تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان من وقتی کیسو با hdmi به tv وصل میکنمو از tv هم کابل صدای اپتیکال وصله به سینما خانگی صدای کیس فقط از اسپیکرای چپ و راسته جلو و ساب میاد ... چیکار باید کرد تا از هر 6 تا اسپیکر صدا بیاد ؟ وقتی x360 همینجوری وصله اوکیه ولی pc نه.. از داخله ویندوز تنظیمی داره ؟ گشتم چیزه خاصی پیدا نکردم

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستان من میخوام بایوس مادربوردم که از برند Asus هست رو آپدیت کنم
بایوس رو گرفتم اما برنامه شو ندارم آپدیتش کنم
یکی قبلا داشتم اما الان رو ویندوز 8 نصب نمیشه ، دوستان لینکی چیزی از این برنامه دارن ، فک کنم اسم برنامه اش این باید باشه درسته ؟ASUS AI Suite II update

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان من وقتی کیسو با hdmi به tv وصل میکنمو از tv هم کابل صدای اپتیکال وصله به سینما خانگی صدای کیس فقط از اسپیکرای چپ و راسته جلو و ساب میاد ... چیکار باید کرد تا از هر 6 تا اسپیکر صدا بیاد ؟ وقتی x360 همینجوری وصله اوکیه ولی pc نه.. از داخله ویندوز تنظیمی داره ؟ گشتم چیزه خاصی پیدا نکردم
رو آیکون Speaker کنار ساعت تو Taskbar راست کلیک کن و Playback devices رو انتخاب کن حالا تو صفحه ای که باز میشه تو لیست رو Digital Audio (یا همون HDMI) راست کلیک و Configure Speakers رو انتخاب کن حالا تو صفحه ای که باز میشه طبق توضیحاتش به ترتیب تنظیمات رو اعمال کن (انتخاب حالت 5.1) در آخر نتیجه رو بگو.
دوستان من میخوام بایوس مادربوردم که از برند Asus هست رو آپدیت کنم
بایوس رو گرفتم اما برنامه شو ندارم آپدیتش کنم
یکی قبلا داشتم اما الان رو ویندوز 8 نصب نمیشه ، دوستان لینکی چیزی از این برنامه دارن ، فک کنم اسم برنامه اش این باید باشه درسته ؟ASUS AI Suite II update
مدل Mainت رو دقیق بگو ، ولی در کل اگه مربوط به همین 5 یا 6 سال گذشته میشه خیلی راحت میتونی از طریق بایوس آپدیتش کنی فقط به یه فلش نیاز داری و همینطور فایل بایوس هم باید در حالت Extract شده باشه منظور از حالت ZIP/RAR خارجش کنی و تو فلش کپی کنی ، بعد فلش رو به سیستم متصل و بری تو محیط بایوس از اونجا اقدام به آپدیت بایوس کنی.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
مدل Mainت رو دقیق بگو ، ولی در کل اگه مربوط به همین 5 یا 6 سال گذشته میشه خیلی راحت میتونی از طریق بایوس آپدیتش کنی فقط به یه فلش نیاز داری و همینطور فایل بایوس هم باید در حالت Extract شده باشه منظور از حالت ZIP/RAR خارجش کنی و تو فلش کپی کنی ، بعد فلش رو به سیستم متصل و بری تو محیط بایوس از اونجا اقدام به آپدیت بایوس کنی.

رامین نه مدلش جدیده ، P8H61-MLX3 Plus
من قبلا یه بار با برنامه خود ایسوس ، بایوس رو که فایل .Rom هستش رو آپدیت کرده بودم
اما الان اسم اون برنامه که فک کنم تو خود CD مادربورد هم بود یادم نیست
ویندوز 8 هستم
فایلم اینه : P8H61-M-LX3-PLUS-ASUS-0414.ROM

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
من جدیدا ، هر وقت که برق تو کیس باشه (چه روشن چه خاموش) ، کیسم صوت میکشه ، نه خیلی شدید ولی قابل شنیدن هست.
نمیدونم از کجاش هست ولی موقعی که پاور رو بذارم روی 0 (خاموش) قطع میشه ... بنظرم از پاور باشه ولی خودم نمیتونم تشخیص بدم از مین برد هست یا پاور.
کسی میتونه کمک کنه. >

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من جدیدا ، هر وقت که برق تو کیس باشه (چه روشن چه خاموش) ، کیسم صوت میکشه ، نه خیلی شدید ولی قابل شنیدن هست.
نمیدونم از کجاش هست ولی موقعی که پاور رو بذارم روی 0 (خاموش) قطع میشه ... بنظرم از پاور باشه ولی خودم نمیتونم تشخیص بدم از مین برد هست یا پاور.
کسی میتونه کمک کنه. >

بله، مشخصه که از پاور هست، باید ببرید گارانتی تعویض کنن یا یکی دیگه بخرید.

آقا من ويندوز 8.1 نصب كردم ولي به قطعاتم نمره نميده، بخاطر اينه كه اكتيو نشده يعني؟

ویندوز 8.1 قرار بود کلا سیستم امتیاز دهی به سخت افزار رو حذف کنه، حالا خودم هنوز ارتقا ندادم ببینم چجوری شده ولی شاید مربوط به همین تغییر باشه.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
دوستان یه هارد IDE maxtor 80 GB دارم که وصل کرده بودم و پام اتفاقی بهش برخورد کرد و کابل برقش شل شد و دود بلند شد ... ( دقیقا از محل اتصال برق با هارد دود بلند شد...) میخام ببینم سوخته یا نه و اینکه میشه ریکاروریش کرد ... عکساش فوق العاده حیاتی هستن واسم... ممنون میشم راهنمایی کنین...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان یه هارد IDE maxtor 80 GB دارم که وصل کرده بودم و پام اتفاقی بهش برخورد کرد و کابل برقش شل شد و دود بلند شد ... ( دقیقا از محل اتصال برق با هارد دود بلند شد...) میخام ببینم سوخته یا نه و اینکه میشه ریکاروریش کرد ... عکساش فوق العاده حیاتی هستن واسم... ممنون میشم راهنمایی کنین...

ممکنه فقط کنترلرش سوخته باشه و در صورتی که کنترلر مشابه اون مدل موجود باشه شرکت گارانتی یا تعمیرکار می تونه با تعویض اون هارد شما رو زنده کنه.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
سلام دوستان، آقا ما یه لپتاپ n46vz به تازگی خریدیم، ولی سرعت هاردش عجیب پایینه و نوسان داره. یه فایل رو کپی می کنم از 20 مگ میاد رو 2 مگ بر ثانیه گاهی 0 میشه. خلاصه سرعت usb 1 از این بیشتر بود!
دیسک درایوراش برا ویندوز7 بود رو ویندوز 8 نتونستم درایورا رو با آتوپلی دیسکه نصب کنم. ممکنه از اون باشه؟!

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
دوستان من یه هارد 64 گیگ ssd گرفتم .میخواستم بدونم چطوری میشه بهترین استفاده رو از این هارد برای سیستم عامل و برنامه فتوشاپ بکنم
آیا ویندوز رو در هارد ssd نصب کنم؟ آیا لازمه فتوشاپ در این درایو نصب بشه یا به نظرتون بهتره این برنامه ها رو یه جای دیگه نصب کنم و کش رو تنظیم کنم که بیاد روی ssd?

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان من یه هارد 64 گیگ ssd گرفتم .میخواستم بدونم چطوری میشه بهترین استفاده رو از این هارد برای سیستم عامل و برنامه فتوشاپ بکنم
آیا ویندوز رو در هارد ssd نصب کنم؟ آیا لازمه فتوشاپ در این درایو نصب بشه یا به نظرتون بهتره این برنامه ها رو یه جای دیگه نصب کنم و کش رو تنظیم کنم که بیاد روی ssd?
سلام.
ویندوز رو حتما باید تو ssd نصب کرد تا نتیجه خوبی بگیری ، نرم افزار هم خود به خود فایلهاش (پروژه در حال اجرا) تو c (درایو ویندوز یعنی) open میشه !!
درباره نصب کردن photoshop تو ssd نظری ندارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر