جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

والا اگه من خارج ایران بودم ۳۰۹۰ میگرفتم یه قرن خودمو راحت میکردم. پول نمیرسه. بصرقه ترین گزینه با این مقدار پول همین ۳۰۷۰ هست. میترسم یک سال بیشتر کار کنم همه چی دوبرابر شه بعد مجبور شم 3060 بگیرم. تازه من ۱۰۸۰ می‌زنم بازیارو ۳۰۸۰ خیلی overkill برای این رزولوشن.
برا 1080 همون 3060 هم زیادیه 3050 هم میشه گرفت.

دوستان ما بخوایم 3070 بخریم باید مادربورد هم جدید بگیریم؟ بعدش اینکه i7 7700 تا کی جواب میده؟
ببین پردازندت احتمال خیلی زیاد گلوگاه میشه و مجبوری مادربورد و سی پی رو باهم عوض کنی،یعنی نه اینکه کار نده،کار میده ولی کارت ۳۰۷۰ ات نمیتونه تمام توانشو ارائه بده

• Like
Reactions: {ehsan} and moxA.J
بالاخره هایپ شدم از 1070 برم سمت 3070 آی لاو یو انویدیا :))

دوستان ما بخوایم 3070 بخریم باید مادربورد هم جدید بگیریم؟ بعدش اینکه i7 7700 تا کی جواب میده؟
بله باید pcie 4 رو ساپورت کنه و همینطور Nvidia aio
الان مادربرد های X570 تو بازار هستن که ساپرت میکنن 5700 هم قیمتشونه (ایسوس پرایم)
پردازنده گلوگاه میکنه باید عوض شه سمت رایزن برید به صرفه تره و کم کم باید 3600xt بگیرید ( تا بنچمارک نیاد مشخص نیست ولی چیزی که واضحه این 7700 گلوگاه میکنه )

• Like
Reactions: moxA.J
واقعا اینهمه رزولوشن برای چی میخواید؟
عملا تو هشتاد درصد اوقات چشمم تفاوتی بین 1080 و 4K متوجه نمیشه :D

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
والا چشمای بنده حقیر متوجه میشه سوالم جنبه تئوری داره ایا رو کاغذ بازیسازا میتونن به همچین چیزی برسن؟

از نظر بنده ۳۰۸۰ بسیار Perf/price تر از ۳۰۷۰ هست. وی رم بیشتری هم داره و کلا اگر جای شما باشم و اگر خودم روزی قصد خرید بین این دو داشته باشم حتما ۲۰۰ دلار دیگه به هر نحوی جور میکنم چون واقعا ۳۰۸۰ اینبار ارزشمندتره
بنظرم شایعات مدل 16 گیگی 3070 درست باشه و اون موقع قطعا 3070 16 گیگ انتخاب بهتریه
فقط من نمیدونم الان رم کنسول ها که یکپارچه هست چطور با pc مقایسه میشه
یعنی فک میکنم برای نسل بعد 8 گیگ کم باشه و اگه 16 گیگ بگیری دیگه اندازه رم کنسول هاست و مطمئنی که کم نمیاره

هفته ی سرشار از مسرت برای اهالی پی سی گیمر بود ( واسه پولداراش)
اول سامسونگ حافظه ی SSD 980 رو معرفی کردکه 7 گیگابایت در ثانیه قدر خواندش هست..
بعد کارت های خانواده ی RTX 30** انویدیا

و عزای خریداران 2080Ti ... :))

ولی برای ما که هنوز 1070 داریم ...

View attachment imcac6vueok51.mp4

بنظرم شایعات مدل 16 گیگی 3070 درست باشه و اون موقع قطعا 3070 16 گیگ انتخاب بهتریه
فقط من نمیدونم الان رم کنسول ها که یکپارچه هست چطور با pc مقایسه میشه
یعنی فک میکنم برای نسل بعد 8 گیگ کم باشه و اگه 16 گیگ بگیری دیگه اندازه رم کنسول هاست و مطمئنی که کم نمیاره
خب اگر مدل ۱۶ گیگ ۳۰۷۰ تایید بشه قطعا مدل ۲۰ گیگی ۳۰۸۰ هم وجود خواهد داشت

• Like
Reactions: {ehsan}
هزینه ساخت نودهای 7nm TSMC نسبت به 8nm Samsung(AKA refined 10nm) با توجه به ترانزیستور دنسیتی بالایی که داره خیلی بیشتر هست عدم افزایش قیمت تا حدودی بی دلیل نبوده و انویدیا روی نسل Ampere به خاطر هزینه نهایی ساخت کمتر حاشیه سود بسیار زیادی خواهد داشت.
یه سوال داشتم
اگر انویدیا میومد و چیپ جدید خودش رو با نود 7 نانومتری شرکت TSMC تولید میکرد و ما شاهد افزایش پرفورمنس و مخصوصأ کاهش مصرف انرژی بودیم بنظرتون ارزش یه مقدار افزایش قیمت رو نداشت ؟؟؟
الان مصرف سری امپر خیلی بالا رفته ( 320 و 350 وات که در مدلهای کاستوم ، قطعأ مصرف بسیار بیشتر خواهد بود ) و برای خنک کردن این کارتها هم مجبور شدن که فن های بزرگی قرار بدهند که حداقل دو اسلات رو پر میکنه
من اعتقاد دارم باید میرفت به سمت 7 نانومتر TSMC
البته یه شایعه ای هم چند مدت قبل منتشر شده بود که میگفت شرکت TSMC بعلت پر بودن ظرفیت خط تولید خودش ، قادر نیست که نیاز انویدیا رو به تراشه های امپر پاسخگو باشه و انویدیا مجبور شده بره با سامسونگ کار کنه ...
بنظر من احتمالش هست که تا یک سال آینده ، انویدیا نسخه بهبود یافته این کارتهای جدید رو با نود 7 نانومتر و حافظه گرافیکی بیشتر به بازار عرضه کنه ( مثلأ تحت عنوان سوپر )

یه سوال داشتم
اگر انویدیا میومد و چیپ جدید خودش رو با نود 7 نانومتری شرکت TSMC تولید میکرد و ما شاهد افزایش پرفورمنس و مخصوصأ کاهش مصرف انرژی بودیم بنظرتون ارزش یه مقدار افزایش قیمت رو نداشت ؟؟؟
الان مصرف سری امپر خیلی بالا رفته ( 320 و 350 وات که در مدلهای کاستوم ، قطعأ مصرف بسیار بیشتر خواهد بود ) و برای خنک کردن این کارتها هم مجبور شدن که فن های بزرگی قرار بدهند که حداقل دو اسلات رو پر میکنه
من اعتقاد دارم باید میرفت به سمت 7 نانومتر TSMC
البته یه شایعه ای هم چند مدت قبل منتشر شده بود که میگفت شرکت TSMC بعلت پر بودن ظرفیت خط تولید خودش ، قادر نیست که نیاز انویدیا رو به تراشه های امپر پاسخگو باشه و انویدیا مجبور شده بره با سامسونگ کار کنه ...
بنظر من احتمالش هست که تا یک سال آینده ، انویدیا نسخه بهبود یافته این کارتهای جدید رو با نود 7 نانومتر و حافظه گرافیکی بیشتر به بازار عرضه کنه ( مثلأ تحت عنوان سوپر )
درود
مصرف سری امپر خیلی بالا رفته ؟
با توجه به teardown , احتمالا سری x با 3325 شیدر 12 ترافلاپس و 7 نانومتر TSMC بین 200 تا 250w مصرف میکنه
RTX 3080 با 8704 شیدر و 30 ترافلاپس 320W
انویدیا در مصرف انرژی برتری مطلق داره

-----------
افزایش پرفورمنس؟
بیشتر از 30 و 40 ترافلاپس ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: lomis and omid0

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or