خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ سوالات رو میدید سپاسگزارم
مدل 32ex520 سونی lcd هستش یا led ?
بیشتر جاها هم اسم led رو آورده و هم lcd !!! :-/
بیشتر این تلویزیون ها lcd هستند از فناوری نور زمینه led edge استفاده میکنند.
پس در واقع همون led خودمون هست...
تو سایتش هم هست : خط اول :
KDL-32EX520 : سری EX520 : (LED & LCD) براویا HD تلویزیون : سونی ایران

hadika

کاربر سایت
Apr 1, 2012
33
سلام به همه اساتید ببخشید من اینهمه عجله سوال میکنم اخه فردا اگه مشکلی پیش نیاد میخوام برم یه مانیتور بگیرم واسه بازی ترجیحا 22 خداییش چندین صفحه خوندم اما وقت ندارم 350 صفحه رو مرور کنم پس روم به دیوار که احتمالا این سوال تکراری رو میپرسم ...ظاهرا دوستان هم مثل من با Lg موافق نیستن زیاد هرچن گارانتی خوبی داره...سامسونگ بسیار خوبه اما من صفحه نمایش های گوشیهاش با اینکه خیلیها دوسش دارن اما با اغراق بیش از حد رنگها زیاد حال نمیکنم به نظرم غیر طبیعی میاد...از asus ،َAOC,X.vision خبر ندارم چجورین ...حالا سوال اصلیم اینجاست که چند گزینه انتخاب کردم که هر کدوم 100 تومان اختلاف قیمت دارند ولی مثلا xvision روی کاغذ مشخصاتش واقعا عالیه ...حالا من برند برام مهم نیست ولی خداوکیلی ایسوس 370 تومان با ایکس ویژن 250 تومانی با اینهمه امکانات و .. ارزش تفاوت قیمتش رو داره ؟ یعنی اینقدر محسوسه کیفیتش ؟

ASUS - 22" - ML229H - LED
SAMSUNG - 23" - P2350
X.Vision LE-22A02

OMID_RE6

کاربر سایت
Apr 5, 2012
112
نام
امید
آقا حمید عزیز سر چه حسابی میگین ex520 آشغال هستش؟؟؟؟ ما آخر نفهمیدیم چی خوبه؟ ledهای lg دو بعدی رو میگین آشغاله! پلاسماهای panasonic هم آشغاله!!!!!!!!!!!(تو محیطهای کم نور بدرد نمی میخورن) من هردفعه به این تاپیک سر میزنم tvهای بالای دو سه میلیون پیشنهاد میشن!!!! در صوریتیکه ex520وسری5سامسونگ(5550و5559) مدل های خیلی خوبین ولی من نمیدونم چرا شما اونارو آشغال خطاب میکنین؟

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
آقا حمید عزیز سر چه حسابی میگین ex520 آشغال هستش؟؟؟؟ ما آخر نفهمیدیم چی خوبه؟ ledهای lg دو بعدی رو میگین آشغاله! پلاسماهای panasonic هم آشغاله!!!!!!!!!!!(تو محیطهای کم نور بدرد نمی میخورن) من هردفعه به این تاپیک سر میزنم tvهای بالای دو سه میلیون پیشنهاد میشن!!!! در صوریتیکه ex520وسری5سامسونگ(5550و5559) مدل های خیلی خوبین ولی من نمیدونم چرا شما اونارو آشغال خطاب میکنین؟

آخه مشگل اینجاست هر چی میاد ایران با این قیمتای فضایی آشغال محسوب میشه.
سامسونگ بخری خیلی به نفعته تا این مدلای سونی.

ماها تو ایران مجبوریم بین بد و بدتر ، بد رو انتخاب کنیم. دلیلشم گرونی غیر منطقی هستش.
به نظر من خرید رو بزاری چند ماه دیگه بهتره شاید فرجی شد و قیمتا اومد پایین.

ولی اگه عجله داری ex520 هم میتونه خوب باشه ولی برای من که کیفیتهای بهتر رو تجربه کردم آشغاله.

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
سلام به همه اساتید ببخشید من اینهمه عجله سوال میکنم اخه فردا اگه مشکلی پیش نیاد میخوام برم یه مانیتور بگیرم واسه بازی ترجیحا 22 خداییش چندین صفحه خوندم اما وقت ندارم 350 صفحه رو مرور کنم پس روم به دیوار که احتمالا این سوال تکراری رو میپرسم ...ظاهرا دوستان هم مثل من با Lg موافق نیستن زیاد هرچن گارانتی خوبی داره...سامسونگ بسیار خوبه اما من صفحه نمایش های گوشیهاش با اینکه خیلیها دوسش دارن اما با اغراق بیش از حد رنگها زیاد حال نمیکنم به نظرم غیر طبیعی میاد...از asus ،َAOC,X.vision خبر ندارم چجورین ...حالا سوال اصلیم اینجاست که چند گزینه انتخاب کردم که هر کدوم 100 تومان اختلاف قیمت دارند ولی مثلا xvision روی کاغذ مشخصاتش واقعا عالیه ...حالا من برند برام مهم نیست ولی خداوکیلی ایسوس 370 تومان با ایکس ویژن 250 تومانی با اینهمه امکانات و .. ارزش تفاوت قیمتش رو داره ؟ یعنی اینقدر محسوسه کیفیتش ؟

SAMSUNG - 23" - P2350
X.Vision LE-22A02

دوست عزیز اون فناوری led که سامسونگ بکار برده داخل گوشیاش در اصل oled هست که رنگها رو اغراق آمیز نمایش میده... این مطلب واسه تلوزیونها و مانیتورهای ال ای دیش اصلا صادق نیست... یعنی اونا همچین چیزی رو ندارن...

با خیال راحت مانیتورش رو بگیر و حال کن...

و اما راجع به x- vizion ...
همین مدلی که در اصل تی وی هست و حتی فول اچ دی توی سایز ۲۲ پسر عمه ی من یکیش رو گرفته ۲۵۰

بذار خودمونی بگم... به نظر من این تی وی واسه کار با ویندوز خیلیم خوب و عالیه و نسبت به قیمتش واقعا راضی کنندست...

اما واسه گیم و کنسول خوب نیست... کارت رو راه میندازه... ولی حد اقل واسه من ... راضی کننده نبود...!

آقا تو رنگها یه نوع زدگیهایی تو پنل میدیدم که باید دقت کنی حسابی تا بببینیشون... و این منو رنج میداد! غیر عادی بود به نظر من...
واسه گیم میخواید طرف این مدل x-vision نرید... بر خلاف اینکه مشخصاتش با برنهایی مثل سامسونگ روی کاغذ یکی هست...

اون مدل سامسونگ هم LCD هست و به هیچ عنوان طرفش نرو مه lcd های سامسونگ مفتشون گرونه...
ال سی دی برو سراغ lg w2261 رگو به هیچ عنوان سمت سامسونگ نیا... اما led قضیه فرق میکنه

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

2909

کاربر سایت
Jun 10, 2011
494
نام
علی رضا مطهری

SAMSUNG - 23" - P2350
X.Vision LE-22A02

به نظر من اگر می خوای قیمت واقعی یک جنس رو پرداخت کنی همون ایکس ویژن رو بخر که توی ایران مونتاژ میشه

در ضمن در مورد کیفیش هم یک کابری که تجربه ی خریدش رو داشته بسیار راضی بوده

که می تونی پستش رو اینجا به طور کامل مشاهده کنی تا کاملا مطمئن بشی

بله درسته اسوس بیشتر از پنل IPS استفاده می کنه که البته آنچنان هم کیفیتش محسوس نیست (در حد این شدت اختلاف قیمت)

ولی خوب توی ایران قیمت خیلی بالایی داره و همین طور گارانتی های متفرقه و حتی نامعتبر

در صورتی که ایکس ویژن دوسال گارانتی بسیار معتبر با خدمات رایگان 2 ساعته درب منزل رو دارد

سامسونگ انتخابی شما هم LCD است و ورودی اچدی هم ندارد

آخرین ویرایش:

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
سلام دوستان.
من یه tv lcd samsung مدل la32d585 دارم که وقتی باهاش بازی میکنم تصاویرو شکسته نشون میده.میخواستم بدونم میشکل از چیه و میشه برطرفش کرد؟
اگه نمیشه پس من اینو میفروشم و با پولش میخوام مانیتور بخرم.ممنون میشم اگه یه مانیتور خوب که تصاویرو شکسته نشون نده (واقعا رو مخه!نمیشه تحمل کرد)تو قیمتای 300-400 بهم معرفی کنید.

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
سلام دوستان.
من یه tv lcd samsung مدل la32d585 دارم که وقتی باهاش بازی میکنم تصاویرو شکسته نشون میده.میخواستم بدونم میشکل از چیه و میشه برطرفش کرد؟
اگه نمیشه پس من اینو میفروشم و با پولش میخوام مانیتور بخرم.ممنون میشم اگه یه مانیتور خوب که تصاویرو شکسته نشون نده (واقعا رو مخه!نمیشه تحمل کرد)تو قیمتای 300-400 بهم معرفی کنید.

دوست هزیز شکسته یعنی چی؟ خواهشا بیشتر توضیح بدین...

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
دوست هزیز شکسته یعنی چی؟ خواهشا بیشتر توضیح بدین...

ممنون که جواب دادین.
یعنی این که مثلا تو بازی gta ماشینا لبه هاشون صاف نیست. یا اصلا خطی که باید صاف باشه صاف نیست (پله پله داره!).بیشتر از این توضیح بدم؟

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
ممنون که جواب دادین.
یعنی این که مثلا تو بازی gta ماشینا لبه هاشون صاف نیست. یا اصلا خطی که باید صاف باشه صاف نیست (پله پله داره!).بیشتر از این توضیح بدم؟

آها متوجه شدم...

اگه از کابل HDMI استفاده می کنید برا کنسول دیگه استفاده نکنید و کنسول رو با کابل Component وصل کنید... حتما نتیجه ی بهتری می گیرید... از لحاظ کیفیت هم هیچ تفاوتی با HDMI نداره...

دومین راه حل اینه که فاصله ی نشستنتون رو اگه کمتر از ۳ متر هست رو افزایش بدین... که فکر نکنم با توجه به مشکلتون خیلی کارامد باشه!
هرچقدر اینچ تلوزیون بیشتر باشه این مشکل ضایع تره! و فاصله ی نشستن رو باید افزایش داد...

راه حل سوم اینه که وضوح یا همون Sharpness تلوزیونتون رو کاهش بدین... این کار اثرش هم خالی از لطف نیست ...

من برداشتی که از شکستگیه تصویر داشتم با توجه به مشکلتون این بود که وقتی دوربین توی بازی میچرخه کل تصویر شکسته میشه و لگ میزنه...

بهتر بود میپرسیدید مرز بدنه ی اجسامی که توی گیم وجود داره شکسته شکسته هست...!

کلا توی بازی GTA نقاط دوردست توی محیط بازی اینجوری هست... کابلهای برق توی آسمون هم اینجوریه...
خط کشیهای لبه ی خیابون هم اینشکلیه!
پلهای بین شهرک ها هم از دور کلا شکسته شکستست...
لامپهای توی شهرک چینیها که آویزون کردن همینشکلیه...

این مشکل زیاد برنمیگرده به تلوزیونتون... غیر از اینکه تو بازیهای دیگه به این شدت GTA شکسته شکستگی داشته باشین...!

تو بازیهای دیگه هم وجود داره مشکل شکستگی... و بخاطر رزولوشن پایین بازیهاست... ولی نه به شدت GTA ... کلا GTA اینجوری هست... نگران نباشین

درختهای توی بازیها این مشکل شکستگیهای مرزی رو زیاد دارن
و سخن پایانی هم اینه کلا توی تلوزیونها این مشکل وجود داره نسبت به مانیتور... و این برمی گرده به کنسول ها که بیشتر گیم ها رو روی رزولوشن 720p اجرا میکنن! واسه همین این مشکل خودش رو بیشتر نشون میده!

موفق باشین...!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر