خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

اتفاقا میتونه ولی فاصله پیکسلها کمتر میشه (ممکنه در 1 اینچ تعداد زیادی پیکسل وجود داشته باشه)

ادعای شرکتها یه چیزه و واقعیت یه چیز دیگه واقعا نمیشه به گفته های سازنده اطمینان کرد . خیلیاشون بخاطر فروش بیشتر هر حقه ای رو که فکر کنی میزنن از جمله همین اعداد نجومی که در کنتراستها اعلام میکنن که درسته دروغ نیست ولی اون چیزی هم که مشتری فکر میکنه نیست .

منم بعید میدونم زیر 40 اینچ فول اچ دی باشه . چون با توجه به اندازه صفحه نمیتونه 1080*1920 رو ساپورت کنه .اسکارلت رو که مطمئنم 32 اینچش فول اچ دی نیست در حالی که من 42 اینچ همون مدل رو دارم فول اچ دیه .
راستی من مدلهایی از ال جی رو دیدم که 120 هرتزه و واقعا روی کیفیت تصویر در صحنه های متحرک تاثیرش مشخص بود اگه بتونید گیر بیارید فوق العادس . البته من 100 هرتز رو دیدم زیاد با 60 هرتز فرقی نمیکرد وای 120 هرتز فوق العاده بود .

آاینچ مانیتور به رزولیشن چی کار داره ؟
تا اونجا که سوات ما میرسه الآن پنل 22 - 24 اینچ هم داریم که 1080 پروگرسیو رو ساپورت کنه . البته خوب همونطور که گفتن فاصله پیکسلها در پنلهای هم رزولیشن با افزایش ریاد میشه که اینم البته عیب نیست . چون هیچ آدم عاقلی از 1 متری به صفحه 40 اینچ نگاه نمی کنه !
یعنی فاصله این عیب رو ( اگه بشه اسمشو گذاشت ) بر طرف می کنه .

آاینچ مانیتور به رزولیشن چی کار داره ؟
تا اونجا که سوات ما میرسه الآن پنل 22 - 24 اینچ هم داریم که 1080 پروگرسیو رو ساپورت کنه . البته خوب همونطور که گفتن فاصله پیکسلها در پنلهای هم رزولیشن با افزایش ریاد میشه که اینم البته عیب نیست . چون هیچ آدم عاقلی از 1 متری به صفحه 40 اینچ نگاه نمی کنه !
یعنی فاصله این عیب رو ( اگه بشه اسمشو گذاشت ) بر طرف می کنه .

تا اونجا که من میدونم این فاصله پیکسلها نیست که تغیر میکنه بلکه اندازه پیکسلها در رزولیشنهای مختلف تغییر میکنه . شما اگه توی ال سی دی موبایلها دقت کرده باشد در موبایلهای قدیمی تر وقتی به صفحه دقت کنید حتی میتونید پیکسلها رو بشمارید ولی در موبایلهای جدید بخاطر بالاتر رفتن رزولیشنها پیکسلها انقدر ریز شدن که دیگه قابل تشخیص نیستند . تفاوت السی دی اچ دی با فول اچ دی هم بخاطر همین اندازه پیکسلهاست که بخاطر اینکه پیکسلهای درشت درمدلهای 40 اینچ به بالا باعث کیفیت پایین تصویر نشن میان و اونا رو ریز میکنن که در نتیجه بخاطر اندازه صفحه تعداد اونا زیاد میشه و اینطوره که رزولیشن 1080*1920 بوجود میاد . در حالی که در اندازهای پایینتر انقدر کیفیت تصویر خوب هست که نیاز به کوچک کردن پیکسلها نباشه .

آخرین ویرایش:
تا اونجا که من شنیدم این فاصله پیکسلها نیست که تغیر میکنه بلکه اندازه پیکسلها در رزولیشنهای مختلف تغییر میکنه . شما اگه توی ال سی دی موبایلها دقت کرده باشد در موبایلهای قدیمی تر وقتی به صفحه دقت کنید حتی میتونید پیکسلها رو بشمارید ولی در موبایلهای جدید بخاطر بالاتر رفتن رزولیشنها پیکسلها انقدر ریز شدن که دیگه قابل تشخیص نیستند . تفاوت السی دی اچ دی با فول اچ دی هم بخاطر همین اندازه پیکسلهاست که بخاطر اینکه پیکسلها درشت درمدلهای 40 اینچ به بالا باعث کیفیت پایین تصویر نشن میان و اونا رو ریز میکنن که در نتیجه تعداد اونا زیاد میشه و اینطوره که رزولیشن 1080*1920 بوجود میاد . در حالی که در اندازهای پایینتر انقدر کیفیت تصویر خوب هست که نیاز به کوچک کردن پیکسلها نباشه .

1 - من نمی فهمم که این اچ دی یا فول اچ دی چه ربطی به این که شما گفتی داره . رزولیشن که ربطی به اون قضیه نداره .. اون تو طراحی پنل یه استاندارد به حساب می یاد اگرم منظورت فرق پروگرسیو و انتگراتد هست که خب باز هم ربطی نداره . اون دو تا تو نحوه نمایش تصویر یا به عبارتی نرخ تصویر سازی با هم فرق دارن .
2 - تا اونجا که من می دونم اون اعداد مثل 1920 و 1080 و 1680 و ... تعداد سطر و ستون های متشکل از پیکسل ها رو نشون میده ولی قاعدتا معماری یه پنل یزره غیر منطقیه که متفاوت باشه اونم بر اساس اینچ ! می دونی چه هزینه وحشتناکی رو به خط تولید وارد می کنه !
البته مطمئن نیستم در اون مورد . ولی هنوزم شما تصویر از یک سورس رو در دو پنل هم مشخصه و متفاوت از لحاظ اینچ که ببینی تصویر تو کوچکتره بهتره ( از نزدیک ) . در مورد سی آر تی ها که 100 % مطمئنم ولی در مورد ال سی دی ها تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم البته اینم به نظرم 99 % همونی درسته که گفتم ! :p
ادیت : پستتو ویرایش کردی ؟ باز اون اولیه قابل مطرح کردن بود این یکی که دیگه خیلی باحال شد ! عینهو نظریه تکامل داروین خدا بیامرز ! یعنی چی پیکسل رو کوچیک کردن شده 1920*1080 ؟

آخرین ویرایش:
1
2 - تا اونجا که من می دونم اون اعداد مثل 1920 و 1080 و 1680 و ... تعداد سطر و ستون های متشکل از پیکسل ها رو نشون میده ولی قاعدتا معماری یه پنل یزره غیر منطقیه که متفاوت باشه اونم بر اساس اینچ ! می دونی چه هزینه وحشتناکی رو به خط تولید وارد می کنه !
البته مطمئن نیستم در اون مورد . ولی هنوزم شما تصویر از یک سورس رو در دو پنل هم مشخصه و متفاوت از لحاظ اینچ که ببینی تصویر تو کوچکتره بهتره ( از نزدیک ) . در مورد سی آر تی ها که 100 % مطمئنم ولی در مورد ال سی دی ها تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم البته اینم به نظرم 99 % همونی درسته که گفتم ! :p

درسته رزولیشن همون تعداد پیکسلها در عرض و طول صفحه هستش . من اینو میگم که شما رزولیشن 720 *1080 رو در نظر بگیرید در دو سایز 42 و 32 اینچ . حالا بنظر شما این تعداد پیکسل رو در این دو سایز بخوایم قرار بدیم اونوقت چی پیش میاد ؟ مسلما کیفیت 32 خوبه ولی در 42 اینچ کیفیت خیلی پایینتر میشه . من میگم بخاطر اینه که سایزهای 40 به بالا رو 1080*1920 میزنن تا افزایش تعداد پیکسلها باعث بشه کیفیت تصویر در ال سی دی های بزرگ حفظ بشه .
البته شاید شما بیشتر تحقیق کرده باشید ولی این چیزی بود که من یه جا خونده بودم .

درسته رزولیشن همون تعداد پیکسلها در عرض و طول صفحه هستش . من اینو میگم که شما رزولیشن 720 *1080 رو در نظر بگیرید در دو سایز 42 و 32 اینچ . حالا بنظر شما این تعداد پیکسل رو در این دو سایز بخوایم قرار بدیم اونوقت چی پیش میاد ؟ مسلما کیفیت 32 خوبه ولی در 42 اینچ کیفیت خیلی پایینتر میشه . من میگم بخاطر اینه که سایزهای 40 به بالا رو 1080*1920 میزنن تا افزایش تعداد پیکسلها باعث بشه کیفیت تصویر در ال سی دی های بزرگ حفظ بشه .
البته شاید شما بیشتر تحقیق کرده باشید ولی این چیزی بود که من یه جا خونده بودم .

1 - اون رزولیشن 720 در 1080 که نمونه زمینی نداره
2 - من که خودم گفتم افت کیفیت در پنل یکسان ولی سایز متفاوت هست ولی خیلی ناچیزه و افت کیفیت اصلا خیلی نیسن . اونهم بر میگرده به مورد استفاده . مثلا اینکه برای اندازه ال سی دی برای اتاق فرمول هست ، خوشحال که نبودم یه همچین چیزایی رو احاظ می کنن .
3 - در مورد این نکته مطمئنم که سایز بالا نیست که باعث میشه درجه تفکیک بره بالا . چون اصولا وقتی تکنولوژی ساخت پنل ها برای درجه تفکیک بالا ارزانتر میشه پنل های با کیفیت بالا وارد بازار میشن .
4 - در ثانی پنل ها رو معمولا بر حسب تعداد پیکسل می سنجن . مثلا پنل 2 مگا . که در این صورت عاقلانه اینه که معیار که اینجا همون پیکسل هستش یه چیز تعریف بشه . منظورم اینه که سنگ محک همه یکی باشه .
البته میشد جای اینهمه روده درازی بگردم یه سورسی چیزی پیدا کنم که بماند برای بعد !:cool:

سلام.
نظرتون كلا درباره تلويزيونهاي ال سي دي توشيبا و شارپ چيه؟
تقريبا هر روز روزنامه جام جم تبليغ ال سي دي هاي شارپ رو ميكنه و از اون ور ميگه شارپ 48% بازار ال سي دي هاي ژاپن رو تو دست داره!
اكه نظرتون مساعده يكي دو تا از بهترين مدلاشو نام ببرين؟

ش

سلام.
نظرتون كلا درباره تلويزيونهاي ال سي دي توشيبا و شارپ چيه؟
تقريبا هر روز روزنامه جام جم تبليغ ال سي دي هاي شارپ رو ميكنه و از اون ور ميگه شارپ 48% بازار ال سي دي هاي ژاپن رو تو دست داره!
اكه نظرتون مساعده يكي دو تا از بهترين مدلاشو نام ببرين؟
توشیبا رو تایید میکنم . حتی مدل های قدیمیشو . به نظر من از لحاظ کارکرد ، توشیبا در برابر سامسونگ و ال جی مثل PS3 میمونه در برابر 360 . چیز خر کاریه .

قیمت های جدید + اجناس جدید

دقیقا حرفش درسته. پرفروش ترین LCDTV ها توی ژاپن شارپ هست. بعضا برای توشیبا هم پنل میزنه. یکی از بهترین کارخونه های پنل سازی دنیا رو در اختیار داره.
کلا هر دو برندی که اشاره کردی خوبن.
البته من 100 هرتز رو دیدم زیاد با 60 هرتز فرقی نمیکرد وای 120 هرتز فوق العاده بود .
آقا مهدی اینو من الان دیدم.
برای منطقه پال اصلا 120هرتز وجود نداره. 60هرتز 120هرتز 240هرتز برای NTSC هست
50،100،200 هرتز هم برای پال. به خاطر تفاوت توی رزولوشن ها این مقدار متفاوته وگرنه هیچ فرقی نمیکنن

شما کشیرو میشناسین که تلویزیون رو تهران بدون گارانتی و ارزون بفروشه که مطمئن هم باشه؟
از همینا که از بانه میارن:biggrin1:
من یه اشنا تو بانه پیدا کردم که اسکارلت 42 رو یک میلیون پنجاه بهم داد و 100 تومن هم هزینه حمل قرار امشب بدستم برسه اگه مشکلی نداست شمارش رو برات pm میکنم.

lg و samsung هامون تمام شد .
اینچ پایین ها تمام شد . لطفآ دیگه برای اینا pm ندین تا یک هفته دیگه .
الان فقط سونی مونده .
هفته آینده بازم میرسه , با قیمت های بهتر . این بار میز تلوزیون (تمام MDF )و سینمای خانگی هم همراهشون میاریم با قیمت های فوق العاده .

سلام
کسی در مورد مانیتور acer g24چیزی میدونه میگن خدای مانیتوره :eek:
بعضی از خصوصیات به شرح زیر:
کنتراست 50000 :eek:
رزولیشن1200×1920(از full hd هم بیشتر)
response time 2ms(جون میده برای game)
24 اینچ
شدت روشنایی 400
زاویه دید 176 درجه
ولی فکر نکنم تو ایران گیر بیاد :biggrin1: من که نتونستم بیدا کنم اگر کسی تونست به ما هم بگه
در ضمن باید بگم مخصوص game ساخته شده و ورودی hdmi وdvi هم داره :biggrin1:
من که فکر میکنم برای ما کهgamer هستیم تکه :love:
به خصوصیات بالا crystal bright رو هم اضافه کنید

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or