جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
ویدیو جدیدی که دقایقی پیش منتشر شده و تفاوت بین رم DDR4 4800 با DDR5 با همین مشخصات رو بنمایش گذاشته . نتیجه خیلی جالبی بدست اومده :D

مشکل اصلی تامینگ هاشونه ، کم کم این مشکل هم به نظر حل میشه.الان اینجا 5 ها روی تایمینگ 38 بودن و 4 ها روی 18 انگار و ما همچین خروجی داشتیم ، حالا کم کم بتونن تایمینگ رو بیارن پایین خیلی خیلی بهتر میشه ، ولی در کل به نظرم همون بازه 2 سال اینا طول بکشه تا بشه آپگرید حسابش کرد.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
Nvidia Image Scaling اومده و واقعا کار می‌کنه:D
FH5 رو که روی 2k حدود ۴۵ فریم بود بردم روی اسکیل 85 درصد و فریم به حدود ۶۰ فریم ثابت رسید. ویژوال بازی هم تفاوت قابل تشخیصی نداشت.

اشکال یا محدودیتش هم عدم امکان فعالیت روی حالت HDR ـه. شما نمی‌تونید روی حالت HDR ازش استفاده کنید. یا این که من نتونستم فعالش کنم.
فرقش با fsr چی هست؟ چون این تکنیک‌ها هم مثلا رزولوشن 1080p رو روی 85 درصد در حالت آلترا اجرا میکن. از روی کنترل پنل اجرا میشه؟

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
فرقش با fsr چی هست؟ چون این تکنیک‌ها هم مثلا رزولوشن 1080p رو روی 85 درصد در حالت آلترا اجرا میکن. از روی کنترل پنل اجرا میشه؟
در جزئیات فنی شاید فرق بکنن اما ذاتن یه چیز هستن. نتایج‌شون هم نزدیک هم به نظر میاد.
از داخل Nvidia control panel توی بخش manage 3d settings فعال یا غیر فعال میشه.
از داخل Geforce Experience هم میشه فعالش کرد که در این صورت یه علامت فعال شدنش هم توی بازی‌ها overlay میشه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
فرقی نداره در اصول

2021-11-22_0-06-46.jpg 2021-11-21_23-59-40.jpg

انویدیا اومد همون کاری رو کرد که amd کرد و اینبار اینو به تمام گرافیکها داد هم amd و هم اینتل

2021-11-22_0-11-18.jpg 2021-11-22_0-03-26.jpg

دو تصویر مقایسه ای از عملکرد.

2021-11-22_0-28-12.jpg

ورژن 128 ای اینتل 6 گیگه 96 بیت دسکتاپ میگه 1650s تو همین سطحه شایدم بالاتر
75 وات ولی قیمت 179 دلار. یکم بالاتر از اون حدیه که انتظار بود.
میگه مدل 96 تاییش هم 64 بیته.اگه 64 باشه معمولا 4 میشه یا 2.

2021-11-22_0-39-22.jpg

فروش هفتگی استیم
3 رتبه اولو که بتلفیلد و پکیجاش گرفتن
دو رتبه بعدب هم فورزا
ruined king هم بعدش و aoe4 همچنان تو جدول مونده و
دو بازی ای که منتشر نشدن، هیلو و farming simulator تو رتبه های بعدی هستن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,077
نام
مــاکــان
الان این nis بهتره یا fsr بلحاظ بصری؟
من چند تا ویدئویی که دیدم باید بگم از لحاظ بصری هر 2 به شکل تقریبا برابری خروجی مشابهی دارن، شاید تو بازیهای مختلف در 3-2 درصدی تفاوت بکنن که اصلا به چشم نمیاد.
انویدیا برای رقابت با AMD اومده و NIS آپدیت کرده و خب از این لحاظ باید ممنون AMD بود که انویدیا این قابلیت آپدیت کرده.

تفاوتی که این وسط هست اینکه NIS برخلاف FSR نیاز نیست که سازنده بازی اونو در بازی تعبیه کنه و شما میتونی NIS رو برای هربازی استفاده کنی.
چون انویدیا اونو روی درایور ارائه کرده و شما با فعال کردنش میتونی ازش تو هربازی استفاده کنی، این میتونه برتری واقعا محسوسی نسبت به FSR ایجاد کنه.

درآخر هم هر2 تکنولوژی در واقع تصویر upscale میکنن و در مقابل DLSS کاملا ارجهیت داره نسبت به اون 2.
چون وقتی مشکلاتی که این وسط با upscale بوجود میاد (مثل flickering و بلوری شدن بخشهایی از تصویر )، AI میاد و اون رو پوشش میده و در نهایت خروجی بمراتب بهتری ارائه میده.

• Like
Reactions: m.a.t and Sampler

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
الان این nis بهتره یا fsr بلحاظ بصری؟
یکیه
باور کنید من بارها قبلشم گفتم اینا تکنیک خاصی نیستن فقط میان فی لتر شارپ بهش اضافه می کنن که قبلا انویدیا همچین چیزی رو داشت و می تونستید دستی هر میزانش رو که می خواستید برای هر بازی ای اضافه کنید
اما amd زیادی گندش کرد انویدیا هم برای حال گیریش اومد اون قبلی رو حذف کرد اپ اسکیلیش کرد یعنی الان به شکل دیفالت خودش تشخیص می ده برای هر میزانی چقدر شارپ بده که تصویر خرابم نشه بیشتر برای افراد نوب این قابلیت خوبه حرفه ای ها خودشون مدل دستی رو بیشتر ترجیح می دادن که متاسفانه به لطف تبلیغات amd حذف شد
البته همچنان می تونید با alt f3 به بازی های به شرط شناختنش شارپ دستی بدید کمی فریم هم می گیره

اما اون چیزی که اینده صنعت گیمینگ هست همون ری تریسینگ با dlss هست که قطعا نسل بعدی amd هم خیلی بهش اهمیت می ده و احتمالا تو سر نسل حال حاضرشم خیلی بخوره

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
2021-11-27_23-34-13.jpg

2060 دوازده گیگ قراره با 2176 هسته، در واقع مثل 2060s عرضه بشه. البته videocardz میگه 3060 حدود 8 درصد از 2060s قویتره ولی میانگین بازیها حدود 15 درصد نشون میداد. به هر سوی قراره ، 2060 بیاد تا هم مشکلات کمبود کارتو حل کنه و هم انویدیا پولی به جیب یزنه.
قیمت مشخص نیست. 7 دسامبر میاد.

2021-11-27_23-42-08.jpg

سری امپر هم قراره تو سه ماهه اول و دوم 2022 کارت جدید بگیره.
مثل اینکه 3050 از 1660s قویتره.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
نسل جدید اینتل موجود شده، شما برای یه 12600k با مادربرد میانرده Z690 و ۱۶ گیگ رم DDR4 ناقابل باید ۲۵ تومن پیاده شید. تازه خرج کولر نسل جدید هم لحاظ نشده. اون DDR5 هم بماند.
به من مادربرد استریکسش رسید :D
پردازنده هاش با اینکه قیمت امازونشون خوبه فعلا توی ایران تخیلی هست
فکر کنم اون دوستمون که 11900k فروخت ضرر کرد اینا تا سری 10 11 باد کردشون نفروشن قیمت پایین نمیارن

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
به من مادربرد استریکسش رسید :D
پردازنده هاش با اینکه قیمت امازونشون خوبه فعلا توی ایران تخیلی هست
فکر کنم اون دوستمون که 11900k فروخت ضرر کرد اینا تا سری 10 11 باد کردشون نفروشن قیمت پایین نمیارن
یکی از چیزایی که برای نسل جدید چشمک میزنه همین ddr5 هست. قیمت هایی هم که تو ebay میذارن به شدت عجیبه.
قبل از اینکه ادم بخواد بره سراغ نسل جدید باید بذاره موجودی همه قطعات عادی بشه.

• Like
Reactions: Persia Tech

farooq

کاربر سایت
Dec 24, 2007
249
یکی از چیزایی که برای نسل جدید چشمک میزنه همین ddr5 هست. قیمت هایی هم که تو ebay میذارن به شدت عجیبه.
قبل از اینکه ادم بخواد بره سراغ نسل جدید باید بذاره موجودی همه قطعات عادی بشه.
هیچ چشمکی برای DDR5 وجود نداره . تاثیرش روی گیم بقدری ناچیزه که به هیچ عنوان خریدشو توجیه نمیکنه . کلا سمت DDR5 رفتن یک حرکت کاملا نادرست محسوب میشه
مخصوصا که تایمینگ خیلی افتضاحی هم داره
https://s4.uupload.ir/files/photo_2021-11-12_09-17-35_uezm.jpg

بهترین انتخاب مادربردهای Z690 DDR4 ساپورت هستن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persia Tech

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
2021-11-28_21-01-43.jpg

فروش هفته جاری .
شبیه ساز farming رتبه اولو گرفت
بتلفیلد، سایبر بعد مدتها برگشت تو لیست، رد دد هم جسته و گریخته میاد.
vr والو و فورزا 5.
هورایزن و یه پکیج دیگه از رد دد
فیفا 22 و myth of empires

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر