تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,105
نام
پویان
سلام
من همین 1 ساعت پیش یک هارد اکسترنال یک ترا وسترن (اولترا) خریدم.
نکته خاصی چیزی هست که قبل از استفاده, باید بدونم؟
این تضیحات تو دفترچه, خوندنش ضروریه؟

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام به دوستان گلم @};-@};-@};- یه کارت MSI R9 290 GAMING دارم دماش داخل بازی CRYSIS 3 تا 90 میره با MSI KUMBOSTER تا 94 ایا دما عادیه چون در بررسی هایی که ازش موجوده دماش از 86 بیشتر نیست منتظر کمک های دوستان .. کاتالیست 15.4 @};-@};-

thx

کاربر سایت
Aug 27, 2010
76
نام
Ali
سلام دوستان خسته نباشید من جدیدا یه ssd samsuang 850 pro 250GB خریدم سرعت رید و رایتش 550 و 520 هست میدونم که در عمل سرعت پایین تر هست ولی چیزی که هست اینه که من تست میگیرم سرعتش تو رنج 380 ایناست میخواستم ببینم این طبیعیه یا کاری باید انجام بدم ممنون

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
سلام، من امروز که سیستم رو روشن کردم به جای صداهای عادی، از لحظه ای که ویندوز میاد بالا یه صدای زینگ ممتد از خودش تولید میکنه بدون اینکه صداهای موزیک و ویدئو و ... رو اجرا کنه. چه با اسپیکر و چه با هدست. درایور کارت صدا رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم مشکل پابرجاست. با خروجیهای جلو کیس هم که تست کردم بازم همون وضعیت بود. خروجیهای جلو رو مدار خارج کردم بازم مشکل حل نشد.
با نصب مجدد ویندوز هم مشکل حل نشد.
هر راه حلی که به ذهنتون میرسه کمک کننده خواهد بود.

آخرین ویرایش:

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
کمک کنید لطفا

با سلام خدمت دوستان . من در مورد دوتا کارت گرافیک سیستمم یه مشکل دارم خواهش میکنم اگه دوستان میتونن کمک کنن. کارت گرافیک من gtx260 هست و یه کارت کارت گرافیک هم به صورت آنبورد روی مادر برد دارم که این دومی خروجی hdmi هم داره.... مشکل من اینه که کارت گرافیک اول که ازش خروجی میگیرم همونgtx تا دایرکت ایکس 10 رو بیشتر پشتیبانی نمیکنه ولی وقتی توی تنظیمات گرافیکی سیستم نگاه میکنم نوشته که تا دایرکت ایکس 11 ..... بازی crysis3 هم اون زمان تازه اومده بود روی سیستم من جواب نداد با اینکه ویندوز 64 بیت هم نصب بود.... سوال من اینه که آیا ممکنه این directx11 رو که توی تنظیمات به من نشون میده مربوط به اون گرافیک آنبرده باشه؟؟؟؟ و اگر بخوام از اون آنبرده خروجی بگیرم نصب درایورش به صورت کلی چطور هست؟آیا با نصب دی وی دی مادر برد خود بخود گرافیکش نصب میشه ؟؟ چون آنبورد هست؟؟؟اگه دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار بنده بزارن ممنون میشم.تشکر فراوان.​

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
با سلام خدمت دوستان . من در مورد دوتا کارت گرافیک سیستمم یه مشکل دارم خواهش میکنم اگه دوستان میتونن کمک کنن. کارت گرافیک من gtx260 هست و یه کارت کارت گرافیک هم به صورت آنبورد روی مادر برد دارم که این دومی خروجی hdmi هم داره.... مشکل من اینه که کارت گرافیک اول که ازش خروجی میگیرم همونgtx تا دایرکت ایکس 10 رو بیشتر پشتیبانی نمیکنه ولی وقتی توی تنظیمات گرافیکی سیستم نگاه میکنم نوشته که تا دایرکت ایکس 11 ..... بازی crysis3 هم اون زمان تازه اومده بود روی سیستم من جواب نداد با اینکه ویندوز 64 بیت هم نصب بود.... سوال من اینه که آیا ممکنه این directx11 رو که توی تنظیمات به من نشون میده مربوط به اون گرافیک آنبرده باشه؟؟؟؟ و اگر بخوام از اون آنبرده خروجی بگیرم نصب درایورش به صورت کلی چطور هست؟آیا با نصب دی وی دی مادر برد خود بخود گرافیکش نصب میشه ؟؟ چون آنبورد هست؟؟؟اگه دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار بنده بزارن ممنون میشم.تشکر فراوان.​

اگه مادربورد شما هم نسل کارت گرافیکتون باشه که بعیده DX11 رو پشتیبانی کنه! در ضمن کارت گرافیک 260 هم قطعا از گرافیک انبوردتون قویتره. ولی مسئله اینه که کلا قدیمی شده این گرافیک و برای اجرای بازیهای جدید نیاز به ارتقا دارید.

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
اگه مادربورد شما هم نسل کارت گرافیکتون باشه که بعیده DX11 رو پشتیبانی کنه! در ضمن کارت گرافیک 260 هم قطعا از گرافیک انبوردتون قویتره. ولی مسئله اینه که کلا قدیمی شده این گرافیک و برای اجرای بازیهای جدید نیاز به ارتقا دارید.
ممنون.خب الان این سوال پیش میاد که چرا توی تنظیمات کارت گرافیکم نوشته دایرکت ایکس 11 ساپورت میکنه؟؟؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
ممنون.خب الان این سوال پیش میاد که چرا توی تنظیمات کارت گرافیکم نوشته دایرکت ایکس 11 ساپورت میکنه؟؟؟

DX در واقع یک API هست ، یعنی رابط کارت گرافیک شما با بازیهایی که انجام میدید( البته تعریفش گسترده تر از این حرفا هست). وقتی شما DX11 رو سیستم نصب کردید، گرافیک شما با این نسخه وارد بازی میشه و با بازی ارتباط برقرار میکنه ، اما چون گرافیک شما بر اساس DX10 هست ، نمیتونه از ویژگیهای DX11 (مثل tessellation) استفاده کنه.
بطور کلی برای اجرای مناسب بازیهای DX11 باید کارتهای مناسب این نسخه از DX رو خریداری کنید.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
سلام دوستان .
یه کارت GTX 670 DCII TOP Asus دارم داشتم دوتا 2 بازی میکردم بازی کرش کرد مجبود شدم سیستم رو ریبوت کنم و بعدش دیدم که توی تصویر مشکلاتی به وجود اومده مثل نقطه ها و خط های کوچیکی به رنگ سفید و آبی و صورتوی و ... و کارت گرافیک رو چک کردم فن ها کار میکنه چراغ پورت های پاور سبز هست ولی از توی Device manager انگار مشکل داره
اینم یه سری اطلاعات از طریق GPUZ ولی Fillrate ها و Bus wideth و Band Wideth رو نشون نمیده .

سیستم رو خاموش روشن کردم گرافیک رو جدا کردم دوباره گذاشتم رو سیستم درایور ها رو پاک کردم از طریق CCleaner و بعدا با Clean Install نصب کردم بازی مشکل پابرجاست . Disable Enable از طریق Device Manager و همچنین Uninstall هم کردم .
دوستان کسی حدسی یا اطلاعی درباره این موضوع داره ؟ همه چیز سیستم نرمال هست و همه چیز داشت خوب کار میکرد یه دفعه این اتفاق افتاد .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان .
اینم متن ارور Device Status :
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
اگر برنامه خاصی برای Diagnose سراغ دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید .

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
با سلام خدمت دوستان
یدونه ارد اینترنال یکو نیم ترا داشتم که یک پارتیشن هم بیشتر نبود...
بعد از وصل کردن به ویندوز XP که توی اون بالا نیومد دوباره که خواستم متصلش کنم به PC خودم بعد از بالا اومدن این اررو رو میده
Volume doesn't contain a recognized file system
با چند تا نرم افزار هم برسیش کردم که هیچ پارتیشنی پیدا نکردند..داخل نرم افزار هم فقط 500 گیگ از هارد شناسایی میشه.
حداکثر سایز یه پارتیشن تو XP چقدر هست؟ من فکر کنم به این مربوط میشه...چون بعد از متصل کردن به XP و دادن همین اررور دیگه رو 7 خوددم بالا نمیاره..
هارد رو هم نمیخوام فورمت کنم چون اطلاعاتش برام خیلی مهم هست..
...............................................
ویرایش: مشکل من برطرف شد.. با نصب مججد ویندوز ..

آخرین ویرایش:

P!nk Panter

کاربر سایت
Jun 2, 2012
38
نام
P!nk Panter
سلام دوستان
اقا این پی سی ما سالم بود تا اینکه چندروزه درایو h رو باز نمیکنه و میگه باید فرمت بشه ... دوستان چه کنم اطلاعاتش برام ضروریه

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
سلام.
به تازگی 8 گیگ رم انداختم رو مادربورد ولی تو ویندوز 8.1. 64 بیت می گه که فقط 3.9 گیگ از رم قابل استفاده است. BIOS رو هم آپدیت کردم ولی فایده ای نداشت. چطور از هر 8 گیگ رم استفاده کنم؟
مشخصات رم:
AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz CL9 DDR3 Ram
مشخصات مادربورد: GIGABYTE-H55 USB3

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
622
نام
امیرحسین
سلام.
به تازگی 8 گیگ رم انداختم رو مادربورد ولی تو ویندوز 8.1. 64 بیت می گه که فقط 3.9 گیگ از رم قابل استفاده است. BIOS رو هم آپدیت کردم ولی فایده ای نداشت. چطور از هر 8 گیگ رم استفاده کنم؟
مشخصات رم:
AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz CL9 DDR3 Ram
مشخصات مادربورد: GIGABYTE-H55 USB3

براي من يه بار رخ داد
كيس رو باز كردم ديدم يكي از رم ها خوب جا نرفته و اطلاعات يك رم رو نشون ميده ، يه بار در بيار از اول جا بزن درست ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
سلام من مادربودم ms 7610 v2.1 بعد یک رم 2 دارم جدیدا یک رم 4 kingston hyperx fury گرفتم ولی وقتی وصل میکنم سیستم رو روشن میکنم سه تا بوق میزنه و سیستم بالا نمیاد. مشکل از چیه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر