جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

من یدونه 2080TI داشتم گارانتی 3 ساله آواژنگ ' بعد از چند ماه خراب شد . بردم پیششون حتی نگفت اجازه بدید تستش کنم ! درجا یه کارت آکبند بهم داد . قبلا هم هارد و محصولات مختلف رو پیششون بردم بدون حتی سوالی برام تعویضش کردن .
من با اواژنگ تا حالا کار نکردم اما گرین چرا و اون زمان خوب بود
هر چقدر هم که بازم برای الان بگید من بعید می دونم در زمانی که گرافیک 3080 بالای 50 60 میلیون بود همچین کاری براتون انجام می دادن حداقل من موردی هم در نت پیدا نکردم
اما کاش واقعا گارانتی ها به این شکل نبودن و اعتماد مردم رو از بین نمی بردن

در مورد سوکت 12 پین هم باید بگم که GAMERNEXUS می گفت که مشکلی نیست و به درستی شرایط تقسیم می شه ضمنا پاورهای خوب می تونن شرایط حساس رو تشخیص بدن و برق رو قطع کنن یا مدیریتش کنن
این هم بگم متاسفانه 12 پین های فیک و بی کیفیت هم در بازار زیاد شده جایگزین کابل اصلی که خیلی هاشون 2 یا 3 تا کابل هم می گیرن برای پاورهایی که 4 تا 8 پین ندارن اینا قطعا با مشکل ذوب شدن رو به رو می شن کاری که ماینرهای بی سواد هم زیاد انجامش دادنش
قبلا هم برای تبدیل های 6 پین 8 پین همین تبدیل ها بود و به خوبی هم کار می کرد اما اگر متفرقه استفاده می کردید با همین مشکل ذوب شدن رو به رو می شدید
باید بازم دید تا چه حد این مشکل جدی هست من هنوز موارد فراگیر ندیدم یا زیاد نشده اگر البته انویدیا لطف کنه 4 تا کارت بیشتر تولید کنه بشه جامعه ی اماری بیشتری داشت کارت 1600 دلاری هم دلش نمیاد با نرخ بالا تولید کنه سری 3000 کسی بخواد می ره دست دوم ماین شدن نصف قیمت می خره کارت جدید لطفا بدید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Taha75 and {ehsan}
سه روز دیگه این نمودار ها تکرار می شه
View attachment 275895
منظور من از لحاظ قطر و سایز بود
بعیده از لحاظ چارت با 4090 مقایسه ش کنن چون 4090 زیادی قوی هست با توجه به قیمت 800 دلاری 3080TI
طبیعی هست داخل این لیست گذاشته نشده فکر نمی کنم این نسل هم زیاد بتونه به انویدیا فشار بیاره اما قطعا باعث جمع شدن یکسری از مسخره بازی هاش مشابه عرضه کم 4090 یا قیمت بالای 4080 4070 می شه اگه خوب کار کرده باشه

منظور من از لحاظ قطر و سایز بود
بعیده از لحاظ چارت با 4090 مقایسه ش کنن چون 4090 زیادی قوی هست با توجه به قیمت 800 دلاری 3080TI
طبیعی هست داخل این لیست گذاشته نشده فکر نمی کنم این نسل هم زیاد بتونه به انویدیا فشار بیاره اما قطعا باعث جمع شدن یکسری از مسخره بازی هاش مشابه عرضه کم 4090 یا قیمت بالای 4080 4070 می شه اگه خوب کار کرده باشه

4090 بین 70 تا 90 درصد بهتر از RX 6950XT
1667240945456.png
RX 7900 XTX نسبت به RX 6950XT
12288 هسته در مقابل 5120
کلاک بالای 3.5 در مقابل 2.5
960GB/s در مقابل 576GB/s Memory Bandwidth

قطعا رقیب 4090 و فقط در RT ضعیف تر

در RT هم شاید 30 درصد ضعیف تر باشه / قیمت اش باید 30 درصد پایین تر باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha and m.a.t
من هم پیش بینی می کنم که RX 7900 کارایی Rasterization نزدیک به RTX 4090 باشه اگر مشخصات leak شده درست باشه.
ولی با در نظر گرفتن RT، کارایی RX 7900 بهتر از سری ۳۰۰۰ هستش ولی اختلاف قابل توجه ای با ۴۰۹۰ خواهد داشت احتمالا. انویدیا نسل سوم RT core ها رو داره در حالیکه AMD نسل دوم رو داره.
مثل Tessellation در DX11 بود که کارت های سری ۴۰۰ خیلی بهتر از HD5000 بودن و AMD بعد از ۲-۳ نسل تونست به انویدیا برسه در پردازش Tessellation.
------------------
دلیل کنسل شدن 4080 12 گیگ

View attachment 275707
View attachment 275708
کلا 4090 از نظر اورکلاک هم بهتر از 3090Ti هستش. هم از نظر حافظه و core. به راحتی تا ۱۰ درصد میشه افزایش کارایی گرفت.
من ۱۵۰ مگاهرتز core و ۱۵۰۰ مگاهرتز مموری تونستم اورکلاک کنم. بیشتر هم میشد کارت رو push کرد!
با 3090Ti نصف مقادیر ذکر شده تقریبا برای هم core و مموری می شد اورکلاک کرد

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or