تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

گول کنتراست بالای Lcd ها را نخورید

من تعجب می کنم که چرا این موضوع را تا حالا کسی تو همچین سایتی بهش اشاره نکرده یه جا هم سوال کردم و چون کسی جواب نداد احتمال میدم کسی نمیدونه

این کنتراست بالایی که شما در بعضی LCD ها میبینید مربوط به Dynamic Contrast آن است مثلا کنتراست 8000 که مدل LA32R88B samsung دارد و همه هم فکر کردن نسبت به قیمتش این کنتراست بالا می ارزد مربوط به همون Dynamic Contrast است در حالی کنتراست مهم تر یعنی Static Contrast آن باید 1500 یا 1600 باشد که دقیق نمی دونم .من نمی گم این مدل LCD خوب نیست ولی نباید ملاک خریدن LCD برای شما باشد.تو هر مغازه هم برید این موضوع رو بهتون نمی گن و علت آنکه بعضی شرکت ها مثل سامسونگ فقط به عدد Dynamic Contrast اشاره می کند .....

بقیه رو خودتون حدس بزنید

معمولا همه شرکت ها فقط به عدد Static Contrast محصولاتشان اشاره می کنند که چون نسبت به Dynamic Contrast کمتر است به همین خاطر کنتراست 8000 به چشم می آید.

آخرین ویرایش:
پس مال من كه كنتراستش 5000 چي

مدله

LG-L204wt

كه اين مدل اول با كنتراست 2000 وارد شد وجديداش با كنتراست 5000 و hdcp ساپورته

اينم علكيه يا نه؟

معمولا همه شرکت ها فقط به عدد Static Contrast محصولاتشان اشاره می کنند که چون نسبت به Dyanamic Contrast کمتر است به همین خاطر کنتراست 8000 سامسونگ به چشم می آید
درسته که کنتراست واقعی یه LCD همین Static هستش ولی دیگه همه برند ها Dynamic Contrast خودشون رو اعلام میکنن که از Static بیشتره و مصرف کننده ها هم دیگه باید کنتراست LCD ها رو از روی عدد Dynamic با هم مقایسه کنن. (خیلی ها هم دیگه اصلا Static رو اعلام نمی کنن.)

یه نظر دیگه هم هست که میگن چون کنتراست توی Plasma ها به خاطر نوع تکنولوژی تصویر، خیلی بیشتر از LCD هاست ؛ سازنده های LCD توی مشخصات تلویزیون ؛ Dynamic Contrast رو می نویسن تا از نظر عددی تفاوت کمتری با یه تلویزیون Plasma داشته باشه...

الان norm کنتراست Static توی LCD ها همین 1000 تا 1500 هستش ؛ اما سازنده میاد Dynamic Contrast رو اعلام میکنه. با این کار کسی رو هم گول نمیزنه ؛ کسی که داره LCD میخره ؛ میدونه که Contrast اون با Plasma قابل مقایسه نیست...

کنتراست چندتا LCD که الان تو بازار هست:

SAMSUNG
R81 8000:1
LG LC7R 10000:1
Panasonic LX70 7000:1

اینا همه داینامیک هستن ؛ احتیاجی هم به دونستن Static نیست چون همه دیگه LCD ها رو با Dynamic Contrast میسنجند...

پس مال من كه كنتراستش 5000 چي

مدله

LG-L204wt

كه اين مدل اول با كنتراست 2000 وارد شد وجديداش با كنتراست 5000 و hdcp ساپورته

اينم علكيه يا نه؟

خوب توجه نکردی برادر
من نگفتم این اعداد الکیه .من گفتم چون نسبت Dynamic به Static بیشتر است بعضی شرکت ها به ذکر تنها Dynamic اکتفا می کنند

درسته که کنتراست واقعی یه LCD همین Static هستش ولی دیگه همه برند ها Dynamic Contrast خودشون رو اعلام میکنن که از Static بیشتره و مصرف کننده ها هم دیگه باید کنتراست LCD ها رو از روی عدد Dynamic با هم مقایسه کنن. (خیلی ها هم دیگه اصلا Static رو اعلام نمی کنن.)

یه نظر دیگه هم هست که میگن چون کنتراست توی Plasma ها به خاطر نوع تکنولوژی تصویر، خیلی بیشتر از LCD هاست ؛ سازنده های LCD توی مشخصات تلویزیون ؛ Dynamic Contrast رو می نویسن تا از نظر عددی تفاوت کمتری با یه تلویزیون Plasma داشته باشه...

الان norm کنتراست Static توی LCD ها همین 1000 تا 1500 هستش ؛ اما سازنده میاد Dynamic Contrast رو اعلام میکنه. با این کار کسی رو هم گول نمیزنه ؛ کسی که داره LCD میخره ؛ میدونه که Contrast اون با Plasma قابل مقایسه نیست...

کنتراست چندتا LCD که الان تو بازار هست:

SAMSUNG R81 8000:1
LG LC7R 10000:1
Panasonic LX70 7000:1

اینا همه داینامیک هستن ؛ احتیاجی هم به دونستن Static نیست چون همه دیگه LCD ها رو با Dynamic Contrast میسنجند...

می خواهی یه مثال برات بزنم

شما وقتی می ری مدلهای سونی را قیمت بگیری می بینی کنتراست همه 1200 تا 1600 هست (استاتیک ) خوب خریدار هم ممکن هست چون این مطلب رو ندونه 8000 دینامیک یه مدل رو با استاتیک یه مدل دیگه مقایسه کنه در حالی که کنتراست 1600 استاتیک همون 8000 دینامیک است

آخرین ویرایش:
می خواهی یه مثال برات بزنم

شما وقتی می ری مدلهای سونی را قیمت بگیری می بینی کنتراست همه 1200 تا 1600 هست (استاتیک ) خوب خریدار هم ممکن هست چون این مطلب رو ندونه 8000 براش جلب توجه کنه در حالی که کنتراست 1600 استاتیک همون 8000 ذینامیک است

آره خب توشیبا هم کنتراست Static رو برای LCD هاش میزنه ؛ ولی خوب معلومه سامسونگ و LG و بقیه که داینامیک رو اعلام میکنن هم میگن Dynamic Contrast این LCD مثلا 8000 یا 10000 هستش و کسی که داره میخره باید خودش اینو بدونه که این عددها معادل همون 1000 توی Static هستش...

بخشید که میپرم وسط حرفاتون...
ولی Dynamic Contrast یا Static Contrast یا هر چیز دیگه ای در این مورد ، چه ربطی به X360 داره؟!

این موضوع 100% به xbox 360 ربط داره چون خیلی از ماها قبل از اینکه Xbox دار بشیم فکر می کنیم هدف فقط xbox دار شدنه ولی وقتی ان را خریداری می کنیم بعد از چند ماهی می بینیم با هر نمایشگری نمیشه ان را بازی کرد پس نیاز به یک وسیله دیگر هم هست

و وقتی از یه موضوعی آگاهی واقف نداریم مجبوریم سراغ راهنمایی ها و پیشنها دات دیگران برویم که توهمین سایت خیلی ها روی خرید چنین LCD هاییکه صرفا فقط به کنتراست آن اشاره شده تاکید داشتند

این موضوع رو می خواستنم در تاپیک تلویزیون مناسب HD برای xbox 360 بگم ولی چون دیدم نه تو این سایت و نه تو هیچ سایت فارسی زبان دیگه و نه حتی در هیج مغازه ای در جمهوری بهش اشاره نشده گذاشتم در صفحه اصلی

هدفمم از از راه انداختن چنین بحثی این بود که تو خرید LCD یه مقدار آینده نگری کنید (با آمدن
Blu Ray ها و HD DVD ها) چیزی نخرید که پنج سال بعد مجبور به دور انداختن آن شوید

آخرین ویرایش:
سلام.....

اقا من تازه اومدم تو این تاپیک راستش حدود یک ماه هستش که ما یک تلویزیون lcd سونی گرفتیم که مدلش
klv-40s200 یک مگا پیکسل پانل داره موتورش براویاست مولتی HD هستش ورودی HDMI داره ورودی کامپیوتر هم داره من میخواستم ببینم برای کار برای xbox360 خوبه راستی360 xbox رو به ورودی dvd 1وسل کردم که hd هستش اقا تو این حالت این تصویری که من از کنسولم دارم بهترین کیفیت هستش البته خیلی کیفیت خوبی هستش
راستی قیمت تلویزیونه هم 2100000 بود کلاه که سرمون نرفته رفته

من نمی گم بحث مهمی نیست ، ولی ربطش به 360 باعث نمیشه که بیای تو انجمن 360 تاپیک بزنی...
اگه اینطوری باید تو انجمن PC ، PS3 ، فیلم و هرچیزی که مربوط به تصویر میشه بری یه تاپیک بزنی...
فقط 360 دارا نیستن که می خوان LCD بگیرن...
دایی من هم LCD گرفته ، نه PS3 داره ، نه 360 داره و نه ...!
کسی که می خواد LCD بخره نمیاد تو انجمن 360 دنبال اطلاعات بگرده...
تازه این بحث کنتراست هم آنچنان مورد توجه قرار نمی گیره ، چون تقریبا بیشتر LCD هایی که تو بازار هستند به حد قابل قبولی رسیدن و Static Contrastـشون هم تقریبا فرقی نداره و این Dynamic Contrast هست که برنده نهایی رو مشخص می کنه و همین هم هست که شما در عمل میبینی...
در ضمن در بروشور هایی که من دیدم ، تقریبا همشون نسبت Dynamic Contrast رو اعلام می کنن ( می نویسن Dynamic Contrast ، نه کنتراست به تنهایی ) ...

هدفمم از از راه انداختن چنین بحثی این بود که تو خرید LCD یه مقدار آینده نگری کنید (با آمدن
Blu Ray ها و HD DVD ها) چیزی نخرید که پنج سال بعد مجبور به دور انداختن آن شوید

همین حرف خودت ثابت می کنه که راه رو اشتباه اومدی...

منظورم فقط این بود ، وگرنه بابت اطلاع رسانیت هم باید ازت ممنون باشم....

اون مدل سامسونگ 640 تومنه .100 تومن اومده پایین.در ضمن بحث LCD های X-VISION یه دفه شد برو تو این آدرس:

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=11290

خلا صه بهت بگم کلا LCD بهتره چون نسبت تصویرمانیتور 16:10 هست اما LCD ها 16:9 هست و همه بازیها و فیلمها به این نسبت 16:9 سازگارترند .حالا باز میل خودته اگه کارت فقط فیلم دیدنو بازی کردنه من LCD رو پیشنهاد میکنم.
ببین مثلا رزولوشن 226 هست 1680 در 1050 در حالی که اون LCD هست 1366 در 768 ولی شما نهایتا در هر دو مدل باید رزولوشن 720p را انتخاب کنید.کنتراست هر دو هم که 3000 هست فقط زمان پاسخگویی مانیتور بیشتره (2 در برابر 8) که به گفته خیلیها تفاوتی در تصویر ایجاد نمیشه
آقا دمت گرم نمیدونی که چه لطفی کردی اگه نمیگفتی که قیمت این مدل 100 تومن اومده پایین به همون قیمت 750 تومن خریده بودمش .به فروشنده که گفتم جا خورد اما بالاخره خریدمش 640 تومن :love:خیلی ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or