جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
پس من خیلی شانس آوردم :D یه gaming trio x 3070 HHR سری قدیمی داشتم که جز بازی و فقط gears 5 عملا باهاش هیچ کار دیگه ای نکردم . چند روز پیش الکی و بی ربط تو دیوار آگهی کردم 43 رفت . منم همون روز رفتم با پولش یه 3080 LHR نو خریدم :D من که قابلیت ماینش بدردم نمیخورد . تازه خریداره هم کلی دعام کرد :D

نمیدونم چرا اما احساس میکنم نسل جدید cpu های AMD که قرار سال 2022 عرضه بشه به طرز عجیبی از هر لحاظ ( فنی و اقتصادی ) میتونه گزینه خوبی برای ارتقا باشه . البته به شرطی که بتونه کنترل دمای خوبی رو ارایه کنه . مشکلی که سالهاس باهاش سروکله میزنه !
والا اوضاع اینتل توی دما خیلی بدتر از AMD اه :D

مشکل اصلی اینه که داریم به محدودیت سیلیکون نزدیک می شیم و برای ساخت تراشه با لیتوگرافی های پایین تر نیاز به ماده جدید هست که تا به این لحظه جایگزین مناسبی برای سیلیکون پیدا نشده که هم قیمت مناسبی داشته باشه هم کارایی مناسبی.
در نتیجه کمپانی ها رس تراشه های سیلیکونی رو دارن می کشن. سی پی یو ها رسما تا خرخره اورکلاک شده دارن میان بیرون. VGA ها به این وضع مصرف و ابعاد رسیدن و ...
کلا تنها راه افزایش کارایی فعلا استفاده حداکثری از سیلیکون هست که نتیجش مصرف بسیار بالا و تولید گرمای بسیار زیاد می شه.
الان سر 12900K خنک کننده پیشنهادی AIO های 360mm هستد که با همونا هم زیر فشار دمای سی پی یو بالای 91-92 اه.

• Like
Reactions: m.a.t and Skuul

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,732

AMD introduces 6nm Instinct MI200 GPUs with up to 220 CUs, 128GB HBM2e memory and 560W TDP​

AMD Announces Instinct MI200 Accelerator Family: Taking Servers to Exascale and Beyond

چند روز پیش اولین کارت mcm دنیا توسط amd برای سرورها معرفی شد.

نکته قابل توجه این هست که rdna3 به عنوان معماری بعدی مورد استفاده در کارت‌گرافیکهای گیمینگ که سال 2022 احتمالا عرضه می‌شوند، هم طبق شایعات قرار mcm باشه . توجه شما رو به مقایسه با کارت رقیب با معماری امپر جلب میکنم :eek::eek::eek:

1636491802621.png

پ.ن : mcm مخفف Multi-Chip Module هست یعنی دو یا تعداد بیشتری ماژول واحد پردازش گرافیکی (gpu) در یک پکیج داشته باشیم خلاف معماری فعلی که فقط یک ماژول در هر چیپ استفاده میشود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t and Adam

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,588
نام
alireza

AMD introduces 6nm Instinct MI200 GPUs with up to 220 CUs, 128GB HBM2e memory and 560W TDP​

AMD Announces Instinct MI200 Accelerator Family: Taking Servers to Exascale and Beyond

چند روز پیش اولین کارت mcm دنیا توسط amd برای سرورها معرفی شد.

نکته قابل توجه این هست که rdna3 به عنوان معماری بعدی مورد استفاده در کارت‌گرافیکهای گیمینگ که سال 2022 احتمالا عرضه می‌شوند، هم طبق شایعات قرار mcm باشه . توجه شما رو به مقایسه با کارت رقیب با معماری امپر جلب میکنم :eek::eek::eek:

View attachment 231396

پ.ن : mcm مخفف Multi-Chip Module هست یعنی دو یا تعداد بیشتری ماژول واحد پردازش گرافیکی (gpu) در یک پکیج داشته باشیم خلاف معماری فعلی که فقط یک ماژول در هر چیپ استفاده میشود.
میلان x رو هم معرفی کرد

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
داداش شما فکر کنم کارتون بیشتر خرید و فروش و دلال گرافیک هستید چون هر جا پستتون را میبینم دم از گرونی و ناامیدی از قیمت گرافیک میزنید دیگه همه تو این خراب شده زندگی میکنن و میدونن چه خبره اگه چهار تا مثل شما مردم را تحریک نکنن و کسی نخره رو دستشون باد میکنه تازه با بازی نکردن کسی نمرده گرون شد نهایت نمیخرن بهتر از اینه که برن 40 میلیون برای یه قطعه بدن که اصلا معلوم نیست از کجا و با چه قیمتی میاد چقدر سود میگرن این دلال جماعت همیشه ضعیفا را میکشن پایین تا خودشون بالا بمونن
اگر حرف من اینقدر تاثیر گذار که 50 نفری که اینجا می بیننش روی بازار کل ایران تاثیر می ذاره پس کارم خیلی درسته
نه من دلال نیستم اما پولی دستم بیاد نقد نگهش نمی دارم
من و امثال من کلا مشکلمون با کسایی هست که کلا خودشون نمی خوان چیزی رو بخرن و می خوان نذارن که بقیه هم بخرن مدام می گن خونه نخرید ارزون می شه ماشین نخرید ارزون می شه گرافیک نخرید ارزون می شه
شما جواب 2 تا سوال منو بدید دیگه بحثی نداریم
1- کسایی که پارسال کارت خریدن به قیمت 25 تومن تا الان باهاش گیم های روز بازی کردن برد کردن یا شمایی که گفتید صبر کنید ارزون می شه؟ کدوم حرف یا پیشبینی به نفع بود؟
2- کسایی که الان کارت hhr دادن کارت 1 پله بالاتر lhr هم گیرشون اومد برد کردن یا باز شمایی که هنوز می گید نخرید ارزون می شه؟
الان برچسب دلال به کی بیشتر می چسبه؟ کسی که میاد نظر واقعیش می گه یا کسی که می گه نخرید تا با سود بیشتری جنس بار قدیمش بفروشه؟
دلیل اینکه گفتم خودمم کارت خریدم که اتفاقا به امثال شما ثابت کنم که حرف الکی نزدم و خودمم روی حرفم سرمایه گذاری کردم

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
پس من خیلی شانس آوردم :D یه gaming trio x 3070 HHR سری قدیمی داشتم که جز بازی و فقط gears 5 عملا باهاش هیچ کار دیگه ای نکردم . چند روز پیش الکی و بی ربط تو دیوار آگهی کردم 43 رفت . منم همون روز رفتم با پولش یه 3080 LHR نو خریدم :D من که قابلیت ماینش بدردم نمیخورد . تازه خریداره هم کلی دعام کرد :D

نمیدونم چرا اما احساس میکنم نسل جدید cpu های AMD که قرار سال 2022 عرضه بشه به طرز عجیبی از هر لحاظ ( فنی و اقتصادی ) میتونه گزینه خوبی برای ارتقا باشه . البته به شرطی که بتونه کنترل دمای خوبی رو ارایه کنه . مشکلی که سالهاس باهاش سروکله میزنه !
کار درستی کردید منم 3080 دادم 3080 تی ای گرفتم برای ماها که ماین نمی کنیم lhr خوبه
البته من زمان درستی این کار رو نکردم به خاطر برخی مسائل کمی تعجیل کردم و الا سودم می کردم
می دونید چرا دعاتون کرده چون نصف اگهی های دیوار فیک هستن یا طرف می بینه مشتری داره پشیمون می شه
حتی فروشنده ها هم این شکلی شدن می ری کلی می گردی قیمت مناسب پیدا می کنی بعد می گی فاکتورش کن می گه یک لحظه صبر کن زنگ بزنم بعد دبه می کنه در حالی که جلوتون قیمت لحظه داده بوده سایت های اینترنتیم که حتی معروف هاش می گن پول کامل بریزید بعد زنگ می زنن می گن جنس نیست یا قیمتش رفته بالا نمی خواید پول برگشت بزنیم

• Like
Reactions: Hamidreza

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
اگر حرف من اینقدر تاثیر گذار که 50 نفری که اینجا می بیننش روی بازار کل ایران تاثیر می ذاره پس کارم خیلی درسته
نه من دلال نیستم اما پولی دستم بیاد نقد نگهش نمی دارم
من و امثال من کلا مشکلمون با کسایی هست که کلا خودشون نمی خوان چیزی رو بخرن و می خوان نذارن که بقیه هم بخرن مدام می گن خونه نخرید ارزون می شه ماشین نخرید ارزون می شه گرافیک نخرید ارزون می شه
شما جواب 2 تا سوال منو بدید دیگه بحثی نداریم
1- کسایی که پارسال کارت خریدن به قیمت 25 تومن تا الان باهاش گیم های روز بازی کردن برد کردن یا شمایی که گفتید صبر کنید ارزون می شه؟ کدوم حرف یا پیشبینی به نفع بود؟
2- کسایی که الان کارت hhr دادن کارت 1 پله بالاتر lhr هم گیرشون اومد برد کردن یا باز شمایی که هنوز می گید نخرید ارزون می شه؟
الان برچسب دلال به کی بیشتر می چسبه؟ کسی که میاد نظر واقعیش می گه یا کسی که می گه نخرید تا با سود بیشتری جنس بار قدیمش بفروشه؟
دلیل اینکه گفتم خودمم کارت خریدم که اتفاقا به امثال شما ثابت کنم که حرف الکی نزدم و خودمم روی حرفم سرمایه گذاری کردم
داداش من نگفتم کسی خریده ضرر کرده یا سود کرده اتفاقا پارسال یه دوره ای کارت 2060 چهل میلیون بود اصلا قیمتها خیلی فضایی بود ولی الان 3060ti میشه بیست و پنج میلیون خرید پس دیدیم پارسال تا امسال قیمتها خوب شده بعد من هیچ وقت به کسی نگفتم صبر کنید یا حتی بخرید گفتم بحث من فقط اینجا اون پنجاه نفر نبود در کل گفتم باید ازشون نخرن تا سو استفاده نکنن چون دیگه دزدی حتما نباید دست تو جبیت بزارن بعد من گفتم شما خیلی تبلیغات گرونی را میکنید تو چند جا دیدم این خوب نیست بعد کسی بخاد گرافیک بخره اگه 30 میلیون داشته باشه بشه چهل میلیون بازم داره غصه اونها رو نخور اینم جواب شما با احترام

• Like
Reactions: jetalpha

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
داداش من نگفتم کسی خریده ضرر کرده یا سود کرده اتفاقا پارسال یه دوره ای کارت 2060 چهل میلیون بود اصلا قیمتها خیلی فضایی بود ولی الان 3060ti میشه بیست و پنج میلیون خرید پس دیدیم پارسال تا امسال قیمتها خوب شده بعد من هیچ وقت به کسی نگفتم صبر کنید یا حتی بخرید گفتم بحث من فقط اینجا اون پنجاه نفر نبود در کل گفتم باید ازشون نخرن تا سو استفاده نکنن چون دیگه دزدی حتما نباید دست تو جبیت بزارن بعد من گفتم شما خیلی تبلیغات گرونی را میکنید تو چند جا دیدم این خوب نیست بعد کسی بخاد گرافیک بخره اگه 30 میلیون داشته باشه بشه چهل میلیون بازم داره غصه اونها رو نخور اینم جواب شما با احترام
عزیز من بحث کش نمی دم اما زمانی که توی دوبی قیمت ها نزدیک 30 رفته انتظار دارید با نخریدن در ایران قیمت ها درست بشه؟ بله حرف شما زمانی درسته که بگیم فلان قطعه خارج از ایران نصف این قیمته چرا اینجا اینقدر گرون می دن

• Like
Reactions: TEK ZXEN

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل

مبارک باشه نوش جونت داداش
ملت بلد نیستن والا با همین lhr هم میشه فول ماین کرد اینا بلد نیستن پول الکی میدن به hhr
منم یک دونه rx580 داشتم دادم 15 تومن قبل از گرونی گرافیک سر همین ماین رفتم یک دونه 1660 گرفتم مشتی با 10 تومن 5 تومن هم دادم رم سیستم رو زیاد کردم و مبل خونه رو هم عوض کردم :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid

Metaverse: Why Facebook's Legless Dystopia Will Fail​

این چیزی که زاکربرگ از متاورس نشون داد بنظرم سطحی ترین برداشتیه که میشه از متاورس داشت، انگار ورژن کارتونی Ready Player One ـو ریمیک کرده بود تا اینکه در مورد خواص و تغییراتی که قراره تو صنعت ایجاد کنه صحبت کنه.

این ویدئو بنظرم خیلی خوب توضیح میده متاورس رو و دقیقا چیزیه که میبینیم داره کم کم اتفاق میوفته و چه بخوایم چه نخوایم داریم واردش میشیم.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
الان سوال من اینه که شمایی که پردازنده های نسل 12 می خرید کولرش رو از کجا گیر میارید توی ایران؟ :D
چون اگر بخواید از این سوراخ هایی که شرکت هایی مثل Asus روی مادربورد گزاشتن تا بتونید کولر های نسل های قبلی رو کماکان نصب کنید استفاده کنید سطح تماس درستی بین کولر و پردازنده برقرار نمی شه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vivaz360

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر