خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
بله مانیتوره خوبی هست و از حداکثر کیفیت ps4 پشتیبانی میکنه.enjoy
راجع به هرتز هم رو حالت 1080p تا60 هرتز میگیره.تو رزولوشن های پایین تر شاید تا 75هرتز هم داشته باشه.

ممنون.
الان مانیتور و تلویزیون هایی هم اومده که بالاتراز این رو هم ساپورت کنن؟

Sent from my C6603 using Tapatalk

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907

حامل خبر بسیار بدی هستم برای خیلی از دوستان سایت که sony w670 خریدن :|

متاسفانه طی تستی که روی این مدل با لپ تاپ داشتم متوجه شدم که این تلویزیون 50/60 هرتزی هستش و فقط اسکن نور پس زمینه داره و تکرار فریم نداره .

البته اینجا هم اشاره کرده بود اما من فکر کردم w650 مدل پایینتر هستش ولی همون هستش فقط سفارش آمریکا

Sony KDL-50W656A: Review

با لپ تاپ وصل کردم به تی وی و رزولیشن تصویر گذاشتم 1080p و روی 60 هرتز و همچنین 1080i و 50 هرتز و motionflow فعال کردم تست کردم ابتدا رو این پیج و تشخیص داد که 60 فریم برای 1080p و 50 فریم برای 1080i هستش و در واقع هیچ تغییر و افزایش فریم ایجاد نشده بود

http://www.testufo.com/#test=frameskipping

با برنامه potplayer و fraps یه فیلم تست کردم و motionflow فعال کردم و هیچ تغییری در فریم رخ نداد و همون 24 فریم خود فیلم موندش

لپ تاپ lenovo G500 و کابل hdmi 1.4 . روی هر دو hdmi تلویزیون تست کردم

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید

متاسفانه طی تستی که روی این مدل با لپ تاپ داشتم متوجه شدم که این تلویزیون 50/60 هرتزی هستش و فقط اسکن نور پس زمینه داره و تکرار فریم نداره .
سلام. من این تلویزیون رو ندارم .ولی یه چیزی ؟! منظورتون از تست چی هست ؟! نرم افزار یا پخش فیلم یا همچین چیزی ؟!

mgh2014

کاربر سایت
Apr 8, 2014
75
نام
محمد
سلام

سلام به همه
من از کجا بفهم تلوزیونم فول اچ دی هست یا نه؟ کابل اچ دی آم ای داره البته ال سی دی سامسونگ برای 7 سال پیش
من کیسم رو وصل کرده بودم رزلوشن کامپیوتر رو گذاشتم رو 1080 نشون می داد مشکلی نداشت یعنی تلوزیون فول اچ دی ؟

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
سلام به همه
من از کجا بفهم تلوزیونم فول اچ دی هست یا نه؟ کابل اچ دی آم ای داره البته ال سی دی سامسونگ برای 7 سال پیش
من کیسم رو وصل کرده بودم رزلوشن کامپیوتر رو گذاشتم رو 1080 نشون می داد مشکلی نداشت یعنی تلوزیون فول اچ دی ؟
اگه 1080p باشه یعنی فول اچ دی به احتمال زیاد تی وی شما 1080i هست.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

mgh2014

کاربر سایت
Apr 8, 2014
75
نام
محمد
اگه 1080p باشه یعنی فول اچ دی به احتمال زیاد تی وی شما 1080i هست.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

یعنی ps4 رو 1080 بالا می یاد ؟اگر فول اچ دی نباشه و بالا نیامد بابد چجوری ps4 رو تنظیم کنم که بالا بیاد ؟ اگر فول اچ دی نباشه کیفیتش خیلی بده ؟:-/

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سلام. من این تلویزیون رو ندارم .ولی یه چیزی ؟! منظورتون از تست چی هست ؟! نرم افزار یا پخش فیلم یا همچین چیزی ؟!

با لپ تاپ وصل کردم به تی وی و رزولیشن تصویر گذاشتم 1080p و روی 60 هرتز و همچنین 1080i و 50 هرتز و motionflow فعال کردم تست کردم ابتدا رو این پیج و تشخیص داد که 60 فریم برای 1080p و 50 فریم برای 1080i هستش و در واقع هیچ تغییر و افزایش فریم ایجاد نشده بود

Blur Busters UFO Motion Tests

با برنامه potplayer و fraps یه فیلم تست کردم و motionflow فعال کردم و هیچ تغییری در فریم رخ نداد و همون 24 فریم خود فیلم موندش

s.f.h

کاربر سایت
Jun 3, 2014
39
نام
فريد
لطف می کنید جواب بدین

عزيز شما چقدر نگرانى
بله رو ١٠٨٠ بالا مياد براى تغييرش بايد وقتى كنسول روى حالت استندباى هست دكمه پاور رو نگه داريد تا صداى بيپ بده تا كاملا خاموش شه بعد دوباره حدود ٧ ثانيه نگه داريد تا همون صدا خارج بشه بعد ميتونيد تو اين حالت رزولوشن دستگاهتون رو روى حالت دلخواه تنظيم كنيد.

- - -ویرایش - - -

اگر كيفيت تصويرتون فول اچ دى نباشه فقط كيفيت عالى رو نداريد و رزولوشن اچ دى هم واقعا خوب و راضى كنندست.

Edsel

کاربر سایت
Jun 12, 2014
59
من الان یک عکس فول اچ دی داخل فلش ریختم وتلويزيون بالا آورده این یعنی تلوزیونم فول اچ دی ؟ ممنون

دادا تلوزیون شما فول هست فقط i هست . ما یه تلوزون داشتیم فول نبود ولی 1080 میزد اون گوشه:D

بازی ـه فول ب ندرست هست مثل گرنتوریسمو بقیه رو 720 P هستن معمولا

مدل تی وی ت چیه دقیقا؟

mgh2014

کاربر سایت
Apr 8, 2014
75
نام
محمد
دادا تلوزیون شما فول هست فقط i هست . ما یه تلوزون داشتیم فول نبود ولی 1080 میزد اون گوشه:D

مدل تی وی ت چیه دقیقا؟
Samsung ولی چون برای 7 سال پیشه جعبش رو انداختم

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین

البته اینجا هم اشاره کرده بود اما من فکر کردم w650 مدل پایینتر هستش ولی همون هستش فقط سفارش آمریکا

Sony KDL-50W656A: Review

http://www.testufo.com/#test=frameskipping

سعید جان شما اینقدر راجع به تی وی و مشخصات فنیشون جستجو کردی که آخرش هنگیدی:d
اینجوری که من از نوشته های شما فهمیدم منطورتون این بوده که w670 که دوستان خریدن در واقع مدل w650 امریکا هست.خوب این اشتباس چون این دو مدل فرق دارن.w670 تو همه جا همین اسمو داره.ولی w904 برای آسیاس ولی w905 برای آمریکا.بگذریم.
اشتباه بعدی که داشتی یکی اون سایته بود که خیلی جوک بود.یکی هم طرز فیلم دیدن و برنامه فرپس.
ببین داداش فرپس فقط تعداد فریم فیلم رو نشون میده و کاری به هرتز تی وی یا مانیتور نداره.مثلا اگر فیلم 24فریمی داشته باشید و رو تی وی با موشن فلور تا 800هرتز هم بالا برده باشید! بازم 24 فریم نشون میده.در واقع فرپس خروجی سخت افزار رو نشون میده.شما اگر یه بازی نسبتا قدیمی(برای اجرای راحت و فریم دادن بالا) داشته باشی و رو w670 اجراش کنی و vsync رو هم off کنی اونوقت شاید متوجه هرتز 120 تی وی بشی.(گفتم شاید چون واقعا تشخیص دادن نرمی 60فریم و 120 فریم خیلی سخته بدلیل ساختار چشم انسان)

اون سایته رو هم گفتم جوک چون خودم هم لپتاپو وصل کردم و 60 فریم بیشتر نشون نداد رو w904:))
یه نکته دیگه اینکه حتی w650 هم 120هرتز و موشن فلور 200 داره طبق اونچیزی که تو سایت سونی زده بود!
پیشنهاد میکنم یبار دیگه لپتاتو به تی وی وصل کنی و فیلم رو پخش کنی و اینبار از رو تنظیمات موشن فلور رو روشن و خاموش کنی تا تفاوت رو احساس کنی.;)

من الان یک عکس فول اچ دی داخل فلش ریختم وتلويزيون بالا آورده این یعنی تلوزیونم فول اچ دی ؟ ممنون
دوربین مخفیه؟ :d

مدل تی وی ت چیه دقیقا؟
عزیز چرا اطلاع غلط میدی به مردم؟:|
تو این دوره که تی وی های 4k دارن جای 1080p هارو میگیرن میگی فول اچدی زیادم هست؟!
جالبه شما تابحال با ps4 و بازی هاش آشنا شدی؟!غیر از 2-3تا همه بازی هاش 1080p و 60یا30 فریم هستن.:|

- - -ویرایش - - -

ممنون.
الان مانیتور و تلویزیون هایی هم اومده که بالاتراز این رو هم ساپورت کنن؟

Sent from my C6603 using Tapatalk
بله ولی زیاد به کارتون نمیاد.مثلا مانیتور هایی هست که 120 هرتز باشن و 3d ساپورت.
یا تی وی هایی که تا 1200 هرتز موشن فلور نرم افزاری میدن.
ولی واقعیت اینه که برای ps4 یه مانیتور 60هرتزی با سایز نسبتا کوچک 24اینچی کاملا کافیه.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سعید جان شما اینقدر راجع به تی وی و مشخصات فنیشون جستجو کردی که آخرش هنگیدی

یعنی اینو که دیدم و این شرایط تجربه کردم هم من هم دوستم مونده بودیم . بدبخت دوستم مثل اینا که ورشکست شدن خشکش زده بود تا آخر که من میومدم:d

این دو مدل فرق دارن.w670 تو همه جا همین اسمو داره.ولی w904 برای آسیاس ولی w905 برای آمریکا.بگذریم.
یه نکته دیگه اینکه حتی w650 هم 120هرتز و موشن فلور 200 داره طبق اونچیزی که تو سایت سونی زده بود!

w650 , w670 من هم فکر میکردم فرق دارن با هم ولی بعدا متوجه شدم احتمالا هر دو یکی و motionflow 200 هستن

در این سایت هم در مورد w670 بحث شده که اتفاق نظر دارن 50 هرتز هستش و از مدل w800 به بالا 100 هرتزی هست

General buying advice + Sony W670A - TVs - Home theatre

در مورد رفرش ریت 120 تو سایت سونی چیزی ننوشته و فقط همین motionflow 200/240 گفته اینجور که من دیدم در مورد هیچ تی وی اطلاعات رفرش ریت نمیده

ببین داداش فرپس فقط تعداد فریم فیلم رو نشون میده و کاری به هرتز تی وی یا مانیتور نداره.مثلا اگر فیلم 24فریمی داشته باشید و رو تی وی با موشن فلور تا 800هرتز هم بالا برده باشید! بازم 24 فریم نشون میده.در واقع فرپس خروجی سخت افزار رو نشون میده

فراپس فعال کن پوت پلیر هم اجرا کن حالا کافیه پوت پلیر در حال اجرا فیلیم با موس دور صفحه بچرخونی میبینی فریم میاد بالا پس فریم فیلم نشون نمیده ! کل فریم در حال اجرا تو پوت پلیر دربرمیگره که با تکون دادن پوت پلیر زیاد میشه:d

در مورد فیلم دیدن و برنامه فراپس یه نکته رو چرا بهش دقت نکردی! این تلویزیون های جدید چیکار میکنن؟ مثلا ورودی 60 هرتز میگیرن و فریم تصویر تکرار میکنن و تحویل میدن درسته! خب وقتی موشن بلور واقعا کار بکنه باید 60 فریم تصویر کلی ویندوز من رو بکنه 120 خب برای اینکار ورودی تصویر (input) که زیاد نمیکنه که باعث بشه تصویر پوت پلیر روی 24 فریم بمونه بلکه میاد و 4 بار تصویر کلی ویندوز من که پوت پلیر هم روش هست اضافه میکنه پس پوت پلیر جزئی از ویندوز و تصویر کلی تی وی من هشتش که باید تلویزیون 4 بار تکرارش بکنه که این کار نمیکنه

شما اگر یه بازی نسبتا قدیمی(برای اجرای راحت و فریم دادن بالا) داشته باشی و رو w670 اجراش کنی و vsync رو هم off کنی اونوقت شاید متوجه هرتز 120 تی وی بشی.(گفتم شاید چون واقعا تشخیص دادن نرمی 60فریم و 120 فریم خیلی سخته بدلیل ساختار چشم انسان)

در مورد بازی بهش فکر کردم اما مشکل اینجاست که بازی روی مانیتور معمولی هم میشه بازی سبک 120 فریم گرفت و تصویر بریده میشه و خیلی سخته که تشخیص بدی همچین چیزی رو چون به هر حال عدد 120 و بالاتر هم حتی میشه تو بازی گرفت با مانیتور معمولی . با چشم هم همونجور که خودت گفتی سوتی ممکنه بدی دقیق نیست

اون سایته رو هم گفتم جوک چون خودم هم لپتاپو وصل کردم و 60 فریم بیشتر نشون نداد رو w904
پیشنهاد میکنم یبار دیگه لپتاتو به تی وی وصل کنی و فیلم رو پخش کنی و اینبار از رو تنظیمات موشن فلور رو روشن و خاموش کنی تا تفاوت رو احساس کنی.

ولی در مورد این سایت جدی ذهن منو مشغول کردی با w904 هم باز 60 بهت داد؟ چطور میشه!
مرورگر کروم و فایرفاکس 24 به بالا کارت گرافیک با ساپورت hdmi 1.4 داشتی؟

خب همون دیگه اینجوری اصلا احساس روون شدن نکردم که شک کردم رفتم تو کار تست

==================================================

ببینم چطور میشه باز میتونم برم خونشون برای تست های تکمیلی:d ولی دیگه این تی وی به کسی معرفی نمیکنم با این اتفاقاتی که افتاد! و تی وی غیر سه بعدی اصلا سمتش نمیرم که مطمئن باشم حداقل دیگه فکر کردم بهترین چیزایی که به ذهنم رسید تست زدم;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر