جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوستان گرافیک 6800 با مموری 16 گیگ واقعا ارزش خرید داره دیگه 3070 با مموری 8 گیگ کسی نگاه نمیکنه چون واقعا دوران 8 گیگ داره تموم میشه بعد قیمتشون 75 دلار فرق داره 8 گیگ دیگه گلوگاه هست مخصوصا با ورود کنسولها

• Like
Reactions: s.1

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,993
نام
محمد حسین
خب یه خلاصه بریم

نگفتن 6800 رقیب 3070 هست ، من فکر میکنم رقیبش 3070 ti باشه

6900xt در حد 3090 ظاهر شد فکر نمیکنم 3080ti بتونه رقیبش باشه

جواب برای ری تریسینگ داشتند ! تعجب میکنم دوستان میگن چیزی نداشتن

راجب dlss هم باید صبر کرد و دید لیک ها حقیقت دارن و amd در حال تدارک و عرضه تکنولوژی مشابه هست یا نه

قیمت 6800 جالب نبود ، قیمت 6800xt نزدیک لیک ها بود و خوب بود

اما گل سرسبد نمایش ، قیمت 6900xt بود که فوق العاده بود و عملا 3090 رو خورد کرد ( از لحاظ قیمتی )
چیزی نشون دادن وعده سر خرمن منم میتونم بدم که یه چیزی داریم برا dlss و ریتریس. چی نشون دادن.
fidelity fx تو مایه چکبورد کنسولی هست. قبلا هم guru بود فکر کنم که بررسی کرده بود رو 5700 تو بازی ds.
منتظر چیز جدیدی بودیم.
Death Stranding: PC graphics performance benchmark review
On AMD's side, Death Stranding supports AMD's FidelityFX Contrast Aware Sharpening (CAS). A gratifying effect, but Death Stranding isn't merely applying FidelityFX for sharpening; it also does upscale. This is a post-processing filter that performs similar work as DLSS with the difference that you do not need an RTX card. The sharpening and upscaling dies seem to cause some shimmer, especially on things like your backpack this is noticeable. It's not terrifying, and it's a method to increase framerates that folks will inevitably appreciate, but the effect is noticeable. The gain in performance is huge though, 25% in 2560x1440.

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,290
نام
سروش
چیزی نشون دادن وعده سر خرمن منم میتونم بدم که یه چیزی داریم برا dlss و ریتریس. چی نشون دادن.
fidelity fx تو مایه چکبورد کنسولی هست. قبلا هم guru بود فکر کنم که بررسی کرده بود رو 5700 تو بازی ds.
منتظر چیز جدیدی بودیم.

شما شک نکن اگه چیزی داشتن رو دست dlss یا برتری بهتر تو ray tracing الان جر داده بودن:D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,993
نام
محمد حسین
شما شک نکن اگه چیزی داشتن رو دست dlss یا برتری بهتر تو ray tracing الان جر داده بودن:D
نرمم افزاری که معلومه بهینه سازی بالایی تو dlss نمیتونن.25 درصد تو ds واقعا خوبه
infinity cache اوردن تو انتقال دیتای بالا موثره مخصوصا تو رزولوشن بالاتر.رم بالاتر داره
ولی تو dlss و ریتریس ضعیفترن،احتمالا که چیزی ندادن ازش

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,066
نام
Ali
منتظر چیز جدیدی بودیم.

اره راجب dlss مستقیم چیزی نگفتن فقط شایعات هست که باید صبر کرد و دید واقعی هستن یا نه

اما راجب ری تریسینگ ...
دقیقه 14:47 شروع میکنه راجب ری تریسینگ صحبت میکنه و بنظرم زوده ندیده و بدون دو سه تا نقد قضاوت کنیم !

مور لا ایز دد میگفت ری تریسینگ سری 6000 حدود 80 درصد کارایی سری 3000 انویدیا رو داره
اگر عددی نزدیک به این درصد هم باشه بنظرم کفایت میکنه

درکل 6800 اش دهن سوزی نیست ( نه که بد باشه ولی اون ارزش خرید 6800xt رو نداره )

اما 6800xt و 6900xt حتی اگر توانایی ری تریسینگشون ضعیف تر باشه ارزش خریدشون بالاتر هست

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,390
نام
Majid
6800 یکم وی رم اضافی نداره؟ الان اگه مثلا با 12 گیگ وی رم میدادنش هم قیمت با 3070 خیلی انتخاب معرکه ای میشد.
البته مگه اینکه جلوتر برنامه جالب تری داشته باشن برا این رنج قیمت.
---

کل نمایش در مورد گیم بود هیچ حرفی در مورد کارای دیگه نزدن در صورتی که سر سی پی یو برا کانتنت کریشن پاره کردن مارو :D با این حساب هنوز انتظار میره کارتا AMD تو باقالیا باشن برای نرم افزارای سه بعدی و رندر و...

آخرین ویرایش:

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
البته ray tracing که معلوم بود سخت افزاری داره چون تو کنسول های نسل بعد هست
ولی dlss تکنولوژی نیست که یدفعه از جیب بیاد بیرون :D
فقط میمونه حافظه که قطعا انویدیا مدل های با حافظه بیشتر رو معرفی میکنه

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
برای انویدیا اگر Rasterization مهم بود بلایی که با Pascal سر AMD اورد این نسل هم تکرار میکرد با این وجود هیچ آمار و ارقامی از عملکرد RT ندیدیم و فقط وعده سر خرمن!
از کارهای دیگه AMD که خیلی جالب بود مقایسه کارت اورکلاک شده در چارت رسمی بر روی پردازنده سریعتری که هنوز به بازار نیومده....
اگر قرار باشه باز کمدی Fake RT رو اینجا هم دنبال کرده باشه هنوز خیلی کار داره در حد و اندازه انویدیا ظاهر بشه

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,840
فکر کنم اوضاع rt برای amd در قیاس با انویدیا جالب نیست که تقریبن هیچ مانوری روش ندادن.
اگر کسی دنبال rt نباشه (زیر 1%) با این قیمت ها قطعن اولین گزینه amd خاهد بود
تنها مشکل انویدیا و به طور مشخص 3080 و 3070 وی رم پایینشونه که از همون اولم بهش انتقاد وارد بود.
نمایش نا امید کننده ای واسه من بود. اخه لتنسی و انتی لگ برای چند درصد از گیمرها مهمه؟ (زیر 1%)
دروغ چرا من تاحالا نمیدونستم این چند میلی ثانیه میتونه اهمیت داشته باشه. حالا اینا یه قسمت از کنفرانس رو بهش اختصاص دادن.
حالا بنچمارک های rt هم میاد ولی با شناختی که ما از amd داریم، اگر تو این زمینه حرف جدی ای واسه گفتن داشتن قطعن با یک اسلاید در کنار 3080 و 3090 از خجالتشون در می اومدن.

• Like
Reactions: capitanrayan

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اگه باز 3070 بیاد و ناموجود بشه اما amd این شکلی نشه که انویدیا بازی اینور سال کامل باخته
اما بازم من خارج از ایران باشم برای 8 گیگ رم بیشتر که تازه اسمارت مموری هم داره تا بازی ها روان تر و با فریم بهتر اجرا بشن قطعا 80 دلار بیشتر می دادن 80 دلار پول بیشتر پول مدل های کاستوم 3070 می شه 1 جورایی برای اونا هیچی نیست حتی برای ما هم 2 ملیون اختلاف در 30 ملیون چیزی نیست.
چه فایده کارت بخری نتونی الترا تکسچر پک یا تکسچر التراش رو فعال کنی؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
فکر کنم اوضاع rt برای amd در قیاس با انویدیا جالب نیست که تقریبن هیچ مانوری روش ندادن.
اگر کسی دنبال rt نباشه (زیر 1%) با این قیمت ها قطعن اولین گزینه amd خاهد بود
تنها مشکل انویدیا و به طور مشخص 3080 و 3070 وی رم پایینشونه که از همون اولم بهش انتقاد وارد بود.
نمایش نا امید کننده ای واسه من بود. اخه لتنسی و انتی لگ برای چند درصد از گیمرها مهمه؟ (زیر 1%)
دروغ چرا من تاحالا نمیدونستم این چند میلی ثانیه میتونه اهمیت داشته باشه. حالا اینا یه قسمت از کنفرانس رو بهش اختصاص دادن.
حالا بنچمارک های rt هم میاد ولی با شناختی که ما از amd داریم، اگر تو این زمینه حرف جدی ای واسه گفتن داشتن قطعن با یک اسلاید در کنار 3080 و 3090 از خجالتشون در می اومدن.
لتنسی مهم نیست؟ عجب؟ pc باز نیستی پس
خود انویدیا هم 1 بخشش مانور لنتسی بود یادت رفته؟ چرا فکت صادر می کنی زیر 1 درصد همه لنتسی براشون مهمه
این همه tv یا مانتیور با اینپوت لگ پایین فری سینک چی سینک داره معرفی می شه برای اینکه این همه طرفدار داره
همه چیز مانور داد جز ری که بنچمارک هاش اومده 6800xt در حد 2080ti در حد ری هست که کافیه به نظرم تکنیک جدیدشم باید دید کیفیت و فریم دهیش در چه در dlss هست بعید می دونم در اون حدا باشه.
فعلا که amd در نظر نسجی ها برای خرید کارت بعدی جلو هست برید بخرید تا منم انویدیام بتونم به قیمت بخرم :D

• Smile
Reactions: HIGH VOLTAGE

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,290
نام
سروش
خود انویدیا هم 1 بخشش مانور لنتسی بود یادت رفته؟ چرا فکت صادر می کنی زیر 1 درصد همه لنتسی براشون مهمه
این همه tv یا مانتیور با اینپوت لگ پایین فری سینک چی سینک داره معرفی می شه برای اینکه این همه طرفدار داره
همه چیز مانور داد جز ری که بنچمارک هاش اومده 6800xt در حد 2080ti در حد ری هست که کافیه به نظرم تکنیک جدیدشم باید دید کیفیت و فریم دهیش در چه در dlss هست بعید می دونم در اون حدا باشه.
فعلا که amd در نظر نسجی ها برای خرید کارت بعدی جلو هست برید بخرید تا منم انویدیام بتونم به قیمت بخرم :D

این قابلیت تو بازی های esport خیلی کاربردیه بجز اون نه

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,840
مهندس به جای اینکه تریگر بشی و کامنت احساسی بزاری کامنت رو اول بخون بعد ریپلای کن.
اولن اینکه لتنسی برای من مهم نیست.نوع پنل و sRGB و عمق رنگ و HDR و رزولوشن برام اهمیت دارن. حالا اگر فری سینک و جی سینک هم داشته باشن که چه بهتر . اگرم خدا قبول کنه و شما اجازه بدید 25-26 ساله pc بازم.
دومن اینکه کامنت من مشخصه.
دروغ چرا من تاحالا نمیدونستم این چند میلی ثانیه میتونه اهمیت داشته باشه.
شما تو هرجایی دوست داری نظر سنجی بزار ببین برای چند درصد از گیمرها اون چند میلی ثانیه بهبود، فاکتوریه برای انتنخاب کارت گرافیکشون.
مانیتور فری سینک و جی سینک نسبت به چند ساله گذشته فروششون رفته بالا چون قیمت این مانیتور ها به شدت اومده پایین. الان یه مانیتور 100 دلاری هم فری سینک داره.
حالا شما تا دیروز تو انواع تایپیک ها داشتی سری 2000 رو پروموت میکردی چی شد یهویی شدی طرفدار amd که دنبال خرید سری 3000 انویدیاس؟ فازت چیه؟

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
مهم نیست واسه بازار میان رده چیزی نداشت الان 3070 با 499 دلار و چند وقت دیگه 3060 ti با 399 دلار دست انویدیا هست
اون 6900xt هم با 3080ti جواب داده میشه
چیزی که من انتظار داشتم با یه تکنولوژی مشابه dlss یا چیزای جدید بیاد جلو نه anti lag
۸ گیگ رم بیشتر و ۸۰ دلار در صورت واقعی بودن پرفورمنس عقلانی هست.

میان رده خیلی چیز سختی نیست. همین کارت رو ۸ گیگ بدن میشه ۴۰۰ دلار.
البته 6800 رقیب 3070 نیست برای 3070 رقیبی معرفی نکرد. 3070 کارت 500 دلاری هست . در صورتی که 6800 نزدیک 600 دلار قیمت داره
رقیبش هست دیگه. ۸۰ دلار بیشتر برای ۱۶ گیگ. کارتی از 2080 ti قوی‌تر

ولی بازم میگم تا نقد و خروجی اصلی بیرون نیاد فقط مقایسه عددیه نه پرفورمنس واقعی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر