خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
ممنون از راهنماییتون
من دنبال بهترین مانیتور تو همون رنج قیمت 700-750 تومن هستم، بیشتر از اینم نه نیاز و نه علاقه ای به خرج کردن دارم، اونقدرا هم سخت گیر نیستم

تنها دلیلی هم که دارم به BenQ فکر میکنم پنلش و نمایش رنگ سیاه عالیش هست، یکی دوتا ویدیو ازش دیدم خیلی خوبه، کنتراست فوق العاده ای داره، فقط رنگهاش نیاز به تنظیم دارن که اونم مشکلی نیست

شما از نمایش رنگ سیاه مانیتورتون راضی هستید؟هاله ی زرد و خاکستری نداره؟
برادر من یک مانیتور LG داره که پنلش IPS هست، نمایش رنگ سیاهش افتضاحه(سیاه نداره کلاً خاکستریه)،BackLight Bleeding زیادی هم داره که توی صحنه های تاریک خیلی رو مخه
اکثر پنلهای IPS همینطورن، آیا سامسونگ هم همینطوره؟
اگر نیست که همین سامسونگ رو میگیرم، اگر آره میرم سراغ همون BenQ

Sent from my Z2 using Tapatalk
خب منم همین رو عرض میکنم خدمتتون که با این بودجه نباید انتظارات بالا داشته باشین ( جسارت نشه ولی میخوام هر چیزی رو اولش مشخص کنم )
من سامسونگ رو پیشنهاد میدم و این مدل رو بهتر میدونم نسبت به بنکیو و نمیگم بنکیو خوب نیست
با دیدن ویدئو نمیشه در مورد چیزی نظر حتمی رو داد و اصولا باید از نزدیک ببینین و بعد تصمیم بگیرین
مانیتور بنده نه هاله نور داره نه چیزی دیگه
نشت نور که تو اکثرا پنلهای گرون قیمت هست و تو اینم هست ولی مشکلی رو ایجاد نمیکنه و معلوم نیست و شاید تو یه پنل دیگه کلا نباشه
پنلهای هر مدل از هر برندی فرق میکنن و نمیشه این عیب رو روی بقیه پنلها هم گذاشت
در کل من که از مانیتور راضی هستم و مونده به حساس بودن شما و قانع بودنتون که راضی باشین یا نه

سلام دوستان.
لطفا یه تلوزیون 4k زیر 2 تومن پیشنهاد بدید. 43uh651 چطوره؟
سلام
بنده هم مثل دوست عزیزمون سعید جان اصلا پیشنهاد نمیکنم این مدل رو چون از نزدیک دیدم و مدل
جالبی نیست که ازش انتظار 4K و کیفیت داشته باشین + چند مورد دیگه که خریدشو منتفی میکنه
به جاش یه مدل فول اچ دی بردارید و ازش لذت ببرید

Last edited by a moderator:

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود
ممنون، بنظرم این بهترین سایت برای تست سلامت پیکسل های تلویزیون هست:

Quick online LCD test for easy detection of dead pixels and dead subpixels at mobile and stationary displays.

در صفحه ی باز شده روی Test Pixels on my LCD کلیک کنید و بعد F11 رو بزنید تا مرورگر تمام صفحه بشه. تحت جاو اسکریپ هستش و یه سری عکس های مخصوص(نقطه نقطه) در رنگ های مختلف برای تست و پیدا کردن راحتتر پیکسل های معیوب یا سوخته نمایش میده.

پیکسل معیوب یا سوخته خودش رو تو همین 4-5 تا اسکرین نشون میده فکر نکنم نیاز به 1029 تا رنگ باشه.
سلام اقا من کی گفتم نیاز به 1029 رنگ هست اکثر رنگهایی که می بینیم از ترکیب سه رنگ قرمز-سبز-ابی تشکیل میشه تو این لینکیم که گذاشتم چون تنوع رنگاش زیاده به ترتیب حروف الفبای انگلیسی میاورد صفحه هاشو مثلا از حرفAتاB باید حداقل 10.15 رددمیکردی تا به blue میرسیدی حالا تو حساب کن تاwhite چند تا صفحه رو باید میگشتی تابه سفید برسی سرچ هم نداشت که مثلا اسم رنگی که می خواهی رو سرچ کنی من دیدم یه گزینه کم حجم زیپ داره راحتر میشه همونو دان کرد وهمون چندتا رنگ لازم سفید.سیاه .قرمز.ابی.سبز ازتووش سوا کرد برا تست چون وقتی موقع تست همین چندتا رو تلوزیون جواب بده حله(RGB )تمام رنگهام تقریبا از ترکیب همین چند رنگ ساخته میشن.بعد این لینکی شما گذاشتی خوبه ولی موقع تست تلوزیون که نمیتونی بگی اقا بشین من تنظیمات اینترنتو روو تی وی را بندازم بعد مثلا این لینکی شمادادی باز کنی تست بگیری همین چندتا رنگ اصلی کهRGB تشکیل میدن با یه کلیپ 4k می ریزی توو یه فلش میزنی به تی وی خروجی .وردیهاشم هم که هم پی سی هست هم کنسول .

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
امیر جان لطف کردن 4k hdr xmen بهم دادن 70 گیگه اما می ارزه کیفتش عالیه
به ما ضعيف ضعفا هم بديد ثواب داره

Sent from my iPhone using Tapatalk

دوستان الحمدالله پول كنسول PRO منم جور شد . انشاالله فردا پس فردا اگه موجود باشه در شيراز ... اونم قيمت غير نجومي ... ميخرم يكيش رو و HDR و 4K رو ب صورت تخصصي ببررسي ميكنم و همينجا عكسها رو ميذارم ...

ضمنا اگر از دوستان قيمت مناسب PS4 PRO رو سراغ داره بهم اطلاع بده ... ممنون ميشم

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
داداش تفاوتش کاملا محسوسه؟

دوستان الحمدالله پول كنسول PRO منم جور شد . انشاالله فردا پس فردا اگه موجود باشه در شيراز ... اونم قيمت غير نجومي ... ميخرم يكيش رو و HDR و 4K رو ب صورت تخصصي ببررسي ميكنم و همينجا عكسها رو ميذارم ...

به به مبارکت باشه..

• Like
Reactions: Xenon360

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود

به سلامتی عرفان جان
نمیخوام الکی تعریف کنم با این که خود ps4 تفاوت پخش تصویرش توو تلوزیونهای 4k نصبت full hd فاحشه ولی وقتی پرو وصل میکن به تلوزیون 4k تازه می فهمی که جقدرps4 داشت تصویر زیغ میداد من این 2 تا رو توی تلوزیون بدون hdrقشنگ حس کردم انشالله فردا میفهمی چی میگم عرفان ولی اگه بهتر بود بیا اینجا بگو حتما دادش پیشاپش مبارک باشه

• Like
Reactions: Xenon360

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
به سلامتی عرفان جان
نمیخوام الکی تعریف کنم با این که خود ps4 تفاوت پخش تصویرش توو تلوزیونهای 4k نصبت full hd فاحشه ولی وقتی پرو وصل میکن به تلوزیون 4k تازه می فهمی که جقدرps4 داشت تصویر زیغ میداد من این 2 تا رو توی تلوزیون بدون hdrقشنگ حس کردم انشالله فردا میفهمی چی میگم عرفان ولی اگه بهتر بود بیا اینجا بگو حتما دادش پیشاپش مبارک باشه
اميدوارم داداشم ...
اميدوارم ك تفاوت اونقدري باشه ك ارزش هزينه رو داشته باشه ...
الآن بهترين بازي اي ك بيشترين استفاده رو از قدرت PRO ميكنه چيه؟ بتل ١ مناسب هست؟ چيزي هست ك فرق ١٠٨٠ و 4K رو تا اينجا ب نحو احسن نشون بده ؟؟؟

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
اميدوارم داداشم ...
الآن بهترين بازي اي ك بيشترين استفاده رو از قدرت PRO ميكنه چيه؟ بتل ١ مناسب هست؟ چيزي هست ك فرق ١٠٨٠ و 4K رو تا اينجا ب نحو احسن نشون بده ؟؟؟

عرفان جان بمون چند روز دیگه بازی horizon داره میاد..اون قدرت پرو رو نشون میده..
امشب تو یکی از سایتها عکسهای بازیشو روی پرو زده بود..واقعا خارق العاده بود..
نوشته بود که قدرت پرو تو این بازی مشخص شده..

اميدوارم داداشم ...

راستی یادم رفت..فیفا 17 رو آپدیت کن که میشه 4کا و 60 فریم..زمین تا آسمون با معمولی فرق میکنه..
من که معتاد فیفا 17 شدم با این کیفیتش..

• Like
Reactions: t33 and Xenon360

golbehi

کاربر سایت
Jun 24, 2008
93
دوستان سلام
نظرتون در مورد تلویزیون ks9995 یا ks8985 سامسونگ چیه؟و اینکه پیشنهاد دیگه ای دارید؟
فعلا برای شبکه های داخلی و خارجی میخوام ولی حتما تا 3-4 ماه آینده برای اتصال به ps4 میخوام) فعلا اولویت شبکه های تلویزیونیه)
با تشکر

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
راستی یادم رفت..فیفا 17 رو آپدیت کن که میشه 4کا و 60 فریم..زمین تا آسمون با معمولی فرق میکنه..
اصلا فوتبالي نيستم ... يعني بودم ... ولي از بي پايه اي (بي پارتنري ) ديگه فوتبال بازي نميكنم ...

به غير از فيفا ١٧ چي بهترين هست؟

• Like

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود
اميدوارم داداشم ...

کلا تمام بازیهایی که روو پرو پچ گرفن خیلی بهترن تایتان فال .بتل1 کال اینفنتی واچ داگز 2.اویل7که پرمنسترن تام رایدر رایز که توو سینگش گزینه تغییر رزولشن به4k فول اچ دی1080 60.fps داره از همه مهمتر هورایز ن که 10 روز دیگه مییاد اصلا حیفه اینو روو پرو نزنی من خودم برا این بازی میخوام تی وی رو عوض کنم بهhdr ساپورت اپدیت جدید کنسول که داره میاد که خودت میدونی boos modهمراش برا پرو داره واز این به بعد کم کم شروع میشه پشتیبانی سونی از پرو فعلا در حد تکسچرهای بهتر جزیات بیشتره.... ولی به نظر من به چشم میاد بازم من این چندتا رو بازی کردمو نصب به کنسول بیس خیلی بهتر بودن درست هزینه برداره ولی برا من وشما ودوستان که گیمرییم وعشقموون گیمه ازش داره حال کن باهاش

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
به سلامتی عرفان جان
درود
مدل مانیتوری که مدنظر دارید از کدوم سری هست ؟
روی کاغذ بله میشه گفت پنل AMVA که در پنج نسل تولید شده بهتر از IPS هست
ولی خب IPS میشه گفت پادشاه پنلهاست و البته داره پیشرفت میکنه و انواع و اقسام زیر مجموعه ها رو در دست خودش داره
بنده مانیتورهای زیادی استفاده کردم و اگر مدل مانیتور رو بگین شاید بتونم کمک کنم
مزیت این پنل :
Contrast ratios very high with >3000:1 common in practice
Response times adequate for most users and vastly improved over older generations of MVA 8-bit colour depth
Some non- AUO manufactured versions now support 120Hz refresh rate
Some non- AUO manufactured versions paired with blur reduction backlights

معایب این پنل :
Response time still normally slow compared with TN Film and IPS offerings.
Off-centre contrast shift inherent to all MVA panel generations. Not ideal for colour critical work
Viewing angles not as wide as IPS/PLS. Some improvements in very recent generations
No current 10-bit panels

البته هر پنل کاربرد خاص خودشو داره و به هیچ پنلی نمیشه ایراد گرفت و به نسبت کاربر و نوع نیاز انتظارات رو رآورده میکنن
ممنون، بنظرم این بهترین سایت برای تست سلامت پیکسل های تلویزیون هست:

Quick online LCD test for easy detection of dead pixels and dead subpixels at mobile and stationary displays.

در صفحه ی باز شده روی Test Pixels on my LCD کلیک کنید و بعد F11 رو بزنید تا مرورگر تمام صفحه بشه. تحت جاو اسکریپ هستش و یه سری عکس های مخصوص(نقطه نقطه) در رنگ های مختلف برای تست و پیدا کردن راحتتر پیکسل های معیوب یا سوخته نمایش میده.

پیکسل معیوب یا سوخته خودش رو تو همین 4-5 تا اسکرین نشون میده فکر نکنم نیاز به 1029 تا رنگ باشه.
بله.زیاد تفاوتی نداره با hdmi.مگر اینکه خبلی ریز بشی نا متوجه بشی
اساتيد عزيز ... اين اواخر احساس ميكنم همه آنلاين هستن تو تاپيك و بحث ها يكم داره از موضوع تاپيك منحرف ميشه ...

اساتيد اگه امكانش هست شماره موبايلتون رو برا من پيام خصوصي كنيد تا يه گروه بزنيم تو واتس يا تلگرام. اونجا خيلي راحت تر مي تونيم از هم چيز ياد بگيريم ... البته من از شما چيز ياد ميگيرم ...همه استاد منيد ...

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود
عرفان جان بمون چند روز دیگه بازی horizon داره میاد..اون قدرت پرو رو نشون میده..
امشب تو یکی از سایتها عکسهای بازیشو روی پرو زده بود..واقعا خارق العاده بود..
نوشته بود که قدرت پرو تو این بازی مشخص شده..
سعید داش بد منتظر این بازیم گرافیک بی همتا

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش تفاوتش کاملا محسوسه؟

بله فرق که زیاده شایدم همه جا بهترینش نباشه اما تصویر خیلی نزدیک به چیزی می شه که فیلم ساز علاقه داره شما مشاهده کنید 1 جور استاندارده بهترین بازی هم re 7 هست که با اختلاف بهترین hdr داره.

• Like

dantejon

کاربر سایت
Feb 13, 2016
56
اساتيد عزيز ... اين اواخر احساس ميكنم همه آنلاين هستن تو تاپيك و بحث ها يكم داره از موضوع تاپيك منحرف ميشه ...

اساتيد اگه امكانش هست شماره موبايلتون رو برا من پيام خصوصي كنيد تا يه گروه بزنيم تو واتس يا تلگرام. اونجا خيلي راحت تر مي تونيم از هم چيز ياد بگيريم ... البته من از شما چيز ياد ميگيرم ...همه استاد منيد ...
بسیار عالی میشه
من هم هستم دوستان گروه زدید ادد کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر