تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان من یه مشکلی با هاردم دارم اونم اینه که هاردم همش درگیره چراغشم یک سره روشنه صدای هارد رو هم دارم میشنوم در صورتی که هیچ برنامه ای ران نیست اگه تونستید کمکم کنید

اینم عکس چیزهایی که دارن از هارد استفاده میکنن
با سایز استاندارد مینوشتی بد نبود !
یعنی با ریست سیستم یا کلا روشن شدن سیستم هم باز همچین وضعیتی داره ؟!
میتونه از ویروس باشه ، برنامه ی Defragment باشه (البته تو شاتی که گذاشتی خبری از Def نیست) یا در نهایت مشکل از خود هارد باشه باید تک تک بررسی شه تا ببینیم داستان چیه !
آره تست کردم همین مشکل رو داره.
خیلی جابه دیروز فرمتیش کردم بعد حجم درست رو نشون داد :|(یعنی بجای اینکه کاملا خالی بشه همون 3 گیگ رو که پر بود رو نشون داد) بعد که رفتم توش باز هم خالی بود یعنی نشون نمی داد و بعد که دوباره وصلش کردم اخطار داد این دیسک باید فرمت شود و بعد دیگه کاملا خالی شد :|
همونطور که قبلا هم گفتم و با توجه به توضیحاتی که دادی به نظر میاد فلشت خراب شده !

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
سلام دوستان من از پرفورمنس کارتم تو چندتا بازی راضی نیستم!
برای مثال تو FC3 با تنظیمات Ultra و AA 8x و خلاصه بالاترین جزئیات حدود 30 فریم میگیرم.تو Batman AC هم تو شهر با بالاترین تنظیمات ممکن و Nvidia AA 32x و physx high 39-40 فریم میگیرم.Crysis 1 هم 33-38 میگیرم با بالاترین تنظیمات.امتیاز 3d Mark 11 هم شد P8190 و 3d Mark 13 هم شد 5500 .تو تمامی بازیها V-sync خاموش بوده و Res هم 1080P .اخرین اپدیت ها هم نصب بودن.چه برای بازی و چه کارت گرافیک.تازه کارتم OC Factory هست و فرکانس هسته شده 967.
یه سول هم داشتم کارت گرافیک رو چجور ببرم رو حالت Boost؟

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان شرکت ایسوس نرم افزار AISuiteII واسه sabertooth p67 که با ویندوز ۸ کار کنه نداده بیرون .امتحانی مال MAXIMUS V FORMULA رو نصب کردم سیستم بدون مشکل قبولش کرد.ویندوز هم ۶۴ بیته....بنظرتون مشکل ایجاد نمیکنه؟

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
سلام دوستان. خوبین که؟:)
لپ تاپی دارم که احصاب برام نزاشته. pavilion dv6 3150
کارت گرافیکم هم ATI Radeon HD 5650 هست. الان هم windows 8 نصبیدم. منتها وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم.(درایور مخصوص ویندوز 8 رو دانلود کردم) مانیتور خاموش میشه.
به نظر شما مشکل از چیه؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان شرکت ایسوس نرم افزار AISuiteII واسه sabertooth p67 که با ویندوز ۸ کار کنه نداده بیرون .امتحانی مال MAXIMUS V FORMULA رو نصب کردم سیستم بدون مشکل قبولش کرد.ویندوز هم ۶۴ بیته....بنظرتون مشکل ایجاد نمیکنه؟
بعید میدونم مشکلی ایجاد کنه !
سلام دوستان. خوبین که؟:)
لپ تاپی دارم که احصاب برام نزاشته. pavilion dv6 3150
کارت گرافیکم هم ATI Radeon HD 5650 هست. الان هم windows 8 نصبیدم. منتها وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم.(درایور مخصوص ویندوز 8 رو دانلود کردم) مانیتور خاموش میشه.
به نظر شما مشکل از چیه؟
با توجه به مشخصاتش (حتی سری های مختلف) این مدل بطور رسمی از Win 8 پشتیبانی نمیکنه در نتیجه اینجور مشکلات طبیعیه البته یه چنتا راه هست (مثل این) ولی مشکلات نحوه نصب داره و در آخر به باگ خطم میشه در کل نتیجه ی مطلوبی نداره !

آخرین ویرایش:

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام دوستان....من PCم یه صدایی شبیه dial up میده وقتی فشار روش باشه البته نه به تیزی Dial Up...مثلا بازی رو اجرا میکنم یا چند تا چیزو....مال چیه...چطور رفع میشه؟

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
امروز یه مشکلی برام پیش اومد که ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
من دو تا سیستم دارم که یکیشون مانیتورش قدیمی هست ( ال سی دیه ) و از این هایی هست که آداپتور برق میخوره ( 12 ولت به 4 آمپر ) .
لمروز بنا به دلایلی سیم آداپتور را کشیدم و وقتی دوباره خواستم به برق بزنم جرقه بدی زد و آداپتور دیگه روشن نشد . از طرفی چون از اون طرف هم به مانیتور وصل بود ، الان خیلی نگرانم که نکنه مانیتور هم سوخته باشه .

میشه یه نفر بگه فقط آداپتورم سوخته یا مانیتور هم ممکنه سوخته باشه ؟

با تشکر

dvb_hamed

کاربر سایت
Jan 28, 2008
66
دوستان،یه کابل 3متری VGA برای اتصال lcd به کامپیوتر گرفتم از پشت شهرداری به قیمت 10 تومان ولی وقتی وصل میکنم تصویر کمی برفک داره و خط های افقی رو به بالا حرکت میکنن.کابل رو به فروشنده دادم و یکی دیگه گرفتم،این یکی بهتر از قبلی هست ولی باز هم تصویر 20% نویز داره
یه نکته ی دیگه.زمانی که با کابل فابریکی به کامپیوتر وصل میکنم مدل مانیتور رو در تنظیمات کارت گرافیک ذکر میکنه ولی با کابلی که جدید خریدم فقط میزنه analog display

کابل فابریکی شماره 1
کابل جدید شماره 2

de9264cf376f.jpg

آیا کابل های VGA از لحاظ فنی(مقاومت،ولتاژ،آمپر ...) در lcd و crt با هم متفاوت هستن؟طول کابل چطور؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان....من PCم یه صدایی شبیه dial up میده
وقتی فشار روش باشه البته نه به تیزی Dial Up...مثلا بازی رو اجرا میکنم یا
چند تا چیزو....مال چیه...چطور رفع میشه؟
اگه Speaker یا Buzzer (بصورت داخلی یا Ex) رو سیستم نصبه اتصالاتش رو جدا کن و بعد تست بزن ببین باز اون صدا رو میشنوی یا نه !
در آخر وقتی همچین صدایی ایجاد میشه تو کارکرد سیستم هم مشکلی پیش میاد ؟
امروز یه مشکلی برام پیش اومد که ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
من دو تا سیستم دارم که یکیشون مانیتورش قدیمی هست ( ال سی دیه ) و از این هایی هست که آداپتور برق میخوره ( 12 ولت به 4 آمپر ) .
لمروز
بنا به دلایلی سیم آداپتور را کشیدم و وقتی دوباره خواستم به برق بزنم
جرقه بدی زد و آداپتور دیگه روشن نشد . از طرفی چون از اون طرف هم به
مانیتور وصل بود ، الان خیلی نگرانم که نکنه مانیتور هم سوخته باشه .

میشه یه نفر بگه فقط آداپتورم سوخته یا مانیتور هم ممکنه سوخته باشه ؟

با تشکر
خوب تا وقتی با یه آداپتور سالم وضعیت مانیتور رو تست نزنی نمیشه از سلامتش اطمینان پیدا کرد !
دوستان،یه
کابل 3متری VGA برای اتصال lcd به کامپیوتر گرفتم از پشت شهرداری به قیمت
10 تومان ولی وقتی وصل میکنم تصویر کمی برفک داره و خط های افقی رو به بالا
حرکت میکنن.کابل رو به فروشنده دادم و یکی دیگه گرفتم،این یکی بهتر از
قبلی هست ولی باز هم تصویر 20% نویز داره
یه نکته ی دیگه.زمانی که با
کابل فابریکی به کامپیوتر وصل میکنم مدل مانیتور رو در تنظیمات کارت گرافیک
ذکر میکنه ولی با کابلی که جدید خریدم فقط میزنه analog display

کابل فابریکی شماره 1
کابل جدید شماره 2

de9264cf376f.jpg

آیا کابل های VGA از لحاظ فنی(مقاومت،ولتاژ،آمپر ...) در lcd و crt با هم متفاوت هستن؟طول کابل چطور؟
به نظر میاد جنس کابل مناسب نیست من تا 40 متر هم بدون افت کیفیت برای TV تصویر گرفتم !
در کل میخوای از سلامت کابل مطمئن شی بهتره رو به مانیتور یا TV دیگه تست کنی تا به یه نتایجی برسیم !

آخرین ویرایش:

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
یه 670 خریدم صدای فنش یه جوریه.بهد تو بازی جهاد 3 هم gpu load روی 50 % بیشتر نمیره تازه وقتی روی الترا هم میکنم همینه.به خاطر cpu ضعیفمه؟ Amd x260 دارم که هنوز cpu جدید نگرفتم

Last edited by a moderator:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یه 670 خریدم صدای فنش یه جوریه.بهد تو بازی جهاد 3 هم gpu load روی 50 % بیشتر نمیره تازه وقتی روی الترا هم میکنم همینه.به خاطر cpu ضعیفمه؟ Amd x260 دارم که هنوز cpu جدید نگرفتم
مدل کارتت چیه؟ چه صدایی می ده؟ cpu که خیلی ضعیفه در ضمن باید vsynce off باشه تا لودش به حداکثر برسه

Last edited by a moderator:

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
من نمیدونم چرا از وقتی خونمون رو عوض کردیم و کیس جا به جا شده ، FPS ر*یده . :| دیابلو بیشتر از 15Frame نمیده .. کولینگشم چک کردم مشکلی نداشت ولی CPU دماش خیلی بالا ( دور و بر 85-90 درجه ) بود . مشکلش چیه این دوسِتان ؟ :|

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
نه از Speaker نیست.....
صداش وقتی چند تا چیزو با هم اجرا میکنی از کیس میاد.....مثلا لودینگ گیم...یا موقع هنگ کردن....هر موقع فشار زیادی رو pc هست....

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من نمیدونم چرا از وقتی خونمون رو عوض کردیم و کیس جا به جا شده ، FPS ر*یده . :|
دیابلو بیشتر از 15Frame نمیده .. کولینگشم چک کردم مشکلی نداشت ولی CPU
دماش خیلی بالا ( دور و بر 85-90 درجه ) بود . مشکلش چیه این دوسِتان ؟ :|
مشخصات سیستم چیه ؟ جدیدا نرمافزار خاص یا درایوری نصب نکردی ؟
نه از Speaker نیست.....
صداش
وقتی چند تا چیزو با هم اجرا میکنی از کیس میاد.....مثلا لودینگ گیم...یا
موقع هنگ کردن....هر موقع فشار زیادی رو pc هست....
خوب ممکنه از فن ها باشه (چون میگی تو فشار کاری همچین صدایی ایجاد میشه) حالا VGA ، CPU یا Power که باید بررسی شه !

Vanquisher

کاربر سایت
Aug 19, 2010
336
نام
Mehdi
نمی دونم جای سوالم اینجا هست یا نه؟اگر نیست ببخشید.
می خواستم بدونم از کجا میشه فهمید که CPU برای گرافیک ایجاد گلوگاه میکنه یا برعکس؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر