خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
آها متوجه شدم...

اگه از کابل HDMI استفاده می کنید برا کنسول دیگه استفاده نکنید و کنسول رو با کابل Component وصل کنید... حتما نتیجه ی بهتری می گیرید... از لحاظ کیفیت هم هیچ تفاوتی با HDMI نداره...

دومین راه حل اینه که فاصله ی نشستنتون رو اگه کمتر از ۳ متر هست رو افزایش بدین... که فکر نکنم با توجه به مشکلتون خیلی کارامد باشه!
هرچقدر اینچ تلوزیون بیشتر باشه این مشکل ضایع تره! و فاصله ی نشستن رو باید افزایش داد...

راه حل سوم اینه که وضوح یا همون Sharpness تلوزیونتون رو کاهش بدین... این کار اثرش هم خالی از لطف نیست ...

من برداشتی که از شکستگیه تصویر داشتم با توجه به مشکلتون این بود که وقتی دوربین توی بازی میچرخه کل تصویر شکسته میشه و لگ میزنه...

بهتر بود میپرسیدید مرز بدنه ی اجسامی که توی گیم وجود داره شکسته شکسته هست...!

کلا توی بازی GTA نقاط دوردست توی محیط بازی اینجوری هست... کابلهای برق توی آسمون هم اینجوریه...
خط کشیهای لبه ی خیابون هم اینشکلیه!
پلهای بین شهرک ها هم از دور کلا شکسته شکستست...
لامپهای توی شهرک چینیها که آویزون کردن همینشکلیه...

این مشکل زیاد برنمیگرده به تلوزیونتون... غیر از اینکه تو بازیهای دیگه به این شدت GTA شکسته شکستگی داشته باشین...!

تو بازیهای دیگه هم وجود داره مشکل شکستگی... و بخاطر رزولوشن پایین بازیهاست... ولی نه به شدت GTA ... کلا GTA اینجوری هست... نگران نباشین

درختهای توی بازیها این مشکل شکستگیهای مرزی رو زیاد دارن
و سخن پایانی هم اینه کلا توی تلوزیونها این مشکل وجود داره نسبت به مانیتور... و این برمی گرده به کنسول ها که بیشتر گیم ها رو روی رزولوشن 720p اجرا میکنن! واسه همین این مشکل خودش رو بیشتر نشون میده!

موفق باشین...!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
فقط توی gta نیست توی بیشتر بازیها هست.بعضیا کمتر دارن بعضیا بیشتر.من component وصل کنم شکستگی رد میشه؟
مانیتور هم شکستگی داره؟اگه نداره پس یه مانیتور خوب تو قیمتای 300-400 بهم معرفی کن. ممنون.

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
فقط توی gta نیست توی بیشتر بازیها هست.بعضیا کمتر دارن بعضیا بیشتر.من component وصل کنم شکستگی رد میشه؟
مانیتور هم شکستگی داره؟اگه نداره پس یه مانیتور خوب تو قیمتای 300-400 بهم معرفی کن. ممنون.

داداش گلم... component. وصل کنی کمتر میشه... ولی کاملا رفع نمیشه... مثلا ۱۰۰% رو میکنه ۴۰ درصد...
دقیقا همینطوره بعضی بازیها کمتره!
مثلا توی بازی Crysis 2 این مشکل کمتره!

ببین داداش به هیچ وجه TV رو از دست نده... چون کنتراستی که داره و عمق رنگی که به نمایش در میاره ۱۰۰ شرف داره از بهترین پنلهای مانیتور ها...

دوم اینکه اون نکاتی رو که گفتم... مثل کم کردن وضوح یا شارپنس تلوزیون...
و اینکه حتما فاصله ی نشستنت تا تلوزیون رو رعایت کنی مثلا بالای ۲متر و نیم! اینجوری مشکلت کاملا برطرف میشه و به کمترین حد خودش میرسه طوری که از لحظه به لحظه ی بازی کردنت لذت ببری با پنل LCD TV

بله این مشکل شکستگی توی مانیتورها به حداقل خودش میرسه! اما بازم صفر نمیشه... بخاطر رزولوشن 720p بازیها...

این تی وی ای که داری جزء بهترین tv ها از خانواده ی LCD هاست... به هیچ وجه از دستش نده...!

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
داداش گلم... component. وصل کنی کمتر میشه... ولی کاملا رفع نمیشه... مثلا ۱۰۰% رو میکنه ۴۰ درصد...
دقیقا همینطوره بعضی بازیها کمتره!
مثلا توی بازی Crysis 2 این مشکل کمتره!

ببین داداش به هیچ وجه TV رو از دست نده... چون کنتراستی که داره و عمق رنگی که به نمایش در میاره ۱۰۰ شرف داره از بهترین پنلهای مانیتور ها...

دوم اینکه اون نکاتی رو که گفتم... مثل کم کردن وضوح یا شارپنس تلوزیون...
و اینکه حتما فاصله ی نشستنت تا تلوزیون رو رعایت کنی مثلا بالای ۲متر و نیم! اینجوری مشکلت کاملا برطرف میشه و به کمترین حد خودش میرسه طوری که از لحظه به لحظه ی بازی کردنت لذت ببری با پنل LCD TV

بله این مشکل شکستگی توی مانیتورها به حداقل خودش میرسه! اما بازم صفر نمیشه... بخاطر رزولوشن 720p بازیها...

این تی وی ای که داری جزء بهترین tv ها از خانواده ی LCD هاست... به هیچ وجه از دستش نده...!

خیلی ممنون که جواب سوالای منو با حوصله دادی.:)

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
ممنون که جواب دادین.
یعنی این که مثلا تو بازی gta ماشینا لبه هاشون صاف نیست. یا اصلا خطی که باید صاف باشه صاف نیست (پله پله داره!).بیشتر از این توضیح بدم؟
سلام . با توجه به اینچ تلویزیون باید حتما فاصله مناسبی داشته باشی و همچنین از تنظیمات تلویزیون و بازی کمک بگیرید . مثلا همونطور گفته شد وضوح تصویر !!! این صحبت ها رو که دوستمون لطف کردن گفتن ، من نکته ای که میخواستم بگم اینه که تو خود بازی gta iv (اگه همین نسخه رو بگی) یه کلید برای این کار تعبیه شده . تو pc فکر کنم دکمه p بود که یه مقدار تصویر نرم تر میکرد !! تو کنسول هم باید همچین تنظیمی باشه !!!

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
سلام . با توجه به اینچ تلویزیون باید حتما فاصله مناسبی داشته باشی و همچنین از تنظیمات تلویزیون و بازی کمک بگیرید . مثلا همونطور گفته شد وضوح تصویر !!! این صحبت ها رو که دوستمون لطف کردن گفتن ، من نکته ای که میخواستم بگم اینه که تو خود بازی gta iv (اگه همین نسخه رو بگی) یه کلید برای این کار تعبیه شده . تو pc فکر کنم دکمه p بود که یه مقدار تصویر نرم تر میکرد !! تو کنسول هم باید همچین تنظیمی باشه !!!

راجع به تتظیمات درون خود بازی من توی نسخه ی Xbox360 همچین چیزیو ندیدم... تنظیمات کنتراست و برایتنس و ... بود اما همچین چیزی ندیدم...
دوست عزیزم سعید جون لطف کردن به نکته ی خوبی اشاره کردن... حتما شما آقا امین توی نسخه ی PS3 یه نگاه به منوی تنظیمات بنداز ببین چیزی دستگیرت میشه یا نه...

ممنون از همه... عرفان...

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
راجع به تتظیمات درون خود بازی من توی نسخه ی Xbox360 همچین چیزیو ندیدم... تنظیمات کنتراست و برایتنس و ... بود اما همچین چیزی ندیدم...
دوست عزیزم سعید جون لطف کردن به نکته ی خوبی اشاره کردن... حتما شما آقا امین توی نسخه ی PS3 یه نگاه به منوی تنظیمات بنداز ببین چیزی دستگیرت میشه یا نه...

ممنون از همه... عرفان...

نه توی ps3 هم همچین چیزی وجود نداره.راستی کابل کامپوننت باید مخصوص ps3 باشه یا hdmi به کامپوننت باشه؟

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
مدل خوبی خریدی.
3.55 کافیه.
یه کابل 1.3 به بالا احتیاج داری.
ربطی به فیلم نداره . فقط ریجنشون به هم بخوره همین. یا دیسکت فیری ریجن باشه.

در ضمن فیلم خوبی انتخواب کردی محشره :D

من امروز led 3d دستم رسید سری 7 سامسونگ 46 اینچ 7770 2 تا بلوری 3d خریده بودم یکی تن تن یکی هم AVATAR خودش بمن گفت avatar رو راحت میتونی ببینی ولی واسه تن تن باید ps3 3.7 به بالا باشه از دوستان همین فروم پرسیدم گفتن نه 3.55 کافیه و دقیقاً چی شد؟ آواتارو راحت اجرا کرد ولی واسه تن تن این اومد =(( پس 3.55 کافی نیست..من تجربی به این مسئله رسیدم فیلمهای جدید همه آپدیت بالا لازم دارند اینجا کسی هست تن تن رو با 3.55 دیده باشه؟ که متاسفانه کپی خور رو از بین می برند killzone3 motorstrom uncharted 3 mortal kombat هم تست کردم خوب جواب داد kung fu panda2 هم با پسوند mkv راحت 3d پخش کرد بدون نیاز به ps3 فقط فیلم رو ریختم رو کول دیسک با فرمت NTFS چون فایل بالای 4 گیگ بود راحت 3d پخش کرد البته با استفاده از متد SBS (side-by-side) format فیلم رو حالت عادی 2تصویر بود که کنار هم پخش میشد اما به محض اینکه به tv وصل شد 3d پخش شد.
اینم تجربه ی روز اول ما...الان راهی هست تن تن رو ببینم بدون اینکه کپی خور ps3 از بین بره؟ نمیشه این فیلم هارو با ps3 یا blue ray drive ریپ کرد بریزم رو هارد اکسترنال فقط با tv ببینم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
87687778750013395344.jpg

آخرین ویرایش:

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
من امروز led 3d دستم رسید سری 7 سامسونگ 46 اینچ 7770 2 تا بلوری 3d خریده بودم یکی تن تن یکی هم AVATAR خودش بمن گفت avatar رو راحت میتونی ببینی ولی واسه تن تن باید ps3 3.7 به بالا باشه از دوستان همین فروم پرسیدم گفتن نه 3.55 کافیه و دقیقاً چی شد؟ آواتارو راحت اجرا کرد ولی واسه تن تن این اومد =(( پس 3.55 کافی نیست..من تجربی به این مسئله رسیدم فیلمهای جدید همه آپدیت بالا لازم دارند اینجا کسی هست تن تن رو با 3.55 دیده باشه؟ که متاسفانه کپی خور رو از بین می برند killzone3 motorstrom uncharted 3 mortal kombat هم تست کردم خوب جواب داد kung fu panda2 هم با پسوند mkv راحت 3d پخش کرد بدون نیاز به ps3 فقط فیلم رو ریختم رو کول دیسک با فرمت NTFS چون فایل بالای 4 گیگ بود راحت 3d پخش کرد البته با استفاده از متد SBS (side-by-side) format فیلم رو حالت عادی 2تصویر بود که کنار هم پخش میشد اما به محض اینکه به tv وصل شد 3d پخش شد.
اینم تجربه ی روز اول ما...الان راهی هست تن تن رو ببینم بدون اینکه کپی خور ps3 از بین بره؟ نمیشه این فیلم هارو با ps3 یا blue ray drive ریپ کرد بریزم رو هارد اکسترنال فقط با tv ببینم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
87687778750013395344.jpg

مبارک باشه دوسته عزیز
کیفیت 3d چطوره
سایه یا همون کراس تاک نداره؟
من پیشنهاد میکنم شما که چند میلیون هزینه کردی یه بلوری پلیر هم بگیر
من ال جی 98000 دارم و همون اول با اینکه نمیدونستم برای فیلمهای جدید آپدیت میخواد یه bdplayer هم گرفتم که به PS3 بیخود برای فیلم دیدن فشار نیارم
یه 10 تا هم بلوری 3d و 17 تا هم sbs گرفتم کلی حال میده
منم kz3 و sonic generation و motor storm رو تست کردم خیلی
حال میدن , نمیدونم کسایی که میگن 3d به درد نمیخوره واقعا تست کردن و بدشون اومده یا جریان گربه و گوشت هست (البته اینو به شوخی گفتم )
من که به خصوص با آواتار و ترنسفورمرز خیلی حال کردم
راستی عینک اکتیو اذیت نکرد? مثلا خستگی چشم و سر درد و ...

sent from my xperia ray ST18i using tapatalk

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
مبارک باشه دوسته عزیز
کیفیت 3d چطوره
سایه یا همون کراس تاک نداره؟
من پیشنهاد میکنم شما که چند میلیون هزینه کردی یه بلوری پلیر هم بگیر
من ال جی 98000 دارم و همون اول با اینکه نمیدونستم برای فیلمهای جدید آپدیت میخواد یه bdplayer هم گرفتم که به PS3 بیخود برای فیلم دیدن فشار نیارم
یه 10 تا هم بلوری 3d و 17 تا هم sbs گرفتم کلی حال میده
منم kz3 و sonic generation و motor storm رو تست کردم خیلی
حال میدن , نمیدونم کسایی که میگن 3d به درد نمیخوره واقعا تست کردن و بدشون اومده یا جریان گربه و گوشت هست (البته اینو به شوخی گفتم )
من که به خصوص با آواتار و ترنسفورمرز خیلی حال کردم
راستی عینک اکتیو اذیت نکرد? مثلا خستگی چشم و سر درد و ...

مرسی والا واقعاً کیفیتش معرکه است من و بقیه رو میخکوب کرد منم اول فکر میکردم یه 10 دقیقه 3d بازی میکنم بعد بی خیالش میشم ولی واقعاً دلم نمیومد عینک رو از رو چشمام بردارم واسه خستگی چشم من خودم یکم اولش خسته میشدم چون حس میکردم ناخودآگاه ذهن و چشمم داره مقاومت میکنه در برابر 3d یعنی نیمخواد گول بخوره ولی بعد عادت کردم الان در به در دنبال فیلم و بازی هستم چون واقعاً فاز داد اولش دیدم یکم تصویر قاطی درست نیست بعد رفتم تو منو 3d چپ به راست و راست به چپ رو تنظیم کردم درست شد خیلی تأثیر داره واسه خرید بلو ری پلیر مشکل هست آخه من یه سینما خانواده غیر 3d گذاشتم ps3 از اونور وصله خیلی شلوغ میشه میشه یه bluray rom واسه pc خرید بعد از طریق pc فیلم رو tv دید؟

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
مرسی والا واقعاً کیفیتش معرکه است من و بقیه رو میخکوب کرد منم اول فکر میکردم یه 10 دقیقه 3d بازی میکنم بعد بی خیالش میشم ولی واقعاً دلم نمیومد عینک رو از رو چشمام بردارم واسه خستگی چشم من خودم یکم اولش خسته میشدم چون حس میکردم ناخودآگاه ذهن و چشمم داره مقاومت میکنه در برابر 3d یعنی نیمخواد گول بخوره ولی بعد عادت کردم الان در به در دنبال فیلم و بازی هستم چون واقعاً فاز داد اولش دیدم یکم تصویر قاطی درست نیست بعد رفتم تو منو 3d چپ به راست و راست به چپ رو تنظیم کردم درست شد خیلی تأثیر داره واسه خرید بلو ری پلیر مشکل هست آخه من یه سینما خانواده غیر 3d گذاشتم ps3 از اونور وصله خیلی شلوغ میشه میشه یه bluray rom واسه pc خرید بعد از طریق pc فیلم رو tv دید؟

آقا مبارکت باسه...یکی از بهترین تلوزیونهای بازار رو خریدی...

به نظر منم یه بلوری پلیر بردار واسه tv ... من خودمم یدونه علاوه بر سینمایی که هدیه داد برداشتم... مدل BD 5900 که حتی تیونر داخلی دیجیتال رو هم در خودش داره... در کل چیز خوبیه!

ولی از بس ۴تا شرک 3d دیدم دیگه حال تهوع گرفتمم...

الان Hugo اومده... که میگن خود جیمز کامرون (کارگردان آواتار) وقتی Hugo رو دیده (ساخته ی مارتین اسکورسزی) گفته من تازه فهمیزم 3d چیه...
ازبس جلوه های 3d قشنگی داره... حتما اونو بگیر و نگاه کن!

میخوای خرج Bluray rom 3d کنی ...همون یدونه Bluray player بگیر... چون علاوه بر اون هم کارت گرافیک قوی ای می خوای... و هم Cpu بالا و از این حرفا... تنظیماتشم دنگ و فنگ داره... خلاصه حسابی رو مخه...

موفق باشی گل...

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
آقا مبارکت باسه...یکی از بهترین تلوزیونهای بازار رو خریدی...

به نظر منم یه بلوری پلیر بردار واسه tv ... من خودمم یدونه علاوه بر سینمایی که هدیه داد برداشتم... مدل BD 5900 که حتی تیونر داخلی دیجیتال رو هم در خودش داره... در کل چیز خوبیه!

ولی از بس ۴تا شرک 3d دیدم دیگه حال تهوع گرفتمم...

الان Hugo اومده... که میگن خود جیمز کامرون (کارگردان آواتار) وقتی Hugo رو دیده (ساخته ی مارتین اسکورسزی) گفته من تازه فهمیزم 3d چیه...
ازبس جلوه های 3d قشنگی داره... حتما اونو بگیر و نگاه کن!

میخوای خرج Bluray rom 3d کنی ...همون یدونه Bluray player بگیر... چون علاوه بر اون هم کارت گرافیک قوی ای می خوای... و هم Cpu بالا و از این حرفا... تنظیماتشم دنگ و فنگ داره... خلاصه حسابی رو مخه...

موفق باشی گل...

با اینکه به روند تاپیک ربطی نداره ولی من هم هوگو رو دیدم هم آواتار رو البته منظورم 3dشون هست
هوگو خیلی عالی بود اما آواتار یه چیز دیگه ای هست با اینکه 2سال قبل از هوگو اومده بود

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام . خسته نباشید ...
این تلویزیون sony ex720 ...
مستقیم آیا زیرنویس فارسی میخونه ؟! پسوندش باید چی باشه !؟ من که هرچی زیرنویس ریختم کنار فایلم نخوند !! اون دکمه روی کنترل که برای زیرنویس هست برای دستگاه پخش sony هست یا خود تلویزیون هم زیر نویس داره !!!؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر