جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
باید منتظر بررسی های واقعی بمونیم چون AMD از لحاظ بنچمارک و بخصوص در زمان لانچ از لحاظ درایور اوضاع خوبی نداشته هیچوقت.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,108
نام
پوریا
کنفرانس بدی نبود. رقابت خوبی رو دارن ولی به جز 3090 که تقریبا له شد، من اصلا دید دوستان رو ندارم، به نظرم 3080 هنوزم خوبه. تعجب میکنم که میگید حتی توی این موارد هم Nvidia له شد. دو تا نکته هم اومده که جالبه. Rage Mode همون کار اورکلاک رو میکنه. برای Smart Access Memory هم باید CPU نسل جدید Ryzen 5000 Series رو داشته باشید که کار کنه.

AMD details three new RDNA 2 features: RAGE Mode, Smart Access Memory and Infinity Cache

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب بنچمارک ری هم دراومده 3080 حدود 33 درصد ازش بهتر اما از 2080ti حدود 20 درصدی بهتره البته مشخص نیست 6900 بوده یا 6800 اما حتی اگه 6900 هم بوده باشه 6800 در حد 2080ti هم عمل کنه بازم عالیه چون 2080ti بسیار کارت قدرتمندی در این زمینه هست.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
واقعا دوستان الان از این کنفرانس AMD خوشحال هستند ؟؟
برای اینکه برچسب تعصب نزنید ، الان 5700XT دارم با 3600X در تاپیک پی سی عکسش هست.

اما این کنفرانس واقعا نشون داد هنوز خیلی مونده AMD بیاد و به Nvidia برسه چون

1. آمدن گرافیک روی حالت Rage Mode با گرافیک های Nvidia مقایسه کردند که در واقع میشه حالت اورکلاک ! مقایسه گرافیک اورکلاک شده با گرافیک مرجع :D !
  2. Access Memory که توی بنچمارک اسمش میاد فقط با سری 5 سی پی یو ها رایزن سازگار هست ! همه که سری 5 ندارند !
  3. تمام بنچمارک ها با Ray-Tracing خاموش بودند و اگر AMD میتونست جواب اونارو هم بده ، قطعا توی اسلاید میذاشت ، که خوب نذاشت ! حالا لینک های خبری که هنوز ضد و نقیضن ولی چیزی حدود 30-50 درصد RT روی گرافیک AMD ضعیف تر هست
  4. DLSS ! بله DLSS ! در حال حاضر AMD هیچ جوابی برای DLSS نداره ! حالا یک سری شایعات هست که دارن یک سری کارا می کنن ، ولی چیزی مثل DLSS رو شما نمی تونی 1-2 روز انجام بدی ! خوده Nvidia گفته بود DLSS حداقل 5 سال زمان گرفته بود آماده سازیش تازه الانم هنوز دارن بهینه می کنن و روش کار می کنن پس خیلی مونده تا AMD یک چیز بدی در حد و اندازه های DLSS باشه (بله ممکنه یک فیوچر این شکلی معرفی کنند فقط ، ولی چقدر قدرت داره در عمل ؟)
تنها نکته مثبت Vram بالا بود که اونم به نظرم به زودی Nvidia سری های Ti رو معرفی می کنه.حتی قیمت های این سری جدید رو نمیشه گفت خوب بود ! صرفا قیمت معقولی داشتند.

در ضمن این نکته رو هم اضافه کنم که بنده 5700XT رو جولای سال پیش ، پیش خرید کردم ، یک ماه بعد توی ایران دستم بود ، اینقدر Driver هاش مشکل داشت که تازه بعد از 11 ماه تونستم روی سیستم بذارم بمونه و کار کنه ! توی اون چند وقت مجبور بودم از 1080 استفاده کنم و هر چندوقت یکبار هم وقتی درایور جدید میامد تست میکردم ولی جواب نمیداد و مشکلات زیاد بود ، الان این سری جدید رو هم مطمینم باز کلی مشکل خواهد داشت چون الان چند سری پشت سره همه کارت های AMD مشکلات شدیدی توی درایور دارند.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بنچ مارک هم باز من قبول ندارم. باید کارت بیاد بیرون گیم ها رو ادما (نه منتقدین منتخب‌شون) تست کنن. اونجا خروجی معلوم میشه.

Masoud20R

کاربر سایت
Feb 5, 2010
337
نام
مسعود
مطمینا تو Ray tracing هنوز Nvidia بهتر هست ولی نظر شخصی من خودم حاظرم FPS بیشتری داشته باشم تا از Ray Tracing استفاده کنم.
کنفرانس AMD به نظر من عالی بود. تازه این بنچمارکای کارت های رفرنس بود. لیک شده که کارت های AIB بوست کلاک تا 2500 دارن! :o مطمینا بنچمارک های اون کارتا باید جالب باشه.
خیلی خوشحالم که AMD دوباره حرفی واسه گفتن داره. این رقابت مطمینا به نفع ما گیمر ها هست. Nvidia هم حتما از قدرت کارت های AMD خبر داشته وگرنه کارت های سری 3000 رو به این خوبی قیمت گذاری نمیکرد!
RIP 2080 ti :D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,793

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,854
اقا این Super Resolution مگه برای مقابله با DLSS نیست ؟؟
بله دقیقن همینطوره و باید بگم شایعه هم نیست و واقعیت داره.
176472

کنسول های نسل بعد هم از این قابلیت بهره خواهند برد. تاریخ دقیق رونماییش فعلن مشخص نیست. برای همین هم تو کنفرانسشون چیز خاصی در موردش نگفتن.
این تکنولوژی اگر حتی 50% dlss هم کارایی داشته باشه. به نظرم این مبارزه رو سه هیچ amd میبره.
الان یواش یواش داره علت استرسهای انویدیا مشخص میشه :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مشخص شده کی میتونیم این کارتهارو تو عمل ببینیم؟ ینی کی میدن دست سایتها تست بگیرن؟
تا جایی که یادمه همون 18 نوامبر نقدها اجازه انتسار دارن اما قطعا قبلش درز می کنه.
حالا عجله ای نیست تا این کارت ها بیان بعد جهان خواران محترم 50 60 ملیون براش قیمت بذارن بعد نا امید از همه چیز بشید صبر کنید تا قیمتش درست بشه 1000 تا نقد خوندید:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر