تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Self-loathing

کاربر سایت
Aug 16, 2013
4
نام
فرامرز
با درود بر دوستان گرامی...
و اما مشکل عظیم من.کلا سیستممو مینویسم گرچه مشکل اصلی کارت گرافیکه
Cpu : i7 3770k
Graphic : Msi 7950 3G ddr5
Main board : Giga z77x-d3h
Ram : 8*2 Geil 1600
H.d.d: 1T
Power : 685 green+
مشکلم با دو تا بازیه !
1. GTA IV که اصلا از داخل تنظیمات گرافیکس عملا به حد و لیمیت خودش رسیده و نمیشه گرافیک بازی رو یک ذره...حتی یکذره بالا برد.موضوع اونجایی اوج میگیره که میبینم Video Memory حدود 3076 مگا بایت ظرفیت داره اما عملا فقط 250 تاش پر میشه و کلا توی خود بازی اخطار و وارنینگ میده که بیشتر نمیشه بالا برد و این حرفا...گرافیکو بردم تحویل نمایندگی دادم..خودشونم تست زدن همین مشکلو داشت...ولی گفتن روی بازیای دیگه هیچ مشکلی نداره..خواستم ببینم این غیر عادیه ؟
2. افت فریم شدیییییید در بازی Metro Last light که چه کیفیت و گرافیکش روی Ultra باشه چه Low وقتی یکم صحنه شلوغ میشه افت فریم بدناکی میگیره...
پی نوشت : تمام درایور ها آپدیت روز هستن حتی ویندوز... و اینکه این بازیا روی گرافیکهای 4850 / 7750 / 6950 تست شده و هیچ مشکلی نداشت...
اگه کسی کارت گرافیکش مثل منه بم یه ندایی بده ببینم واسه اونم اینجوریه یا نه

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
با درود بر دوستان گرامی...
و اما مشکل عظیم من.کلا سیستممو مینویسم گرچه مشکل اصلی کارت گرافیکه
Cpu : i7 3770k
Graphic : Msi 7950 3G ddr5
Main board : Giga z77x-d3h
Ram : 8*2 Geil 1600
H.d.d: 1T
Power : 685 green+
مشکلم با دو تا بازیه !
1. GTA IV که اصلا از داخل تنظیمات گرافیکس عملا به حد و لیمیت خودش رسیده و نمیشه گرافیک بازی رو یک ذره...حتی یکذره بالا برد.موضوع اونجایی اوج میگیره که میبینم Video Memory حدود 3076 مگا بایت ظرفیت داره اما عملا فقط 250 تاش پر میشه و کلا توی خود بازی اخطار و وارنینگ میده که بیشتر نمیشه بالا برد و این حرفا...گرافیکو بردم تحویل نمایندگی دادم..خودشونم تست زدن همین مشکلو داشت...ولی گفتن روی بازیای دیگه هیچ مشکلی نداره..خواستم ببینم این غیر عادیه ؟
2. افت فریم شدیییییید در بازی Metro Last light که چه کیفیت و گرافیکش روی Ultra باشه چه Low وقتی یکم صحنه شلوغ میشه افت فریم بدناکی میگیره...
پی نوشت : تمام درایور ها آپدیت روز هستن حتی ویندوز... و اینکه این بازیا روی گرافیکهای 4850 / 7750 / 6950 تست شده و هیچ مشکلی نداشت...
اگه کسی کارت گرافیکش مثل منه بم یه ندایی بده ببینم واسه اونم اینجوریه یا نه
این دوتا بازی کلا مشکل دارن. توی GTA IV مشکلی دارید؟ اگه ندارید که اصلا مشکلی نیست!

Self-loathing

کاربر سایت
Aug 16, 2013
4
نام
فرامرز
آره مشکل دارم..به این معنی که اصلا نمیشه گرافیک رو حتی یکم بالا برد و عملا همه چیز رو Low هست و یه اخطاری داده که فونتش به رنگ نارنجی مایل به قرمزه که میگه نمیشه اصن بالا برد گرافیکو در حالی که پایین یه سری اعداد از video memory داده که از 3076 مگابایت که من میتونم به این بازی گرافیک بدم فقط 250 تاش پر شده و به Limit رسیده

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
یکی به ما بگه این مشکل چیه دیوانه کرده مارو ! :|
تو بازی که میرم صدا خیلی خوب و قشنگ میاد ولی برای شنیدن صدای آدمایی که تو بازی حرف میزنن باید به طرفشون نگاه کنم و اگه پشتم بهشون باشه صداشون رو نمیشنوم یا صداشون خیلی کم میاد! تو همه بازی ها همینطوریه خیلی رو اعصابه ! چیکار کنم به نظرتونت ؟:(

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یکی به ما بگه این مشکل چیه دیوانه کرده مارو ! :|
تو بازی که میرم صدا خیلی خوب و قشنگ میاد ولی برای شنیدن صدای آدمایی که تو بازی حرف میزنن باید به طرفشون نگاه کنم و اگه پشتم بهشون باشه صداشون رو نمیشنوم یا صداشون خیلی کم میاد! تو همه بازی ها همینطوریه خیلی رو اعصابه ! چیکار کنم به نظرتونت ؟:(

احتمال زیاد صدای ویندوز روی حالت Stereo هست و داری با سیستم 2.1 یا هدست استریو گوش می دی اما تنظیمات صدای داخل بازی روی حالت 5.1 یا سارواند هست!

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
احتمال زیاد صدای ویندوز روی حالت Stereo هست و داری با سیستم 2.1 یا هدست استریو گوش می دی اما تنظیمات صدای داخل بازی روی حالت 5.1 یا سارواند هست!
نه با اسپیکرم ، به خاطره مادربورده اینجوریه ؟(مدل z77a gd65 معمولی) اونجایی که حالت صدا رو هم عوض میکننو پیدا نکردم ... به خاطر درایور صدای realtek نیستش ؟ فقط هم تو بازی اینجوریه جای دیگه اینطوری نیست ! خیلی عجیبه :)) تو تنظیمات بازی هم فقط میشه مستر ولوم رو کم و زیاد کرد مثلاً اما تنظیمی برای اینکار ندیدم من

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
سلام من یه مشکلی داشتم که سرعت کارت گرافیکم روی x8 قفل شده بود حالا فهمیدم مشکلش چیه توی بایوس مادربرد که میرم اسلات دوم گرافیکو فعال نشون میده و در حقیقت سرعت بین دوتا اسلات تقسیم شده در صورتی که گرافیک دومی درکار نیست.حالا چیکار باید کنم؟

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
خاموش شدن یا ریست شدن سیستم می تونه از پاور هم باشه.
نصب ویندوز تا کجا پیش میره؟
ممکن هستش مشکل از دیسک نصب ویندوز باشه.
در درجه بعدی ممکن هستش که هارد Bad Sector داشته باشه و ویندوز روش نصب نشه.
یافتم!
مشکل از پاوره....برق درست وارد کامپیوتر نمیشه روشنش که میکنی بعد از چند دقیقه خاموش میشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام من یه مشکلی داشتم که سرعت کارت گرافیکم روی x8 قفل شده بود حالا فهمیدم مشکلش چیه توی بایوس مادربرد که میرم اسلات دوم گرافیکو فعال نشون میده و در حقیقت سرعت بین دوتا اسلات تقسیم شده در صورتی که گرافیک دومی درکار نیست.حالا چیکار باید کنم؟
Bios مادربورد را روی Default بگذار.

یافتم!
مشکل از پاوره....برق درست وارد کامپیوتر نمیشه روشنش که میکنی بعد از چند دقیقه خاموش میشه.
همان اول هم خدمت تون عرض کردم که می تونه از پاور باشه.
حالا به مشکل به کجا رسیده؟
حلش کردی؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نه با اسپیکرم ، به خاطره مادربورده اینجوریه ؟(مدل z77a gd65 معمولی) اونجایی که حالت صدا رو هم عوض میکننو پیدا نکردم ... به خاطر درایور صدای realtek نیستش ؟ فقط هم تو بازی اینجوریه جای دیگه اینطوری نیست ! خیلی عجیبه :)) تو تنظیمات بازی هم فقط میشه مستر ولوم رو کم و زیاد کرد مثلاً اما تنظیمی برای اینکار ندیدم من

درایورهای Realtekهر از گاهی باعث این مشکلات میشن، آخرین درایور رو از سایت سازنده یا خود Realtek دانلود و نصب کن شاید تغییری کنه. خود بازی رو هم که اسمش رو نگفتی آپدیت کن.

شما مدل مادربرد رو بگو تا بشه راهنمایی کرد،
اسلات دوم رو همه ی مادربردایی که دارنش فعال هست اما در حالت 4X یا 1X کار می کنه که سرعت اسلات گرافیک اولی روی 16X باقی بمونه و فقط در حالت SLI یا CF هست که با قرار دادن کارت دوم سرعت هر دو به 8X تبدیل میشه، بنابراین به صورت پیش فرض نباید روی 8X باشه مگر قطعه ی دیگه ای از Lane های PCI-ex استفاده کرده باشه، مثل تراشه ی USB 3.0 روی مادربردهای سوکت 1156.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اینکارو کردم فرقی نکرد.
احتمالا نباید clear cmos کنم؟اگه آره در این مورد راهنماییم کنید لطفا.طریقه ی انجامشو بلدم.تنظیمات بایوسو بلد نیستم.نمیدونم باید قبل و بعدش چیکار کنم دقیقا.

- - -ویرایش - - -

مدل مادربردم اینه ASRock B75M-GL 1155 MB.اصلا روی اسلات دوم چیزی نیست فقط مودم دیال آپ دارم که روی pci هست.در ضمن با کارت گرافیک دیگه هم تست کردم همین مشکلو داشت.پس مشکل از گرافیک نمیتونه باشه.
clear cmos در واقع تنظیمات کارخانه رو به مادربورد اعمال می کنه. (برای همین گفتم بذار روی Defualt)
همانطور که فرشید عزیز گفت اسلات اول روی 16x کار می کنه زمانی که روی اسلات دوم چیزی نباشه.
شما چطور تشخیص دادی که روی 8x کار می کنه؟ از طریق GPU-Z ؟ در ویندوز بخاطر اینکه کارت IDLE هست طبیعی هست که سرعت PCI-E کم میشه.
کارت گرافیکت چیه؟

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
Bios مادربورد را روی Default بگذار.
اینکارو کردم فرقی نکرد.
احتمالا نباید clear cmos کنم؟اگه آره در این مورد راهنماییم کنید لطفا.طریقه ی انجامشو بلدم.تنظیمات بایوسو بلد نیستم.نمیدونم باید قبل و بعدش چیکار کنم دقیقا.

- - -ویرایش - - -

شما مدل مادربرد رو بگو تا بشه راهنمایی کرد،
اسلات دوم رو همه ی مادربردایی که دارنش فعال هست اما در حالت 4X یا 1X کار می کنه که سرعت اسلات گرافیک اولی روی 16X باقی بمونه و فقط در حالت SLI یا CF هست که با قرار دادن کارت دوم سرعت هر دو به 8X تبدیل میشه، بنابراین به صورت پیش فرض نباید روی 8X باشه مگر قطعه ی دیگه ای از Lane های PCI-ex استفاده کرده باشه، مثل تراشه ی USB 3.0 روی مادربردهای سوکت 1156.
مدل مادربردم اینه ASRock B75M-GL 1155 MB.اصلا روی اسلات دوم چیزی نیست فقط مودم دیال آپ دارم که روی pci هست.در ضمن با کارت گرافیک دیگه هم تست کردم همین مشکلو داشت.پس مشکل از گرافیک نمیتونه باشه.

- - -ویرایش - - -

clear cmos در واقع تنظیمات کارخانه رو به مادربورد اعمال می کنه. (برای همین گفتم بذار روی Defualt)
همانطور که فرشید عزیز گفت اسلات اول روی 16x کار می کنه زمانی که روی اسلات دوم چیزی نباشه.
شما چطور تشخیص دادی که روی 8x کار می کنه؟ از طریق GPU-Z ؟ در ویندوز بخاطر اینکه کارت IDLE هست طبیعی هست که سرعت PCI-E کم میشه.
کارت گرافیکت چیه؟
هم gpu-z هم catalyst control center.رو حالت بیکار توی gpu-z سرعت روی 8 هست با ورژن 1.1 ولی تست رندر رو که پخش میکنم سرعت تغییری نمیکنه فقط ورژنش به 2 ارتقا پیدا میکنه.گرافیک 7750 و 8400gs تست کردم.
اینم عکسش:
g0u.png

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
سلام به دوستان
ما یه روتر خریدیم که سیمی که باهاش نت رو دریافت میکنم به پشت این وصل میشه و بعد نت رو تو خونه پخش میکنه . مدلش هم D-Link DIR 615 هست حالا من وقتی میخوام با لبتاپ به نت از طریق WI-fi وصل شم وصل میشه ولی تیک نت نمیاد نمدونم مشکل چیه لطفا اگه میشه بگید که تنظیمات روتر چطوریه باید توی اون ایپی دیفالت چی کار بکنم و رو چه چیز هایی قرار بدم
ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اینکارو کردم فرقی نکرد.

- - -ویرایش - - -

- - -ویرایش - - -

هم gpu-z هم catalyst control center.رو حالت بیکار توی gpu-z سرعت روی 8 هست با ورژن 1.1 ولی تست رندر رو که پخش میکنم سرعت تغییری نمیکنه فقط ورژنش به 2 ارتقا پیدا میکنه.گرافیک 7750 و 8400gs تست کردم.
اینم عکسش:
g0u.png

اسلات اول مادربورد شما که PCI-E 3 با سرعت 16X هستش.
در بنچ مارک و بازی تست کن و ببین اسلات چه سرعتی داره.
جای نگرانی نیست. حتی روی سرعت 8 هم کار کنه از کارایی GPU کم نمیشه و تاثیرش خیلی خیلی ناچیز هستش.

سلام به دوستان
ما یه روتر خریدیم که سیمی که باهاش نت رو دریافت میکنم به پشت این وصل میشه و بعد نت رو تو خونه پخش میکنه . مدلش هم D-Link DIR 615 هست حالا من وقتی میخوام با لبتاپ به نت از طریق WI-fi وصل شم وصل میشه ولی تیک نت نمیاد نمدونم مشکل چیه لطفا اگه میشه بگید که تنظیمات روتر چطوریه باید توی اون ایپی دیفالت چی کار بکنم و رو چه چیز هایی قرار بدم
ممنون
سلام
config کردن اون روتر معمولی سخت نیست. برو قسمت network و برای یک لپ تاپ IP در نظر بگیر. مثلا این 192.168.1.5.
Default Gateway هم باید ای پی Router باشه. subnet mask هم یک عدد ثابت هستش.

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
اسلات اول مادربورد شما که PCI-E 3 با سرعت 16X هستش.
در بنچ مارک و بازی تست کن و ببین اسلات چه سرعتی داره.
جای نگرانی نیست. حتی روی سرعت 8 هم کار کنه از کارایی GPU کم نمیشه و تاثیرش خیلی خیلی ناچیز هستش.

سلام
config کردن اون روتر معمولی سخت نیست. برو قسمت network و برای یک لپ تاپ IP در نظر بگیر. مثلا این 192.168.1.5.
Default Gateway هم باید ای پی Router باشه. subnet mask هم یک عدد ثابت هستش.

خوب من لبتاپ رو مثال زدم میخوام وصل کنم به ماهواره :D برای اون هم باید ایپی بدم ؟

- - -ویرایش - - -

خوب حالا که میخوام برم تو تنظیمات روتر هرچی همون ایپی دیفالت رو وارد میکنم نمیاد باید کار خاصی بکنم ؟ اخه همین 30 پیش داخلش بودم نمیدونم چطوریه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر