خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,195
بچه ها توی سایز 55 اینچ ، تو رنج قیمت 17 الی 20 میل ، بهتر از q70R هست ؟ برای ps5 و یکم فیلم و فیفا :D
رقیبش x950g هستش که تفاوت های کمی باهم دارن.پس q70r با قیمت پایینتر ارزش خرید بیشتری داره

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سونی ها که اندروید هستن تو امکانات هوشمند و اپ باید یه سرو گردن بالاتر باشن چرا میگین امکانات هوشمند کمتری دارن؟
آندرویید تی وی تا قبل نسخه 8 چیزی جر اعصاب خوردی نبود متاسفانه بسیار عملکرد تلویزیون و برنامه ها کند بود ( البته ربط به پردازنده تلویزیون هم داشت اما کلا مشکلات خود آندرویید 8 به پایین کم نبود ) اما از آندرویید 8 واقعا همه چی متحول شد و در آندرویید 9 به بلوغ کامل رسید بطوری که وقتی با آندرویید تلویزیونی مثل x950 کار میکنید انگار دارید با گوشی نوت 9 با آخرین ورژن آندروییدش کار میکنید به همان روونی و بدون هیچ باگی
البته آندرویید تی وی با آندرویید روی گوشی فرق داره اما بسیاری از برنامه های آندرویید اصلی براش بهینه شده و عملا شما بیش از 90 درصد برنامه هایی که بخواین در دسترس شما هست حتی گیم های سنگین که در مقایسه با سیستم عامل های سامسونگ و الجی قابل مقایسه نیست

قطعا بین سیستم عامل های تلویزیون با اختلاف در رده اول قرار میگیره

نکات منفی تلویزیون های نسل اخیر سونی هم از نظر خودم بگم که اگر نکات فنی رو کنار بزاریم بزرگترین نکته منفی تلویزیون های سونی متاسفانه کنترل هاش هست که هوشمند نشده و همچنان با کنترل بزرگ با تعداد زیادی دکمه سرکار دارید که میشد مثل کنترل الجی و سامسونگ بسیاری از دکمه ها توی چند دکمه خلاصه بشه و دارای کنترل هوشمند بشه
نکته منفی بعدی هم طراحی پایه های مدل های جدید هست که اگر بخواید روی میز بزارید میز شما باید از عرض تلویزیونتون بزرگتر باشه و این یعنی فضای زیادی رو اشغال میکنه و احتمالا باید همراه تلویزیون یک میز تلویزیون جدید هم تهیه کنید ( متاسفانه من به این نکته قبل خرید توجه نکرده بودم و مجبور به تهیه میز شدم که خودش هزینه کمی نبود ~X()

آخرین ویرایش:

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
سلام دوستان LG C9 قیمت گرفتم از سلام بابا گفت جلو در با دو سال گارانتی تحویل میدم 27 تومن به نظرتون ارزش داره؟ بچه ها همین رو دلار 19 تومن گرفتن 24 تومن چرا اینقدر رفته بالا به نظرتون بگیرم یا صبر کنم؟
پ ن 1.جالبه ممتاز کالا دیروز گذاشته بود 24600 الان کرده 26 تومن..
یعنی از دیروز که من تصمیم گرفتم 1و نیم رفت روش
پ.ن 2.دیگه گفتم بیاره فقط راه تست کارکردش و اینا چیه از این دوستایی که تازه تهیه کردن میگن چجوری تست کردن؟

آخرین ویرایش:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,195
سلام دوستان LG C9 قیمت گرفتم از سلام بابا گفت جلو در با دو سال گارانتی تحویل میدم 27 تومن به نظرتون ارزش داره؟ بچه ها همین رو دلار 19 تومن گرفتن 24 تومن چرا اینقدر رفته بالا به نظرتون بگیرم یا صبر کنم؟
پ ن 1.جالبه ممتاز کالا دیروز گذاشته بود 24600 الان کرده 26 تومن..
یعنی از دیروز که من تصمیم گرفتم 1و نیم رفت روش
پ.ن 2.دیگه گفتم بیاره فقط راه تست کارکردش و اینا چیه از این دوستایی که تازه تهیه کردن میگن چجوری تست کردن؟
مبارک باشه.بهترین تلویزیون حال حاضر رو انتخاب کردید
چند تا رنگ اصلی رو انتخاب کن با painter رزولوشن هم 4k بزار برای تست پیکس سوخته
همه در گاههای hdmi. و USB رو چک کن
از لحاظ ضربه پشت و جلوی دستگاه رو چک کن
یک فیلم 4k و hdr هم در آخر باهاش چک کن

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
مبارک باشه.بهترین تلویزیون حال حاضر رو انتخاب کردید
چند تا رنگ اصلی رو انتخاب کن با painter رزولوشن هم 4k بزار برای تست پیکس سوخته
همه در گاههای hdmi. و USB رو چک کن
از لحاظ ضربه پشت و جلوی دستگاه رو چک کن
یک فیلم 4k و hdr هم در آخر باهاش چک کن
ممنون دیگه شما تجربه اشو داشتی مطمین شدم کیفیتش خوبه گرفتم یه مقایسه کردم فکر کنم بهترین انتخاب بود برای اتاق اونم همیشه تاریک .
فقط راهی داره بفهمم چقدر روشن بوده تا الان عمر کارکرد بفهمم؟

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,195
ممنون دیگه شما تجربه اشو داشتی مطمین شدم کیفیتش خوبه گرفتم یه مقایسه کردم فکر کنم بهترین انتخاب بود برای اتاق اونم همیشه تاریک .
فقط راهی داره بفهمم چقدر روشن بوده تا الان عمر کارکرد بفهمم؟
تب general برو بعد روی مدل تلویزیون کلیک کن زده

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان بعضی دوستانی که تو سایت هستن تو خصوصی در مورد تظیمات hdr تیویشون سوالایی کردن . گفتم اینجا هم بگم شاید بدرد کسانی خوردش لازم دونستم تنظیمات مربوط به محتوای hdr رو برای مدل های بالا رده سونی و سامسونگ بگم تا خیلیا شاید ندونن این تنظیمات رو انجام بدن. در مورد اولد ها چون من به غیر B7 مدل دیگه ای رو از نزدیک ندیدم و تجربه ای نداشتم نظر خاصی ندارم . اینجا دوستانی هستن که اولدها رو داشتن بهتر میتونن کمک کنن برای تنظیمات.

برای سری 9 سونی بهترین تنظیمات hdr :
(سری 8 و 7 رو امتحان نکردم . کسانی که دارن یک امتحان کنن)

حالت انتخاب (custom). نور زمینه : حداکثر _ کنتراست : 90 _ رنگ:55 تا 60 _ وضوح 50 _ adv contrast enhancer: کم یا متوسط یا زیاد( خودم کم میزارم چون دورترین نقاط تصویر هم جزییات مشخصه) _auto local dimmin:زیاد_ xtend : زیاد. رنگ هم گرم یا استاندارد بزارید(ترجیحا گرم) و بقیه گزینه ها پیش فرض انتخابی خودش باش به غیر یک چیز دیگه که اصل کاریه که الان میگم. بعضیها با خودشون بگن چرا بعضی فیلمها یا بازیها وقتی hdr فعال هست چرا انقدر تاریک هست محتوا. این همه از سایتا پیک برایتنس این تیویها امتیاز بالایی گرفتن ولی باز تاریک هست. در حالت hdr زمانی که تنظیمات تیوی رو کاستوم یا همون انتخاب هست و محتوا بیش از حد تاریک هست شما باید گزینه live color رو حتما روی high بزارید ( تو حالت hdr به هیچ عنوان رنگ ها مصنوعی نمیشن.تو حالت sdr باعث اشباع رنگ میشه. البته برای کسایی که رنگ های اشباع رو دوست دارن میتونن تو اون حالت هم فعال کنن)
یک چیزی دیگه هم بگم تو بقیه حالت های تصویر ( یه غیر استاندارد و انتخاب) لایو کالر خاموش و کم و زیادش تاثیر خاصی رو روشنایی محتوا نداره. برای کسایی که میخوان تصاویر hdr ببینن بهترین حالت همون حالت انتخاب هست. تو تصاویر sdr گزینه لایو کالر رو خاموش بزارید و همینطور گزینه contrast enhancer . نور زمینه هم 35 کفایت میکنه تو محیطی که نه زیاد روشن باش نه تاریک. یا اگه تو این حالت از این تنظیمات خوشتون نیومد تنظیمات پیش فرض کارخونه رو بزارید.

برای hdr سامسونگ مدل های کیولد

تمام گزینه ها به صورت پیش فرض باش به غیر این که نور زمینه تا اخر باش. auto local dimming حداکثر باش و enhancer contrast هم حداکثر. رنگ هم گرم یا استاندارد باش. وضوح هم تو تلویزیون های سامسونگ خیلیا از صفر تا 50 یک گزینه رو انتخاب میکنن .سلیقه ای هست

در اخر بگم شاید کسی از این تنظیمات خوشش نیاد که کاملا طبیعی هست چون سلیقه ای هست

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان بعضی دوستانی که تو سایت هستن تو خصوصی در مورد تظیمات hdr تیویشون سوالایی کردن . گفتم اینجا هم بگم شاید بدرد کسانی خوردش لازم دونستم تنظیمات مربوط به محتوای hdr رو برای مدل های بالا رده سونی و سامسونگ بگم تا خیلیا شاید ندونن این تنظیمات رو انجام بدن. در مورد اولد ها چون من به غیر B7 مدل دیگه ای رو از نزدیک ندیدم و تجربه ای نداشتم نظر خاصی ندارم . اینجا دوستانی هستن که اولدها رو داشتن بهتر میتونن کمک کنن برای تنظیمات.

برای سری 9 سونی بهترین تنظیمات hdr :
(سری 8 و 7 رو امتحان نکردم . کسانی که دارن یک امتحان کنن)

حالت انتخاب (custom). نور زمینه : حداکثر کنتراست : 90 رنگ:55 تا 60 وضوح 50 adv contrast enhancer: متوسط یا زیاد auto local dimmin:زیاد xtend : زیاد. رنگ هم گرم یا استاندارد بزارید و بقیه گزینه ها پیش فرض انتخابی خودش باش به غیر یک چیز دیگه که اصل کاریه که الان میگم. بعضیها با خودشون بگن چرا بعضی فیلمها یا بازیها وقتی hdr فعال هست چرا انقدر تاریک هست محتوا. این همه از سایتا پیک برایتنس این تیویها امتیاز بالایی گرفتن ولی باز تاریک هست. در حالت hdr زمانی که تنظیمات تیوی رو کاستوم یا همون انتخاب هست شما باید گزینه live color رو حتما روی high بزارید ( تو حالت hdr به هیچ عنوان رنگ ها مصنوعی نمیشن.تو حالت sdr باعث اشباع رنگ میشه. البته برای کسایی که رنگ های اشباع رو دوست دارن میتونن تو اون حالت هم فعال کنن)
یک چیزی دیگه هم بگم تو بقیه حالت های تصویر ( یه غیر استاندارد و انتخاب) لایو کالر خاموش و کم و زیادش تاثیر خاصی رو روشنایی محتوا نداره. برای کسایی که میخوان تصاویر hdr ببینن بهترین حالت همون حالت انتخاب هست. تو تصاویر sdr گزینه لایو کالر رو خاموش بزارید و همینطور گزینه contrast enhancer . نور زمینه هم 35 کفایت میکنه تو محیطی که نه زیاد روشن باش نه تاریک. یا اگه تو این حالت از این تنظیمات خوشتون نیومد تنظیمات پیش فرض کارخونه رو بزارید.

برای hdr سامسونگ مدل های کیولد

تمام گزینه ها به صورت پیش فرض باش به غیر این که نور زمینه تا اخر باش. auto local dimming حداکثر باش و dynamic contrast هم حداکثر. رنگ هم گرم یا استاندارد باش. وضوح هم تو تلویزیون های سامسونگ خیلیا از صفر تا 50 یک گزینه رو انتخاب میکنن .سلیقه ای هست

در اخر بگم شاید کسی از این تنظیمات خوشش نیاد که کاملا طبیعی هست چون سلیقه ای هست
خدمت شما عرض کنم شما وقتی در حالت گیم مود میزارید و محتوای HDR رو فعال میکنید رنگ ها از حالت اشباع خارج میشه و نور بک لایت شما کاهش پیدا میکنه و ... دلیل این مسئله اینه که تمام سیستم هایی که جهت بهبود رنگ و روشنایی و .. هستن خاموش میشن تا شما بتونید به کمترین میزان اینپوت لگ برسید و موشن شما هم بهتر عمل کنه ... چون برای گیمرها مخصوصا در بازی های آنلاین این دو مورد اولویت داره

شما وقتی این تنظیمات رو مجدد فعال کنی یا تغییر بدی در اصل باعث میشی اون دو موردی که گفتم به حالت معمولی برگرده و از حالت گیم مود خارج میشه وگرنه قطعا خود سازنده ها هم میتونستن این تنظیمات رو اعمال کنن
دلیل اینکه من میگم موافق اینکه تنظیمات کارخانه خارج کنید اینه که تلویزیون های نسل جدید هوشمند هستن و خودشون بهترین حالت رو بر اساس ورودی مورد نظر انتخاب میکنن

• Like
Reactions: Jack cooper

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
خدمت شما عرض کنم شما وقتی در حالت گیم مود میزارید و محتوای HDR رو فعال میکنید رنگ ها از حالت اشباع خارج میشه و نور بک لایت شما کاهش پیدا میکنه و ... دلیل این مسئله اینه که تمام سیستم هایی که جهت بهبود رنگ و روشنایی و .. هستن خاموش میشن تا شما بتونید به کمترین میزان اینپوت لگ برسید و موشن شما هم بهتر عمل کنه ... چون برای گیمرها مخصوصا در بازی های آنلاین این دو مورد اولویت داره

شما وقتی این تنظیمات رو مجدد فعال کنی یا تغییر بدی در اصل باعث میشی اون دو موردی که گفتم به حالت معمولی برگرده و از حالت گیم مود خارج میشه وگرنه قطعا خود سازنده ها هم میتونستن این تنظیمات رو اعمال کنن
دلیل اینکه من میگم موافق اینکه تنظیمات کارخانه خارج کنید اینه که تلویزیون های نسل جدید هوشمند هستن و خودشون بهترین حالت رو بر اساس ورودی مورد نظر انتخاب میکنن
این تنظیمات برای حالت کاستوم هست. برای بازی کردن هم یا باید حالات گیم مود برید یا حالت معمولی یا استاندارد میخواد باش یا کاستوم. تو حالت گیم مود هم اکثر بازیها همچنان برایتنس پایین(روشنایی که تو جزییات تاثیر داره نه روشنایی کم معمولی) دارن تو حالت hdr. خیلیا شاید نتونن کنار بیان. از نظر اینپوت لگ هم من هم تو حالت گیم مود بازی کردم هم حالت انتخاب. فرق انچنانی ندارن که بشه قید برایتنس بالای حالت hdr رو زد. پس کلا حالت کاستوم هم میشه برای بازی کردن بهش فکر کرد مخصوصا که hdr به مراتب بهتری هم داره هم از نظر دقت رنگ هم روشنایی. خود دوستانی که دارن که خیلیا تو همین فروم هستن. میتونن خودشون مقایسه کنن حالت گیم مود رو با حالت کاستوم تو گیم ها. با توجه به اینپوت لگ و روشنایی و رنگ. تصمیم بگیرن کدوم حالت مناسبتره

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
تمام گزینه ها به صورت پیش فرض باش به غیر این که نور زمینه تا اخر باش. auto local dimming حداکثر باش و dynamic contrast هم حداکثر. رنگ هم گرم یا استاندارد باش. وضوح هم تو تلویزیون های سامسونگ خیلیا از صفر تا 50 یک گزینه رو انتخاب میکنن .سلیقه ای هست
داینامیک کنتراست تا جایی من میدونم جزئیات بخش های تاریک رو تاریک تر میکنه و بخش های روشنم روشن تر که باعث میشه تصویر بیشتر به چشم بیاد، اما با اینکار عملا جزئیات بخشای تاریک وروشن تا حدی از بین میره که جالب اینجاست یکی از اهداف اصلی HDR همین نمایش جزئیات بیشتر از بخشای خیلی تاریک و روشنه نه اینکه تصویر pop بشه.
در مورد تاریک بودن فیلمای HDR نسبت به SDR هم مسئله ای که وجود داره اینه که توی فرمت فیلمای SDR ما این اختیارو داشتیم که به فراخور روشنایی نمایشگرمون فیلم رو هم با روشنایی بیشتری ببینیم اما توی استاندارد st2084 که برای HDR استفاده میشه اینطور نیست و هر قسمت روشنایی مشخص خودشو داره که به جز "های لایت ها" همه توی همون رنج 100-200 nits هستن که باعث میشن تصویر معمولا تاریک تر از SDR به نظر بیاد که راهکار اساسی اینه که همیشه HDR رو باید توی نور محیطی کم تماشا کنید.

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
داینامیک کنتراست تا جایی من میدونم جزئیات بخش های تاریک رو تاریک تر میکنه و بخش های روشنم روشن تر که باعث میشه تصویر بیشتر به چشم بیاد، اما با اینکار عملا جزئیات بخشای تاریک وروشن تا حدی از بین میره که جالب اینجاست یکی از اهداف اصلی HDR همین نمایش جزئیات بیشتر از بخشای خیلی تاریک و روشنه نه اینکه تصویر pop بشه.
در مورد تاریک بودن فیلمای HDR نسبت به SDR هم مسئله ای که وجود داره اینه که توی فرمت فیلمای SDR ما این اختیارو داشتیم که به فراخور روشنایی نمایشگرمون فیلم رو هم با روشنایی بیشتری ببینیم اما توی استاندارد st2084 که برای HDR استفاده میشه اینطور نیست و هر قسمت روشنایی مشخص خودشو داره که به جز "های لایت ها" همه توی همون رنج 100-200 nits هستن که باعث میشن تصویر معمولا تاریک تر از SDR به نظر بیاد که راهکار اساسی اینه که همیشه HDR رو باید توی نور محیطی کم تماشا کنید.
دوست عزیز تو فرمت sdr دقیقا چیزی هست که گفتی با روشن کردن کنتراست داینامیک باعث پاپ شدن میشه. ولی تو حالت hdr قضیه به کل فرق داره. در ضمن به خود تلویزیون هم بستگی داره. الان رو اون مدلایی که من گفتم خودم از نزدیک تست کردم و دیدم. و حتی خود سایت rting هم گفته در صورت dim بودن تصاویر hdr. گزینه کنتراست داینامیک یا enhancer فعال باش و تو maximum ترین حالت ممکنه باش. ممکنه خیلی از hdr contents برایتنس خوبی داشته باشن و اصلا تصاویر dim نباش مثل مستند earth planet 2 و یا مستندای با کیفیت دیگه. ولی تو خیلی از فیلمها و بازیهای دیگه تصاویر بیش از حد dim هست. اون جا باید افزایش دهنده کنتراست یا گاما رو فعال کرد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: nihilnigritude

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
دوست عزیز تو فرمت sdr دقیقا چیزی هست که گفتی با روشن کردن کنتراست داینامیک باعث پاپ شدن میشه. ولی تو حالت hdr قضیه به کل فرق داره. در ضمن به خود تلویزیون هم بستگی داره. الان رو اون مدلایی که من گفتم خودم از نزدیک تست کردم و دیدم. و حتی خود سایت rting هم گفته در صورت dim بودن تصاویر hdr. گزینه کنتراست داینامیک یا enhancer فعال باش و تو maximum ترین حالت ممکنه باش
خب اگه اینطوری باشه که خیلی عجیبه! اصولا تنظیمات قابل دستکاری TV هر مزیتی ایجاد میکنن معمولا یه جارو هم خراب میکنن و الا اگه همش مزیت باشه دیگه دلیلی نداره اصلا شما بتونی خاموش یا روشنش کنی به صورت پیشفرض و غیرقابل تغییر روشن میذارنش دیگه.
اونی که Rtings هم گفته پیشنهاده دیگه، برای TV های رده پایینم این پیشنهادو داده.

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
خب اگه اینطوری باشه که خیلی عجیبه! اصولا تنظیمات قابل دستکاری TV هر مزیتی ایجاد میکنن معمولا یه جارو هم خراب میکنن و الا اگه همش مزیت باشه دیگه دلیلی نداره اصلا شما بتونی خاموش یا روشنش کنی به صورت پیشفرض و غیرقابل تغییر روشن میذارنش دیگه.
اونی که Rtings هم گفته پیشنهاده دیگه، برای TV های رده پایینم پیشنهاد داده.
اینم به طور مثال نظر سایت rting راجب q70 r

How to Make HDR Brighter

EOTF Samsung Q70R Brighter HDR

If you find HDR content too dim, increase the Brightness to '+5' , and set Contrast Enhancer to 'High'. This produces a noticeably brighter picture in HDR as you can see on the EOTF plot.

برای مثلا 950 g سونی هم اینو گفته

If you find HDR content too dim, increase the contrast and gamma, and set adv. contrast enhancer to 'High.'

در کل فرق هست بین روشنایی که کم هست با روشنایی که با کم بودنش خیلی از جزییات توش دیده نشه یا به اصلاح تصویر خیلی dim هست. امیدوارم منظورم رو متوجه بشی چی میگم. هر جور زور زدم نتونستم بهتر بگم

در کل دوستانی که دارن امتحان کنن

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
اینم به طور مثال نظر سایت rting

How to Make HDR Brighter

EOTF Samsung Q70R Brighter HDR

If you find HDR content too dim, increase the Brightness to '+5' , and set Contrast Enhancer to 'High'. This produces a noticeably brighter picture in HDR as you can see on the EOTF plot.

برای مثلا 950 g سونی هم اینو گفته

If you find HDR content too dim, increase the contrast and gamma, and set adv. contrast enhancer to 'High.'

در کل فرق هست بین روشنایی که کم هست با روشنایی که با کم بودنش خیلی از جزییات توش دیده نشه یا به اصلاح تصویر خیلی dim هست. امیدوارم منظورم رو متوجه بشی چی میگم. هر جور زور زدم نتونستم بهتر بگم

بله متوجه میشم چی میگید اما شما متوجه نشدید بنده چی گفتم
عرض کردم محتواهای HDR روشنایی مشخصی دارن شما با این تنظیمات بدون خراب کردن یه جاهای دیگه ای از تصویر عملا نمیتونی تصویر رو روشن تر کنی.
خود من همون Brightness رو توی فیلم HDR زیاد کردم بله تصویر پر نور شد اما یه بخشایی از ابرای آسمون کاملا سفید شد (به اصطلاح میگن Clipping)
حتما خودت روی هم همین کلیپای تبلیغاتی HDR این موضوع رو تست کن و یه صحنه ای رو تست بزن که هم سایه داره و هم نور خورشید تا متوجه این موضوع بشی
من لپ کلامم اینه که به جای این دستکاری ها، محتوای HDR رو باید توی محیط تاریک ببینید تا بهترین تجربه رو داشته باشید حتی اگه TV تون 5000 نیته چون بازم عمده بخشای یه تصویر HDR روشنای حداکثریش توی محدوده 100 تا 200 هست.

پ.ن: در ضمن توی نموداری هم خودتون گذاشتید به وضوح میبنید که منحنی سفید با خط استاندارد زرد فاصله پیدا کرده و زودتر هم افقی شده یعنی نقاطی با روشنایی کمتر از حداکثر روشنایی TV هم سفید مطلق نمایش داده میشن که میشه همون Clipping که گفتم و در مجموع با اینکار تصویر یه جاهاییش خراب شده.

آخرین ویرایش:

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
بله متوجه میشم چی میگید اما شما متوجه نشدید بنده چی گفتم
عرض کردم محتواهای HDR روشنایی مشخصی دارن شما با این تنظیمات بدون خراب کردن یه جاهای دیگه ای از تصویر عملا نمیتونی تصویر رو روشن تر کنی.
خود من همون Brightness رو توی فیلم HDR زیاد کردم بله تصویر پر نور شد اما یه بخشایی از ابرای آسمون کاملا سفید شد (به اصطلاح میگن Clipping)
حتما خودت روی هم همین کلیپای تبلیغاتی HDR این موضوع رو تست کن و یه صحنه ای رو تست که هم سایه داره و هم نور خورشید.
من لپ کلامم اینه که به جای این دستکاری ها، محتوای HDR رو باید توی محیط تاریک ببینید تا بهترین تجربه رو داشته باشید حتی اگه TV تون 5000 نیته چون بازم عمده بخشای یه تصویر HDR روشناییش توی محدوده 100 تا 200 هست.
بله اینو که قبول دارم کلا برای محیطای تاریک بیشتر مناسبه ولی خوب خیلی وقتا تو محیط روشن ادم فیلم میبینه یا بازی میکنه . من بیشتر برای فیلمها یا بازیهایی گفتم که بیش از حد دیگه تاریک هستن یعنی بعضی از جزییات توشون دیده نمیشه. حتی برای محیطای تاریک هم خیلی کم نورن.

• Like
Reactions: Sir Daniel

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر