خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

CR

کاربر سایت
Jan 6, 2008
113
سلام بچه ا این اسکارلت 42 الجی(پشت قرمزا) چطوره برای گیم و....
مشخصاتو دقیق کسی داره بده ممنون میشم.
می خایم بخریم.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
عزیز چرا اینقدر هولی؟
اسکارلت رو من خیلی نقد ازش خوندم و رنگ سیاه رو افتضاح نشون میده!
من از نزدیکم دیدم مثل این میمونه که گاما رو تا ته ببری!
به نظر من به درد گیم حداقل نمیخوره مخصوصا تو بازیایه ترسناک که رنگ سیاه و تاریکی مهمه

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
چرا هیچکس جواب من رو نمی ده.من واسه عید می خوام مانیتور رو.
کمک کنید لطفا

دوست عزیز:smile: دوستم سعید:love: و من هفته ها و ماهها تحقیق کردیم
بهترین انتخاب ال جی W2261V ـه. ما به همه دوستامون همینو پیشنهاد میکنیم

W2261V_L3_LG02.jpg

خودمم میخواستم از این بگیرم که جور نشد :D
ایشالا بعد از عید

موفق باشید:love:

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
دوست عزیز:smile: دوستم سعید:love: و من هفته ها و ماهها تحقیق کردیم
بهترین انتخاب ال جی W2261V ـه. ما به همه دوستامون همینو پیشنهاد میکنیم

W2261V_L3_LG02.jpg

خودمم میخواستم از این بگیرم که جور نشد :D
ایشالا بعد از عید

ممنون از راهنماییت.
قیمتش چنده؟؟

از مانیتورای سامسونگ تو این رنج قیمت بهتره یعنی؟؟

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
ممنون از راهنماییت.
قیمتش چنده؟؟

از مانیتورای سامسونگ تو این رنج قیمت بهتره یعنی؟؟

235 تومن به بالا نهایت 250...
شک نکن بهتره:smile:
همون ورودی HDMI اش میارزه به همه سامسونگا:biggrin1:
طراحیشم بی نظیره
جدیدا LG خوب شده کاراش تو LCD TV هاهم همینطور;)

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
یعنی از ال جی و سامسونگ با این مانیتور بهتر با قیمتی که گفتم گیر نمی آد؟

تو الجی همین 2261 فعلا از همه بهتره
سامسونگ هم t220 HD داره که از نظر کیفیت خیلی خوبه ولی سخت گیر میاد
یکم گرونه و فرمت (همون نسبت:D) تصویرش 16:10 که باعث میشه تصویر یکم کشیده بشه.

آخرین ویرایش:

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
تو الجی همین 2261 فعلا از همه بهتره
سامسونگ هم t220 HD داره که از نظر کیفیت خیلی خوبه ولی سخت گیر میاد
یکم گرونه و فرمت تصویرش 16:10 که باعث میشه تصویر یکم کشیده بشه.

بین این 2تا که گفتی کدوم بهتره؟؟

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
خب یه مطلب بزارم اینجا شاید به درد بعضی ها بخوره .
بعد 14 - 15 ماه 2232BW samsung رو فروختم و یه W2261V LG گرفتم . مشخصاتش اونقدر وسوسه کننده بود که تصمیم و فروش قبلی و خرید این یکی کلا 3 روز طول کشید !!!
حالا ببینید این 2261 چی بود که دل منو برد ، از مشخصات شروع می کنیم :
1 - سایز : 21.5 اینچ ( پهاو میزنه به 22 های رایج تو بازار ولی یه نمه کوتاهتر )
2 - رزولیشن : خب یکی از نقاط قوتش همینه : 1080 * 1920 ، فوق العادست . این یعنی رسمی ترین رزولیشن برای نسل جدید سرگرمی های خانگی از فیلمهای بلو-ری بگیر تا بازیهای نسل جدید و حتی طراحی ویندوز آینده .
3 - نسبت تصویر : خب الیته از روی رزولیشن هم مشخصه که نسبت تصویرش به طرز شگفت انگیزی 16:9 هستش یعنی یه استاندارد دیگه برای این مانیتور . قبلا در مورد این نسبت تصویر یه بحثایی اینجا بود . الآن بازی ها و فیلمها همگی بر اساس این نسبت تصویر ساخته میشن فقط تو دنیای پی سی این نسبت 16:10 رسمیت داره . قبلا هم گفته شده که چون 99.9 % مانیتورها مپ 1:1 ندارن برای کسایی که از مانیتور برای پلی استیشن ایتفاده می کنن نسبت 16:10 یعنی فاجعه . عمق فاجعه جایی هست که بخواین فیلم بلوری هم تماشا کنین . شخصا وقتی نسخه بلو ری Patriot رو تو مانیتور قبلی با این یکی مقایسه می کنم تفاوت فاحش این دو تا غیر قابل انکاره . درخشانی تصویر تو مانیتور 16:9 واقعا یک چیز دیگست مخصوصا وقتی تو مود 720 هم تنظیم بشه .
4 - ورودی ها : خب شما اینجا یه کالکشن از هر چیر مورد نیاز دارین : 1 - یه وی جی ای ( آر جی بی ) مخصوص کامپیوتر یا تی وی باکس 2 - یه دی وی آی که معمولا کاربردی جز کامپیوتر نداره و در نهایت 3 - یه اچ دی ام آی . این سومی به تنهایی یه مزیت بزرگه که کنسول داران بهتر می دونن .
5 - جک استریو : خب این اصولا مکمل پورت اچ دی ام آی تعبیه شده تو این مانیتوره . برای من که سیستم صوتی ندارم و مجبور بودم به صد ترفند یه صدا از کنسول بگیرم این خروجی بی نظیره . بعلاوه صدای فوق العاده لود ( بلند) رو در اختیار میزاره . جوری که قبلا تو یه بلوری وقتی صدا رو روی 4 + می زاشتم چنگی به دل نمی زد ولی الآن رو 3- صدا فوق العادست .
6 - کنتراست خوب ، زاویه دید مناسب .طراحی ظاهری خوب ( منهای پشت قوز دارش ) و از همه مهمتر گارانتی مناسبی که داره ( نیاز نیست اگه مشکلی پیش اومد مانیتور رو کول کنی و شهر دوره بیوفتی ! ) هم دیگر مشخصات و در واقع محاسنش هستن

معایب :
دکمه های کنرلی کنار مانیتور زیاد راحت نیست ، مخصوصا سوییچ بین ورودی ها ، بدنه براقش که در عین زیبایی زیادی فیس فیسو به نظر میاد و سه سوت پر خط و خش میشه ! و اینکه پورتاش زیادی تو شیکم هم هستن . من با جون کندن تونستم با انگشتای کت و کلفتم پیچ های ورودی های کامپیوتر و وی جی ای رو ببندم . و البته نداشتن کابل اچ دی ام آی که البته اصولا برای مانیتور قابل توجیه ولی باید هزینه تهیه اون رو هم به هزینه خرید اضافه کنید .
به نظر میاد نمیشه مانیتور رو از وضعیت کنتراست دینامیک خارج کرد که ممکنه یزره طول بکشه تا بهش عادت کنین .

در نهایت باید بگم این مانیتور نسخه جمع و جور یه تلویزیون فول اچ دی هستش کع البته برای مصرف مانیتوری بومی سازی شده . با توجه به قیمت مناسبش واقعا یه سر و گردن از سایر مانیتور ها بالاست ، حد اقل روی کاغذ و از لحاظ مشخصان و امکانات . مخصوصا اگه پلی استیشن 3 هم داشته باشی .

اوف ! عین این خارجیا مانیتورو رو ریویو کردم ! :cool:

راستی یه چیز دیگه . تا حالا دو دفعه رو ورودی دی وی آی که کامپوتر رو بهش وصل کردم گاف داده ، جوری که مثلا تصویر رو برای مانیتور 30 اینچ حاضر کرده باشه و با ماوس میشه صفحرو اینور اونور کرد و کلا یک چهارم صفخه اصلی تو مانیتور معلومه . البته ممکنه مشکل از چیز دیگه باشه و کلا رسما نمیشه اینو اعلام کرد .

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
ممنون از راهنمایی شما. با این حساب باید همین رو بگیرم.فقط چند تا سوال دیگه داشتم:
1.این مانیتور برای PS3 کاملا جواب میده؟
2.میتونم هم به کامپوتر وصل کنم هم به PS3؟؟
3.اگه به PC وصل کنم مشکلی پیش نمی آد؟؟
4.برند های دیگه تو این قیمت مانیتور دارن از اینا هم بهتر باشه؟
5. این مانیتور 100% یعنی از t220 HD سامسونگ هم بهتره؟؟

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
ممنون از راهنمایی شما. با این حساب باید همین رو بگیرم.فقط چند تا سوال دیگه داشتم:
1.این مانیتور برای PS3 کاملا جواب میده؟
2.میتونم هم به کامپوتر وصل کنم هم به PS3؟؟
3.اگه به PC وصل کنم مشکلی پیش نمی آد؟؟
4.برند های دیگه تو این قیمت مانیتور دارن از اینا هم بهتر باشه؟
5. این مانیتور 100% یعنی از t220 HD سامسونگ هم بهتره؟؟

جواب سوالات :
1 - کاملا به شکل کامل تکمیل کنندست .:biggrin1:
2 - عرض کردم که . من الآن هم پلس استیشن و هم کامپیوتر و هم تی وی باکس رو بهش وصل کردم و با دکمه سورس بینشون سوییچ می کنم .
3 - نه ! به شرطی که کارت گرافیک این رزولیشن رو ساپورت کنه که به احتمال 99.9 درصد میکنه . اتفاقا وقتی تو ویستا ساید بار رو میندازی اون گوشه می بینی چقدر فضا داری هنوز .
4 - تو این قیمت نه . ولو اینکه من عالم به همه برند ها نیستم ولی اونقدری که برای مانیتور تو پاساژ ول گشتم چیز دندون گیر تری نبود . ( حد اقل تو این سایز و این قیمت )
5 - خب عمرا جواب این سوالو نمیدم . مقایسه کن . هزینه ، چیزایی که بهش نیاز داری و اینکه از چی حاضری در برابر چی بگذری . یه بالانس بده بین همه اینا .
توصیه آخر ( مثل همیشه ) : اول با توجه جواب سوال 5 سعی کن تعداد انتخاباتو به 2 یا نهایت 3 تا محدود کنی ( یه کاغذ بردار مشخصات و نیازاتو بنویس ، مقایسه کن و نمره بده ) . دو جفت چشم قشنگتو با خودت ببر خرید برو تمام آپشن های مورد نظرتو از نزدیک ببین . ترجیحا تو یه پاساژ درست حسابی که بتونی مقایسه کنی .
مثلا ممکنه شما به خاطر ظاهر حاضر باشی از ورودی اچ دی ام آی چشم پوشی کنی و با تبدیل اچ دی ام آی به دی وی آی سر و تهشو هم بیاری . یا مثلا یه حس توستالژیک نسبت به فلان برند داشته باشی . اینا چیزاییه که حساب کتاب بر نمی داره ! و در نهایت توقع اینکه یه حل المسایل " کدام مانیتور بهتر است ؟ " بدن دستت همش خیاله !
انتخاب خوبی داشته باشی ...;):p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر