تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام دوست عزيز
شما وقتي كه تنها اين برنامه رو اجرا مي كنيد سيستم با مشكل مواجه مي شه يا خير؟ اگه آره خب مسلماً مشكل از نرم افزار هست.
اما اگه هميشه با اين مشكل مواجه هستيد مشكل از رم يا پاور هست.
يكبار رم رو درآورده و جا بزنيد اگر مشكل پا برجا بود با يك رم سالم تعويض بكنيد و يا اگه دوتا رم داريد تك تك اونها رو يكبار امتحان بكنيد.
در آخر مشخصات سيستم خود به همراه مدل دقيق پاور را ذكر نماييد.
دوست عزیز من دو تا رم دارم وقتی شما اون راه رو گفتی تک تک امتحان کردم یکی از رم هارو که امتحان کردم باز رستارت کرد ولی وقتی اون یکی رو گذاشتم رستارت نکرد ولی بعد 3-4 ساعت رستارت کرد......
سیستمم:
MB:ASUSE P5B
VGA:NVIDIA GEFORCE 7300LE
CPU:INTEL CORE 2 DUE 4400 2.00
RAM:KINGSTONE 1GB دوتا
HDD:320GB MAXTOR-500GB WESTERN DIGITAL CAVIER BLACK
POWER:FERRARI 230V W600
و در اخر از مودم نمیتونه باشه؟؟؟
مودمم اینترناله.

دوست عزیز من دو تا رم دارم وقتی شما اون راه رو گفتی تک تک امتحان کردم یکی از رم هارو که امتحان کردم باز رستارت کرد ولی وقتی اون یکی رو گذاشتم رستارت نکرد ولی بعد 3-4 ساعت رستارت کرد......
سیستمم:
MB:ASUSE P5B
VGA:NVIDIA GEFORCE 7300LE
CPU:INTEL CORE 2 DUE 4400 2.00
RAM:KINGSTONE 1GB دوتا
HDD:320GB MAXTOR-500GB WESTERN DIGITAL CAVIER BLACK
POWER:FERRARI 230V W600
و در اخر از مودم نمیتونه باشه؟؟؟
مودمم اینترناله.
سلام دوست عزيز
پس در اجراي نرم افزار اين مشكل اتفاق نمي افته و بلكه هميشگيه؟
به احتمال خيلي زياد پاور شما مشكل داره و اين پاور هم از اين پاورهاي 12 تومنيه! كه هيچ چيز بدرد بخوري توش نداره!
اما شما سعي بكنيد يك گردگيري هم سيستم رو بكنيد چون ممكنه كه پردزانده شما از شدت گرماي ناشي از گرد و غبار، سيستم رو ريست مي كنه.
نه، به مودم ربطي نداره.
اون رمي هم كه سيستم رو سريع ريست كرده به احتمال زياد مشكل پيدا كرده، پايه‌هاش رو نگاه بكنيد ببيند سالم هستن يا خير.

سلام دوست عزيز
پس در اجراي نرم افزار اين مشكل اتفاق نمي افته و بلكه هميشگيه؟
به احتمال خيلي زياد پاور شما مشكل داره و اين پاور هم از اين پاورهاي 12 تومنيه! كه هيچ چيز بدرد بخوري توش نداره!
اما شما سعي بكنيد يك گردگيري هم سيستم رو بكنيد چون ممكنه كه پردزانده شما از شدت گرماي ناشي از گرد و غبار، سيستم رو ريست مي كنه.
نه، به مودم ربطي نداره.
اون رمي هم كه سيستم رو سريع ريست كرده به احتمال زياد مشكل پيدا كرده، پايه‌هاش رو نگاه بكنيد ببيند سالم هستن يا خير.
دوست عزیز بابت راهنمایی که کردی ممنونم.
من قصد دارم که گرافیک و پاورمو عوض کنم و گرافیک GTX 260 بگیرم به نظر شما این پاور GREEN GP535A برای سیستم من خوبه؟؟؟
در ضمن بهترین رم در حد 30 تومن چی خوبه؟؟؟

آخرین ویرایش:
اول از همه طبق قوانین فقط فارسی بنویس
دوم اینکه ویندوز برای شناختن DVD-ROM احتیاج به هیچ گونه درایوری نداره

مشکل شما اینه که یه تروجان یا ویروس یا یه برنامه ی دیگه یه ف.ی.ل.ت.ر درایوری روی ویندوزت نصب کرده که باعث میشه درایور اون درایو کار نکنه
میتونی این برنامه رو دانلود و تمام ف.ی.ل.ت.ر ای تضافی رو حذف کنی
یا میتونی روش دستی رو از اینجا بخونی.
واقعا ممنون!واسه این فارسی ننوشتم که فارسی نداشتم حالا که DVD ROM ام درست شد فونت فارسی هم نصب نمودم!

دوست عزیز بابت راهنمایی که کردی ممنونم.
من قصد دارم که گرافیک و پاورمو عوض کنم و گرافیک GTX 260 بگیرم به نظر شما این پاور GREEN GP535A برای سیستم من خوبه؟؟؟
وظيفه بود دوست عزيز
گرچه جاي سوالي كه اينجا مطرح كردين نيست ولي جواب مي دم.
به نظرم بهتره كه صبر بكنيد براي ارتقا سيستم چرا كه سري 5000 ATi هم در راه هستن و به غير از دو كارت 5850 و 5870 كارت ارزان قيمت‌تر 5770 قراره كه عرضه بشه با قيمت 159 دلار كه اين كارت به احتمال خيلي زياد از كارت 260 هم قويتره و از همه مهمتر مصرفش هم پايين تره و پاور 480 وات هم جواب ميده اما كارت 260 حداقل به 36 آمپر روي خطوط 12 ولت و دو كانكتور 6 پين نياز داره كه پاور 585 وات از گرين بهترين انتخاب براي اين كارت هست.
قيمت رم هم شديداً افزايش پيدا كرده و بايد گفت كه با 30 تومن تنها رم موجود از برند كيگ استون هست كه ارزش نگاه كردن هم نداره و حداقل بايد 37 تومن براي رم كنار بذارين كه بهتري انتخاب به نظرم TeamGroup 2GB Elite هست.
همچنين پردازنده شما ضعيفه و از توانايي هاي كارت 260 و يا 5770 و كلاً كارتهاي گرافيك مطرح به خوبي استفاده نمي كنه و به نظرم بهتره كه يك بودجه براي تعويض كل سيستم در نظر بگيرين با اين كار، كارايي به مراتب بالاتري رو بدست ميارين.

واسه ارتقاء تاپیک هست میتونید همونجا مطرح و پیگیری کنید.;)

سلام بر دوستان گرامی
من یه هارد اکسترنال (از این 3.5 اینچیا) دارم که وقتی وصلش کرده بودم به لپتاپ یکی از دوستانم یهو نمیدونم چی شد که دیگه هیچی توش نشون نمیده. وقتی میری داخل درایو خالی هست. ولی حجم هارد و مقدار فضای خالی رو درست نشون میده. (اینم بگم لپ تاپ اون بابا ویروسم داشت حالا نمیدونم به این موضوع ربط داشته باشه یا نه) ولی هیچی انگار توش نیست. (Hidden file ها هم باز هستن ولی باز هیچی توش نیست انگار)
کسی میدونه چیکار باید بکنم. چون اطلاعات خیلی مهمی روش داشتم.
TIA

سلام بر دوستان گرامی
من یه هارد اکسترنال (از این 3.5 اینچیا) دارم که وقتی وصلش کرده بودم به لپتاپ یکی از دوستانم یهو نمیدونم چی شد که دیگه هیچی توش نشون نمیده. وقتی میری داخل درایو خالی هست. ولی حجم هارد و مقدار فضای خالی رو درست نشون میده. (اینم بگم لپ تاپ اون بابا ویروسم داشت حالا نمیدونم به این موضوع ربط داشته باشه یا نه) ولی هیچی انگار توش نیست. (Hidden file ها هم باز هستن ولی باز هیچی توش نیست انگار)
TIA
بله،احتمالا ویروس یا تروجان گرفته
روی ویندوز آنتی ویروس نصب کن و آپدیتش کن تا بتونی درایوت رو Full Scan کنی و شاید مشکل حل بشه.

اگر نشد میتونی از برنامه های بازیابی هم استفاده کنی.

بله،احتمالا ویروس یا تروجان گرفته
روی ویندوز آنتی ویروس نصب کن و آپدیتش کن تا بتونی درایوت رو Full Scan کنی و شاید مشکل حل بشه.

اگر نشد میتونی از برنامه های بازیابی هم استفاده کنی.
نه این کار رو قبلا کردم. متاسفانه با اسکن مشکلم حل نشد. چون مثل اینکه دارم یه هارد خالی رو اسکن میکنم و سریع اسکن میشه و هیچی پیدا نمیشه.
روی چندین سیستم تست کردم همشون همین جوریه و این جوری نیست که فقط روی دستگاه خودم این جوری باشه.

سلام بر دوستان گرامی
TIA
سلام دوست عزيز
اين هارد شما ويروسي شده و ويروس مورد نظر فايل‌هاي هارد رو پنهان كرده كه نرم افزار isReset - Files-Folders attributes Reset Tool يكي از بهترين‌ها در زمينه‌ي اين قبيل مشكلات است.

از اونجايي كه اين نرم افزار يك نرم افزار امنيتي بوده و با فايلهاي سيستم در تعامل هست هر گونه نرم افزار امنيتي از جمله فايروال و ابزارهاي مانيتورينگ و... را غير فعال كنيد سپس برنامه را نصب كرده و اجرا نماييد.
نه این کار رو قبلا کردم. متاسفانه با اسکن مشکلم حل نشد. چون مثل اینکه دارم یه هارد خالی رو اسکن میکنم و سریع اسکن میشه و هیچی پیدا نمیشه.
روی چندین سیستم تست کردم همشون همین جوریه و این جوری نیست که فقط روی دستگاه خودم این جوری باشه.
دليلش اينه كه اين ويروس فايلها رو به صورت سيستمي پنهان كرده و ممكنه كه حتي بعضي از آنتي‌ويروسها به اطلاعات صدمه بزنن.

سلام دوست عزيز
اين هارد شما ويروسي شده و ويروس مورد نظر فايل‌هاي هارد رو پنهان كرده كه نرم افزار isReset - Files-Folders attributes Reset Tool يكي از بهترين‌ها در زمينه‌ي اين قبيل مشكلات است.

از اونجايي كه اين نرم افزار يك نرم افزار امنيتي بوده و با فايلهاي سيستم در تعامل هست هر گونه نرم افزار امنيتي از جمله فايروال و ابزارهاي مانيتورينگ و... را غير فعال كنيد سپس برنامه را نصب كرده و اجرا نماييد.

دليلش اينه كه اين ويروس فايلها رو به صورت سيستمي پنهان كرده و ممكنه كه حتي بعضي از آنتي‌ويروسها به اطلاعات صدمه بزنن.

درود
ممنون از شما. برنامه ای که گفتید رو میرم دانلود کنم.
این جمله آخرتون یکم منو نگران کرد. چون هارد رو داده بودم به کسی و اون Error-Checking خوده ویندوز رو زد و بعد از اون یه فولدر Hidden به اسم FOUND.000 (حجمش تقریبا نصف حجم پر شده هارد هست) تو هارد ساخته که یه سری فایل که اسمشون به این شکل هست (FILE0000.CHK-FILE0001.CHK-...) توش هست.

آخرین ویرایش:
اون فایل ها همون فایل های گمشده شما هستن که اسماشون رو از دست دادن (بدلیل اینکه FAT شما ایراد پیدا کرده بوده)، نمیدونم برنامه ای هست که بتونه برگردونه اسمشون رو یا نه ولی تو تجربیات من، این فایلها غالبا سالم هستن و فقط اسمشون رو از دست دادن.

سلام
فن کارت گرافیک من همون اول که کامپیوتر رو روشن میکنم صدای خیلی بدی میده اگه چند بار خاموش روشن کنم صداش درست میشه در ضمن چیزی هم ظاهرا بهش گیر نکرده که صدا بده کارت گرافیکم HD4850 هست
ممنون

سلام
فن کارت گرافیک من همون اول که کامپیوتر رو روشن میکنم صدای خیلی بدی میده اگه چند بار خاموش روشن کنم صداش درست میشه در ضمن چیزی هم ظاهرا بهش گیر نکرده که صدا بده کارت گرافیکم HD4850 هست
ممنون
به نظر من خاک گرفته؛ حتما بچه ها میتونن راهنماییت کنن چطوری تمیزش کنی.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or