خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
نمیدونم الان چندتا مطلب خوندم نوشته بود عمر tv رو خیلی کم نمیکنه فقط استفاده از حداقل بک لایت به عمر استاندارد tv که 60000 ساعته اضافه میکنه
بعد با این تفاسیر خرید مانیتور بهتر نیست؟ من یه مانیتور full hd دارم 10 ساله آخ نگفته
پنل TN هست؟
اگر آره خیلی دیر خراب میشن یا کلا نمیشن

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• Like
Reactions: Jack cooper

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
نمیدونم الان چندتا مطلب خوندم نوشته بود عمر tv رو خیلی کم نمیکنه فقط استفاده از حداقل بک لایت به عمر استاندارد tv که 60000 ساعته اضافه میکنه
بعد با این تفاسیر خرید مانیتور بهتر نیست؟ من یه مانیتور full hd دارم 10 ساله آخ نگفته
مانیتور برای بازی های آنلاین خوبه..بازی میخوای پر رنگو لعاب با شفافیت و کنتراست بالا و لذت بردن از تصاویر بزرگ فقط tv

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
سونی از پورت HDMI 2.1 تو مدل های ۲۰۲۰ تا اونجایی که من خبر دارم استفاده نکرده و به همین دلیل خریدشون برای ما گیمر و خصوصا برای نسل بعد خیلی مناسب نیست.
مگه این پورت برای اجرای 4k روی بیشتر از 60 فریم کاربرد نداره؟

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
اون تنها یکی از قابلیت هاست.
eARC برای صدا
ALLM و VRR برای کاهش لگ (یکی از مهم ترین دلایل خرید)
Dynamic HDR

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,144
نام
حمید
مانیتور برای بازی های آنلاین خوبه..بازی میخوای پر رنگو لعاب با شفافیت و کنتراست بالا و لذت بردن از تصاویر بزرگ فقط tv
ممنون که جواب میدید راستش چون سرکار میرم وقت آنلاین بازی کردن ندارم واسه نسل بعد میخواستم یه q70 بگیرم که بعد تحقیق دیدم نوردهیش توی hdr عالی نیست و منصرف شدم از اون طرفم شما میگی توی tv بک لایت آسیب میبینه میترسم tv بخرم .مانیتور هم که توی بازار ایران نیست واقعا موندم چیکار کنم
یه سوال : تلویزیون من گزینه ای تحت عنوان backlight نداره فقط یه گاما داره که نور رو کم و زیاد میکنه این همونه ؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
آره پنلش tn ولی برای بازی های جدید واقعا کم میاره انگار آب پاشیدی رو رنگا از بس کم رنگن
کلا پنل TN فقط بدرد بازی آنلاین میخوره
تو کیفیت جلو پنل های دیگه اصلا خوب نیست

• Like
Reactions: saeed_sg

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
ممنون که جواب میدید راستش چون سرکار میرم وقت آنلاین بازی کردن ندارم واسه نسل بعد میخواستم یه q70 بگیرم که بعد تحقیق دیدم نوردهیش توی hdr عالی نیست و منصرف شدم از اون طرفم شما میگی توی tv بک لایت آسیب میبینه میترسم tv بخرم .مانیتور هم که توی بازار ایران نیست واقعا موندم چیکار کنم
یه سوال : تلویزیون من گزینه ای تحت عنوان backlight نداره فقط یه گاما داره که نور رو کم و زیاد میکنه این همونه ؟
نه گاما نیست :D....تو tv های مختلف اسم ها ممکنه متفاوت باشه..تو سامسونگ BackLite

• Like
Reactions: ezio252

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
بازی 4k با فریم بالای 60 نه حالا حالا ها ساخته خواهد شد نه استفاده ای داره هنوز بحث هست و همه امیدوار هستن به 60 فریم لااقل برسه اونم توی بعضی بازی ها
این قابلیت ها همه اش حالت تبلیغاتی داره و استفاده ای نداره و انتخاب بخاطر داشتن همچین قابلیتی اشتباه هست

ببین من وقتی تلویزیون قبلیم سوخت هرجا می بردم میگفتم این برای چی سوخته بکلایتهاش ، میگفتن با بالاترین نور کار کردی زیاد داغ کرده سوخته..همچنین توجه داشته باشین با بااترین نور وقتی کار میکنی عمر بکلایتها نورشون بعد از مدتی کمتر میشه و دیگه مثل روزای اول قدرت نوردهی نداره.
من تقریبا 2 سال پیش QLED Q7F سامسونگ رو خریدم..اوموقع فروشنده میگفت این تلویزیونهای پشت ویترینمون میبینی همشون بعد از چند ماه کمپانی میاد میبره یدوه نو میاره..گفتم چرا؟ گفت اینارو چون با بالاترین نور میزاریم و شبو روز روشنه ، بعد از مدتی نورش کم میشه و اون شفافیت روزای اول رو نداره.
من خودم بازیهای انلاین رو میزام رو 9 از 20..بازی های پرگرافیک مثل TLOU میزارم رو 16 از 20...که میدونم زیاده ولی این بازی باید اینجوری بازی کرد تا بفهمیم خدای گرافیک یعنی چی.. بعد از 7 سال صبر ارزشش رو داره.
شما اصلا دلیلی نداره تلویزیون رو از حالت دیفابت یا پیش فرض خارج کنید مخصوصا در اوایل خرید که تلویزیون می خواد کالیبره بشه
همیشه حالت پیش فرض بهترین تصویر رو در مجموع به شما میده شما نور رو زیاد کنی کنتراست و عمق رنگ مشکی و ... بهم میریزه نور رو کم کنی هم که دیگه لازم نیست بگم ...

سلام
بچه ها بین q70r و x9500g کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
و اینکه تفاوت این دوتا تلویزیون با تلویزیون فعلی خودم LG uh850v در چیه؟
درود
تلویزیون های سامسونگ در ابتدا که ببینید کیفیت تصویر به شدت جذبتون میکنه رنگ های سامسونگ از نظر من حالت آب رنگی داره و پر ذرق و برق تر و چش نواز تره اما برای کوتاه مدت اگر قرار باشه 5 ساعت مدام باهاش فیلم و سریال ببینید ترجیح میدید رنگ ها ملایم تر باشه
(( البته میدونم تنظیم میشه اما من حالت پیش فرض رو دارم میگم )

تلویزیون سونی از قدیم رنگ ها نچرال تر و طبیعی تر بوده در ابتدا که میبینید مثل مدل های هم تراز سامسونگش شما مجذوب رنگ ها نمیشید ولی بجاش 10 ساعت هم تلویزیون ببینید چشمتون خسته نمیشه

حالا بحث اینکه در مقایسه این دو مدل خرابی سونی کمتره - سیستم عامل آندروییدش واقعا بهتره - ساپورت نرم افزاری بسیار بهتری داره - کنتراستش و دقت رنگش بهتره - روشناییش بیشتره - عملکرد HDR بهتری داره - اگر روزی بخواید بفرویشید فروشش بهتره و افت قیمتش کمتره - امکانات صوتی جدیدتر و بهتری داره - و روی کنسول بازی سونی هم قطعا هماهنگ تر عمل میکنه ( چون هر دو رو یک کمپانی تولید کرده )
اما سامسونگ توی خواندن هارد دیسک و زیر نویس فارسی بهتر عمل میکنه و قیمت کمتری هم داره - موشن هم بعضی ها اینجا گفتن ایراد داره بعضی ها گفتن نداره این به میزان حساسیت شما بستگی داره...اتصال گوشی به تلویزیون هم راحت تر انجام میشه

در آخر بگم داریم دو غول رو بررسی میکنیم و در آخر هر کدوم رو بخرید ضرر نکردید

خب وقتی بازی hdr باشه برای گرفتن بهترین کیفیت مجبوری بذاری روی بیشترین بک لایت وگرنه همون sdr بازی میکنی دیگه
بعد 3ساعت مدت زمان طولانی محسوب میشه ؟
شما باید تلویزیون بالارده تهیه کنید تا بتونید از محتوای HDR لذت ببرید
امکان نداره با یک تلویزیون پایین رده یا حتی میان رده با تنظیمات نور و ... اون نتیجه رو بگیرید
در واقع شما با دستکاری کردن تنظیمات یک قسمت مشکل رو درست میکنید ولی بقیه قسمت ها رو خراب میکنید که در پست های قبلی اشاره کردم
تنظیمات پیش فرض بهترین حالتی بوده که کارخونه تونسته با این محصول بهش برسه
بنظرم شما همون SDR رو بازی کنید لذتش خیلی بیشتره تا HDR
من این رو دقیقا روی X8500E سونی تجربه کردم

mojt9090

کاربر سایت
Sep 19, 2019
69
درود
تلویزیون های سامسونگ در ایتدا که ببینید کیفیت تصویر به شدت جذبتون میکنه رنگ های سامسونگ از نظر من حالت آب رنگی داره و پر ذرق و برق تر و چش نواز تره اما برای کوتاه مدت اگر قرار باشه 5 ساعت مدام باهاش فیلم و سریال ببینید ترجیح میدید رنگ ها ملایم تر باشه
(( البته میدونم تنظیم میشه اما من حالت پیش فرض رو دارم میگم )

تلویزیون سونی از قدیم رنگ ها نچرال تر و طبیعی تر بوده در ابتدا که میبینید مثل مدل های هم تراز سامسونگش شما مجذوب رنگ ها نمیشید ولی بجاش 10 ساعت هم تلویزیون ببینید چشمتون خسته نمیشه

حالا بحث اینکه در مقایسه این دو مدل خرابی سونی کمتره - سیستم عامل آندروییدش واقعا بهتره - ساپورت نرم افزاری بسیار بهتری داره - کنتراستش و دقت رنگش بهتره - روشناییش بیشتره - عملکرد HDR بهتری داره - اگر روزی بخواید بفرویشید فروشش بهتره و افت قیمتش کمتره - امکانات صوتی جدیدتر و بهتری داره - و روی کنسول بازی سونی هم قطعا هماهنگ تر عمل میکنه ( چون هر دو رو یک کمپانی تولید کرده )
اما سامسونگ توی خواندن هارد دیسک و زیر نویس فارسی بهتر عمل میکنه و قیمت کمتری هم داره - موشن هم بعضی ها اینجا گفتن ایراد داره بعضی ها گفتن نداره این به میزان حساسیت شما بستگی داره

در آخر بگم داریم دو غول رو بررسی میکنیم و در آخر هر کدوم رو بخرید ضرر نکردید

سلام
خیلی جالبه فکر میکردم خودم اینطوری هستم . بعضی وقت ها خونه آشنا و دوست هستم خداشاهده مدت زیادی به فیلم و تلویزیون خیره می شوم
رنگ های با غلظت زیاد و جیغ برخی تلویزیون ها به طوری که جزئیات رو هم نابود می کنن . زیاد رغبتی به دیدن پیدا نمیکنم و چشم هایم زود خسته می شوند.
در صورتی که آخر هفته ها از ساعت 10 شب تا حدود های 3.5 به طور مداوم روی تلویزیون سونی فیلم میبینم و اصلا چشمم خسته نمیشه . و در تایید صحبتتون
به خاطر رنگ های طبیعی هست و یک سری چیز هایی که خودم نمیدونم دلیلش چی هست که چشم خسته نمیشه در تلویزیون های سونی .

............

البته تلویزیون های سونی بی مشکل نیستند .و هیچ چیزی همیشه 100 درصد کامل نیست !

تلویزیون های سونی سه مورد ایراد همیشه دارند :

1- امکانات هوشمند کمتری نسبت به برند های دیگر دارند (مخصوصاً در مقایسه با برند سامسونگ و ال جی)
2- صدای تلویزیون های سونی همیشه متوسط هست (با سینمای خانگی یا جدیداً ساند بار قابل حل هست)
3- همیشه در پخش از روی USB با زیرنویس مشکل دارند (که البته با آمدن سیستم عامل اندروید و نسل جدید تلویزیون های سونی تقریبا حل شده است)

• Like
Reactions: Jack cooper

mojt9090

کاربر سایت
Sep 19, 2019
69
سونی ها که اندروید هستن تو امکانات هوشمند و اپ باید یه سرو گردن بالاتر باشن چرا میگین امکانات هوشمند کمتری دارن؟

سلام

اندروید واقعا خیلی کاربری تلویزیون رو بالا میبرد .منظورم قبل از اومدن اندروید بود .

الان که اندروید اومده برای مثال مشکل پخش فیلم با فرمت مختلف و زیرنویس حل شده با XMBC و MXPlayer.

• Like
Reactions: saeed_sg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر