جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

یه سوال داشتم
اگر انویدیا میومد و چیپ جدید خودش رو با نود 7 نانومتری شرکت TSMC تولید میکرد و ما شاهد افزایش پرفورمنس و مخصوصأ کاهش مصرف انرژی بودیم بنظرتون ارزش یه مقدار افزایش قیمت رو نداشت ؟؟؟
الان مصرف سری امپر خیلی بالا رفته ( 320 و 350 وات که در مدلهای کاستوم ، قطعأ مصرف بسیار بیشتر خواهد بود ) و برای خنک کردن این کارتها هم مجبور شدن که فن های بزرگی قرار بدهند که حداقل دو اسلات رو پر میکنه
من اعتقاد دارم باید میرفت به سمت 7 نانومتر TSMC
البته یه شایعه ای هم چند مدت قبل منتشر شده بود که میگفت شرکت TSMC بعلت پر بودن ظرفیت خط تولید خودش ، قادر نیست که نیاز انویدیا رو به تراشه های امپر پاسخگو باشه و انویدیا مجبور شده بره با سامسونگ کار کنه ...
بنظر من احتمالش هست که تا یک سال آینده ، انویدیا نسخه بهبود یافته این کارتهای جدید رو با نود 7 نانومتر و حافظه گرافیکی بیشتر به بازار عرضه کنه ( مثلأ تحت عنوان سوپر )
انویدیا دلیلی نداره برای مهاجرت به نود بهتر عجله کنه آیا اینتل دلیلی داشته که دست از سر 14nm تقویت شده برداره؟ تمام این شرکت‌ها بیزنس محور هستن و بنگاه خیریه هم باز نکردن تا جای ممکن سعی میکنن حاشیه سودشون رو بالا نگه دارند. انویدیا به لطف مهندسان و معماری برتری که داره نیازی به استفاده از نود تقویت شده نداره بار اول هم نیست چنین کاری میکنه قبل از سری 2000 هم روی نود یکسان دو نسل گرافیک معرفی کرده وقتی AMD هنوز پاسخ مناسبی برای GTX 1080 Ti بعد از 3 4 سال نداشته چرا باید به خودش زحمت بده؟ حالا اینا رو گفتم نه لزوما اینتل و انویدیا با هم مقایسه کنم چون انویدیا مسیر خودش رو داره میره و اینتل هست که باید تکونی بده من نمیدونم بعضیا دنبال چی هستن وقتی کارت همرده نسل جدید با قیمت یکسان تا %100 افزایش پرفورمنس داشته این وسط دنبال قاتل بروسلی میگردن!:D

GeForce RTX 30 series cards tight supply until end of year

خب به نظر میرسه برای بهبود یلد تراشه‌ها انویدیا سفارش ویفر کمتری به سامسونگ داده تا یلد و تولید به بهره‌وری لازم برسند و طبق مسئله عرضه/تقاضا احتمال افزایش قیمت بسیار زیاد خواهد بود!

برای 1080p به بالا مشکلی نداری اما اگر FHD پلی میدی هر چی آپشن سوپر سمپل و AA سنگین هست بده بالا نگران نباش
من متاسفانه مانیتور خوب ندارم و با این وضعم نمیشه گرفت فعلا مشکل اصلیم دمای این cpu که صاف کرده منو ...:o کسایی که می خوان بدون عوض کردن مادربرد برن سراغ این کارتا بازم احتمالا نیاز به کولر cpu و تبدیلای پاور البته (اگه پاور خوبی داشته باشن) پیدا میکنن. چه میشه کرد کمترین هزینه همین راهه. وگرنه ادم باید بره سراغ مادربردای pcie 4 با یه cpu خفن یه pc اصولی ببنده که دردسر نداشته باشه.

rtx io روی سری 20 انویدیا و کنسول مایکرو سافت و ناوی 2 amd هم پشتیبانی میشه این ویژگی direct x 12 ultimate هست.

2020-09-03_0-59-46.jpg
تو این عکس هم بهتر مشخصه روند کار.
تو gpu direct رم مشغول نمیشه و فقط با cpu در ارتباطه ولی تو حالت عادی دیتا از حافظه میره رو رم و اون میفرسته برا gpu.
این کاریه که این فناوری میکنه.
DirectStorage is coming to PC | DirectX Developer Blog

دقت کریدن 3070 کارت 220 واتیه اما 3080 کارت 320 واتی هست؟ یعنی 100 وات قوی تره بذارید بهتر بگم 2070S کارت 215 واتیه اما 2080TI کارت 280 واتی تا به امروز همچین اختلافی ندیده بودم باید خیلی کارت قدرمتند تری باشه اونم فقط با 200 دلار بیشتر این انویدیا چیکار کرده با قلب با ما :D

برا 1080 همون 3060 هم زیادیه 3050 هم میشه گرفت.
اینا رو برای لپ تاپ بزارن رسما کل بازیهای نسل رو تا آخر میکشه :D چون رو لپ تاپ عملا رزولوشن بالای 1080p اصلا نیاز نمیشه. صفحه هاشون دیگه نهایت تا 18 اینچن. فکر میکنم قیمت خیلی مناسبی هم داشته باشن، حتی زیر 1000 دلار.

لامصب ترین تصویر دنیا ?

9lm9_rog_rtx_30.jpg

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or