تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

martin kane

کاربر سایت
Mar 3, 2008
224
نام
Arash
سلام دوستان .
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم :
CPU : core i7 920
Motherboard : Asus P6T
VGA : Gainward GTX 260
Ram : 2GB Apogee 1333
Power : Acbel 660 W
HDD : Seagate 500 GB
تازه خریدم . وقتی حدود 1 ساعت که کار می کنه ارور صفحه آبی Dumping Physical Memory رو میده بعد وقتی Restart میشه دیگه سیستم بوق سلامت رو نمیزنه بعد از چند ساعت که دوباره سیستم رو روشن می کنم سیستم بالا میاد ...
Bios رو هم آپدیت کردم ، به نظر شما مشکل چی میتونه باشه ؟؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان .
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم :
CPU : core i7 920
Motherboard : Asus P6T
VGA : Gainward GTX 260
Ram : 2GB Apogee 1333
Power : Acbel 660 W
HDD : Seagate 500 GB
تازه خریدم . وقتی حدود 1 ساعت که کار می کنه ارور صفحه آبی Dumping Physical Memory رو میده بعد وقتی Restart میشه دیگه سیستم بوق سلامت رو نمیزنه بعد از چند ساعت که دوباره سیستم رو روشن می کنم سیستم بالا میاد ...
Bios رو هم آپدیت کردم ، به نظر شما مشکل چی میتونه باشه ؟؟؟
سیستم خوبی داره اما اون رم دو گیگ اون وسط چه صیغه ایه؟؟
مادربردای X58 باید از پکهای 3 گیگ و 6 گیگ که سه تا ماجول داره استفاده کنن و ماجولهای 2 کاناله برای کار با این مادربردا-از نظر ولتاژ و Timing- فرق دارن و تست شده و تایید شده نیستن

ممکنه پاور شما مشکل داشته باشه یا مشکل از همون رم باشه.

martin kane

کاربر سایت
Mar 3, 2008
224
نام
Arash
سیستم خوبی داره اما اون رم دو گیگ اون وسط چه صیغه ایه؟؟
مادربردای X58 باید از پکهای 3 گیگ و 6 گیگ که سه تا ماجول داره استفاده کنن و ماجولهای 2 کاناله برای کار با این مادربردا-از نظر ولتاژ و Timing- فرق دارن و تست شده و تایید شده نیستن

ممکنه پاور شما مشکل داشته باشه یا مشکل از همون رم باشه.
منظور شما خرابی پاوره ؟ یا نرسیدن برق به قطعات؟
آخه برق Fan ها + DVD writer رو هم فطع کردم باز درست نشد .

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سلام
دوست عزيز مشكل شما يا از رم هست يا پاور و هيچ شكي نكنيد و همونطور هم كه فرشيد گفت شما بايد از رم هاي سه كاناله و مخصوص i7 استفاده بكنيد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
منظور شما خرابی پاوره ؟ یا نرسیدن برق به قطعات؟
آخه برق Fan ها + DVD writer رو هم فطع کردم باز درست نشد .
خرابی پاور و نرسیدن برق به قطعات که جفتش یکیه.
با قطع کردن برق فن یا چیز دیگه هم که چیزی رو نمیشه امتحان کرد،مشکل نوسان آمپر خروجی یا در محدوده نبودن یکی از خطوط تغذیه ی DCباشه با این چیزا مشخص نمیشه

شما باید یکی از این دو تا رو عوض کنی و تست کنی ببینی کدومش مشکل داشته.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
آقا من طی این یکی دو روز یه مشکلی برام پیش اومده

مانیتورم T220p هست و قسمت VGA به PC وصل و قسمت DVI به 360

حالا طی این یکی دو روز 2 بار وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم مانیتورم روشن می کنم اصلا تصویر نمی ده یعنی انگار اصلا PC روشن نیست بعد با دکمه رو خود کیس خاموش می کنم مثلا یه ربع بعد که روشن می کنم درست میشه

حالا میگید مشکل از چیه ؟ ممکنه از گرافیکم باشه ؟ تا حالا با 360 این مشکل پیش نیمده که روشن کنم تصویر نده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا من طی این یکی دو روز یه مشکلی برام پیش اومده

مانیتورم T220p هست و قسمت VGA به PC وصل و قسمت DVI به 360

حالا طی این یکی دو روز 2 بار وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم مانیتورم روشن می کنم اصلا تصویر نمی ده یعنی انگار اصلا PC روشن نیست بعد با دکمه رو خود کیس خاموش می کنم مثلا یه ربع بعد که روشن می کنم درست میشه

حالا میگید مشکل از چیه ؟ ممکنه از گرافیکم باشه ؟ تا حالا با 360 این مشکل پیش نیمده که روشن کنم تصویر نده
خب شما نگفتی که اصلا کیست روشن نمیشه و بوق نمیزنه یا فقط تصویرش نمیاد؟

بهرحال احتمالا مشکل سخت افزاری از کیس شماست.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
سلام

من سی دی راه انداز کارت گرافیکم رو گم کردم حالا که ویندوز عوض کردم از چه طریقی این کارت رو نصب کنم..؟

کارت هم 8400 هست..

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
خب شما نگفتی که اصلا کیست روشن نمیشه و بوق نمیزنه یا فقط تصویرش نمیاد؟

بهرحال احتمالا مشکل سخت افزاری از کیس شماست.

کیس روشن می شه ولی رو مانیتور تصویری نمیاد بوقی چیزی هم نمی زنه مثلا الان مشکلی پیش نیمد کلا تو دو ، سه روز پیش 2 بار این اتفاق موقع روشن کردن PC اتفاق افتاد شما میگید مشکل از چی می تونه باشه مثلا ( یعنی بیشتر احتمال می ره مشکل از کجا باشه ؟ )

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام

من سی دی راه انداز کارت گرافیکم رو گم کردم حالا که ویندوز عوض کردم از چه طریقی این کارت رو نصب کنم..؟

کارت هم 8400 هست..
میتونی هر درایوری از سریه 8 رو نصب کنی ولی خوب راحت ترین حالتش اینه که از اینترنت (با توجه به ویندوزت) بگیری و نصب کنی.;)
کارت گرافیکت چیه ؟ اگه dvi داره با یه تبدیل خروجیه تصویر رو ازش بگیر ببین تصویر میده یا نه !

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
میتونی هر درایوری از سریه 8 رو نصب کنی ولی خوب راحت ترین حالتش اینه که از اینترنت (با توجه به ویندوزت) بگیری و نصب کنی.;)
کارت گرافیکت چیه ؟ اگه dvi داره با یه تبدیل خروجیه تصویر رو ازش بگیر ببین تصویر میده یا نه !

باید برم سایت Nividia و از اونجا بگیریم..؟
خروجی dvi داره تصویر هم میده ولی خو ب معلومه که نصب نشده..

راستی رویه این کارت نوشته 256 ولی قبل از این تو خود محیط ویندوز 512 بود خواستم بدونم این چه جوریه..؟

مال پسر عمو من هم اینجوری بود میگفت با نرم افزار 512 کرده..!!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

کارت هم 8400 هست..

شما میتونی از هر کی که کارت Nvidia ی سری 8/9/200 دیسک گرافیکش رو بگیری روی سیستم نصب کنی
یا از سایت Nvidia درایور 190.62 رو دانلود کنی.

کیس روشن می شه ولی رو مانیتور تصویری نمیاد بوقی چیزی هم نمی زنه مثلا الان مشکلی پیش نیمد کلا تو دو ، سه روز پیش 2 بار این اتفاق موقع روشن کردن PC اتفاق افتاد شما میگید مشکل از چی می تونه باشه مثلا ( یعنی بیشتر احتمال می ره مشکل از کجا باشه ؟ )

احتمالا پاور سیستمت مشکل داره ،اگر بازم تکرار شد پاورت رو با یکی دیگه عوض کنی.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
سلام دوستان قدیمی.
من سیستمم یهو فریز میکنه یا هنگ یعنی هیچی نه موس نه هیچی تکون نمیخوره فقط میشه ریستارت داد!یا یهو چراغ مانیتور زرد میشه و تصویر پخ!ولی در اصل مانمیتور نیست یعنی اصلا تصویری دیگه نمیاد!و همه چی قفل میشه باز باید ریس داد!
وقتی هم دوباره میومد سیستم dont send میداد و توی پیغامش ارور خیلی جدی میزد!
این آخرام دیگه به لود ویندوز میرسید!2ثانیه نشده یهو صفحه آبی با کلی صفر و یک میومد و ریس میداد و همین روال تا مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم با هزار بدبختی که 10 بار اول سر ریختن هی فریز میکرد!وقتیم ریختم الان با هزار بدختی که یهو باز فریز میده!کله هاردم رو هم نابود شد:d
مشکل از پاوره!
میخوام سیستم جمع کنم اما این حدقل 3 هفته دیگه کار کنه adsl من حروم نشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر