جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

دقیقا عین نسل های قبل شد تنها تنوع این نسل 4090 هست که مشابه قبل نشد
منتظر 4070 > 800 دلاری و 4060 > 500 دلاری یا بیشتر باید باشیم !
مگر اینکه 4070 و 4060 خیلی ضعیفی باشند

این وضعیت نه تنها برای NVIDIA که برای AMD هم خوب شد !

https://s6.uupload.ir/files/wccfdirectstorage2-728x410_nxbk.jpg

مایکروسافت به طور رسمی DirectStorage 1.1 API را در روز دوشنبه برای توسعه دهندگان بازی منتشر کرد
و به آنها اجازه می دهد از فشرده سازی بازی با سرعت GPU استفاده کنند تا زمان بارگذاری بازی را به حداقل برسانند. DirectStorage مسیری را برای GPU ها ایجاد می کند تا مستقیماً به دستگاه های ذخیره سازی روی یک سیستم دسترسی داشته باشند.
https://s6.uupload.ir/files/bvzn7fqsiy8eo4vo_m3l.jpg

با انتقال بخشی از پردازش های مرتبط با استخراج فایل های فشرده بازی ها، شدت استفاده از پردازنده مرکزی CPU کاهش می یابد. دیگر شاهد گلوگاه پردازنده مرکزی CPU نخواهیم بود
مایکروسافت همچنین در حال تبلیغ GDeflate است، یک فرمت فشرده‌سازی فایل جدید که توسط NVIDIA توسعه یافته است، که برای تکنیک‌های فشرده‌سازی بسیار موازی بهینه شده است و آن را برای GPUها مناسب می‌کند. NVIDIA، Intel و AMD هر کدام به این توسعه پاسخ مثبت داده اند و درایورهای اولیه را با پشتیبانی DirectStorage 1.1 عرضه کرده اند که می تواند توسط توسعه دهندگان بازی استفاده شود. این سه بعداً پشتیبانی رسمی DirectStorage 1.1 را به کانال های به روز رسانی درایور معمولی خود اضافه خواهند کرد.

DirectStorage 1.1 Available Now for PC, GPU Decompression Could Offer 3x Faster Loading
https://www.techpowerup.com/300817/...accelerated-game-asset-decompression-released

کارشناس محترم PSU Corsair
نصب کنندگان 4090 GPU سوکت کانکتورهای خود را به طور کامل وارد نمی کنند

این هم یک نکته بسیار مهم میتونه باشه احتمالش هست تمام کاربرایی که با این مشکل روبرو شدن سوکت بدرستی نصب نکردن
با توجه به اینکه 4080 جدید با همین سوکت لانچ میشه و انویدیا هم سکوت کرده . احتمال این بی توجهی زیاده

https://s6.uupload.ir/files/kyfxmmlqxtf6w7tkjm2eg-1200-80_clr5.jpg

https://s6.uupload.ir/files/my63bfbvsd4gupv4gq9qk-1200-80_mo4c.jpg

توجه کنید استاندارد ATX 3.0 و سوکت 12VHPWR توسط اینتل طراحی شده
Corsair’s PSU Expert Jonny Guru Weighs in on Nvidia Connector-Gate

کارشناس محترم PSU Corsair

این هم یک نکته بسیار مهم میتونه باشه احتمالش هست تمام کاربرایی که با این مشکل روبرو شدن سوکت بدرستی نصب نکردن
با توجه به اینکه 4080 جدید با همین سوکت لانچ میشه و انویدیا هم سکوت کرده . احتمال این بی توجهی زیاده

https://s6.uupload.ir/files/kyfxmmlqxtf6w7tkjm2eg-1200-80_clr5.jpg

https://s6.uupload.ir/files/my63bfbvsd4gupv4gq9qk-1200-80_mo4c.jpg

توجه کنید استاندارد ATX 3.0 و سوکت 12VHPWR توسط اینتل طراحی شده
Corsair’s PSU Expert Jonny Guru Weighs in on Nvidia Connector-Gate
نه ربطی نداره قبلا هم بررسی کردن اگر این شکلی بود کابل های 8 پین هم باید این شکلی می شد کلا کورسیر چرند زیاد می گه به گیمر نکسس هم گیر داده بود اونم خوب قهوه ایش کرد کلا کورسیر پاور زن نیست و پاورهاش شرکت های دیگه براش می زنن پس بهتره سکوت کنه زمانی که شرکت های سازننده ش چیزی نمی گن cwt خوباش می سازه
ضمنا کابل جا که می ره گیرش صدا می ده و مشخص که جا رفته مگه گیره نداشته باشه تبدیلش
مشکل ذوب شدن برای تبدیل هاست فقط برای نیتیو ها نیست یا حتی اون هایی که از پاور میان

نه ربطی نداره قبلا هم بررسی کردن اگر این شکلی بود کابل های 8 پین هم باید این شکلی می شد کلا کورسیر چرند زیاد می گه به گیمر نکسس هم گیر داده بود اونم خوب قهوه ایش کرد کلا کورسیر پاور زن نیست و پاورهاش شرکت های دیگه براش می زنن پس بهتره سکوت کنه زمانی که شرکت های سازننده ش چیزی نمی گن cwt خوباش می سازه
ضمنا کابل جا که می ره گیرش صدا می ده و مشخص که جا رفته مگه گیره نداشته باشه تبدیلش
مشکل ذوب شدن برای تبدیل هاست فقط برای نیتیو ها نیست یا حتی اون هایی که از پاور میان
کورسیر چرند زیاد می گه ایا msi چرند میگه ؟
12VHPWR (PCIe 5.0 16-PIN) Cable’s Five Installation Tips & Tricks

https://s6.uupload.ir/files/pcie5-20221111-2_2vwj.gif

در کل ناشی بودن کاربر در وصل کردن سوکت این مشکلاتو ببار اورده . هنگام نصب باید دقت داشت
انویدیا برای همین سکوت کرده

آخرین ویرایش:
بهونه بد همش ، آبشون قطعه.
کلا Nvidia به وضوح مشکل QA داره.
اون از 2080Ti با اون آمار خرابی وحشتناکش.
اون از 3080 که وقتی عرضه شد مشکل کرش داشت هرکی هم یک چیزی گفت از آخرم درایوری که داد Boost Clock رو آورد پایین تا کارت ها استیبل شدن.
اینم از 4090 که کانکتورش ذوب می شه. حتی قبل از عرضه هم نگرانی در مورد این کانکتور بود و توی مستندات Zotac ذکر شده بود که عمر کانکتور کلا 30 بار کشیدن و متصل کردن اه!
کارت های بالارده Nvidia که میان باید بزارید دو سه ماه بگذره اگر سالم بودن بعد بخرید.

چیزی که مشخصه هم PCI-SIG روی ویرایش جدید کانکتور کار می کنه و شایعاتی هم هست که خود Nvidia هم روی نسخه اصلاح شده کانکتور داره کار می کنه.
اینتل هم که در سکوت کامل به سر می بره. برداشته کانکتور رو روی کارت های دیتاسنتر ایش گذاشته. حالا باید دید مشکل از سمت Nvidia اه یا کلا کانکتور مشکل داره.

آخرین ویرایش:
این داستان تو نقطه‌ی اتصال داره رخ میده و مشخصا کانکتور تو ناحیه اتصال حرارتش بالاتر میره.
یا تاثیر انتقال حرارت خود کارت به اون ناحیه‌س.
یا تلفیقی از هردو.

اونایی هم که تا الان زنده موندن احتمالا یا توان حداکثری رو استفاده نکردن یا کولینگ خوب داخل کیس و اتاق‌شون این اتفاق رو به تاخیر انداخته.

با اپدیت فعلا باید توان کارت رو کاهش بده. کم‌کم شروع کنه به تعویض کارت‌هاش. حالا تغییر دیزاین باشه یا تغییر کانکتور.

کورسیر چرند زیاد می گه ایا msi چرند میگه ؟
12VHPWR (PCIe 5.0 16-PIN) Cable’s Five Installation Tips & Tricks

https://s6.uupload.ir/files/pcie5-20221111-2_2vwj.gif

در کل ناشی بودن کاربر در وصل کردن سوکت این مشکلاتو ببار اورده . هنگام نصب باید دقت داشت

چون من اطلاعاتم از این احمق ها بیشتره درسته که من مهندسی که خوندم برای این بخش نیست اما در کل هر کسی که مهندسی درست خونده باشه اونم نه در سطح حرفه ای همچین گاف های بزرگی نمی ده و می دونه داستان چیه اینا عین یک مشت احمق دارن رفتار می کنن اینا مهندس نیستن حتی در حد لیسانس مهندسی هم نیستن
اصلا اصول مهندسی یعنی انجام کارهای حساب شده و پیشبینی شده کاراشون من یاد مهندس های ایران خودرو می ندازه قشنگ بی نظمی موج می زنه توی انویدیا لاقل مهندساتون کارشون بلد نیستن مدیریت کردن یاد بگیرید چه وضعشه
همین که چنین مسئله ساده ای تا الان نفهمیدم مشکل از چیه و هنوز دارن تست انجام می دن باید برن بمیرن
کلا Nvidia به وضوح مشکل QA داره.
اون از 2080Ti با اون آمار خرابی وحشتناکش.
اون از 3080 که وقتی عرضه شد مشکل کرش داشت هرکی هم یک چیزی گفت از آخرم درایوری که داد Boost Clock رو آورد پایین تا کارت ها استیبل شدن.
اینم از 4090 که کانکتورش ذوب می شه. حتی قبل از عرضه هم نگرانی در مورد این کانکتور بود و توی مستندات Zotac ذکر شده بود که عمر کانکتور کلا 30 بار کشیدن و متصل کردن اه!
کارت های بالارده Nvidia که میان باید بزارید دو سه ماه بگذره اگر سالم بودن بعد بخرید.

چیزی که مشخصه هم PCI-SIG روی ویرایش جدید کانکتور کار می کنه و شایعاتی هم هست که خود Nvidia هم روی نسخه اصلاح شده کانکتور داره کار می کنه.
اینتل هم که در سکوت کامل به سر می بره. برداشته کانکتور رو روی کارت های دیتاسنتر ایش گذاشته. حالا باید دید مشکل از سمت Nvidia اه یا کلا کانکتور مشکل داره.
دقیقا همین طوره اینا یک مشت احمق کردن مدیر و ناظر نتیجه ش همین می شه توی سری 3000 اینقدر کارت مشکل دارم داشتیم که حد نداشت هر کارتی یک دما داشت یکسری ها مشکل پین یکسری مشکل اورهیت مخصوصا مموری یکسری کلا داستان داشتن هنوز یادم نرفته لای پد مموری کارت گرافیک دستکش و چرت و پرت پیدا کردن یا کلا پد نداشتن
از اون طرف کلاهبرداریم که خوب یاد گرفتن razer جنس می خری توی عکس زده جلوش rgb داره باز می کنه می بینی نداره بعد توی سایتشم می ری می بینی داره (هنوزم هست) بعد سرچ نی کنی می بینی دزدا برش داشتن سایت با عکس جعبه شم درست نکردن صداشم در نمیارن
پاور 1000 سری جدید ایسوس میاد توی سایتش زده 16 پین 600 واتی داره بعد توی spec زده 12 پینه اصلا 4090 نمی شناسش با کمال وقاحت هنوزم توی سایتش هست کلیم تا حالا بهش گیر دادن
بقیه داستان ها هم که یا شنیدین یا می تونید برید ببینید خیلی از این دزد بازی ها زیاد شدن جای اینکه سران ما از اونا درستکاری یاد بگیرن اونا مثل: اینا شدن

اما مشکل سوکت: من تا الان نه مطالعه ای کردم نه تحقیق راجبش اما بیس مهندسی که بلدم(با درس انتقال حرارت)
الان دیگه هر مهندس احمقی دیگه می دونه که هر سوکت برقی می خواد برای کامپیوتر یا ماشین باشه یا هر چیز دیگه ای به خاطر بحث مقاومت حرارت تولید می کنه باید این میزان حرارت سنجیده بشه و نسبت بهش اقدام بشه حالا یا باید پلاستیک دورش جنس بهتری استفاده بشه یا باید جنس مس با جنس سوکت بهتر بشه یا اصلا جنس پلاستیک عوض بشه یا یکسری کارهای دیگه
اینا اینقدر احمقن که نمی دونن 600 وات خیلی حرارت تولید می کنه و باید فکری به حالت سوکت پلاستیکی اطرافش بکنن طبیعی هست که ذوب بشه مدل های atx 3.0 کمتر مشکل دارن یا ندارن چون جنس سر کابلشون خیلی بهتره ضمنا تبدیل باعث مقاومت بیشتر و حرارت بیشتریم می شه
الان نمونه ش ایران خودرو در ماشین های جدیدش برداشته همچین کاری کرده سیم کشی ها یا بخش فیوزش اب می شه
اصولا این مشکل اسیبی به قطعات نمی زنه چون پین های اتصال فلزی هستن و خیلی مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارن اما خوب سوکت ذوب می شه یا شاید دیگه از حالت اتصال دربیاد یا لق بشه

من تعجب می کنم این احمق ها هنوزم دنبال جواب یا مشکل هستن

چون من اطلاعاتم از این احمق ها بیشتره درسته که من مهندسی که خوندم برای این بخش نیست اما در کل هر کسی که مهندسی درست خونده باشه اونم نه در سطح حرفه ای همچین گاف های بزرگی نمی ده و می دونه داستان چیه اینا عین یک مشت احمق دارن رفتار می کنن اینا مهندس نیستن حتی در حد لیسانس مهندسی هم نیستن
اصلا اصول مهندسی یعنی انجام کارهای حساب شده و پیشبینی شده کاراشون من یاد مهندس های ایران خودرو می ندازه قشنگ بی نظمی موج می زنه توی انویدیا لاقل مهندساتون کارشون بلد نیستن مدیریت کردن یاد بگیرید چه وضعشه
همین که چنین مسئله ساده ای تا الان نفهمیدم مشکل از چیه و هنوز دارن تست انجام می دن باید برن بمیرن

دقیقا همین طوره اینا یک مشت احمق کردن مدیر و ناظر نتیجه ش همین می شه توی سری 3000 اینقدر کارت مشکل دارم داشتیم که حد نداشت هر کارتی یک دما داشت یکسری ها مشکل پین یکسری مشکل اورهیت مخصوصا مموری یکسری کلا داستان داشتن هنوز یادم نرفته لای پد مموری کارت گرافیک دستکش و چرت و پرت پیدا کردن یا کلا پد نداشتن
از اون طرف کلاهبرداریم که خوب یاد گرفتن razer جنس می خری توی عکس زده جلوش rgb داره باز می کنه می بینی نداره بعد توی سایتشم می ری می بینی داره (هنوزم هست) بعد سرچ نی کنی می بینی دزدا برش داشتن سایت با عکس جعبه شم درست نکردن صداشم در نمیارن
پاور 1000 سری جدید ایسوس میاد توی سایتش زده 16 پین 600 واتی داره بعد توی spec زده 12 پینه اصلا 4090 نمی شناسش با کمال وقاحت هنوزم توی سایتش هست کلیم تا حالا بهش گیر دادن
بقیه داستان ها هم که یا شنیدین یا می تونید برید ببینید خیلی از این دزد بازی ها زیاد شدن جای اینکه سران ما از اونا درستکاری یاد بگیرن اونا مثل: اینا شدن

اما مشکل سوکت: من تا الان نه مطالعه ای کردم نه تحقیق راجبش اما بیس مهندسی که بلدم(با درس انتقال حرارت)
الان دیگه هر مهندس احمقی دیگه می دونه که هر سوکت برقی می خواد برای کامپیوتر یا ماشین باشه یا هر چیز دیگه ای به خاطر بحث مقاومت حرارت تولید می کنه باید این میزان حرارت سنجیده بشه و نسبت بهش اقدام بشه حالا یا باید پلاستیک دورش جنس بهتری استفاده بشه یا باید جنس مس با جنس سوکت بهتر بشه یا اصلا جنس پلاستیک عوض بشه یا یکسری کارهای دیگه
اینا اینقدر احمقن که نمی دونن 600 وات خیلی حرارت تولید می کنه و باید فکری به حالت سوکت پلاستیکی اطرافش بکنن طبیعی هست که ذوب بشه مدل های atx 3.0 کمتر مشکل دارن یا ندارن چون جنس سر کابلشون خیلی بهتره ضمنا تبدیل باعث مقاومت بیشتر و حرارت بیشتریم می شه
الان نمونه ش ایران خودرو در ماشین های جدیدش برداشته همچین کاری کرده سیم کشی ها یا بخش فیوزش اب می شه
اصولا این مشکل اسیبی به قطعات نمی زنه چون پین های اتصال فلزی هستن و خیلی مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارن اما خوب سوکت ذوب می شه یا شاید دیگه از حالت اتصال دربیاد یا لق بشه

من تعجب می کنم این احمق ها هنوزم دنبال جواب یا مشکل هستن
جنس کابل و سوکت یک طرف (پاور) هم کاملا اوکی باشه، ضعف توی قسمتی که روی کارت هست بازم باعث این‌ ماجرا میشه.

مثال کم ربط: انگار به برق ورودی ۲۵ آمپر یک واحد خونه، یه مینیاتوری ۱۰ آمپر بزنی و بخوای ازش ۲۵ آمپر هم بکشی. خب قطعا جواب گو نیست. حالا این وسط ترمینال ۱۰ امپر بزنی بازم نمی‌تونی ازش ۲۵ امپر بکشی.

این مشکل رو قسمت کانکتور‌ها قطعا وجود داره. جنس الیاژ فلز برای انتقال و تولید کمتر حرارت تو قسمت کانکتور هم مهمه. حتی مدار ورودی برق روی برد کارت هم مهمه(این‌مشکل روی سری ۳۰۰۰ بود که دما‌های متفاوت داشت).
حتی باید چک کنن لیک الکتریکی نداشته باشن. ممکنه خروجی که داره می‌گیره به مراتب بالاتر از وات اسمی و ازمایشی که گفتن باشه.

بررسی همه‌ی اینا زمانبر هست ولی نه اینقدر که NVidia دایورت کرده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or