تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
دوست عزیز پردازنده های جدید قابلیت پردازش گرافیک رو هم دارند و تا یک نرم افزار گرافیکی و یا بازی رو اجرا نکنید ، پردازنده به جای کارت گرافیک عملیاتهای ساده ی گرافیکی رو برعهده میگیره و در نتیجه از کارت گرافیک استفاده نمیشه و یا استفاده سنگینی نمیشه !! و چون من به مدلهای پردازنده ها و کارت های گرافیکی اشراف ندارم نظر قطعی ندادم در مورد مشکلتون وگرنه چیز پیچیده ای نیست و نباید مشکلی در کار باشه!
موفق باشی.:d

خدا رو شکر
با خودم گفتم یه وقت نسوزه کار دستم بده خداتومن پولشو دادم راضی هم نیستم:|980میگرفتم بهتر بود

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
مشکل در مانیتور ال جی

سلام نمیدونم جای درستی دارم مشکلمو مطرح میکنم یا نه
من یک مانیتور ال جی 23 اینچ ال ای دی خریدم ولی وقتی ویندوز رو رزولیشنشو را آخرین حد میزارم باز اندازه دو سانت کناره های مانیتور خالی میمونه
میخواستم ببینم راحی هست کامل بگیره صفحرو؟
یک نکترو بگم که مانیتور روی انالوگ بود تمام صفحه بود ولی از وقتی کابل اچ دی ام آی زدم اینطور شد

آخرین ویرایش:

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام من میخوام از تلویزیون به جای مانیتور استفاده کنم کارتم هم MSI r9 290 هست TV هم LG la8600 هست با کابل HDMI میتونم هم تصویر هم صدا رو داشته باشم چون فعلا کابل HDMI ندارم لطفا راحت ترین روش ممنون

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
سلام فرشید جان یه راهنمایی ازت میخواستم دیدم فقط همینجا سریع پاسخ میدی...بازم معذرت میخوام...
من یه مانیتور asus vs248 گرفتم تو حالت hdmi تحت هیچ شرایطی فول اسکرین نمیشه بعد سرچ گردم میگفتن مشکل از کارت گرافیکه من مانیتور رو هم با یه دستگاه پخش تست زدم راحت فول اسکرین شد ...تا حالا همچین مشکلی رو با کارت r9 270x دیدی؟... تو تنظیمات گرافیک فقط میتونی سایز تصویر رو دستی یکی کنی... من الان با dvi مجبورم وصل کنم که کیفیتم افت پیدا نکنه...

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام من میخوام از تلویزیون به جای مانیتور استفاده کنم کارتم هم MSI r9 290 هست TV هم LG la8600 هست با کابل HDMI میتونم هم تصویر هم صدا رو داشته باشم چون فعلا کابل HDMI ندارم لطفا راحت ترین روش ممنون
سلام. بعضی TVها خودشون ورودی VGA کابلهای رایج مانیتورها رو دارن . ظاهرا مال شما نداره. پس بازم اگه بخوای تصویر بگیری باید تبدیل بخری (VGA TO AV یا HDMI To AV) پس همون کابل HDMI رو بگیر که کیفیت بالاتری هم داره.
سلام نمیدونم جای درستی دارم مشکلمو مطرح میکنم یا نه
من یک مانیتور ال جی 23 اینچ ال ای دی خریدم ولی وقتی ویندوز رو رزولیشنشو را آخرین حد میزارم باز اندازه دو سانت کناره های مانیتور خالی میمونه
میخواستم ببینم راحی هست کامل بگیره صفحرو؟
یک نکترو بگم که مانیتور روی انالوگ بود تمام صفحه بود ولی از وقتی کابل اچ دی ام آی زدم اینطور شد
سلام.
میخواستم بپرسم احیانا روی دستگاهتون نرم افزار Intel HD Graphics نصب نیست؟ (یعنی پردازنده تون قابلیت پردازش گرافیکی داره یا نه) چون اون نرم افزار مستقیما به خروجی تصویر HDMI دسترسی داره معمولا. نرم افزارهای nvidia و amd رو نمیدونم. نکته دیگه اینه که طول و عرض تصویر رو میشه از داخل منوی مانیتور دستکاری کرد که احتمالا خودتون بهتر میدونید.

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
سلام دوستان . می خواستم یه ارتقایی این تابستون انجام بدم یه 780 دیگه (اگه پیدا شه . میشه؟) ببندم و sli بکنم ولی خوب RAM سیستم هم کمه مال همینه از لحاظ مالی یه ذره مشکل پیش اومده.

specs
:

core i7 4770k

Asus z87-a

Asus gtx780 oc Dircect cu 2

corsair vegenece 2x 4gb

model no
CMX4GX3M1A1600C11

میخواستم بدونم اگه من یه 2 تا 8gb با کلاک بالاتر ببندم و از بایوس دستی هر اسلاتو ست کنم مشکلی پیش نمیاد؟ (نمیخوام این دوتایی که روش هستن بازنشست شن)

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
من دیشب کامل توضیح دادم اما الان می بینم پاسخها نیست! از صدقه ی سر اینترنت ایران!

بله که دیدم اینو قبلا!
مشکل از درایور AMD هست، باید برید توی تنظیمات Catalyst Contrl Cente و ابعاد صفحه رو Scale کنید
با DVI هم افت کیفیت نخواهید داشت اگر کابلش بلند نباشه

مدلای اکسترنال انگشت شمار، محدود و گرون قیمت هستن و هیچ وقت عرضه ی عمده نشدن، اصن روی اون گزینه فکر نکن!

فرشیدجان ممنون ..فقط یه مشکلی هست من اونکار که شما میگی رو انجام دادم ولی تفاوت کیفیتش خیلی زیاده وقتی با DVI وصل میکنم کیفیت فوق العادست اما با hdmi وقتی با تنظیمات amd اونو overscan میکنم کیفیتش از dvi پایینتره و نوشته ها مات میشن با دوتا کایل hdmi هم تست کردم همینطور بود....
فرق بین hdmi و dvi از نظر کیفیت کلا چقدره الان من از dvi مجبورم استفاده کنم افت کیفیت ندارم نسبت به hdmi....

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشیدجان ممنون ..فقط یه مشکلی هست من اونکار که شما میگی رو انجام دادم ولی تفاوت کیفیتش خیلی زیاده وقتی با DVI وصل میکنم کیفیت فوق العادست اما با hdmi وقتی با تنظیمات amd اونو overscan میکنم کیفیتش از dvi پایینتره و نوشته ها مات میشن با دوتا کایل hdmi هم تست کردم همینطور بود....
فرق بین hdmi و dvi از نظر کیفیت کلا چقدره الان من از dvi مجبورم استفاده کنم افت کیفیت ندارم نسبت به hdmi....

فرقی ندارن، هر دوتا یکسان هستن.

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
سلام دوستان خسته نباشید.
ببخشید من سیستم پاورش خراب شد، دیروز یه پاور گرفتم و بهش وصل کردم ولی هرکاری کردم سیستم روشن نشد. یه بار کابل بزرگ برقه روی مادربورد رو در آوردم دوباره جا زدم سیستم روشن شد. اما تلاش مجدد که کردم دیگه روشن نشد. امروز صبح دوباره باهاش ور رفتم یهو دوباره روشن شد اما دفعه بعد باز روشن نشد.
به نظرتون مشکل از چیه ؟
ضمن اینکه پاور رو بدون اتصال به سیستم تست کردم مشکلی نداره.
ممنون

Prince Erfan

کاربر سایت
Aug 16, 2013
13
سلام دوستان
آقا یه مشکلی واسه من پیش اومده اعصابمو به شدت خرد کرده
خواهشا اگه کسی میدونه مشکل از چیه لطف کنه بهم بگه
اینو تو بخش مشکلات بازی هم گفتم ولی گفتم شاید مربوط به این بخش بشه
داستان از این قراره که من چند وقت پیش یه لپتاپ Asus g56jk خریدم که مثلا سری گیم هم هست سیستمش هم بد نیست 4 گیگ گرافیک 850m و 12 گیگ رم و ...
خلاصه اینکه با همچین سیستمی آدم انتظار اینو داره که حداقل بازیهای این دوره رو راحت اجرا کنه و مشکلی نداشته باشه
ولی این لپ تاپ من وسط بازی شروع میکنه لگ دادن
یعنی 2-3 دقیقه که از شروع بازی میگذره یدفعه به شدت سرعت افت میکنه و شدید لگ میده
مثلا یه بازی مث توتال وار آتیلا یا کال آف جدیده یا ... بعد 2-3 دقیقه شروع میکنه به گیر کردن و بعد چند دقیقه کلا میاد از بازی بیرون
خودم فکر میکنم مشکل از رمه چون یسری اتفاقات هم میوفته که به نظرم میاد رمش خرابه
اگه اینطوره دقیقا مشکل چیه و من باید به گارانتی چی بگم ؟ اگر هم نه پس مشکل از چیه ؟
اینم یه عکسی که امروز وقتی از تو بازی پرید بیرون گرفتم :

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
سلام دوستان
آقا یه مشکلی واسه من پیش اومده اعصابمو به شدت خرد کرده
خواهشا اگه کسی میدونه مشکل از چیه لطف کنه بهم بگه
اینو تو بخش مشکلات بازی هم گفتم ولی گفتم شاید مربوط به این بخش بشه
داستان از این قراره که من چند وقت پیش یه لپتاپ Asus g56jk خریدم که مثلا سری گیم هم هست سیستمش هم بد نیست 4 گیگ گرافیک 850m و 12 گیگ رم و ...
خلاصه اینکه با همچین سیستمی آدم انتظار اینو داره که حداقل بازیهای این دوره رو راحت اجرا کنه و مشکلی نداشته باشه
ولی این لپ تاپ من وسط بازی شروع میکنه لگ دادن
یعنی 2-3 دقیقه که از شروع بازی میگذره یدفعه به شدت سرعت افت میکنه و شدید لگ میده
مثلا یه بازی مث توتال وار آتیلا یا کال آف جدیده یا ... بعد 2-3 دقیقه شروع میکنه به گیر کردن و بعد چند دقیقه کلا میاد از بازی بیرون
خودم فکر میکنم مشکل از رمه چون یسری اتفاقات هم میوفته که به نظرم میاد رمش خرابه
اگه اینطوره دقیقا مشکل چیه و من باید به گارانتی چی بگم ؟ اگر هم نه پس مشکل از چیه ؟
اینم یه عکسی که امروز وقتی از تو بازی پرید بیرون گرفتم :
این ارور میگه توی درایوی که بازی نصب کردی هیچی جا نداری یک 5 مگ حداقل جا خالی کن توی اون درایو

Prince Erfan

کاربر سایت
Aug 16, 2013
13
این ارور میگه توی درایوی که بازی نصب کردی هیچی جا نداری یک 5 مگ حداقل جا خالی کن توی اون درایو

بیشتر از 150 گیگ فضای خالی داره اون داریو
بعضی مواقع یه ارورهایی میده که میگه مشکل از مموری یه همچین چیزیه
نمیدونم مشکل چیه:(

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام دوستان . می خواستم یه ارتقایی این تابستون انجام بدم یه 780 دیگه (اگه پیدا شه . میشه؟) ببندم و sli بکنم ولی خوب RAM سیستم هم کمه مال همینه از لحاظ مالی یه ذره مشکل پیش اومده.

specs
:

core i7 4770k

Asus z87-a

Asus gtx780 oc Dircect cu 2

corsair vegenece 2x 4gb

model no
CMX4GX3M1A1600C11

میخواستم بدونم اگه من یه 2 تا 8gb با کلاک بالاتر ببندم و از بایوس دستی هر اسلاتو ست کنم مشکلی پیش نمیاد؟ (نمیخوام این دوتایی که روش هستن بازنشست شن)
سلام. به تاپیک مربوطه مراجعه کنید سریع جواب میگیرید . همیشه بروز هست : http://forum.bazicenter.com/thread41/page2100/

- - -ویرایش - - -

سلام دوستان خسته نباشید.
ببخشید من سیستم پاورش خراب شد، دیروز یه پاور گرفتم و بهش وصل کردم ولی هرکاری کردم سیستم روشن نشد. یه بار کابل بزرگ برقه روی مادربورد رو در آوردم دوباره جا زدم سیستم روشن شد. اما تلاش مجدد که کردم دیگه روشن نشد. امروز صبح دوباره باهاش ور رفتم یهو دوباره روشن شد اما دفعه بعد باز روشن نشد.
به نظرتون مشکل از چیه ؟
ضمن اینکه پاور رو بدون اتصال به سیستم تست کردم مشکلی نداره.
ممنون
اینطور که شما توضیح میدید . مشکل از همون اتصال هست . بهرحال همون اتصال و دیگر اتصالات و سیمها رو چک کنید (+سیمهای مربوط به کلید پاور و Reset) و همینطور از دفترچه راهنمای مادربرد هم میشه کمک گرفت . ممکنه اتصالی رو اشتباه کرده باشید. ضمنا مطمئن بشید مشکل از مادربرد نباشه.(خازن ها و غیره)
امیدوارم مشکلتون حل بشه.موفق باشید.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
بیشتر از 150 گیگ فضای خالی داره اون داریو
بعضی مواقع یه ارورهایی میده که میگه مشکل از مموری یه همچین چیزیه
نمیدونم مشکل چیه:(
من بنظرم مشکل از بازی باشه یا نهایت درایورهای گرافیک و ویندوز. کانفیگتون باید مناسب باشه!
حالا بازم تو تاپیک های مربوط به همین بازی مطرح کنید یا توی نت جستجو کنید!
موفق باشی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر