های معتبر میخوای اونها میگن تفاوت ها بسیار کمه هنوز هم میگن مدل های 2017 ارزش خرید بیشتری دارن مگر اینکه یک تخفیف خوبی بخورن. الان سایت rting قسمت بهتری تلویزیونهای hdr 2018 رو اپدیت کرده باز هم b7 رو اول قرار داده وc8 رو دوم.میتونی بری مطالعه کنی
ولی خوب از پردازنده c8 هم نمیشه گذشت.
ولی تفاوت ها بسیار کمه درکل ومدل های 2017 باز هم ارجعیت دارن

• Like
Reactions: Jack cooper

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
شما ذوب در سونی شدی.:Dوالا این تصویری که من دیدم از اولدها، led های سونی عمرا به گرد پاش نمیرسن.خیلی تفاوت ها واقعا قابل لمسه

اره خوب معلومه که بهتره اما سر ترس سوختنش فعلا جاشون عوض نمی کنم چون برای من به pc هم متصله خیلی زمان ها تصاویر ثابت می مونه می رم دنبال کارام

من که خودم 1 عمره دارم می گم هیچی oled نمی شه البته اینم بگما برای کسی که برای کسی که دنبال روشنایی زیاد می گرده اصلا مناسب نیست مخصوصا حالت گیمش تاریکه من که به شخصه خیلی هیچ علاقه ای به روشنایی زیاد ندارم اما برای کسایی می گم که خیلی علاقه دارن برای اتاق های تاریک هم باز خوبه تو هم از زمانی که خریدش 1 کم فن شدیا:D انصافا روشناییش برای خیلی از افراد کمه چرا که تا 130 هم میاد پایین

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان من رنگها رو تا 50 هم پایین اوردم ولی انگار احساس میکنم یک مقدار رنگها تندن وبیش از حد گرم هستن.شایدم به خاطر کنتراست بسیار زیاد oled ها هستن که رنگها خودشونو بهتر نشون میدن:D

باز هم تاکید میکنم دوستان اول باید ببین تلویزیون بیشتر در چه مکانهایی استفاده میکنن.
اونهایی که تلویزیون مستقیما روبروی پنجره یا جایی هستش که نور افتاب اونجا زیاد هستش به نظرم بهتره از تلویزینهایی که شدت روشناییشون زیاده استفاده کنن مثل x900f یا x930e یا q9fnیا q8fn
چون نور زیادشون باعث میشه مبارزه کنن با نور افتاب. ولیزکسانیزکه نور اتاقشون بسیار کمه و بیشتر شب ها فیلم میبینن:D توصیه میکنم حتما حتما اولد بگیرن چون اون مقدار نور زیاد تو led ها شبها بسیار چشم رو اذیت میکنه وخستگی چشم رو بهمراه داره و فاتحه چشمهاتون رو باید بخونین به همین راحتی:(

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اقا محسن بنظرت c8 چند درصد از c7 بهتره ؟

برتری خواستی نداره تفاوت هاش خیلی کمه یکم روشن تره همین اصلا ارزش صبر کردن نداره کیفیت تصویری که هیچ فرقی با هم ندارن بعدا با این قیمت دلار با این اوضاع با این وضع گمرک صبر کردن بی فایدس یا حتی احمقانس ضمن اینکه باید کلی صبر کنید تا قیمت جهانی 2500 تاییش تا چند ماه دیگه افت کنه تا تازه به c7 برسه

دوستان من رنگها رو تا 50 هم پایین اوردم ولی انگار احساس میکنم یک مقدار رنگها تندن وبیش از حد گرم هستن.شایدم به خاطر کنتراست بسیار زیاد oled ها هستن که رنگها خودشونو بهتر نشون میدن:D

کلا کالیبره رنگ در این سری افتضاحه(کارخانه ایش) مخصوصا حالت vivid که افتضاحه کامله بهتره بری حالت expert تا بتونی به کالیبره درست برسی هر چند کل یکم تم ابی همه چیز دارن که زیاد قابل تشخیص نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر