جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,011
نام
Milad

Up to 25% more Performance using DDR5? How Big is the Difference between DDR4 and DDR5 on Z690?​

مقایسه کارایی ddr5 با ddr4

View attachment 230842
View attachment 230843View attachment 230844

عملکرد gaming

View attachment 230845View attachment 230846View attachment 230847View attachment 230848View attachment 230849

اختلاف عملکرد بین 5 تا 25 درصد بستگی رزولوشن تنظیمات بازی هست.

کمترین اختلاف در اجرای بازیها رزولوشن 4k دربازی فارکرای 6 و بیشترین در اجرای بازی مذکور در رزولوشن 1080 با تنظیمات mid هست.
ولی ولی تاثیر خاصی بین ddr5 و ddr4 نیست.‌‌...

بنظرم خیلی اوضاع از نسل ۱۰ و ۱۱ بهتره و ارزش خرید بیشتری دارن هر چند این مشکل بخاری بودن بدتر شده‌..
باید دید amd چیکار میکنه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,951
نام
محمد حسین
2021-11-07_22-16-46.jpg

استیم و فروش هفته پیش.
نیاز به گفتن نیست که بازیهایی که چند بار در لیستن، بخاطر اینه که تو پکیجهای مختلف عرضه میشدن و محاسبه اینها در استیم جدا میشه.
حضور الدن رینگ هم با وجود فاصله زیاد تا ریلیز جالبه کهه بیشتر بخاطر تریلرش هست.
5 تا از عناوین هنوز ریلز نشدن و به عنوان پیش فروش وارد لیست شدن.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,840
نام
مهراد

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بعد 600 سال بالاخره اینتل مجبور شد نسل جدیدش بیش از 10 درصد بهتر کنه تازه ddr5 با pcie5 هم بهش اضافه شد

فقط مونده دست از حرکت مسخره هر یک سال در میون مادربرد با سوکت جدید برداره

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
با بهتر شدن اوضاع ماین کارت های lhr بازم قیمت کارت گرافیک افزایشی شده اگر کارت می خواید خیلی دست دست نکنید به نظرم

باید دید کارت های اینتل توی ماین به چه شکلی هستن اگر اون ها هم مشابه ای ام دی قفلی چیزی نداشته باشن بعید نیست کلا انویدیا قفل همه ی کارت هاش به طریقی برداره اتفاقی که برای یک سری 3060 ها هم افتاد
قیمت ها بدجوری تمسه پاره کردن نزدیک 4 ملیون کارت های 3060 تی ای گرون شدن 15 درصد کمتر از یک هفته

• Like
Reactions: jetalpha

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,840
نام
مهراد
قیمت ها بدجوری تمسه پاره کردن نزدیک 4 ملیون کارت های 3060 تی ای گرون شدن 15 درصد کمتر از یک هفته
به ما که رسید وا رسید... هنوز داشتم وام اوکی میکردم یه RX 6700 بگیرم که اینجوری! چی شد یکهو آخه!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
به ما که رسید وا رسید... هنوز داشتم وام اوکی میکردم یه RX 6700 بگیرم که اینجوری! چی شد یکهو آخه!
ایران بدترین چیزش همینه نبود ثبات در هیچ چیزی
نا مشخص ترین اینده ممکن در ایران هست
اما این مورد ها تا حدی قابل پیشبینی هستن چون قفل lhr داره روز به روز کمتر می شه و قیمت اتریوم هم بیشتر می شه نتیجش همین می شه
نکته ش اینجاست خیلی وقت ها هم می خواید بخرید اما پولش بعدا قراره جور بشه که تا جور بشه....
باز بر عکسشم هست یک جنسی می فروشی بعد می بینی 4 برابر شد قیمتش دلت می سوزه
یا نه می خری بعد یک دفعه قیمتش نصف یا اون جنسی که همش منتظرش بودی بیاد توی ایران و به ناچار چیزی که به دلت نیست رو اخرش می خری فرداش موجود می شه

قطعا هممون با این شرایط رو به رو شدیم بارها و حقیقتا حس بدیه

• Like
Reactions: SiminSecret

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
ایران بدترین چیزش همینه نبود ثبات در هیچ چیزی
نا مشخص ترین اینده ممکن در ایران هست
اما این مورد ها تا حدی قابل پیشبینی هستن چون قفل lhr داره روز به روز کمتر می شه و قیمت اتریوم هم بیشتر می شه نتیجش همین می شه
نکته ش اینجاست خیلی وقت ها هم می خواید بخرید اما پولش بعدا قراره جور بشه که تا جور بشه....
باز بر عکسشم هست یک جنسی می فروشی بعد می بینی 4 برابر شد قیمتش دلت می سوزه
یا نه می خری بعد یک دفعه قیمتش نصف یا اون جنسی که همش منتظرش بودی بیاد توی ایران و به ناچار چیزی که به دلت نیست رو اخرش می خری فرداش موجود می شه

قطعا هممون با این شرایط رو به رو شدیم بارها و حقیقتا حس بدیه
داداش شما فکر کنم کارتون بیشتر خرید و فروش و دلال گرافیک هستید چون هر جا پستتون را میبینم دم از گرونی و ناامیدی از قیمت گرافیک میزنید دیگه همه تو این خراب شده زندگی میکنن و میدونن چه خبره اگه چهار تا مثل شما مردم را تحریک نکنن و کسی نخره رو دستشون باد میکنه تازه با بازی نکردن کسی نمرده گرون شد نهایت نمیخرن بهتر از اینه که برن 40 میلیون برای یه قطعه بدن که اصلا معلوم نیست از کجا و با چه قیمتی میاد چقدر سود میگرن این دلال جماعت همیشه ضعیفا را میکشن پایین تا خودشون بالا بمونن

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا

پس من خیلی شانس آوردم :D یه gaming trio x 3070 HHR سری قدیمی داشتم که جز بازی و فقط gears 5 عملا باهاش هیچ کار دیگه ای نکردم . چند روز پیش الکی و بی ربط تو دیوار آگهی کردم 43 رفت . منم همون روز رفتم با پولش یه 3080 LHR نو خریدم :D من که قابلیت ماینش بدردم نمیخورد . تازه خریداره هم کلی دعام کرد :D

نمیدونم چرا اما احساس میکنم نسل جدید cpu های AMD که قرار سال 2022 عرضه بشه به طرز عجیبی از هر لحاظ ( فنی و اقتصادی ) میتونه گزینه خوبی برای ارتقا باشه . البته به شرطی که بتونه کنترل دمای خوبی رو ارایه کنه . مشکلی که سالهاس باهاش سروکله میزنه !

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
من هم کارت 6700XT گرفتم هفته پیش 33 الان زیر 38 نمیدن!

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,609
نام
محمدرضا
هم یه مقدار قیمت دلار رفته بالا، هم گرافیک در خارج از کشور هم گرون شده، از طرفی هم یه سری شایعه هست که انویدیا تولیدشو کاهش داده.
همه اینا به اضافه کریپتو باعث گرونی شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر