جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

https://s6.uupload.ir/files/photo_2022-11-03_19-46-59_5ou.jpg

چه رد ضایعی انداخته پشتش تو FSR2.1 QUALITY
این AMD کلا سم خالصه . تو ری تریس که حرفی برا گفتن نداره . به درایو هاشم اعتماد ندارم . تکلیف این نسلم مشخص شد بزودی یه 4090 میخرم

View attachment 276189
DLSS 3 محشره
NVIDIA DLSS 3 is coming to 3 games in November - VideoCardz.com
xess که اشغال تریت تکنیک ممکنه هست کلا کیفیت تصویر نابود می شه
اما fsr 2.1 کیفیتش خوبه اما چون ai نیست قطعا قابل مقایسه با dlss هم نیست اما در کل چیز خوبیه این ردهاش انچان برای فریم های بالا اذیت کننده نیستن البته یکم نویز هم به تصویر اضافه می کنه
dlss 3.0 هم تکنیک بی خودی هست و کلی اینپوت لگ اضافه می کنه به این حرکت باشه تی وی ها خیلی ساله دارنش افکت موشن یا اسم های دیگه ای دارن
بهترین گزینه همین dlss 2.4 هست مخصوصا مد کوالیتیش من تقریبا همیشه ازش استفاده می کنم
اون دوتا سوکت برقشم فقط برا تبلیغات . ایسوس گفته حتما در سری TUF سه تا سوکت استفاده میکنه

ASUS reveals Radeon RX 7900 TUF series with triple 8-pin power connectors - VideoCardz.com

https://s6.uupload.ir/files/photo_2022-11-04_00-58-47_lizv.jpg

در بهترین حالت یه همچین چیزی . تازه ببینیم چقدر حرارت میخاد تولید کنه
دروغ نیستش هر 8 پین 150 تا می ده خود سوکت هم 75 تا در کل 375 تا می شه که 355 کاملا سیف هست خود 3080ti یا 3090 های پایه هم دو تا 8 پین هستن چون 350 واتین اما برای کاستوم ها که تا 400 یا شاید 450 برن قطعا 3 تایی می شه مهم اینکه 12 یا 16 پین مسخره روش نیست دیگه انویدیا اصلا لازم نبود برای 4080 دیگه این حرکت بزنه
فقط باعث ازار گیمر ها شده با این کارش

بزرگ ترین مزیت amd اینکه از انحصار طلبی انویدیا جلوگیری می کنه حداقل می شه دیگه 4080 همون 1200 یا 4090 همون 1600 خرید همه جا هم پیدا می شه نه اینکه قطره چکونی بدش تا قیمتش بالا بره
من البته حس می کنم 7900xtx(xxl) گزینه ی بهتری به نسبت 4080 باشه

داستان چیه قراره همه دست به دست هم بدن پیسی گیمینگ بشه یه سرگرمی لاکچری ؟
والا اینا کارتای بالا رده هست، واقعا نیاز نیست یک گیمر عادی هزار دلار پای کارت هزینه کنه مخصوصا اگه هدفش 1440p به پایین باشه.
اتفاقا الان وضع بهتر از قدیم هم شده، با پول کمتر از PS5 میتونی 3070 Ti بزاری یا کمی بالاتر 3080، برای بقیه قطعات هم نیاز نیست خیلی هزینه کنی وقتی سی پی یو های پایین رده نسل جدید هم پرفورمنس گیم خیلی خوبی میدن.
باز از اونطرف هوش مصنوعی هر روز پیشرفت میکنه، DLSS 2.4 همین الانش خیلی خوبه قطعا تا آخر نسل مشکلات اینپوت لگ DLSS 3 هم حل میشه و FSR ـم قوی تر میشه به مرور و همینا چند سالی عمر کارتای میانرده رو افزایش میدن که قدیم همچین چیزایی مطرح نبود.

همه شایعات درست بود منهای RT فاجعه و کلاک پایین تر
AMD صرفا برای تمسخر انویدیا و حفظ دو تا 8 پین RX 7900XTX / XT اندر کلاک کرده
1667550067477.png

کارت های کاستوم 7900XTX با 3 تا 8 پین و 3GHz در rasterization به 4090 میرسه در RT هم به 4080 نزدیک می شه

1667550373844.png

والا اینا کارتای بالا رده هست، واقعا نیاز نیست یک گیمر عادی هزار دلار پای کارت هزینه کنه مخصوصا اگه هدفش 1440p به پایین باشه.
اتفاقا الان وضع بهتر از قدیم هم شده، با پول کمتر از PS5 میتونی 3070 Ti بزاری یا کمی بالاتر 3080، برای بقیه قطعات هم نیاز نیست خیلی هزینه کنی وقتی سی پی یو های پایین رده نسل جدید هم پرفورمنس گیم خیلی خوبی میدن.
باز از اونطرف هوش مصنوعی هر روز پیشرفت میکنه، DLSS 2.4 همین الانش خیلی خوبه قطعا تا آخر نسل مشکلات اینپوت لگ DLSS 3 هم حل میشه و FSR ـم قوی تر میشه به مرور و همینا چند سالی عمر کارتای میانرده رو افزایش میدن که قدیم همچین چیزایی مطرح نبود.
Nvidia ماشالا اینقدر کارت فروخت به ماینرها، افراد خیلی کمی تونستن کارت گرافیک تهیه کنن. اونم اخیرا و اکثرا ۳۰۶۰ و نهایت ۳۰۷۰.

اینکه به همین سرعت نسل جدیدی رو راه انداختن و قطعا با کمپانی‌های بازی‌سازی هماهنگ هستن و خیلی زود قابلیت‌های خاصی روی نسل جدید ارائه میدن و کمتر روی پرفورمنس بازی‌ها کار می‌کنن. دوباره خیلیا مجبور میشن برن یه کارت دیگه بخرن.

دقیقا شدن مثل شرکت‌های گوشی سازی و کثافت‌ کاری اونا. هرسال یه مدل!

فشار ذهنی هم قطعا روی گیمر میاد که نیاز به ارتقاع داره.

خودم همیشه سیستم به روزی داشتم ولی اوضاع واقعا ترسناک شده!

آخرین ویرایش:
همین الانشم من با بررسی هایی که دیدم dlss 3 مشکل جدی اینپوت لگ نداره فقط تو بازی های رقابتی چون تاخیر هم مهمه بهتره فعال نشه ...
که اون بازیا هم اکثرا قدرت پردازشی کمتری میخوان و میشه با یه کارت میان رده فریم بالایی گرفت

d1.JPGd2.JPG
d3.JPG
=========================
غیر منتظره بود که amd تو همین سری کارتاش رقیب reflex + dlss frame gen رو معرفی کنه هر چند که به احتمال زیاد کیفیتش به خوبی انویدیا نمیشه ولی حداقل میشه امید داشت که توی اپدیت های بعدی بهتر بشه و انویدیا اینجا هم بی رقیب نباشه

خیر اگر بدونید dlss 3.0 چی هست مشکل اینپوت لگ شدیدش حل شدنی نیست بهتر ممکنه بشه اما کلا بازم فاجعه باقی می مونه مشکل ارتیفکتش هم شاید بهتر بشه احتمالا fsr3.0 هم همین باشه و خوب amd ید طولایی در اسکی داره لاقل اسم نسخه هاش متفاوت از dlss می ذاشتین
اصلا این چه معرفی مسخره ای بود که هر تکنیکی معرفی می کرد نمی گفت چیه و رلیزش هم با کارت های جدید نیست می گه کارت هام بخرید بعدا می گم چیه از جمله حرکت های ایران خودرویی هست
همه شایعات درست بود منهای RT فاجعه و کلاک پایین تر
AMD صرفا برای تمسخر انویدیا و حفظ دو تا 8 پین RX 7900XTX / XT اندر کلاک کرده
View attachment 276209

کارت های کاستوم 7900XTX با 3 تا 8 پین و 3GHz در rasterization به 4090 میرسه در RT هم به 4080 نزدیک می شه

View attachment 276210
7900xtx نزدیک 4080 نیست در ارتی همینجا هم اختلاف 25 درصدی داره 25 درصد کم چیزی نیست
می شه گفت در حد 3080ti هست بدون dlss که خوب با قیمت های جذاب 3080ti ماین شدن یا دست دوم بازارش بازم سخته
الان دیگه همه بازی های ارتی دارن و کارت های اند باید توی ارتی خوب باشه اگرم ارتی نداشته باشه اساسا اینقدر بازی سبکه که فرق کارت ها ارزشی نداره
همین الانشم من با بررسی هایی که دیدم dlss 3 مشکل جدی اینپوت لگ نداره فقط تو بازی های رقابتی چون تاخیر هم مهمه بهتره فعال نشه ...
که اون بازیا هم اکثرا قدرت پردازشی کمتری میخوان و میشه با یه کارت میان رده فریم بالایی گرفت

View attachment 276226View attachment 276227
View attachment 276228
=========================
غیر منتظره بود که amd تو همین سری کارتاش رقیب reflex + dlss frame gen رو معرفی کنه هر چند که به احتمال زیاد کیفیتش به خوبی انویدیا نمیشه ولی حداقل میشه امید داشت که توی اپدیت های بعدی بهتر بشه و انویدیا اینجا هم بی رقیب نباشه
اتفاقا بسیار هم جدی هست و مسخره دقت کنید انویدیا با فریب داره اینپوت لگ در فریم باز اعلام می کنه یعنی اینکه افزایش فریم باعث کاهش شدید اینپوت لگ می شه اما اکثرا فریم قفل می کنن پس در این حالت خیلی داستان بدتره
ضمنا برای کسی مشابه من که فرق 3 میلی ثانیه اینپوت لگ هم متوجه می شه 10 15 یا حتی 25 30 خیلی محسوسه الان tv ها خودشون کشتن رقابت بین 3 تا 5 میلی ثانیه ای سر اینپوت لگ می کنن بعد این همه اختلاف مشکل جدی نیست؟ اصلا اینقدر بده که همه بعد از فعال کردنش می گن موس حالت لیزی پیدا می کنه یعنی فاجعه
کلا dlss 3.0 سرکاری بیش نیست و صرف توجیح قیمت بالای کارت های جدید هست بعدا هم برای سری 3000 میاد

خیر اگر بدونید dlss 3.0 چی هست مشکل اینپوت لگ شدیدش حل شدنی نیست بهتر ممکنه بشه اما کلا بازم فاجعه باقی می مونه مشکل ارتیفکتش هم شاید بهتر بشه احتمالا fsr3.0 هم همین باشه و خوب amd ید طولایی در اسکی داره لاقل اسم نسخه هاش متفاوت از dlss می ذاشتین
اصلا این چه معرفی مسخره ای بود که هر تکنیکی معرفی می کرد نمی گفت چیه و رلیزش هم با کارت های جدید نیست می گه کارت هام بخرید بعدا می گم چیه از جمله حرکت های ایران خودرویی هست

7900xtx نزدیک 4080 نیست در ارتی همینجا هم اختلاف 25 درصدی داره 25 درصد کم چیزی نیست
می شه گفت در حد 3080ti هست بدون dlss که خوب با قیمت های جذاب 3080ti ماین شدن یا دست دوم بازارش بازم سخته
الان دیگه همه بازی های ارتی دارن و کارت های اند باید توی ارتی خوب باشه اگرم ارتی نداشته باشه اساسا اینقدر بازی سبکه که فرق کارت ها ارزشی نداره

اتفاقا بسیار هم جدی هست و مسخره دقت کنید انویدیا با فریب داره اینپوت لگ در فریم باز اعلام می کنه یعنی اینکه افزایش فریم باعث کاهش شدید اینپوت لگ می شه اما اکثرا فریم قفل می کنن پس در این حالت خیلی داستان بدتره
ضمنا برای کسی مشابه من که فرق 3 میلی ثانیه اینپوت لگ هم متوجه می شه 10 15 یا حتی 25 30 خیلی محسوسه الان tv ها خودشون کشتن رقابت بین 3 تا 5 میلی ثانیه ای سر اینپوت لگ می کنن بعد این همه اختلاف مشکل جدی نیست؟ اصلا اینقدر بده که همه بعد از فعال کردنش می گن موس حالت لیزی پیدا می کنه یعنی فاجعه
کلا dlss 3.0 سرکاری بیش نیست و صرف توجیح قیمت بالای کارت های جدید هست بعدا هم برای سری 3000 میاد
در 95 درصد بازی ها و rasterization بیشتر از 70 درصد قوی تر از 3080TI
گفتم
کارت های کاستوم 7900XTX با 3 تا 8 پین و 3GHz / افزایش 20 تا 25 درصد کلاک به 4090 میرسن , در RT هم به 4080 نزدیک می شن
RT بازی های روز مقداری قوی تر از 3090TI خواهد بود

AMD با اپیک قرارداد همکاری داره / بازی های نسل بعدی UE5 اختلاف کمتر می شه
هر چند 7900XTX در بازی های RT به محدود قابل بازی رسیده
در مقابل
7900XTX پادشاه بی رقیب بازار بزرگ ESPORT

در 95 درصد بازی ها و rasterization بیشتر از 70 درصد قوی تر از 3080TI
گفتم
کارت های کاستوم 7900XTX با 3 تا 8 پین و 3GHz / افزایش 20 تا 25 درصد کلاک به 4090 میرسن , در RT هم به 4080 نزدیک می شن
RT بازی های روز مقداری قوی تر از 3090TI خواهد بود

AMD با اپیک قرارداد همکاری داره / بازی های نسل بعدی UE5 اختلاف کمتر می شه
هر چند 7900XTX در بازی های RT به محدود قابل بازی رسیده
در مقابل
7900XTX پادشاه بی رقیب بازار بزرگ ESPORT
گفتم مهم ار تی هست که در حد همون 3080 تی ای هست که تازه dlss هم نداره میزان بالای رمش هم اهمیتی نداره چرا که 12 گیگ برای 4k هم کافیه
در کل من انتظار فروش چندانی بازم ندارم اما تاثیرش روی انویدیا می ذاره
amd توی ایرانم بازار افتضاحی داره کالای نوی amd همیشه قیمتش خیلی بالا هست و نزدیک دلاریش نمی شه برای دست دوم هم خیلی بازار بدی داره به طوری که 6800xt الان پلمپ(پیچ) جعبه دارش دارن 12 تومن به زور می فروشن

خبر جدید:
انویدیا تا الان 100000 یونیت 4090 به پارتنرهاش ارسال کرده و انتظار می ره به زودی قیمتش به msrp برگرده موجودی هم تکمیل بشه احتمالا انویدیا نمی ذاره amd لانچ خوبی رو تجربه کنه

خب بله در فریب یا بزرگنمایی شرکتایی مثل انویدیا شکی نیست از این کارا میکنن مثال دیگش تو خود dlss که برای اینکه بیشترین فریم رو نشون بده میاد از مد performance استفاده میکنه که فک نکنم خیلیا روی این مد بزارن چون کیفیت تصویر رو به شکل محسوس میاره پایین ولی مردم از خود تکنولوژیش استفاده میکنن میزارن روی کوالیتی یا بالانس
این موضوع هم که میگید درسته دیجیتال فاندری هم گفته بود تو اسپایدرمن اصلا نمیشه v-sync روشن کرد با روشن کردن dlss 3
بعد گفت ما باهاشون صحبت کردیم گفتن در ادامه بهش اضافه میکنن ... پس احتمالا این مشکل حل بشه در اینده
d4.JPGd5.JPG
بعد دیجیتال فاندری تو یه بررسی دیگه (فک کنم روی بازی 2077) فک کنم با فورس کردن v-sync رو روشن کرده بود که این نتایجشه
میبینید که اخرین ردیف تاخیر شده 110 میلی ثانیه که اگه با native بدون reflex که تو پست قبلیم بود مقایسه بشه تفاوتی ندارن ولی فریم زیاد میشه
حالا تو عکس بعدی میاد dlss 3 quality رو مقایسه میکنه و اون خیلی بهتره

d6.JPGd7.JPG

هر چیزی هزینه ای داره ... اینا احتمالا بدون انویدیا رفلکس نمیتونستن همچین تکنولوژی رو پیاده کنن چون تاخیر انقدر بالا میرفت که ارزشش رو نداشت
ولی الان تاخیر رو از یه جا دیگه کم کردن و با افزایش فریم ، تاخیر رو به همون مقدار قبلی یا کمتر رسوندن و این هزینه ایه که داده میشه
مسلما هیچ چی قدرت خام سخت افزاری نمیشه ولی به عنوان مثال dlss 2 توی مد کوالیتی انقدر خوب عمل کرد که تونست جاشو باز کنه (بعد از اینکه dlss 1 بازخورد خوبی نداشت)
من فک کنم اینم احتمالا همینجوری بشه البته باید بیشتر بررسی بشه فعلا که نه بازی زیادی پشتیبانی کرده نه کارت گرافیکی
فک کنم خودتم قبول کنی که همه مثل شما اینقدر حساس نیستن :D برای سال ها مردم بدون n reflex بازی کردن و نگفتن چرا دیر فرمان میگیره
بحث تاخیر خود بازی با تاخیر tv موضوع جداگونه ایه ... بازی ها سر تاخیرشون با هم رقابت نمیکنن ... فک کنم معمولا حدود 100 میلی ثانیه تاخیر داشته باشن
من حقیقتا فقط این بررسی ها رو دیدم و بنظرم حالا به غیر از تاخیر اون مشکلات گرافیکی هم که این تکنولوژی داشت قابل گذشت بود
من خودم یکی از دلایلی که انویدیا گرفتم reflex بود با این توجیه که ما پینگمون خوب نیست حداقل با reflex یه 50 ms جبران پینگ بشه تو بازی های انلاین که مقدار کمی نیست
ولی واسه بازی های افلاین بنظرم بیارزه روشن کرد حالا باز بررسی های بیشتر مشخص میکنه ... اگه بد بود مثل dlss 1 روشن نمیکنیم اگه خوب شد مثل dlss 2 روشن میکنیم :D

خب بله در فریب یا بزرگنمایی شرکتایی مثل انویدیا شکی نیست از این کارا میکنن مثال دیگش تو خود dlss که برای اینکه بیشترین فریم رو نشون بده میاد از مد performance استفاده میکنه که فک نکنم خیلیا روی این مد بزارن چون کیفیت تصویر رو به شکل محسوس میاره پایین ولی مردم از خود تکنولوژیش استفاده میکنن میزارن روی کوالیتی یا بالانس
این موضوع هم که میگید درسته دیجیتال فاندری هم گفته بود تو اسپایدرمن اصلا نمیشه v-sync روشن کرد با روشن کردن dlss 3
بعد گفت ما باهاشون صحبت کردیم گفتن در ادامه بهش اضافه میکنن ... پس احتمالا این مشکل حل بشه در اینده
View attachment 276248View attachment 276249
بعد دیجیتال فاندری تو یه بررسی دیگه (فک کنم روی بازی 2077) فک کنم با فورس کردن v-sync رو روشن کرده بود که این نتایجشه
میبینید که اخرین ردیف تاخیر شده 110 میلی ثانیه که اگه با native بدون reflex که تو پست قبلیم بود مقایسه بشه تفاوتی ندارن ولی فریم زیاد میشه
حالا تو عکس بعدی میاد dlss 3 quality رو مقایسه میکنه و اون خیلی بهتره

View attachment 276250View attachment 276253

هر چیزی هزینه ای داره ... اینا احتمالا بدون انویدیا رفلکس نمیتونستن همچین تکنولوژی رو پیاده کنن چون تاخیر انقدر بالا میرفت که ارزشش رو نداشت
ولی الان تاخیر رو از یه جا دیگه کم کردن و با افزایش فریم ، تاخیر رو به همون مقدار قبلی یا کمتر رسوندن و این هزینه ایه که داده میشه
مسلما هیچ چی قدرت خام سخت افزاری نمیشه ولی به عنوان مثال dlss 2 توی مد کوالیتی انقدر خوب عمل کرد که تونست جاشو باز کنه (بعد از اینکه dlss 1 بازخورد خوبی نداشت)
من فک کنم اینم احتمالا همینجوری بشه البته باید بیشتر بررسی بشه فعلا که نه بازی زیادی پشتیبانی کرده نه کارت گرافیکی

فک کنم خودتم قبول کنی که همه مثل شما اینقدر حساس نیستن :D برای سال ها مردم بدون n reflex بازی کردن و نگفتن چرا دیر فرمان میگیره
بحث تاخیر خود بازی با تاخیر tv موضوع جداگونه ایه ... بازی ها سر تاخیرشون با هم رقابت نمیکنن ... فک کنم معمولا حدود 100 میلی ثانیه تاخیر داشته باشن
من حقیقتا فقط این بررسی ها رو دیدم و بنظرم حالا به غیر از تاخیر اون مشکلات گرافیکی هم که این تکنولوژی داشت قابل گذشت بود
من خودم یکی از دلایلی که انویدیا گرفتم reflex بود با این توجیه که ما پینگمون خوب نیست حداقل با reflex یه 50 ms جبران پینگ بشه تو بازی های انلاین که مقدار کمی نیست
ولی واسه بازی های افلاین بنظرم بیارزه روشن کرد حالا باز بررسی های بیشتر مشخص میکنه ... اگه بد بود مثل dlss 1 روشن نمیکنیم اگه خوب شد مثل dlss 2 روشن میکنیم :D
من بله حساسم اما 3 میلی من می توسنتم تشخیص بدم اما 5 اکثرا می تونن و 10 همه حس می کنن اصلا کنترل و لذت بازی ها با اینپوت پایین تر خیلی بیشتره تاخیر انجین ها هم 100 چه خبره این شکلی باشه فردا دکمه بزنید عمل می کنه کلا مجموع لگ زیر 50 میلی باشه خیلی خوبه زیر 75 قابل قبوله تا 100 ازاردهنده بالای 100 افتضاحه
می گم کسی که همچین کارت های شاخی رو می خره قطعا لگ براش خیلی مهمه و نمایشگر خیلی خوبیم داره حالا شاید dlss 3.0 برای کسایی که کارت های اقتصادی می خرن که عموما چندان سواد گیم یا قطعات ندارن مناسب باشه اما برای های اند بازها قطعا ازاردهنده س
کارت 4090 یا 4080 هم اینقدر قوی هستن که نیازی به dlss 3.0 براشون نباشه همون 2.4 کاملا کافیه

• Like
Reactions: m.a.t
https://s6.uupload.ir/files/photo_2022-11-05_00-51-36_0n4o.jpg

کلا 3% بیشتر اورکلاک نمیشه. همون 1000 دلارم زیادشه .

AMD confirms RX 7900 XTX is RTX 4080 competitor, FSR3 may be supported by pre-RDNA3 architectures - VideoCardz.com
[Radeon RX 7900 XTX] is designed to go against 4080 and we don’t have benchmarks numbers on 4080. That’s the primary reason why you didnt see any NVIDIA compares. $999 card is not a 4090 competitor, which costs 60% more, this is a 4080 competitor.
Azor continues to say that supporting one architecture is easy (hinting at DLSS3 on RTX 40). But AMD made a promise with FSR technology to support many architectures, and this takes time. The company cannot confirm 100% yet if the company will be able to fulfil the promise to support more architectures with FSR 3, but they are ‘trying to’.
اصلا رقیب 4090 حساب نمیشه توانایی رقابت باهاشو نداره . درمورد FSR3 هنوز خود AMD دقیقا نمیدونه چی هست وعده سر خرمن داده حالا 2023 تازه معرفی بشه.

🔥 GALAX GeForce RTX 4090 has been overclocked to 3.7 GHz with LN2 - VideoCardz.com

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t
https://s6.uupload.ir/files/photo_2022-11-05_00-51-36_0n4o.jpg

کلا 3% بیشتر اورکلاک نمیشه. همون 1000 دلارم زیادشه .

AMD confirms RX 7900 XTX is RTX 4080 competitor, FSR3 may be supported by pre-RDNA3 architectures - VideoCardz.com

اصلا رقیب 4090 حساب نمیشه توانایی رقابت باهاشو نداره . درمورد FSR3 هنوز خود AMD دقیقا نمیدونه چی هست وعده سر خرمن داده حالا 2023 تازه معرفی بشه.
AMD Radeon RX 7900 GPUs are 'designed to scale up to 3.0 GHz' - VideoCardz.com

According to PC World who were invited to the AMD RDNA3 launch event, the company said they designed Navi 31 GPU to scale up to 3.0 GHz, which is much higher than official clocks for RX 7900 series

اون 3 درصد هم به خاطر درایو قبل از عرضه است
و گرنه ایسوس با کولر 4090 و 3 تا هشت پین / 450w می خواد چیکار کنه :))

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or