تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

morteza-fl

کاربر سایت
Oct 23, 2006
218
جریان این sed که توشیبا می خواد رو کنه چیه.یه جا خوندم نوشته بود lcd رو از رده خارج می کنه .به نظر شما صبر کنم تا sed بیاد.یا lcd بگیرم؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
جریان این sed که توشیبا می خواد رو کنه چیه.یه جا خوندم نوشته بود lcd رو از رده خارج می کنه .به نظر شما صبر کنم تا sed بیاد.یا lcd بگیرم؟

SED توشیبا مثل OLED سونی یه تکنولوژی جدیده که میگن میتونن کنتراست وحشتناک یک میلیون داشته باشن و ...

البته این تکنولوژی و همچنین OLED سونی خیلی خوشبینانه از سال 2010 به بعد وارد بازار مصرفی میشه و خیلی ها میگن تا اون موقع LCD ها هم پیشرفت های زیادی داشته باشن و بتونن با این دو تکنولوژی جدید رقابت کنن.

فعلا که LCD ( همین طور Plasma) حالا حالا ها هستن و قیمت هاشون هم داره همین جوری میاد پایین. به نظر نمیاد به این زودی ها از رده خارج بشن. تازه اگه SED و OLED هم بیان قیمت خیلی بالایی دارن که اصلا قابل مقایسه با LCD و پلاسما نیستن...

فقط ممکنه این وسط Rear-projection ها به خاطر بزرگی از رده خارج بشن . اون هم توسط همین LCD و پلاسما.

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
salam man ali hastam

man babam ro majbor kardam ye hd tv 42 jvc bejire shod ba 30nema khanegi 4 melyon

keyfiyatesh topeeeeeee

man felan ps2 ro vasl kardam behesh ta 2 mahe dege ye xbox 360 migiram behesh vasl mikonam
ye psp ham mikham begiram
:cheesygri

سلام

اولا مبارک باشه

ثانیا چرا فارسی تایپ نمیکنی

ثالثا میشه بگی منظورت از این پست چی بود؟ :confused:

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
بالاخره بعد از مدتها تلاش تونستم يه hdtv بگيرم.سوالي كه دارم اينه كه اگه من كنسول رو با كابل hdmi به hdtv وصل كنم بهتره يا با كابل كامپوننت.اخه hdtv م اخرين ساپورتش 1080iهست.ولي 2 تا پورت hdmi داره وكنسولم هم اليت هستش.بعد اگه كيفيت رو از داخل ستينگ 360 بزارم رو 1080p در حالي كه tv من1080iاخرين حد ساپورتش هست ،چه اتفاقي ميوفته.يكي ميگفت صفحه سياه ميشه ونميشه ديگه تنظيمات رو درست كرد مگر اينكه وصلش كني به يه ال سي دي فول اچ دي.ايا حرفش درسته؟آقا اين كاليبره كردن تصوير رو يكي به ما ياد ميده تا از نهايت كيفيت تصوير استفاده كنيم.ولي من حالا كه hdlcd tv خريدم تازه فهميدم گرافيك بازيهاي 360 چقدر بالا بوده ومن خبر نداشتم.و چقدر اشتباه كردم كه پارسال نخريدمش. و در اخر ميخواستم از اشكان جان و اقا پيام،امير جان و كسرا جان وهمه كسايي كه منو راهنمايي كردن كمال تشكر رو بكنم
ممنونم از همتون.

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
بچه ها جایی هست (ترجیحا نمایندگی اصلی سامسونگ)، که یه TV رو قسطی بده؟ حالا اینترنتی هم باشه مهم نیست، مثلا مادیران داره X-Vision رو قسطی میده که انصافا از لحاظ قیمت خیلی عالیه،منتها من خودم از نزدیک کیفیتشو ندیدم. به هر حال ممنون میشم کمک کنین .

Pikil

کاربر سایت
Jul 23, 2007
314
نام
پویا
بالاخره بعد از مدتها تلاش تونستم يه hdtv بگيرم.سوالي كه دارم اينه كه اگه من كنسول رو با كابل hdmi به hdtv وصل كنم بهتره يا با كابل كامپوننت.اخه hdtv م اخرين ساپورتش 1080iهست.ولي 2 تا پورت hdmi داره وكنسولم هم اليت هستش.بعد اگه كيفيت رو از داخل ستينگ 360 بزارم رو 1080p در حالي كه tv من1080iاخرين حد ساپورتش هست ،چه اتفاقي ميوفته.يكي ميگفت صفحه سياه ميشه ونميشه ديگه تنظيمات رو درست كرد مگر اينكه وصلش كني به يه ال سي دي فول اچ دي.ايا حرفش درسته؟آقا اين كاليبره كردن تصوير رو يكي به ما ياد ميده تا از نهايت كيفيت تصوير استفاده كنيم.ولي من حالا كه hdlcd tv خريدم تازه فهميدم گرافيك بازيهاي 360 چقدر بالا بوده ومن خبر نداشتم.و چقدر اشتباه كردم كه پارسال نخريدمش. و در اخر ميخواستم از اشكان جان و اقا پيام،امير جان و كسرا جان وهمه كسايي كه منو راهنمايي كردن كمال تشكر رو بكنم
ممنونم از همتون.

HDMI وصل کنی قائدتاً بهتره با اینکه شاید اصلاً فرقشو هم نتونی با كامپوننت ببینی.
رو 1080p هم نذار چون تلویزیونت ساپرت نمیکنه ولی اگر هم بذاری چیزی نمیشه و میتونی برگردونی رو حالت عادی.
برای کالیبره کردن هم باید با contrast و brightness صحیح و خطا بازی کنی تا بهترین حالت رو پیدا کنی. بهترین حالت اینه که با یه dvd که pattern برای تست داره این کار رو بکنی. ولی کلاً از پایین شروع کن و انقدر بیا بالا که تمامه details رو ببینی رو صفحه. من خودم رو سامسونگ M61 contrast رو گذاشتم رو 70 و brightness رو 61. Sharpness هو برای تصاویر HD باید رو 0 گذاشت.

این هم یه آدرس برای توضیحات کامل برای کالیبره کردن:

http://asia.cnet.com/digitalliving/tips/0,3800004921,39213503,00.htm

GAMING_IS_MY_LIFE

کاربر سایت
Mar 29, 2006
49
نام
عليرضا
سلام به اساتيد
تو سايت ماديران چشمم به x-visionخورد كه امكاناتش به نظرم خوب بود قيمتش هم 748000تومن 32 اينچش بود.به نظر شما براي 360 اين مناسبه يا يه مانيتور lcd بگيرم.
البته پولم تا همين حدود ميخوام براش بدم.
در ضمن اگر 26 اينچ سامسونگ هم با اين پول بشه بگيرم به نظرتون اين بهتره يا ايكس ويژن؟
بعضي خصوصيات ايكس ويژن:
اچ دي ام آي
720پي 1080 آي
كسي نميدونه؟:((

Master Raiden

کاربر سایت
Oct 23, 2007
183
سلام دوستان.
من این پستها رو که میخوندم دیدم دوستان اکثرا سوالات مشابهی داشتن و جوابهایی هم به این سوالات مشترک داده شده. اجازه میخوام یک توضیح نسبتا کامل در مورد خصوصیات و راهنمای خرید HDTV داشته باشم که پاسخ کاملی باشه و نکته هایی که برای اکثر ئوستان مبهم هست باز بشه. عذر میخوام اگه گوشه هاییش تکراری باشه.
اینارو بصورت نکته نکته میگم که طولانی هم نشه

رزولوشن صفحات HD همونطور که میدونین برحسب تعداد پیکسلهای عمودی اون بیان میشه و در 95% محصولات فعلی هم Wide هست. البته در مورد HDTV و مانیتور نسبت تصویر فرق میکنه. در یک HDTV استاندارد واید شما صفحه 16:9 دارین ولی مفهوم واید در مانیتور 16:10 هست. بنابراین استفاده از مانیتور به جای تلویزیون HD به مقدار نامحسوسی به بافت گرافیکی فیلم یا گیم شما صدمه میزنه و توصیه میکنم بین مانیتور و HDTV شما تا حد امکان HDTV رو انتخاب کنید.
در مورد سایز دوستان سعی کنید دیگه زیر 32 یا 37 نگیرید. چون بزودی به آپگرید احتیاج میکنین و به اصطلاح دلتونو میزنه!
همینطور در مورد رزولوشن که دغدغه خیلی از دوستان هست. اولا خب زیر 40 اینچ که فعلا 1080 وجود نداره. ولی با اطمینان 100% قول میدم شما در سایزهای 46 اینچ و پایینتر به هیچ عنوان قادر نیستید فرق بین 720 و 1080 رو ببینید. پس اصلا نگران این مورد نباشید و انتظار نداشته باشید که اگه حالا رزولوشن صفحه شما بجای 1080 ، 720 باشه دیگه با زامبی های resident evil 4 به اندازه کافی حال نخواهید کرد و یا اینکه احیانا جزئیاتی از تصویر رو از دست میدین! اصلا اینطور نیست.
در یک صفحه 46 اینچ حتی نمیتونین فرقی بین 720 و 1080 قائل بشین و این تفاوت تعداد پیکسلها در سایزهای بالاتر خودشو نشون میده. همینطور در مورد فرکانس تصویر که اخیرا دعوای LCD ها از تفاوت رزولوشن به دعوای فرکانس کشیده شده و بین 60 - 100 و حتی 120 هرتز دعوا هست! از اونجا که اسکن تصاویر دیگه از حالت اینترلیس خارج شده و پروگرسیو هست دیگه فرکانس تصویر اون اهمیت سابق رو نداره و بلور نشدن تصویر هنگام حرکات سریع بیشتر به کیفیت و تکنولوژی ساخت خود صفحه برمیگرده تا فرکانس!
بنابراین جمعبندی اینکه که شما میتونین از یک صفحه نمایش 720p 60Hz یعنی 99% این مدلهای موجود در بازار نهایت لذت ممکن رو ببرید.

در مورد اینکه حالا اگه شما یک تصویر 1080p رو بدین به یک تلویزیون 720p یا 1080i چه اتفاقی میافته هم اصلا جای نگرانی نداره. همونطور که دوستمون Pikil (شرمنده اسمتونو نمیدونم) توضیح دادن هیچ مشکلی پیش نمیاد. اون قضیه بهم خوردن تنظیم و سیاه شدن تصویر مشکل صفحه نمایشهای قدیمی بوده و تقریبا تمام تلویزیونهای الان یک سیستم پردازشی DownScaling دارن که خودشون این مسئله رو حل میکنن و مدیای شما رو با حداکثر قدرت تفکیک خودشون یعنی 720p نشون میدن.

در مورد کابلها و ورودی ها:
خب تمام تلویزیونهای اچ-دی الان پورت HDMI دارن و کامپوننت هم دارن. چیزی که مسلمه اینه که خب HDMI برتری هایی نسبت به کامپوننت داره. ولی این برتری برمیگرده به اینکه
1. HDMI یک استاندارد جامع هست که میتونه با پهنای باند خیلی بالا، داده منتقل کنه. دقت کنین منظورم از داده هر نوع اطلاعات دیجیتال هست که میتونه شامل تصویر با فرمت Lossless یا uncompressed بشه و از اونجا که اطلاعات هم بصورت 0 و 1 منتقل میشه میتونه تضمین 100% در انتقال بی عیب و نقص و بدون افت کیفیت سیگنال از مبدا تا مقصد را داشته باشه و از نظر تئوری محدودیت در حجم انتقال تا سقف پهنای باند خودش نداره و میتونین تا 1080p ازش استفاده کنین. ولی کابل کامپوننت یک پورت آنالوگ هست و برخلاف HDMI سیگنال آنالوگ ولی تفکیک شده منتقل میکنه. این استاندارد میتونه از نظر فیزیکی تا وضوح 720p را ساپورت کنه. همونطور که از توضیحات پیداست این نوع انتقال مستعد دریافت نویز و اختلال هست ولی تحت شرایطی که پایین میگم میتونین اطمینان پیدا کنین که با وجود این کابل در بسته اکس باکس شما، دیگه احتیاجی به تهیه کابل HDMI نخواهید داشت:
خیلی ساده، اگه از یک کابل شیلددار بسیار مرغوب و با طول استاندارد و کانکتورهای مرغوب استفاده کنین حاضرم تضمین کتبی بدم که هیچ تفاوتی نسبت به HDMI احساس نمیکنین. حدودی اگه بخوام بگم شما اگه 2 متر بخواین از این نوع کابل تهیه کنین (مجموعا" 10 متر برای 5 رشته که البته برای صدا لازم نیست به این کیفیت باشه و اگه محدودیت مالی دارین 6 متر تهیه کنین و برای صدا از دو رشته کابل مرغوب صدا استفاده کنین) و خودتون بسازین نباید بیشتراز 10-12 تومن دربیاد.
پس این هم در مورد کابل.

و در آخر در مورد برند یا مدل: دستگاههای الکترونیکی وقتی وارد حوزه Hi-Tech میشیم دیگه یا تولید میشن و یا تولید نمیشن! بنابراین تفوت فاحشی بین تولیدات نمیتونه وجود داشته باشه. شاید براتون جالب باشه بدونین در حال حاضر سونی براویا و سامسونگ از یک نوع پنل دارن استفاده میکنن که تولیدش هم برعهده سامسونگ گذاشته شده! تفاوتهای بسیار ناچیزی (حتی میتونم بگم تفاوتی وجود نداره) که در کیفیتها و رنگها ممکنه وجود داشته باشه همه برمیگرده به موتور پردازش الکترونیکی که الان به لطف پروردگار هر برندی مال خودشو داره. موتور پردازش وگا سونی در برابر DNie سامسونگ و یا مثلا PixelPure در توشیبا همه از الگوریتمهایی برای هرچه بیشتر زنده کردن رنگها استفاده میکنن و همه هم در کار خودشون موفق هستند. طرفداری از یک برند خاص زیاد به نفع مصرف کننده نمیتونه باشه. من قبول دارم سونی Bravia الان در دنیا خیلی محبوبه. در حالیکه خودم الان براویا دارم ولی معتقدم کیفیت صفحه نمایشهای سامسونگ ، توشیبا یا حتی این X-vision ها هم کمتر از اون نیست و با کمی ور رفتن در تنظیمات و بالانس رنگها میتونین به کیفیت مشابه برسین.
این تبلیغاتی هم که اخیرا مد شده میان در یک تصویر نصفش یک تصویر مات و بلور شده میذارن بدون فلان تکنولوژی و طرف دیگه بسیار شفاف و زنده هست با فلان تکنولوژی هم همش تخیلی و صرفا" تبلیغاتی هست! اون قسمت مات و بلور در صفحه نمایشهای امروزی وجود خارجی نداره.

پس مطمئن باشید با توجه به بودجه خودتون میتونین بدون گمراهی و سرگردونی زیاد یک HDTV مناسب با توان مالی خودتون تهیه کنین و از فیلم و X360 یا PS3 خودتون ماکزیمم لذتو ببربن.

موفق باشید.

Razor

کاربر سایت
Jan 2, 2008
309
سلام به اساتيد
تو سايت ماديران چشمم به x-visionخورد كه امكاناتش به نظرم خوب بود قيمتش هم 748000تومن 32 اينچش بود.به نظر شما براي 360 اين مناسبه يا يه مانيتور lcd بگيرم.
البته پولم تا همين حدود ميخوام براش بدم.
در ضمن اگر 26 اينچ سامسونگ هم با اين پول بشه بگيرم به نظرتون اين بهتره يا ايكس ويژن؟
بعضي خصوصيات ايكس ويژن:
اچ دي ام آي
720پي 1080 آي

به نظره من یک مانيتور lcd بگیری هم به صرفه تره هم بهتر و از نظره کیفیتی هیچ فرقی نمی کند من خودم مانيتور lcd برای اهل بوق را دارم اما از نظر کیفیتی خیلی خوب هست ;)

eR67

کاربر سایت
Nov 25, 2007
139
سلام به همه
اقا من دیروز یه سینما خانگی سامسنگ tx -75 خریدم ...
حالا میشه بگید که چه کار کنم که صدای ps3 و یا 360و ماهواره رو از اسپکر های سینما خانگی بیاد ....:(
در حال حاظر فقط از lcd میاد!!!
یا میشه کاری کرد که از هر دو بیاد؟
مرسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر