خالق Deus Ex : هرگز عنوانی مثل Heavy Rain نخواهم ساخت .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
درود ...

20111220heavyrain.jpg

آقای Warren Spector خالق عنوان تحسین شده Deus Ex گر چه معتقد است David Cage از بهترین نویسنده های دنیای بازی های کامپیوتریست اما در مورد این که بازی ای به شدت اسکریپت نویسی شده بسازد محتاطانه عمل می کند .
وی در گفتگویی با MCV Pacific گفت :
"Heavy Rain ، عنوانی که هرگز شبیه به آن را نخواهم ساخت ؛ در این بازی هیچ چیز سورپرایز کننده ای وجود ندارد . گیمیرها هیچ چیزی را در این بازی نمی بینند ، هیچ کاری را انجام نمی دهند و از هیچ چیزی پرده بر نمی دارنن ، مگر این که David (ضمن این که وی یک نابغه بلامنازع است.) آن را خلق کرده باشد ."
Spector ضمن این که به شدت این چیدمان 5 سناریو مجزا را آن هم به همراه "حق انتخاب" تحسین می کند معتقد است ، ساختار حاصله خیلی با روند قصه گویی "ساخت داستان شخصی خود" متفاوت نیست .
وی اضافه کرد : "من واقعا این بازی را دوست دارم ، فوق العاده است . سناریو بازی برگرفته از مسائل دنیوی و روزمره ماست که در دل یک درام سطح بالا شکل گرفته است . من هرگز به اندازه نویسنده این عنوان توانایی نوشتن ندارم تا این چنین داستان سینماتیکی را خلق کنم .اما آیا من یک روز به آن سمت می روم که چنین عنوانی را بسازم ؟ جواب قطعا منفیست ."
البته دست کم از این جمله Spector می توان فهید که وی از کار Cage بدش نمی آید :
"اگر تیم شفر بهترین نویسنده بازی نباشد ، دیوید کیج قطعا هست ."
علی رغم این که Spector برای هر دو شیوه ساخت بازی احترام قائل است اما ، عملکرد خودش بر پایه عناوینیست که تا حد امکان خود گیمر در گیم پلی آن نقش داشته باشد .
وی افزود :
"هیچ چیز در آن دسته از بازی ها به وقوع نمی پیوندد ، مگر آن جایی که از پیش طرح ریزی شده باشد ؛ و این همان وسیله این که Tim Schafer برای سناریو نویسی به روش سنتی از آن استفاده می کند ، چیزی که من به خوبی وی قادر به انجام آن نیستم . من دوست داشتم به خوبی او می توانستم داستان نویسی کنم ولی از آن شیوه گیم پلی خوشم نمی آید ."
Spector به تازگی گفته است که سبک گم پلی Sand-Box و Open-Ended (چیزی که در Deus Ex شاهد آن بودیم) را در Epic Mickey 2 شاهد خواهیم بود .

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
2 تا راه حل برای این تاپیک هست ...

1: بحث در راستای خبر گذاشته شده برگرده و پای بازیهای دیگه کشیده نشه وسط و تاپیک را منحرف نکنن
2: چند نفر به خاطر توهین بن بشن و آخر سر هم تاپیک قفل بشه

این دومین پستی هست که دارم با شوخی میگم رعایت کنین و هر کدوم یکی از گزینه ها را هم که عمل کنین، من طبق خواسته خودتون عمل میکنم ...
پ.ن: بار سومی هم نداره

• Like
Reactions: YAKUZA_2

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
سیر تکاملی تاپیک : خواهش طرفداران از ترول نکردن دو بازی - ترول HR - ترول کیج - تعریف از شفر - ترول DEUS - دفاع از دو بازی بر عهده فن های جان بر کف - مقایسه اعتبار متا و GR - مقایسه بهترین HaS - مقایسه GOW و DMC - مقایسه GT و FM
خودتون بگین چه شکلکی باید گذاشت ؟ این خیلی خوبه =:|
بخدا دمتون گرمه اصلا نظیر ندارن بعضیا تو به بیراهه کشیدن تاپیک
بنده خدا اومده گفته اینجور داستان ها زیاد طرفدار نداره و باید سرنوشت بازیرو گیمر بیشتر توش نقش داشته و کاملانم درست گفته باشه شما چجوری بحث میکنید !

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
گفته بازی ای مثل این نمیسازم
این دلیل نمیشه HR پر از اشکال باشه که! حالا چرا بازی رو میکوبید نمیدونم...

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
مگر این که David (ضمن این که وی یک نابغه بلامنازع است.) آن را خلق کرده باشد
Spector ضمن این که به شدت این چیدمان 5 سناریو مجزا را آن هم به همراه "حق انتخاب" تحسین می کند
وی اضافه کرد : "من واقعا این بازی را دوست دارم ، فوق العاده است
من هرگز به اندازه نویسنده این عنوان توانایی نوشتن ندارم تا این چنین داستان سینماتیکی را خلق کنم
اگر تیم شفر بهترین نویسنده بازی نباشد ، دیوید کیج قطعا هست
خب اگر این طرف خیلی حالیشه و خیلی قبولش دارید پس حرفهاشم قبول داشته باشید.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,796
نام
شیخ صدرا
یعنی خوشم میاد نشناخته میاید بنیان یکیو مبرید زیر سوال.
نکنید آقا جان نکنید؛دیوید کیج کارگردان بزرگیه اینم کارگردان بزرگیه.

آخرین ویرایش:

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
منظور این طرف (خالق Deus Ex) کاملا مشخصه ، این آقا بطور غیرمستقیم میگه دیوید کیج فقط یه نویسنده ی خوبه و کارگردان خوبی نیست .
به نظر منم درست گفته ،.......:d

آخرین ویرایش:

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
انگاری که بازی‌سنتر داخل یک Loop Hole افتاده، حرفا و حرکتا ثابته، فقط یوزر نیم‌ها تغییر می‌کنه. :D
منجی عالم بشریت اگر ظهور کنه می‌دُوه میاد این تاپیک به حقّ این روزای عزیز. د‌ی‌:

این اقا نمیتونه بازی مثل HR بسازه چون اصلا نمیتونه این کار رو انجام بده

چه دنیایی شده سازنده بازی ضایع deus ex میاد از عنوان عظیمی مثل Heavy Rain انتقاد میکنه

این بازی خودش زیر سوال رفته است
گرچه داستانش قابل قبول هست (خیلی هم خوب نیست) اما گرافیک و گیم پلی و محیط های بازی انقدر خسته کننده است که اصلا نمی تونه حس داستان بازی رو منتقل کنه
صداگذاری و شخصیت های بازی هم ماشاالله شبیه هویج هستن

هرجوری بخواهیم حساب کنیم بازی خوشحال deus ex قابل قیاس به عنوان عظیمی مثل heavy rain نیست
... به به و چح چح میکنه

به قولي از اولين بازياي ادولت هست

عروس بلد برقصه میگه زمین کجه!
این خداست یعنی خودِ خدا...

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
یه چیزی که خیلی برام جالبه و تا حدودی هم رو اعصابمه پست های یه سری از دوستان هست که میخوان از آب گل آلود ماهی بگیرن و خودشون رو Old School نشون بدن.

آخه دوست عزیزی که بین 17 تا 22 سال سنته، سال 2000 که Deus Ex اومد (12 سال قبل) اصلا اسمش رو میتونستی بخونی که حالا طوری رفتار میکنی که انگار اون زمان ما تو قنداق بودیم و شما منتقد طراز اول گیم اسپات بودی؟
یه طوری رفتار نکنید انگار از فضا اومدید. هممون کم و بیش مثل همیم حالا شما 5 دقیقه قبل از اینکه اینجا پست بدی یه سرچ ساده تو گوگل زدی ببینی Waren Spector کی بوده و چیکار کرده ولی فلانی اینکارو نکرده. دیگه این حرف و حدیثا رو نداره که. یه جوری رفتار میکنن انگار با این بابا میرفتن سفره خونه :D
میخواید نشون بدید که با اطلاعاتید؟ خب باشه مشکلی نیست. خیلی هم عالیه. ولی نه اینجوری با این وانمود کردن های تابلو.

پ.ن: مخاطب عام.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر